Jump to content

Abdülmalik

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  1.662
 • Katılım

 • Son ziyaret

Abdülmalik kullanıcısının paylaşımları

 1. Abdülmalik

  Ateistlerin de Kabul Edebileceği Bir Tanrı Modeli

  Hoşşt. Başka yerde ulu. Sırf kendine tapılmadığı için insanları yakmakla tehdit eden narsist, egoist, cahil bir Tanrı ve insanları katledip karılarına, kızlarına tecavüz eden yardakçısına inanıp, saygı duymanız sizde ki vicdan, ahlak ve namus seviyesini gösteriyor! Eğer bir Tanrı varsa ilkönce sizi yakacak!
 2. Abdülmalik

  Ateistlerin de Kabul Edebileceği Bir Tanrı Modeli

  Olabilir de biz inananmayız ki? Hangi vicdanlı ateist böyle bir Tanrı modelini kabul edebilir?
 3. Abdülmalik

  Ateistlerin de Kabul Edebileceği Bir Tanrı Modeli

  İyi Allah’a inanmaya devam, sana gökten bıldırcın eti atabilir. Pişmiş iste ama.
 4. Abdülmalik

  Ateistlerin de Kabul Edebileceği Bir Tanrı Modeli

  İyi de böyle bir Tanrı olmaz ki? Tanrı yerine koyabileceğimiz bir sürü örnek insan var. Onlar da mantığın alasını yaptılar. Tanrının yerine koyabileceğimiz ne var? Tanrı her koşulda adalet, eşitlik olabilir. Ama bunu söyleyen insanlar zaten var. Tanrı bunların ötesinde bir şey olmalı, yani mantığın ötesinde olmalı, ama bunların ötesinde bir şey yok. Bu yüzden kendimize Tanrı belirlemek mantığın ötesinde.
 5. Abdülmalik

  Ateistlerin de Kabul Edebileceği Bir Tanrı Modeli

  Dört kenarlı bir üçgen yapan Tanrı modeline inanabilirim. Tanrı dediğin insan mantığını aşmalıdır. Böyle bir Tanrı var mı? Mümkün mü?
 6. Tanrı’lar kendilerini insanlar yarattığı için mantık sınırlarını aşamazlar. Zamana tabii olmamak mantık sınırları içinde değildir. Onun için Tanrı’larını zamanın içine sokmak zorundadırlar, bundan kaçamazlar. Örnek.. Melekler ve Ruh, ona, süresi elli bin yıl olan bir günde çıkabilmektedir."(Meâric, 70/4).
 7. Abdülmalik

  Tanrının olmadığının net kanıtı!

  Bilmiyorum, bunu iddia eden bir bilim adamı olmadı. Kim o? Eski bilim diye bir kavram yok, bilimin eskisi yenisi olmaz. Paçavra, sahte bilim olur. Bunu farkedecek düzeydeyiz. Aferin. Bilimin tanımını yapmışsın. Bilimde dogma yoktur. Doğrunun ölçüsü bilimdir. Bilim yanlış söyleyebilir ama ufku doğrudan ayrılmaz. Sonunda doğruyu bulur. Aksini göster haydi? Var mı?
 8. Abdülmalik

  Tanrının olmadığının net kanıtı!

  Akıl ve mantık onu gerektirmiyor. Bilimsel verilere bakacaksın, bilim ne diyorsa o
 9. Abdülmalik

  Tanrının olmadığının net kanıtı!

  Yapma yahu, nereden ulaştın bu bilgiye? Kuran’da da yazmıyor bu? Fettoş mu söyledi?
 10. Abdülmalik

  Fetih suresi 27 gelecekten haber

  Kuran’ı bütün olarak okuduğumuzda mescidi haramın Kudüs’teki Holy Sepulchre olduğu açıktır. Diyanetin dediği gibi delillerimiz var.
 11. Abdülmalik

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Petrol yaratmak için dinozor yaratan bir Tanrı’nın zır deli, salak olması gerek. Tanrının sebebe ne ihtiyacı var? Ol dedi mi olur. Kime hesap verecek? Saçmalardan seçmeler.
 12. Abdülmalik

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Ol deyince olmamış mı? Niye? Dediklerine ne gerek vardı?
 13. Abdülmalik

  Ateistlerin cevapları dudak uçuklatıyor.

  Pilot kalem, Allah yoksa kuranı kim yazdı? Saati yapan var ....! Bunları unutmuşsun!
 14. Abdülmalik

  Ateistlerin cevapları dudak uçuklatıyor.

  Yahu şunun bu tür videolarla başlık açmasına izin vermeyin. Bu imbesil YouTube kanalına hem hit hem de para kazandırıyor. Lütfen dikkat.
 15. Abdülmalik

  Fetih suresi 27 gelecekten haber

  Bok bellidir, İslam tarihi 300 sene sonra yazılmıştır, buna tarih denmez uydurma denir, ki Mekke’nin fethine dair objektif hiçbir kanıt yoktur. Birilerinin Kuran’a bakıp uydurma tarih yazmadığını kimse iddia edemez! Etse kanıt gösteremez. Onun için İslam tarihi palavradır. Bende geçmişe bakıp binlerce ayet yazabilirim, bana da iman edecek misin? Üstelik sizin palavra islam tarihi bile Kuran’ın 650’li yıllarda yazıldığını iddia ediyor. 650 yılında yazılmış bir kitabın daha önceki olaylardan bahsedip, kendisinden de mucize diye bahsedilmesene ancak senin gibi salaklar inanır.
 16. Abdülmalik

  Fetih suresi 27 gelecekten haber

  Siz de hiç olayı akıl ve mantık süzgecinden geçirme diye bir şey yok mu? Diyelim ki bu ayeti gerçekten Muhammed söyledi ve kayıt altına aldırdı ama tam aksi oldu, yine bu ayet kurana girecek miydi? Kuran’ı derleyenler Muhammed’in gerçekleşen sözlerini alıp gerçekleşmeyenleri almamış olamaz mı? Nereden bileceğiz? Yanlarında mıydık? Ya da Muhammed denen bir mit yaratıp işlerine geldiği gibi kitabı derlediler? Bunun aksi kanıt var mı? Yoook! Azıcık zeka be! Çok mu zor?
 17. Abdülmalik

  Fetih suresi 27 gelecekten haber

  Atma şaban. Gelecekten değil geçmişten haber veriyor, Kuran Muhammed’in ölümünden çok sonra derlenmiştir. Hiçbir kimse burada mucize aramasın. Ayrıca burada bahsi geçen mescidin Mekke’de olduğunu düşünmüyorum. Kudüs’te bir yer olması çok daha olası.
 18. Abdülmalik

  Çok eşlilikle ilgili

  Eeee bu kadar yalan yeter! Muhammed’in yanında yatmış gibi konuşmuyor mu? Muhammed’in yanında yatan Halifeler anlamamış bu anlamış! Haydi sektir git.
 19. Abdülmalik

  Zümer 6 da ki 3 karanlık evre!

  Atomlar bilinçlidir. Bilinçsiz olduğunu kim söyledi? Her atomun bir karakteri vardır. Mesela altın ile karbonun karakteri aynı mı? Karbon “sevdiği” atomlarla sonsuz sayıda bileşik oluşturabiliyor. Bir yerde sonsuz kavramı varsa hayat da bu kavramın içindedir.
 20. Abdülmalik

  Zümer 6 da ki 3 karanlık evre!

  Tıbba göre 3 katman yok dedik ya, sezaryan yapılırken bebeğe ulaşmak için 8 katman geçiliyor. Çöl bedevileri karını tek katman saymışlar, bu yanlış. Karında 6 katman var. Senin herşeyi bilen yüce put 8 karanlık dese doğru olacak, 3 demiş ve anatomi dersinden çakmış! Tabi elin Bedevi putu nereden bilecek peritonu, rectus kasını, komedi.
 21. Abdülmalik

  Zümer 6 da ki 3 karanlık evre!

  3 katman değil daha fazla anatomik katman vardır. Mesela karın duvarında bile 6 katman vardır. Çöl bedevileri nedense karın duvarını tek katman saymışlardır. Bu da cahilliklerinden, ne yapalım?
 22. Abdülmalik

  Zümer 6 da ki 3 karanlık evre!

  Zümer 6’da 3 karanlıkdan bahsedilir. “Evre” kelimesi yoktur, bunu mealciler ekler. Sonra da mucize diye yuttururlar. 3 karanlık nedir peki? Karın duvarı, rahim duvarı ve amniyon zarıdır. Tabi ki bu da yanlıştır. Karın cildinden bebeğe doğru daha fazla katman vardır. Tabi arkaik gözlemlerde böyle hatalar yapılabilir. Doğaldır. Ama bu çağ da buna mucize diye inanmak doğal değildir. Aptallıktır.
 23. Abdülmalik

  kuranda güneş ve ay

  Palavradır, doğru. Zülkarneyn aslında başka biridir. Kuran yazarı bu şiirleri Bizans İmparatoru Heraklius’a ithafen yazmıştır. O dönem inancına göre; Pers zaferiyle dünyaya da Hristiyan egemenliği sağlanmış ve kıyamet günü (wa-yawmaʾiḏin) beklenmektedir. Müminler buna sevinmiştir. Rum suresinde anlatılan budur. Zülkarneyn’in batı-doğu, Güney kuzey seyahatleri haç işaretini simgeler.
 24. Abdülmalik

  Çok eşlilikle ilgili

  Geveleyen zat’a verilecek kapak gibi yanıt işte bu, konu kilit.. Ama bu zat muhtemelen gevelemeye devam edecek. Maalesef, umutsuz vaka. Düzelmiyor.
 25. Miller-Urey deneyimine göre hayat laboratuar koşulunda oluşturulabilir. Hayat bir kere başladıktan sonra durdurulamaz. Occam’ın usturasına göre en basit açıklama budur. Diğeri değildir.
×
×
 • Yeni Oluştur...