Jump to content

acizlerdenbiri

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  212
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

acizlerdenbiri Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

385 profil görüntüleme
 1. gerçekten komik olmuş bu, ateist arkadaşlardan yorum bekliyorum bu sözle ilgili.
 2. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  sen ve ismini yazdığın arkadaşın gibi azılı kişiler mühletleriniz boyunca isyan ve küfür bataklığının içinde bilerek, isteyerek yaşayabilirsiniz ,sizle bir işim yok,imanlı olanlara, onların değerlerine, ailelerine,dinlerine , yaratıcıya vs ettiğiniz her küfür sizden daha fazla vicdanı olan her küfür bataklığı sakinine örnek olacak, küfürünüz bile bir işe yarayacak, nasıl kişiler olduğunuzu ortaya koyacak ve belki de sizin haliniz ile hallenmek istemeyerek, kendini buraya yakıştıramayarak artık buranın sakinlerinden olmak istemeyecekler, işte onlarla işim var. Akıl sahipleriyle, vicdan sahipleriyle.
 3. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  Alıcısı varsa alacaktır söylediklerimin, sorun yok benim için, biz müslüman olmaya çalışıyoruz, bizde küfüre küfür yok, bilmiyorsunuz, bilseniz yapmazsınız, gözleri tam kapalı olmayan, kulağı tam kapalı olmayan kişiler olabilir diye düşünüyorum, o yüzden bir şeyler yazıyorum, misyonerlikle işim yok,ALLAH gökten bana ip attı beylerrrr, ben başkaları da tutunsun istiyorum. Tutunmak isteyen tutunur istemeyen tutunmaz bu kin neden, bu düşmanlık neden? hanginize kötü söz söyledim ki böyle küfürler ediyorsunuz, katranla kaplanan kalbinizi bi silin yahu.
 4. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  edep ve ahlak sahibi, vicdan sahibi olduklarından dem vuran kişiler nerdeler? Yok mu bu kötü lafları ayıplayacak bir er kişi. Vah size, yazık size.
 5. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  onlar için bile fazla maddeci bir düşünce tarzı, fakat siz kaba saba konuşmayan hatta oldukça kibar bir kişi olduğunuz için sizinle konuşmak hoş olabilir, açıklayayım ; Bakteriler, mikroplar, mikro canlılar kaç bin yıllardır var? İnsanlar bu yıllar içinde kaç senedir onların varlığından haberdarlar? mikroskop ne zamandır var, mikroskop sayesinde gördüklerimizi kaç senedir görüyoruz ? Bir şeyi göremememiz onun olmadığı anlamına gelmez. Görmemek bizim için daha hayırlı olabilir, bu mantığa ters değil, Kuranda yazan bir ayette "Musa peygamber ALLAH ı görmek istedi, ALLAH dağa tecelli etti, dağ parçalandı " örneğinden yola çıkarsak anlaşılabilir . Biz maddesel varlıklarız, belki bu yüzden göremiyoruz . Tam bir karşılığı olmayacaktır ama kısaca şöyle diyelim, bir kontrol kalemini yüz bin voltluk akıma değdirebilir miyiz? Tamam bir kontrol kalemi bu işe yarar ama o seviyelerde yaramaz, kül oluruz. Ayrı bir konu var ki ben görüyorum, biliyorum, nasıl görüyorsun dersen yarattıkları sayesinde derim, kendime bakıyorum örneğin, hiç bir yerimi ben tasarlamadım, dalağım, böbreğim, gözüm, kulağım, kalbim... hepsi bir işe yarıyor, ben haberim bile yokken çalışmaya başladılar. VAR olmaya, hayata gelmeye, yaşamaya yarıyorlar. Kim ayarladı? ben annemin karnındayken onunla aramıza bağlanan kordon benim hayatta kalabilmem içindi, annem ve ben tasarlamadık, alakamız yok, kim tasarladı? bu düşünülmüş bir şey...bu tasarlanmış bir şey..Bu " Ben topraktan bir beşer yaratacağım" ayetine uyan, bir yaratıcı olduğunu ortaya koyan bir şey. Bunu görmek yeterli benim için. Var olmak, var edilmek için kurulmuş sistemler silsilesi var her şeyde, her yerde ve eğer görseydik kim göre göre kötülük yapabilirdi ki, kim iyi bir insan olarak bitirecek bu hayatı , kim kötü olarak bitirecek. Şimdi herşey serbest, isteyen istediğini yapmakta serbest, seçme şansı var elimizde. Var olmayı bir su parçası ile sağlayan, bir su parçasını var etmeye sebep kılan, öldükten sonra da bir şeyleri sebep kılıp tekrar var edebilir ölen kişiyi, " ilk yaratışta yaratırken yaratıyor da sonra mı yaratamayacak? " İkincisi daha kolay olsa gerek. Bir duvar onu yapanı anlatıyor da yediğimiz yiyeceği çiğnemeye yarayan dişler, yuttuktan sonra yiyeceğin gittiği mide, onun sindirilip vücuda yarayan kısmının vücuda alınıp posasının çıkış yoluna geçmesi, çıkacağı deliğin bile tasarlanmış oluşu bir yaratıcıyı göstermiyor mu? Siz görmeyi isteyin kardeşim, dua edin, dilerlerse öyle lütuflarda bulunurlar ki " tamam , zatını görmeye hacet kalmadı, görmüş gibi oldum " dersiniz.
 6. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  Bu düşüncelere ateist arkadaşlardan bile katılmayanlar olacaktır sanırım.
 7. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  herkesle sohbet edilecek diye bir durum yok, edilemez de,sizinki gibi bir akılla konuşmam doğru değil.
 8. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  dinler doğru yaşanmıyor ki herşey iyi olsun, sorsan adamlar en iyi müslüman ama bomba patlatıyor, kafa kesiyor vs. Dinleri işlerine göre kullananlar ise ayrı bir grup. Fakat bu örnekler dini kötü ya da yanlış yapmaz, dini doğru yaşayanlar doğru uyanlar da var.
 9. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  ahlak evrenseldir diye anneme kötü söz konuşan kişiye dedim, ateistte olsan ahlaklı edepli olmalısın çünkü bunlar evrenseldir dedim. ayrıca doğru yaşamak için gerekenleri dinden öğreniyoruz dediğim cümle nerede? öyle dedim mi ben? bu " yapsak " dediğiniz olumlu şeyler 1400 sene önce yazılmış, zekat verin, sadaka verin, hayır hasenet yapın, yetimin başını okşa, yetim yetişkinliş yaşına gelinceye dek onun malını koru ve harcama, savaştıkşarın eğer vazgeçerlerse onlara zulm etme, annen baban yaşlanınca onlara öf bile deme.. daha da neleri var. bu öğretiler insanların taşlara taptığı, kız çocuklarını gömdüğü günlerde gelmiş. Dinlerle bu kadar olmuş, dinler olmasaydı ? sizce daha iyi mi olurdu? teröristler olmaz bombalar patlamaz savaşlar olmazdı diyeceksiniz ama kazın ayağı öyle değil. İnsanın fıtratı bencildir, ego sahibidir insan, dinler olmasaydı sen , ben kardeş kardeş yaşardık belki ama tüm insanlar aynı mı? kötülük, kötüler .. yok mu? Dinler olmasa herkes adil, ahlaklı , vicdanlı mı olurdu? Al işte adam 2 dk dayanamadı bana, anneme kötü sözler söyledi, ölçü dinlilik dinsizlik , inançlılık inanaçsızlık meselesi ise adam dinsiz , inançsız.. hani vicdan hani ahlak?
 10. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  önce bir deist olalım , ateist olmaktansa deist olmak yeğdir. Bir arkadaşım var, yaratıcının olmaması mümkün değil ama dinlere inanamıyorum diyor. en azından bir yaratıcının varlığına inanmak .. bu güzel
 11. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  dinle işimiz yok şu an, yaratıcı faslındayız .
 12. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  onun tasarladığı dalak , böbrek, ciğer , kalp vs çalışmalarını sürdürüyor vücudumuzda, haberimiz bile yokken neler oluyor, bir tek zatını görmediğimiz kalmış, gerisi hep tamam , göremeyiz... göremiyoruz.. bizim için görmemek iyi görmek kötüyse peki?
 13. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  3 gün kalacağımız dünyanın faydalı bilgileri... Kuran da yazılanlara ehemmiyet vermemek.. Yaratıcı büyük bir nimet vermiş, İnsan olarak yaratmış ve kendisine muhattap kılmış, doğru yaşamak, güzel yaşamak için yapılması gerekenleri söylemiş. Bize verilen bu AKILLL! kimle muhattap bak! Namazı kılın demiş, kılmazsanız yakarım yıkarım demiş mi? hayır oruç tutun! demiş, tutmayanı yakarım demiş mi? Hayır,Şu şu sebeplerden dolayı tutamazsanız ( hastalık, yolculuk.. vs) başka zaman tutun ya da bir fakiri doyurun vs demiş, yapın dedikleri tavsiye niteliğinde, bizim için yararlı, sayısız faydası var hepsinin. Zekat mesela, zekat verebilecek varlığa sahip olan dünya insanları ihtiyaç sahiplerine zekat verse kış vakti terlikle gezen çocuk kalmaz. Vah insan , vah bizee vahh Nasıl aldanıyoruz, şifa yanımızda biz zehirlerle sarmaş dolaş...
 14. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  Buyrun... En başa buyrun.. Kardeş gel kordona, kordona gel. Anne ile bebek arasında ki kordonu kim tasarladı? kim bağladı? neden bağlanıyor? Anne mi bebek mi tasarlayıp bağladı? Kim bağlıyor? - efenim kendi kendine bağlanıyor -peki.. - bebiş dünyaya gelince annesinin memesinden süt geliyor, kim tasarladı? anne mi düşündü ben yavruma besin vereyim diye? neden hamilelik sürecinde geliyor ama normal zamanda yok , istediği zaman getiren getirmeyen anne mi? - efenim doğa, tabiat.. -peki, bir süre sonra süt bebeğe yetmez olacak, bebek büyüyor, katı gıdaya geçilecek, öyle ya dünya üzerinde yiyeceklerimiz de hali hazırda düşünülmüş var edilmiş, onlar yenecek.Bebeğin damağından dişler çıkmaya başlıyor, neden daha önce çıkmadı? neden dişle doğmadı? annenin memesi kopar, ne lazımsa , ne zaman lazımsa öyle oluyor. Kim tasarladı bu işleri? Kim çıkartıyor dişleri? " BEN İNSAN DENEN BİR VARLIK YARATACAĞIM, SİZDE ONA SECDE EDECEKSİNİZ" diyen ALLAH yarattı kardeşim. Çık bataklıktan çık, can kuşu uçmadan ALLAHHHHH de de öyle öl bari .
 15. acizlerdenbiri

  AKILLARI OLMASINA RAĞMEN DÜŞMANLARINA UYANLAR

  Var mı bir çıkarım? Burdan bi adam çıksa " kardeşim bataklıktaydık kurtulduk " dese tamam ya. Çıkın şu bataklıktan kardeşim çıkın, inat etmeyin, bunları bir Yaratıcı yaratmış olsa gerek, siz de biliyorsunuz.
×
×
 • Yeni Oluştur...