Jump to content

Buzul

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.319
 • Katılım

 • Son ziyaret

Buzul kullanıcısının paylaşımları

 1. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Allahın yalaka ve yancılığını yapınca, ona yaranmaya çalışınca doğru, övülesi bir iş yaptığın sonucuna nasıl vardın? Allaha yaranmaya çalışınca üstün ve onurlu biri mi oluyorsun? Yaratmak allahı haklı ve eleştirilemez mi yapıyor? Bu allaha sınanma aşkınız nereden geliyor? Neden onun sınavından geçebilmek değerli, övülesi bir şey? Bir yaratıcı tanrı olmuş olsaydı bile onu sevmek zorunda mıydık? Atalarının dini islama inanmaya programlanmış müslümanlar cennete gidecek de, ataları tarafından hristiyanlığa, hinduizme vs vs programlanmışlar cehenneme mi gidecek? Atalarının dinine inanmaya programlanmak bir seçim bile değilken, özgür iradeli bireylerin din seçimi konusunda sınandığını nasıl söyleyebilirsin?
 2. Buzul

  Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

  Bu müslümanlardaki bu sınanma aşkı nereden geliyor? Neden yedi katlı bir göğün üstünde oturan bu allaha yaranmaya çalışıyorlar? Neden onun sınavından geçmeyi övülmesi gereken, değerli bir şey olarak görüyorlar? Onu eleştirmeyince, neden üstün ve onurlu olduklarını sanıyorlar? Yarattığı için mi? Yaratmak onu haklı ve eleştirilemez mi yapıyor? Onun sevileceği anlamına mı geliyor? Dediklerine ve yaptıklarına katılanacağı anlamına mı geliyor? Bir yaratıcı tanrı olmuş olsaydı bile onu sevmeyebilir, ondan nefret edebilirdik. Yaratabiliyor, haklı, eleştiremezsiniz. Mantık bu mu?
 3. Buzul

  Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

  Yavrusunu yuvadan atan anne leylek. Düşün yani. Zaten gün sonunda öleceksin. Doğumuna neden olunarak ölümüne de neden olunmuş. Ölüm herkesi bulacak ya. Ama bu ölüm şekliyle ölüyorsun. Merhametli, kötülük yapmayan yüce Allah'ın yeryüzündeki tecellisi. Kötülüğün sürekli insan çerçevesinde tartışılması müslümanların hedef saptırmasından başka da bir şey değildir. Müslüman insanı kullanarak Allah'a gelecek eleştirileri engellemeye çalışır. Doğada insandan bağımsız olarak, buna biri neden olduysa o kötülük, merhametsizlik yapmıştır diyeceğiniz bir çok olay, acı yaşanıyor.
 4. Buzul

  Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

  İslam yaşamın varlığını övüp, yücelten kişilerce oluşturulmuştur. Allah yaşam yarattığı için yüceltilme bekleyen bir tanrı profilidir. islamın koşullarından biri de yaşamın varlığını övüp, yüceltmektir. O yüzden bunu eleştirmek, allahı eleştirmek anlamına gelir. Bu da artık müslüman olmadığınız, islamdan çıktığınız anlamına gelir. Dikkat ederseniz, müslümanlarda bir yaşama tapıcılık söz konusudur. Bunların allah diye tapındıkları da yaşamın ta kendisidir.
 5. Buzul

  Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

  Sürekli kötülük kötülük diyorsun da, ama bunca kötülük yapmış, acıya neden olmuş rabbine tek söz etmiyorsun. Şuna neden olan rabbin ya sana göre, işte o ilk önce kendine azap etmelidir. Sınanıyormuş. Zalim gökyüzü tanrısının yalaka ve yancılığını yapınca onurlu ve üstün olduğunu sanıyor.
 6. Buzul

  Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

  Yer ve yedi katlı göğü 6 günde yaratan, yeri yaratıp, sonra göğü yedi kat olarak düzenleyen, düzenlediği göklere güneşi, ayı ve yıldızları yoktan yaratarak yerleştiren, yıldızlarla şeytan taşlayan, alev toplarıyla cinleri vuran, dolu tanelerini yönlendirip, dilediğine isabet ettiren, yıldırımlarla dilediğini çarpan yüce Allah her canlının atasını yoktan, birdenbire var etmiştir, kuşkusuz. Yani ilk filler, ilk aslanlar, ilk gergedanlar, ilk sivrisinekler, ilk sıtma parazitleri vs vs vardır. Örnek olarak ilk fillerin yaratılış sayısı 10.000dir. İlk sivrisineklerin yaratılış sayısı 300.000, ilk sıtma parazitlerinin sayısı da 720.000dir. Evrim bir yalandan fazlası değildir. Şeytanın en büyük aldatmacasıdır. İslami bilim ateistlerin karanlığı içinde bir ışık gibi parlamakta, bize doğru yolu, gerçeği göstermektedir.
 7. Buzul

  Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

  Müslüman çocuk yapmış. Sonra yaptığı çocuğa, var ettiği kişiye demiş ki. Yedi katlı göğün üstünde oturan bir Allah var. O seni sınamak için yarattı. Yaptıkları çocukları yedi katlı bir göğün üstündeki tahtında oturan bir tanrının sınavına sokan bir kafaya ne anlatabilirsin. Anlatsan anlarlar mı acaba? Birde sormuş. Bu mu saçma diye? Gerçekten çok mantıklı. Nasıl saçma olabilir?
 8. Buzul

  Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

  Abdürrezzak hoca efendinin, 1000 dua adlı kitabında bulabilirsin.
 9. Buzul

  Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

  Yüce Allah Ed darr adıyla zarar veren virüsleri, bakterileri yaratmış olabilir ama Şafi adıyla da sağlık veriyor. Hastalıkları tedavi eden bilim insanları Allah'ın Şafi adının tecellisi, zarar veren virüsler, bakteriler ise Ed darr adının tecellisidir. Yüce Allah şu anda kendiyle bir savaş durumunda. Biz etkili bir şekilde dua edersek, Şafi Ed darr'ı yenilgiye uğratacaktır inşaAllah.
 10. Buzul

  Koronavirus için camilerde salatı ummiye neden okunuyor?

  Kendilerine hastalık verip, acı çektiren, işkence eden ve ölümü tattıran yüce Allah'a sevgilerini sunmak için tabiki de.
 11. Buzul

  Ateist Çocukları!

  İman et. İslam paketi içinde ne yazıyorsa katıl ve savun. Bu paket içindeki bir şeyi eleştirme, bu paket içinde yanlış, tutarsızlık bulma seçeneğinde yok. Görüldüğü gibi burada aklı kullanmak felan söz konusu değil. Mesela sen şu anda islama iman durumunda olduğun için, islamdaki tek bir şeyi eleştiremiyorsun. İslamda bir yanlış, tutarsızlık, mantıksızlık olsa da bunları kabul etmeyeceksin, çünkü imana tutsaksın. Burada aklı kullanmak nerede tam olarak? Tabi lan ben cennete gidebilirim, iman ediyorum, bu da bir aklını kullanmaktır, akıllıca bir davranıştır diyebilirsin. Ona bir şey diyemem bak.
 12. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Allahın zihninde kendisine karşı çıkan, kendisine inanmayan insanlar düşüncesi varmış. Kendisinde bulunan bu insanlara da çok kızıyormuş, hep var olan kendisi. Sonra bu da yeryüzünde tecelli etmiş. Kendisi de kendine inanmayanlara öfkelenmiş. Senin zihninden çıkmış, ne diye kızıyorsun.Kızıyorsan da kendine kızıyorsun.
 13. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Sıra sıra dizilmiş tahtlara yaslanarak oturunuz ve onları güzel gözlü huriler ile evlendiririz.Tur 20 İman eden ve nesilleri de iman konusunda kendilerinin yoluna uyanlar var ya, biz onların nesillerini kendilerine kattık. Bununla beraber onların amellerinden hiçbir şey eksiltmeyiz. Herkes kazandığı karşılığında rehindir.Tur 21 Ve onlara istedikleri meyve ve etlerden verdik.Tur 22 İman konusunda atalarının yoluna, atalarının dini islama uyanları övüp, bunu destekliyor. Onları cennetle ödüllendireceğiz diyor. Demek ki övülesi bir iş yapmışlar ki allah bunları cennete koyuyor. Daha ne olması gerekiyor övmesi için? İslam için de başka dinlerin atalar dini olması sorundur. Ama islamın atalar dini olmasında, kuşakların atalarının dini islama uymasında bir sorun yoktur. Kuranda böyle tutarsızlıklar vardır. Hoş bu kuşaklar atalarının yoluna uymuş değil de, uydurulmuşlardır. Bunlar atalarının dini islama inanmaya programlanmışlardır. Ayrıca iman edip, islam paketi içinde ne yazıyorsa katılmak ve savunmaktan başka bir seçenek mi var zaten? Yıldızlarla taşlanan şeytanları, alev toplarıyla vurulan cinleri, melekleri, tahtı melekler tarafından taşınan yedi katlı bir göğün üstünde oturan bir allahı gerçekledim de, islamı o yüzden seçtim diyorsan bilemem tabi.
 14. Buzul

  Ateist Çocukları!

  İman eden ve nesilleri de iman konusunda kendilerinin yoluna uyanlar var ya, biz onların nesillerini kendilerine kattık. Bununla beraber onların amellerinden hiçbir şey eksiltmeyiz. Herkes kazandığı karşılığında rehindir.Tur 21 Taklidi iman diyorsun da bu allah kuranda iman konusunda atalarının dini islama uyanları övüyor.
 15. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Ne yapmışlar, düşünerek yıldızlarla taşlanan şeytanların, alev toplarıyla vurulan cinlerin, balığın içinde yaşayan bir adamın, yılana dönüşen asanın, yedi katlı bir göğün üstünde oturan, meleklerce tahtı taşınan bir allahın varlığını mı gerçeklemişler araştırarak, şu gerçek iman sahipleri de, öyle islamı seçmişler? Ne yapmışlar. İman etmişler. İslam paketinin içinde ne yazıyorsa katılıyoruz ve savunuyoruz demişler. Böylece kuranda yanlış, tutarsızlık, mantıksızlık bulma, bir şeyi eleştirme yollarını da kapatmışlar. Burada aklı kullanmak söz konusu bile değil. Tam tersi büyük bir akılsızlık var.
 16. Buzul

  Ateist Çocukları!

  İslama göre allah yaptıklarından sorumlu değildir, eleştirilemez. Yani o yüzden allahı yaptıklarından, dediklerinden dolayı eleştirmek islamdan çıkmak, artık müslüman olmadığınız anlamına gelir. Allah yaptıklarından sorumlu değildir.Enbiya 23
 17. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Rabbin işkence edip, eziyet ediyor, insan değil. İkincisi düzen bu, doğanın dengesi için gerekli diyince, eğer ortada bu allah tarafından yapılmış bir kötülük, merhametsizlik varsa bu ortadan kalkmıyor. Düzen bu, öyleyse canlıları birbirlerine parçalattıran allah kötülük, acımasızlık yapmamıştır gibisinden saçma sapan neden bir sonuç ilişkisi kurulamaz. Üstelik böyle bir gereklilik varsa, bunun nedeni de kendisidir islama göre.
 18. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Yani herkes kapasitesini kullanırsa allah, pardon mükemmel olabilir diyorsun. Var mı peki tüm kapasitesini kullanıp mükemmel olan bir insan?
 19. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Şuna neden olan, şu acımasızlığın sorumlusu kim sizin dininize göre? Sırtlanı bu şekilde tasarlayan ve zebrayı onlara acı çektire çektire parçalattıran kim? Bu kötülük, merhametsizlik değil mi? Bunun nedenide mi insan?
 20. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Müslüman: Mükemmel olan, kusursuz olan yalnızca allahtır. Müslüman: Tüm insanlar mükemmeldir.
 21. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Yani şu düşük zekalı insanlar örnek olarak, mükemmel donatılmışlar allah tarafından ama donanımlarını yeteri kadar kullanmıyorlar ve sorun onlarda mı? Yoksa mükemmel donatılmamışlar mı? Hangisi? Mükemmel donatılmamışlar ise bunun sorumlusu da tasarımcıdır. Yani size göre allah olmalıdır.
 22. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Herkes aynı değilse, herkesin beyin kapasiteleri, beyinlerinin işleyişleri, fiziksel özellikleri farklı felan ise, neden tek tipleştirerek, tüm insanlar aynıymış gibi insan mükemmeldir diyorsunuz öyleyse? Bu doğa fabrikası özellikleri aynı olan, birbirlerinden farkı olmayan tek tip bir ürün mü veriyor? Ayrıca yalnızca mükemmel, kusursuz allah olan değil midir? İnsanların hepsi allah mı? İslama göre de allah yanılmaz ama insanlar yanılırlar. Mükemmel olan yanılır mı? Bu mükemmelliğin ölçütleri nedir? Şu tek tipleştirip, mükemmel dediğiniz tüm bu insanlar ne olmasa mükemmel olmazlardı mesela?
 23. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Ataları tarafından atalarının dini islama inandırılmış biri islamı seçmemiştir. Müslümanların hemen hemen hepsi de atalarının dini islama inanmaya programlanmış kişilerdir.
 24. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Mesela, size göre şuna neden olan allah ya. Bu allahın neden olduğu şu kötülüğü, şu acımasızlığı eleştirir, ona karşı çıkarsak eksi puan mı alırız? Bunu eleştirdiğimiz için cehennemde mi yakar bizi merhametliler merhametlisi.
 25. Buzul

  Ateist Çocukları!

  Yani diyorsun ki, insan yeryüzünde yokken hastalık yapan bu virüsler, bakteriler, parazitler yoktu. Sonra insan yeryüzüne geldi, bunların ortaya çıkmasına neden oldu. Tüm bunların nedeni insanlar. Ayrıca allah bu sıtma parazitlerinin ilk atalarını tasarlayıp, yoktan birdenbire yaratıp, yeryüzüne salmamış mı? Hani insanların ilki Adem ile Havva ya. Herhalde bu sıtma parazitlerinin ilk ataları vardır, değil mi?
×
×
 • Yeni Oluştur...