Jump to content

acizlerdenbiri

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  212
 • Katılım

 • Son ziyaret

acizlerdenbiri kullanıcısının paylaşımları

 1. gerçekten komik olmuş bu, ateist arkadaşlardan yorum bekliyorum bu sözle ilgili.
 2. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  sen ve ismini yazdığın arkadaşın gibi azılı kişiler mühletleriniz boyunca isyan ve küfür bataklığının içinde bilerek, isteyerek yaşayabilirsiniz ,sizle bir işim yok,imanlı olanlara, onların değerlerine, ailelerine,dinlerine , yaratıcıya vs ettiğiniz her küfür sizden daha fazla vicdanı olan her küfür bataklığı sakinine örnek olacak, küfürünüz bile bir işe yarayacak, nasıl kişiler olduğunuzu ortaya koyacak ve belki de sizin haliniz ile hallenmek istemeyerek, kendini buraya yakıştıramayarak artık buranın sakinlerinden olmak istemeyecekler, işte onlarla işim var. Akıl sahipleriyle, vicdan sahipleriyle.
 3. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  Alıcısı varsa alacaktır söylediklerimin, sorun yok benim için, biz müslüman olmaya çalışıyoruz, bizde küfüre küfür yok, bilmiyorsunuz, bilseniz yapmazsınız, gözleri tam kapalı olmayan, kulağı tam kapalı olmayan kişiler olabilir diye düşünüyorum, o yüzden bir şeyler yazıyorum, misyonerlikle işim yok,ALLAH gökten bana ip attı beylerrrr, ben başkaları da tutunsun istiyorum. Tutunmak isteyen tutunur istemeyen tutunmaz bu kin neden, bu düşmanlık neden? hanginize kötü söz söyledim ki böyle küfürler ediyorsunuz, katranla kaplanan kalbinizi bi silin yahu.
 4. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  edep ve ahlak sahibi, vicdan sahibi olduklarından dem vuran kişiler nerdeler? Yok mu bu kötü lafları ayıplayacak bir er kişi. Vah size, yazık size.
 5. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  onlar için bile fazla maddeci bir düşünce tarzı, fakat siz kaba saba konuşmayan hatta oldukça kibar bir kişi olduğunuz için sizinle konuşmak hoş olabilir, açıklayayım ; Bakteriler, mikroplar, mikro canlılar kaç bin yıllardır var? İnsanlar bu yıllar içinde kaç senedir onların varlığından haberdarlar? mikroskop ne zamandır var, mikroskop sayesinde gördüklerimizi kaç senedir görüyoruz ? Bir şeyi göremememiz onun olmadığı anlamına gelmez. Görmemek bizim için daha hayırlı olabilir, bu mantığa ters değil, Kuranda yazan bir ayette "Musa peygamber ALLAH ı görmek istedi, ALLAH dağa tecelli etti, dağ parçalandı " örneğinden yola çıkarsak anlaşılabilir . Biz maddesel varlıklarız, belki bu yüzden göremiyoruz . Tam bir karşılığı olmayacaktır ama kısaca şöyle diyelim, bir kontrol kalemini yüz bin voltluk akıma değdirebilir miyiz? Tamam bir kontrol kalemi bu işe yarar ama o seviyelerde yaramaz, kül oluruz. Ayrı bir konu var ki ben görüyorum, biliyorum, nasıl görüyorsun dersen yarattıkları sayesinde derim, kendime bakıyorum örneğin, hiç bir yerimi ben tasarlamadım, dalağım, böbreğim, gözüm, kulağım, kalbim... hepsi bir işe yarıyor, ben haberim bile yokken çalışmaya başladılar. VAR olmaya, hayata gelmeye, yaşamaya yarıyorlar. Kim ayarladı? ben annemin karnındayken onunla aramıza bağlanan kordon benim hayatta kalabilmem içindi, annem ve ben tasarlamadık, alakamız yok, kim tasarladı? bu düşünülmüş bir şey...bu tasarlanmış bir şey..Bu " Ben topraktan bir beşer yaratacağım" ayetine uyan, bir yaratıcı olduğunu ortaya koyan bir şey. Bunu görmek yeterli benim için. Var olmak, var edilmek için kurulmuş sistemler silsilesi var her şeyde, her yerde ve eğer görseydik kim göre göre kötülük yapabilirdi ki, kim iyi bir insan olarak bitirecek bu hayatı , kim kötü olarak bitirecek. Şimdi herşey serbest, isteyen istediğini yapmakta serbest, seçme şansı var elimizde. Var olmayı bir su parçası ile sağlayan, bir su parçasını var etmeye sebep kılan, öldükten sonra da bir şeyleri sebep kılıp tekrar var edebilir ölen kişiyi, " ilk yaratışta yaratırken yaratıyor da sonra mı yaratamayacak? " İkincisi daha kolay olsa gerek. Bir duvar onu yapanı anlatıyor da yediğimiz yiyeceği çiğnemeye yarayan dişler, yuttuktan sonra yiyeceğin gittiği mide, onun sindirilip vücuda yarayan kısmının vücuda alınıp posasının çıkış yoluna geçmesi, çıkacağı deliğin bile tasarlanmış oluşu bir yaratıcıyı göstermiyor mu? Siz görmeyi isteyin kardeşim, dua edin, dilerlerse öyle lütuflarda bulunurlar ki " tamam , zatını görmeye hacet kalmadı, görmüş gibi oldum " dersiniz.
 6. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  Bu düşüncelere ateist arkadaşlardan bile katılmayanlar olacaktır sanırım.
 7. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  herkesle sohbet edilecek diye bir durum yok, edilemez de,sizinki gibi bir akılla konuşmam doğru değil.
 8. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  dinler doğru yaşanmıyor ki herşey iyi olsun, sorsan adamlar en iyi müslüman ama bomba patlatıyor, kafa kesiyor vs. Dinleri işlerine göre kullananlar ise ayrı bir grup. Fakat bu örnekler dini kötü ya da yanlış yapmaz, dini doğru yaşayanlar doğru uyanlar da var.
 9. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  ahlak evrenseldir diye anneme kötü söz konuşan kişiye dedim, ateistte olsan ahlaklı edepli olmalısın çünkü bunlar evrenseldir dedim. ayrıca doğru yaşamak için gerekenleri dinden öğreniyoruz dediğim cümle nerede? öyle dedim mi ben? bu " yapsak " dediğiniz olumlu şeyler 1400 sene önce yazılmış, zekat verin, sadaka verin, hayır hasenet yapın, yetimin başını okşa, yetim yetişkinliş yaşına gelinceye dek onun malını koru ve harcama, savaştıkşarın eğer vazgeçerlerse onlara zulm etme, annen baban yaşlanınca onlara öf bile deme.. daha da neleri var. bu öğretiler insanların taşlara taptığı, kız çocuklarını gömdüğü günlerde gelmiş. Dinlerle bu kadar olmuş, dinler olmasaydı ? sizce daha iyi mi olurdu? teröristler olmaz bombalar patlamaz savaşlar olmazdı diyeceksiniz ama kazın ayağı öyle değil. İnsanın fıtratı bencildir, ego sahibidir insan, dinler olmasaydı sen , ben kardeş kardeş yaşardık belki ama tüm insanlar aynı mı? kötülük, kötüler .. yok mu? Dinler olmasa herkes adil, ahlaklı , vicdanlı mı olurdu? Al işte adam 2 dk dayanamadı bana, anneme kötü sözler söyledi, ölçü dinlilik dinsizlik , inançlılık inanaçsızlık meselesi ise adam dinsiz , inançsız.. hani vicdan hani ahlak?
 10. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  önce bir deist olalım , ateist olmaktansa deist olmak yeğdir. Bir arkadaşım var, yaratıcının olmaması mümkün değil ama dinlere inanamıyorum diyor. en azından bir yaratıcının varlığına inanmak .. bu güzel
 11. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  dinle işimiz yok şu an, yaratıcı faslındayız .
 12. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  onun tasarladığı dalak , böbrek, ciğer , kalp vs çalışmalarını sürdürüyor vücudumuzda, haberimiz bile yokken neler oluyor, bir tek zatını görmediğimiz kalmış, gerisi hep tamam , göremeyiz... göremiyoruz.. bizim için görmemek iyi görmek kötüyse peki?
 13. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  3 gün kalacağımız dünyanın faydalı bilgileri... Kuran da yazılanlara ehemmiyet vermemek.. Yaratıcı büyük bir nimet vermiş, İnsan olarak yaratmış ve kendisine muhattap kılmış, doğru yaşamak, güzel yaşamak için yapılması gerekenleri söylemiş. Bize verilen bu AKILLL! kimle muhattap bak! Namazı kılın demiş, kılmazsanız yakarım yıkarım demiş mi? hayır oruç tutun! demiş, tutmayanı yakarım demiş mi? Hayır,Şu şu sebeplerden dolayı tutamazsanız ( hastalık, yolculuk.. vs) başka zaman tutun ya da bir fakiri doyurun vs demiş, yapın dedikleri tavsiye niteliğinde, bizim için yararlı, sayısız faydası var hepsinin. Zekat mesela, zekat verebilecek varlığa sahip olan dünya insanları ihtiyaç sahiplerine zekat verse kış vakti terlikle gezen çocuk kalmaz. Vah insan , vah bizee vahh Nasıl aldanıyoruz, şifa yanımızda biz zehirlerle sarmaş dolaş...
 14. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  Buyrun... En başa buyrun.. Kardeş gel kordona, kordona gel. Anne ile bebek arasında ki kordonu kim tasarladı? kim bağladı? neden bağlanıyor? Anne mi bebek mi tasarlayıp bağladı? Kim bağlıyor? - efenim kendi kendine bağlanıyor -peki.. - bebiş dünyaya gelince annesinin memesinden süt geliyor, kim tasarladı? anne mi düşündü ben yavruma besin vereyim diye? neden hamilelik sürecinde geliyor ama normal zamanda yok , istediği zaman getiren getirmeyen anne mi? - efenim doğa, tabiat.. -peki, bir süre sonra süt bebeğe yetmez olacak, bebek büyüyor, katı gıdaya geçilecek, öyle ya dünya üzerinde yiyeceklerimiz de hali hazırda düşünülmüş var edilmiş, onlar yenecek.Bebeğin damağından dişler çıkmaya başlıyor, neden daha önce çıkmadı? neden dişle doğmadı? annenin memesi kopar, ne lazımsa , ne zaman lazımsa öyle oluyor. Kim tasarladı bu işleri? Kim çıkartıyor dişleri? " BEN İNSAN DENEN BİR VARLIK YARATACAĞIM, SİZDE ONA SECDE EDECEKSİNİZ" diyen ALLAH yarattı kardeşim. Çık bataklıktan çık, can kuşu uçmadan ALLAHHHHH de de öyle öl bari .
 15. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  Var mı bir çıkarım? Burdan bi adam çıksa " kardeşim bataklıktaydık kurtulduk " dese tamam ya. Çıkın şu bataklıktan kardeşim çıkın, inat etmeyin, bunları bir Yaratıcı yaratmış olsa gerek, siz de biliyorsunuz.
 16. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  ben kimsenin zatına, annesine kötü bir söz söylemezken biri bana eşşek demiş, anneme kötü söz söylemiş, bende ahlak.. edep... evrenseldir demişim.. pardonnn arkadaşınız haklı ve ben haksızım öyle değil mi? neden biriniz demiyorsunuz ki "hop kardeş adamın şahsına, annesine söz söylemek doğru değil " diye. Ben olsam söylerim, " sen müslümanlığı böyle temsil edemezsin, kimsenin annesine kötü söz söyleyemezsin " derim, ama asıl ben !bunlar evrenseldir demekle ne büyyüüük bir hata yaptım değil mi? AHLAK, EDEP, ADAP... BUNLAR DİNLE ALAKALI DİYEN Mİ OLDU, NE KULLANIYOSUNUZ KERDEŞLERİM ! " EVRENSELDİR!!!!" demişim, söylediğim şeyi bana açıklıyorsunuz. Kordona gelin kordona,İzmir kordon değil ama bu, yaşam kordonu, varlık kordonu, AKIL KORDONU BEYLERRRRR. Küfür kapıları, cehalet kapıları, ortak ata kapıları kapandı artık bu yüzyılda, geçen yüzyıldaydı o geyikler. Zart diye çeliyorlar anne karnındaki bebeğin en yakışıklı fotoğraflarını, su parçasından çıkışa kadar.. Öldükten sonra dirilme hakkında " biz onları parmak uçlarına kadar yeniden yaparız " ayeti var, POLİS BULUYOR ADAMIN KİM OLDUĞUNU , ONU YARATAN ALLAHHH MI BULAMAYACAK, parmak uçlarına kadar yapacaklar bizi, bir kere yapana 2 .si zaten kolay olur, öyle değil midir? Su parçasından yaratıldığına inanıyorsun da yeniden yaratılacağına neden inanmıyorsun? seni beni su parçasından yaratan sonra başka bir şeyden yaratabilir, ne olmuş yani
 17. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  daha yazının başlarından alıntıladığım bu kısım bile ateizm savunucusu aklın getirdiği ve getireceği argümanlara verilecek cevaplara yetecek vaktimin olmadığını ve olamayacağını karşıma koydu, ben gece 2 de evde olan sabah 10 da evden çıkması gereken biriyim. Bu yazdıklarınız kötü niyetin ortaya koyduğu düşüncelerdir, dünyanın farklı yerlerinde müslüman olduğunu düşünen ve asıp kesen müslümanlar başka, islam başka..Senin ailenden , akrabalarından bir zorba, tecavüzcü vs çıksa sizin aileyi komple kötüler miyiz? idam gerektiğinde suçlu kişi idam edilmezse tecavüzler bitmez, bitmiyor zaten. Hırsızın eli kesilmezse bitmez.... Neyse ben yazarım, siz yazarsınız .. Kordonu kim bağlıyor, anne mi? bebek mi? memeden sütü kim getiriyor? anne mi? bebek mi? Gör artık kardeşim ,gör artık.. Bizi yarattılar... Tasarladılar ve yarattılar.
 18. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  bir bilgi orda duracak ve biz onu oradan alıp gereken yere koyamayacak mıyız yani, yasak mı, ayıp mı? İlim çinde bile olsa alırım ama teknoloji var,ctrl-f ile de alırım. canım kardeşim ortak atamız çamur zıpzıpçığı değil mi? pardon atanız, benim atam değil çünkü, benim atam Adem as. Siz okudunuz kuran ı ve bitti mi? hepsi uydurma mı? kim bağlıyor kordonu anne ile bebek arasına? var mı cevabınız? benim var. Kim ayarladı memeden gelen sütü, var mı ben tasarladım diyen anne. Gözler kapalı , akıl örtülü kardeşler huuuuuuuu yapmayın , bizi tasarladılar ve yarattılar, mahluklar içinden bir mahlukuz, yaratıcı bizden birileri ile irtibata geçiyor diye şaşacağımıza bir kulak versek ya. Ne diye " gözleri vardır görmezler, kulakları vardır duymazlar " denilenlerden oluyorsunuz yani .
 19. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  hristiyanların hristiyanlaştırma akımına müslümanların mğslümanlaştırma akımını koy, bu müslümanların bulduğu ve başlattığı bir akım mı? yoksa binlerce seneden beri olan bir durum mu? din ALLAH ın oluncaya kadar savaşılmayabilirdi.... di... tamam peki madem taşlara tapmayacaksınız gidin kime tapacaksanız tapın.. deselerdi, ama pıtlarının olduğu bölge panayırların kurulduğu, ticaretlerin yapıldığı uğrak stratejik bir bölge, putların popülerliği azalırsa bölgeye gelen turist azalacak, bu müslümanlar ne yapmaya çalışıyorlar böyle... öldürün şunları, eziyet edin.. Oysa kuran da bir çok ayet vardır , "Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir.Bakara 2/256 Öğüt ver, hatırlat! Çünkü sen ancak öğüt vericisin.” (Ğâşiye: 21) Senin vazifen ancak bir tebliğdir. Sen hakikatleri onlara duyurmaya ve hatırlatmaya memursun. “Sen ancak bir yol göstericisin.” (Ra’d: 7) Kötü âkıbetlerini haber verip korkutmak ve uyarmak üzere gönderilmiş bir peygambersin. “Onların üzerinde zorlayıcı değilsin.” (Ğâşiye: 22) Taşlara tapmak istemedikleri için eziyet görenleri tut sen kardeş, neden eziyet edenleri tutarsın ? Ne diyeyim , ne desem boş olacaksa eğer..
 20. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  Hümanistlik.... güzel şey ,biz de hümanistiz canım, Elhamdülillah, hatta açlıktan ölme raddesine gelmesem tavuk bile kesemem sanırım ,neyse,, ya ölecek ya öldüreceksin faslına gelmeden sıcak yatağında atıp tutmak kolaydır.düşmanın kılıcı boğazınıza dayanmamışken başka, düşmanın kılıcını boğazında hissederken başka olur işler. Eğer sen ve ailen biz peygambere inanıyoruz,biz taşlara putlara inanmıyoruz deseniz ve birileri gelse senin ailene, sevdiklerine zarar vermeye başlasa, sen onlara güzellikle yaklaşsan, güzel güzel konuşsan ama onlar iyi laftan anlamayan kötü insanlar olsa ne yaparsın? Eğer inceldiği yerden kopsun.. demezsen, eğer gerekeni gerektiği gibi yapmazsan bir süre sonra gerekeni yapacak donanımların, gücün de kalmayacaktır. Düşün ki seni ve aleni gelip kıtır kıtır kesecekler, şimdi dünyanın bazı bölgelerinde sırf Müslüman oldukları için eziyet gören ,kıtır kıtır kesilenler var , bunların görüntülerini izleyebilirsin eğer yüreğin kaldırıcaksa. bunlar neden oluyor? kimse ses çıkarmadığı için, orada zulüm görenler normal vatandaş, silahları yok, güçleri yok, yakılıyorlar ,kesiliyorlar.. Tıpkı 1400 yıl önce ALLAH dedikleri için yakılanlar ,kesilenler gibi.. İşte o zulmü yapanlar hakkında deniliyor ki, !! öldürün onları yakaladığınız yerde... Yoksa anaları bellenecek çünkü, yoksa tamamen yok edilecekler . Böyle bir durumla karşılaşsak ne yapardık, istemesek bile canımızı korumak için elimize kılıç almak zorunda kalırdık, en azından kendimizi müdafaa etmeye çalışarak ölelim ,ya kılıcımız olmasa, ne kötü değil mi? Ben gördüm bir gece rüyamda,bir gece evimizin etrafına gelmişler ..sonunda gelmişler, ah diyorum bari silahımız olsa da savaşarak ölseydik, böyle esir alınarak ,kesilerek doğranarak değil.. kesilenlere,yakıllanlara ses çıkarmaya çıkarmaya kuzu gibi olduğumuz ortaya çıktığı için bir gün bize de gelecekler.. sıra bize de gelecek, o zaman biz ateistiz durun,,Müslüman değiliz inanınnnn deseniz de kimse oralı olmayacak.. neyse.. Evet şu meşhur savaş ayetleri... ama o ayetlerin devamına bakmaz ateist kesim, eğer vazgeçerlerse onları salın, sizden aman isteyene aman gösterin,haddi aşmayın ,ALLAH haddi aşanları sevmez vs Eğer değer verip okuyacaksan bir makale ekleyeyim sen de oku, milyonlarca Müslümanı aptal oldukları için değil inanacak sebepleri olduğu için Müslümanlar. ve siz.. çok daha akıllı olduğunuz için ateist değilsiniz.. .http://www.ihsaneliacik.com/2015/07/17/kuranda-ozsavunma-savas-ayetleri-haritasi/
 21. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  deniz atları farklı bir alem, kuşlar başka bir alem, biz insanlar başka bir alem. sen annenin karnında annene kordon ile bağlandın, tabi öncesinde bir su parçasından ete kemiğe büründün, sonra kordon ile bağlandın , sen hiç bir şey bilmiyorken ,yokken, var edilmek için yola çıkarıldın... bir su parçasını sebep kıldılar,, var etmek için en karşı koyamayacağımız dürtüyü kullandılar, çiftleşme.. süper bir yol öyle değil mi, bizim gibi, hayvanlar gibi canlılar ne de düşkünüz çiftleşmeye, var olmamız için her türlü sebep, müthiş müthiş işler sıraya konmuş, senin haberin yok annenin haberi yok ,kordon ile besliyorlar, annenden süt geliyor annenin haberi yok, bu vücut kimin ? haberin yokken süt geliyor, başka bir zaman iste bakayım geliyor mu süt? kim hesapladı bebeğin damağından çıkacak dişleri, sonra o dişler 6 lı yaşlarda dökülecek ve yenileri çıkacak, peh peh peh...kendi yaratılışımıza bakalım, önce kendimize, nasıl geldik ,nasıl bir mucizeler yolculuğu geçirdik. Baktığın yön yanlış, tuttuğun dallar yanlış, sarıldığın ip yanlış, dön bu tarafa dön, dönün bu tarafa arkadaşlar gidiyoruz ,dönüyoruz, geldik dönüyoruz ... Sizin öğrendiğiniz din ile gerçek din alakasız, öldükten sonra kutsal kerhane işlerini bir kenara bırak,bu sizin ateist arkadaşlarınızla aranızda konuştuklarınızdan. kuranda yazan bir sürü öğreti var, annen baban yaşlandıklarında onlara öff bile deme ayeti var, yetimin başını okşayın, yolda kalmışlara yardım edin, vs vs ,milyonlarca insan neden Müslüman? cat Stevens neden Yusuf islam oldu, Cassius Marcellus Clay neden Muhammed Ali oldu ? daha niceleri var, bunlar aptal mı, milyonlarca Müslüman aptal mı ? yapma arkadaşım ,yapma kardeşim..
 22. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  peki dinler yok, peygamberler falan hiç olmadı diyelim. kordonu kim bağlıyor peki ? kendiliğinden mi bağlandı ? bilinç yok mu? sen neden bilinçlisin peki?
 23. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  ateist ol ya da inançlı ol, erkek ya da kadın ol, beyaz ten ya da farklı bir ten renginden ol, insan olmanın hükümlülükleri vardır,ateist ol ama öyle bir ateist ol ki akıl sahibi olan,vicdan sahibi olan herkes senin hakkını versin, düşmanın bile eğer adamsa hakkını versin. ahlak, adap ,edep ,haya …. bunlar evrenseldir.. bunlardan nasibini almamış kişi insanların annesine ,babasına , şahsına kötü sözler söyler, ağzı, midesi, kurtlarla ,çürümüşlüklerle doludur. ben senden şurada şu kadarcık zarar görürüm ama ailen, arkadaşların, tanıdıkların... onlara yazık. gözünden perdeyi kaldıracakları güne kadar serbest bırakılan kişi, meydan senin, hayat senin, kalan vakit senin.. buyur , sahne hala senin.
 24. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  çamur zıpzıpından evrildiğimiz teorisi kadar aptalca bir şey var mı? ateistler neden 1800 lü yılların teorilerine bağlanıp kalıyor ? çünkü en popüler argümanlar onlar. Çünkü bilim bazı büyük sorulara cevap bulamıyor ve insanlardan bazıları işlerine gelen teoriye bağlanıyorlar. Türler... Sistem için gerekli olan canlılar ve insan.... o bambaşka bir canlı. Neden hepsinin zekası belirli seviyede kaldı ama bizler ilerledikçe ilerliyoruz? Neden hiç bir otobüs şöförü öküz değil? ( insan şeklinde öküzü kastetmiyorum, bildiğimiz öküz) bir filin gücü kuvveti bizden fazla ama bir adam onu itaatkar bir hale getirebiliyor, bir çocuk büyük baş hayvan sürüsünü ahırdan alıp otlatmaya götürüp geri getirebiliyor, isteseler ezerler çocuğu, insan ın diğer canlılardan üstünlüğü neden? "Ben insanları ve cinleri bana kulluk etsinler diye yarattım " ayetine muhattap olacak olan insan AKILLLL sahibidir de ondan.. Sizin akıllarınız ise örtülü durumda dostlar.Bunu hakaret olarak algılamayın, bir hastalık gibi düşünelim, maneviyat hastalığı... Akıllarınız ise sizin haberinizin bile olmadığı, yolunuzun üzerinde oturup sizi engelleyen bir şey tarafından yapılıyor. Anne ile karnındaki yavrusu arasındaki kordon bağından ibret almıyor musunuz yahu, yapmayın dostlar, yapmayın .. Anne tasarlamadı , bebek tasarlamadı, kendiliğinden nasıl bağlanacak o kordon? Annenin memesinden süt geliyor o dönemlere mahsus olarak, kim tasarladı o süt işini? Anne mi düşünüp tasarlıyor? Her şey ayarlanmış, halledilmiş a dostlarım. 7. yüzyıldaki arap kanunlarını kabul etmen beklenilemez şu durumda, zaten olaya bakışın fatklı, düşün ki dilini tam anlayamadığın bir topluluğun içinde yaşıyorsun, 3,5 kelime öğrenmişsin ve onları anladığını düşünüyorsun, onları ve o dilden daha iyi anlayanları sevmiyorsun, milyonlarca varlar, onların hepsi mi akılsız? hepsi mi fikirsiz? Hiç akıllı başlı müslüman yok mudur? Sistemin, bizlerin bir yaratıcısı olduğuna ve bu yaratıcının seçtiği özel şahsiyetlerle diğer insanlara doğruları ve yanlışları tebliğ ettirdiğine inanmak , çamur zıpzıpına, tesadüfen var olmaya vs vs teorilere inanmaktan daha zor öyle mi? Yapmayın kardeşlerim yapmayın vallahi billahi üzülüyorum yahu, ALLAH da vardır peygamber de vardır diyin ,belki küfrü bıraktığınız için lütfa mazhar olursunuz , ne zarar bunda. Namazdı, zekattı oruç du bunların hepsi sonraki işler siz bi la ilahe illallah deyin yahu ne çıkar bunda, kim ayıplayacak sizi kendi nefsinizden başka, Şeytanın ahdi var arkadaşlar " and olsun ben de yarattığın bu insanın önüne çeşitli yollarla oturacağım, onlardan çoğunu sana kulluk eder, sana şükreder bulamayacaksın" diyor şeytan, sizler de bu bahsettiklerinden olmak için yarışırcasına ömür harcıyorsunuz, bitecek kardeşlerim bu ömürler. "kabirden kalkış gününde birbirlerine soracaklar , ne kadar kaldık dünyada diye! " Biz zaten oradaydık, aslımız oralı, Rabbini görerek herkes kulluk eder, kimler Rabbini görmeden emirlerine uyacak, kimler kulluk edecek diye bilinçlerimizi sıfırlayıp en sıfır bilinçle dünyaya getirtiyorlar, işte kordonun, sütün, damağa gömülü dişlerin tasarımı hep bu sebebe işaret. " Ben insan denen bir canlı yaratacağım sizler de ona secde edeceksiniz!" diyor hz ALLAH , kime diyor? meleklerine. İşte bizler o insan! denen yaratığız, meleklerin secde edeceği hale gelip öyle mi gideceğiz, yoksa ben insandan üstünüm ben ona secde etmem diyen düşmanımızla mı gezeceğiz. Haydi kardeşlerim, haydi arkadaşlarım, bak yazıktır kendine seçtiğin şu nick ne kötü bir şey, bize göz vermiş görüyoruz, duyuyoruz, böbrek vermiş, kalp vermiş, yaşamak için ne lazımsa onu vermiş ki hepsinin farklı işlevleri amaçları var, hiç bir yerimizi biz tasarlamadık biz yapmadık, onlarla doğduk. bak hayvanata hepsinin bir görevi var , hepsinin bir uyuşu var kurallara, bir tek bizler karşı geliyoruz , neden çünkü bizde seçme iradesi var, cüz-i de olsa irademiz var ve doğruyu seçmeye yarayan aklımızı örten düşmanımız var .
 25. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  tüccar para için ticaret yapan kişidir, ben hiç bir ücret istemiyorum, belki bu isyan ve küfür bataklığında olanlardan biri ya da birileri yaratılmış bir varlık olduğunu anlar,yaratıklar içinde ise insan olarak yaratılmış olmanın değerini farkederek yaratıcısını bulmaya koyulur. O zaman bu kişinin başına ne de güzel bir şey gelmiş, bu kişi ne de güzel bir yolculuğa, bir serüvene başlamıştır. Niyetim budur lakin buradaki isyankarların çoğuna göre körler çarşısında ayna satmakta, sağırlar çarşısında gazel atmaktayım. Ne körün aynaya ne sağırın gazele ihtiyacı var fakat gözleri tam kör olmayan, kulağı tam sağır olmayanlar vardır diye düşünmekteyim.
×
×
 • Yeni Oluştur...