Jump to content

acizlerdenbiri

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  82
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

acizlerdenbiri Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

69 profil görüntüleme
 1. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  tefloncuğum hiç sarmıyor muhabbetin hiçç, E hacı .. diye girmişsin bi konuya, parmakçıklarını yormuşsun tamam ama boş, bomboş, bom bom boş hatta. bi şeyler attırmışsın ortaya,neyin kafası bu, yoksa tam tersine harman msın? ondan mı oluyo bu kafa. gönderdiğin linke bakmadım, bakıcam bi karşılık vericem, sen bi karşılık vericeksin , ben bi karşılık vericem, sen bi karşılık vericeksin falan falan, vakit kaybı. Benim için bir şey değişmeyecek, bakıp " aaa bi yaratıcı yok lan galibaa" demiycem, sende " haklısın galiba lan,bi yaratıcı var galiba " falan demiyceksin. Evrende denge varsa da onun ,denge olmayan unsurlar varsa da onun tasarımı, bilgisi üzerinedir benim bakışım bu olaylara. Onun isteği iradesi dışında bir şey olamaz. Teflon.. tüm zamanların en kötü muhabbetli ateisti sıralamasında dabıl tribıl yapan ilk kişisin. senden sonra ( yoksa aynı sırayı mı paylaşıyorsunuz bilinmez) sağduyu adlı ateist arkadaş var,aman aman o da felaket. Bir tane hoşuma giden birini bulamadım, eskiden enver paşa biraz tat verir gibiydi ama o da bozdu. phocas ın da kafa gidik," Yaratıcı beni ikna etmek istiyosa benim gibi düşünmek zorunda" diyo, yahu trilyon tane adam geldi bu dünyaya, hepsinin kafa ayrı telden çalıyor, hanginize göre düşünüp hanginize göre kurallar koysun. herkes ona uyacak ,yaratan o.Beni ikna etti ayrıca, benim gibi daha milyonları etti, cevabın belli gerçi buna di mi? Biz aptalız sen akıllısın çünküüüü, senii seniiii. biraz kavak isimli arkadaş var işte, atarlı tutarlı konuşmuyo , seviyeli bi tip gibi yanlış hatırlamıyorsam, yazdıkları da bir çoğununki gibi komik değil. Güven ve dursun da tatsız elemanlar. Tat yok tat..Ruhunuz maneviyatsızlıktan suyu çekilmiş toprak gibi beylerrr. Ego, kibir, benlik.. almış başını gitmiş, yabani otlar büyümüş . Lezzetiniz yok farkında değilsiniz. LEZZETE gelin beylerrrr. Ne duruyorsunuz..??
 2. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  atalım atalım ama ufak atalım yahu, onu dese bile bahane bulacaktın merak etme. Biz annemizin karnında her şeyden habersizken kim bizi bağladı bir kordonla annemize , kim besledi bizi orada. Kim annemizin göğsünden süt gelmesini tasarladı, annemiz mi tasarladı? Bebeğin gıdası hamilelik döneminde annenin göğüslerinden geliyor, ne anne isteyerek getirdi o sütü göğüslerinden be bebek getirtti,HAYYYY olan ALLAH yaptı onu güzelimmm. Bebek büyüyüp katı gıdaya geçerken damağa gömülü dişler çıkmaya başlıyorlar gömülü oldukları yerden ,HAYYY olan, hayat veren hayat olması için ne gerekiyorsa yapmış güzelimmm .O dişler katı gıda yeneceği zaman lazım olacak,daha anne karnındayken ya da yeni doğduğunda çıkmıyor. Tasarımı karşısında niye takdir etmiyoruz, niye hayret etmiyoruz, o dişlerin yiyeceği yemekler , gıdalar var demek ki o dişler çıkmaya başladığına göre.Gıdalardan , yemeklerden haberi var o dişleri hesaplayanın. Bebek kendi mi hesapladı o dişleri, haberi var mı bebeğin damağına gömülü dişlerinden? Var mı bundan güzel ispat? Ah insan ahhh ahh insan ahh..😢
 3. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  bütün evrenin bilgisinin yazdığı tek bir sayfa 🤔 kaç bin km lik bi sayfa bu?anlatıyoruz ama aynı yerdesin,boş konuşuyorsun, akıllı adam yok mu burda, saçma saçma konuşmayan biri yok mu? cevap vermemek lazım böyle abidik konuşmalara , sen bana ben sana ölene kadar gider bu. zeka yoksunu bir muhabbet.. Evrendeki tüm bilgiyi niye yazsın kardeşim 1400 sene öncesinin insanlarına, kromozomdan atomdan niye bahsetsin, bir zaman gelecek insan bulacak zaten onları, antibiyotik nasıl bulundu, buldurtur o bi şekilde. Bak yine yazıyorum, ateistkolik olmuşum resmen.
 4. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  funny!! 10 bin sayfa olursa ona zor mu gelir? insana zor gelir,İnsanlar okumaz, okumuyorlar bu kadar sayfa iken bile. Daha funny olanı ise "evrendeki bütün bilgiyi tek bir sayfaya sığdırma!" fikri. Evet her şeyden bahsetse 10 bin sayfalık bir kitap olurdu, 1400 sene önceki insanlara gerekli olan nasıl yaşamaları gerektiğiyidi, kız çocuklarını diri diri gömen , taşlara tapan bir insan topluluğu vardı. Dünyanın biligisini barındırmakla yükümlü bir kitap değil o. Neyse gazel attırdınız yine bana.
 5. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  Komik
 6. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  yahu ne alakası var kendimizi evrenin merkezinde gördüğümüz yok ama bir yandan da çok özel yaratıklarız, süper yaratıklarız, tasarım harikasıyız ( insanı kastediyorum, inanan inanmayan ayrımı yapmaksızın) o yüzden evrenin merkezinde biz varız diyebiliriz de aslında. Ancak insanların çoğu evrendeki değerimizin farkında değiller, ne muhteşem bir yaratık olduğumuzun farkında değiller. Çok önemli bir senaryonun en önemli oyuncuları hatta başrol oyuncuları olduklarını bilmiyorlar. Öyle sıradan, tasarlanan falan değil , ölümlü, ölünce her şeyin biteceği, amacı falan olmayan bir yaratığız zannediyorlar. ilk insanlardan bu seviyelere gel, muhteşem işler başar,insanlık son bulunca her şey bitsin. Karadelik yuttu, kıyamet koptu ve olay bitti. Belki de dev meteor çarptı falan ve THE END. Bu yanlış işte, ıska bu, hemde ne ıska. Burada bitmeyecek bu iş. Bu senaryonun senaristinin 2. filmi var beylerrr. to be continued... Biz yokken bu dünya varmış , zaten var olan bir yermiş burası, burada var olmadık mı biz? Başka bir yer niye olamasın?Başka bir yerde niye var edilemeyelim? Biz yokken var olan bir yer varmış beylerr , evrende yok hükmünde bir zerreciğin içine yolladılar, var ettiler bizi. uyanalım artık, hadii.
 7. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  Hadi hiç bir işe yaramayacak bir cevap yazayım sana. Katır eşek ve at birleştiğinde oluyor ya hani, o eşeği ve atı yaratıcı yarattı ya, onlar birleştiğinde ortaya çıkanı yine o yaratmış oluyor, at ve ayının birleşmesinden bir şey birleşmiyorsa onun bilgisi dahilinde , olursa yine bilgisi dahilinde olur.Ne tesadüf di mi at , eşek, inek, öküz vs insan için yaratılmadı ama bin yıllarca o biçim kullandık . tam yük taşımalık yapılar , tarla sürmelik, yemelik, sütlerini içmelik, peynir yapmalık, vs cinler, hz Süleyman kıssası vs bir amaca hizmet ediyor, olmuş olayları anlatıyor, ister inanırsın ister inanmazsın. Cinlere inanıyoruz biz . benim yazıklarım içinde kuran "evrenseldir" yazdığım bir yere rastlarsan , kanıtlarsan iban yolla 1 lira yollayacağım sana, ispatlayamazsan istemiyorum, her ateist arkadaştan haftada 1 bin lira kazanabilirim istesem, o derece sallıyosunuz, şunu dedin bunu dedin diye. Yöreseldir, bir coğrafyaya gelmiştir, evrenseldir (şimdi yazıyorum) evrenin her yerindeki insanların uyması onların menfaatine olacaktır, ama uyulmadığı için bu halde dünya.
 8. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  Kuran ı kabul etmeyene kurandan delil getirmem, bilimden delil getiriyorum gerekirse aynı zamanda kuran ile örtüşen yerden örnek veririm . Gerçi bilimsel örnekler versem de kabul etmiyorsunuz, adam bi kımı için "yok böyle veriler "dedi, bir kısmı için "bunları kim yazmış kariyerini göster" muhabbeti yaptı, yapsın da kariyerini söylesek de değişmeyecek. Neyse sesim kısıldı yine gazel atmaktan .
 9. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  Yaratıcı senin gibi düşünmek zorunda değil. İspat olsun diye her şeyden bahsetse 10 bin sayfa olurdu o kitap. Bi tane doğru düzgün yorum yok şurda ya, abidik gubidik sorular var.
 10. acizlerdenbiri

  Tekillik hiçlik midir,Hiclikten Tanrı yaptı argümanı üzerine

  big bang evrenin oluşumu ,evreni var etti, dünya evrende bir toz zerresi gibi ve 6 günde yarattığı söylenen dünya. o süre içinde su da oldu, çamur da oldu , çamur zıpzıpı çamurda zıplıyo oynuyo okula gidiyo ama çamurdan yarattık dediği insan konusunda çamur nerdeydi ya ? falan tadında konuşmalar olmuyor ama, bi de ne olmuyo biliyor musun? Rumi ye uymak olmuyor, gazel atmadan durulmuyor .
 11. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  Kültürlü insanların bir araya geldiği muhteşem bir site.. Irkçılık mı? aslaaa ne gezer.😂 Demokrasi mi ? dibine kadarr.😂 Sen inanmıyorsun diye ben sana kızıyor muyum kardeşim, sen yaratıcı yok diyorsun, ben mümkün değil! diyorum. Bana göre senaryo gayet mantıklı. ALLAH "ben yeryüzünde insan diye bir yaratıl yaratıcam, onu tasarlayıp ruhumdan üfleyince ! ona secde edin" dedi. (Ruhundan üfleyince hayat buluyor, yani hayat onun ruhundan üflemesi ile. Burada onun varlığın kendisi olduğunu ve istemesi ile kendi varlığı ile var ettiğini düşünüyorum . Ruhundan üflemesi bildiğimiz bir manada püff diye üfürmesi olmasa gerek) Sonra melekler " yeryüzünde kan döküp bozgunculuk yapacak bir şey mi yaratacaksın?" dediler. O da " evet ama ben sizin bilmediklerinizi de biliyorum " dedi Yani o günden bu güne bozgunculuk yapan da oldu ama ona uyan da oldu.Kötü kullar oldu ama güzel ki hemde ne güzel kulları da oldu. Sapla saman ayrılınca, güzeller güzel bir yere, kötüler kötü bir yere . Bu arada kötüler bir yere tamam mı? kendinizi hemen cehennemliklerden sayıp oraya gideceğinizi sanmayın, onlarla kankisiniz ya onum için diyorum. "ALLAH var ve o yaratmıştır, MUHAMMED (aleyhisselam) onun kulu ve peygamberidir" dediğin anda geçmiş geride kalıyor, bi de eski hayatım için tövbe ediyorum dediğinde iş tamam. Ama bu kadar kolay değil di mi inadından vazgeçmek? İslamı düzgün yaşamayanlara bakıp iyi örneklere bakmadığın için islamı suçluyorsun, kötü insanlara bakarak tanrıyı suçluyorsun. Neyse gazel atmayı keseyim de Rumi yi dinlemediğim için kızmayayım yine kendime
 12. acizlerdenbiri

  Tekillik hiçlik midir,Hiclikten Tanrı yaptı argümanı üzerine

  Atmayalım ya da ufak ufak atalım. Kuran ALLAH "ol der ve olur" der, bizler ve sizler big bang kesindir diyemiyoruz. Benim söylediğim biraz farklı, big bang benim için mantıksız değil, yaratıcı OL dedi ve bammm. evren var oluverdi. Size hayırlı traşlar , pardon akşamlar diyecektim. Bu arada tartışmaya giren ve girecek inançlı arkadaşlara 1200 lü yıllardan bir tavsiye, kimden? devvv Rumi'den. Ne demiş? " KÖRLER PAZARINDA AYNA SATMA,SAĞIRLAR PAZARINDA GAZEL ATMA"Boşa vakit harcama diyor.. Anlatıma bak , hey heyyy!! Koca Rumiye de selamlar!!!🌹❤️
 13. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  galaksilerin bizden uzaklaşması , galaksiler arasında dengeler olmadığı anlamına gelmez, evren genişliyorsa bu bir dengedir ve her şey ona göre devam eder. Sizler istediğiniz yerden örnek gösterirken biz sizin istediğiniz yerlerden vermeliyim. Daha önce de bir bilim adamının evrenin oluşumundaki kuralların tesadüfen bir araya gelişinin nasıl bir ihtimal olduğunu anlattığı sözü paylaştım ve ona da laf ettiniz, ondan daha iyi bir bilim insanı olduğunuzdan değil inkar odaklı olduğunuz için bu ve eminim Yaratıcı sizinle özel olarak konuşsa yine değişmeyeceksiniz değişmeyeceksiniz ve değişmeyeceksiniz. sizinle yazışmak 90 sene sürebilir ve hiç bir yere varılmaz, ben ateist arkadaşlarla vaktimi boşa harcamaktan başka bir işe yaramayacak tartışmalara girmek istemiyorum, buralarda inançlı ama kafasında sorular olan , ateist olmayan arkadaşlar için bazı yazılar yazıyorum . Saygılar
 14. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  Kutuplardaki kutup ayılarından, kaplandan, timsahtan bahsetmeli di mi kitapta? Nat Geo dergisi çünkü o. O coğrafyada yaşayan halka o coğrafyanın gördüğü hayvanlardan bahsediyor. Kutup ayısı diye bi hayvan yarattık, şöyledir böyledir diye anlatmasının 1400 sene öncesinin çöl ikliminde yaşayan ahalisine ne faydası olurdu? Bu tür sorulara cevap yazıp zaman kaybedetmeyip daha zekice sorulara vakit ayırmak gerekli ama dayanamadım bu akıldan zekadan yoksun soruya.Bakın bir ayette ne yazıyor; "Bilemeyeceğiniz daha nicelerini yarattık"
 15. acizlerdenbiri

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  Evet sıra bu kısımda; Darwin in evrim teorisi olsun ya da gözlemi olsun adı her neyse , teori, gözlem vs .. canlılar var olduktan sonrasına ait doğru mu? Evrim teorisi doğru olsa bile evren nasıl var oldu sorusu var. Bu soruya verilen cevaplar varsayımlardan ibaret. Bing bang i bilinçli bir varlığın varlığını ispat edebilir misin? Bilinçli yaratıcı ve bilinçli yaratılmış sisteme dair örnekler sizin için kabul görmez oluyor. Bilimi inkar ediyorsunuz. Evrenin var oluşundaki hassas 5 madde örneklerini geçersiz buldunuz, bir örnek daha deneyelim ama farkeden bir şey olmayacaktır, kaç türlü örnek gösterilse de kimileri tarafından kabul edilmeyeceği 1400 sene önce yazılan bir kitapta bahsedilmektedir. İSRA 89./KEHF54/ RUM 58/ ZÜMER 27 merak edenler bakabilir. Kafir, örten, örtücü demekmiş arkadaşlar. Ne güzel bir karşılık bulunmuş değil mi ?
×