Jump to content

emretemelkuran

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  306
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

emretemelkuran Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Interests
  Kuleuzubirabbinfelak

Güncel Profil Ziyaretleri

358 profil görüntüleme
 1. emretemelkuran

  Ayık Yaşamak

  Tamam reiz.
 2. emretemelkuran

  Ayık Yaşamak

  bi doktora görün 3 tane odd pm attım ordan nerelere bağladın bilmiyorum ki.
 3. emretemelkuran

  tanrı beddua edermi?yoksa eden insanmı?

  Bugün hocalar, hocam kurbanda balık kessek olur mu dediklerinde yok diyorlar. Lama kessek, deve kuşu kessek falan filan olmuyor. İllaha çölde o dönemde yaşayan bir şey keseceksin. Deve, koyun, keçi, dana. Dana bile zor eklenmiştir diye düşünüyorum, çok su tüketir o ortama göre. Ayrıca çöl ortamında tarım zor olduğundan etçil beslenilir, ot gibi bir şey de kesemiyorsun. Gidip patlıcan kestim diyemiyoruz. Domuzlar en çok su tüketen hayvanlardandır mesela ve domuza lanet edilmiştir, gelip su birikintinize girerler . Bi de oruç olayı nasıl olacak, ya bırak İskoçyanın kuzeyinde Kanadada Alaskada 22 saat oruç mu tutacaksın? Oruç ibadetinin hiç adaleti yok herkesin tuttuğu süre farklı. Kimse de kurcalamıyor. Vejeteryan müslüman olur mu? Ben onu merak ediyorum.
 4. emretemelkuran

  masturbasyonu nasıl bırakırım

  Dennis Ritchie 'yi kim bilir hacı? Bugün 2011'de yitirdiğimiz bu elemana yüksek teknolojiyle alakalı hemen hemen her şeyi borçluyuz. Dennis M Ritchie, Bjarne Stroustrup, Larry Wall. Muhteşem 3'lü.
 5. emretemelkuran

  Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

  + İstanbul'da Fatih'in Çarşamba semtinde yaşayan Türk varsa veya giden varsa ben onların görüşlerini duymak isterdim medyada. Çünkü bildiğiniz bir Taliban membaası olmuş hayatınızı tamamiyle Arapça sürdürebilirsiniz. Aynı şekilde Zeytinburnunda uygur islam hareketi mensuplarının olduğu biliniyor. Devlet bunlara kucak açıyor.
 6. emretemelkuran

  Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

  Hocam pratikte, gerçekçi baktığımızda çoğunun döndürülmeleri zorunludur. Evet, kendi istekleriyle dönmeyecekler. Ama döndürülmeleri zorunludur, eğer döndüremez isek bilin ki sıkıntılarla karşılaşacağız. Bugün kafede, dışarda, sokakta, caddede bir anda bize yük olarak gelen yabancı bir kitleden bahsediyoruz. Bunlar kendi hayatlarını kendileri de kazanmıyorlar. Kiracılar var, kiralarını devletten aldığı destekle ödüyorlar. Bazıları yasadışı göç ve çalışma grupları kurmuşlar. Bakın, bugün batı illerimizin büyükşehirlerinde belirli mahalleler adeta gettolaştı, Bursa'da 3 milyon kayıtlı nüfusun 150.000'i Suriyeli çoğu da Haleplidir. Osmanlı ve cumhuriyet dönemi hiç bir göç iskan politikası böyle olmamıştı. Hepsi aynı mahallelerde, birbirleriyle izole bir hayat yaşıyorlar. Bu kadar kitlesel bir göç bu kadar hızlı şekilde tarihte hiç bir zaman görülmedi, Afganistan-Pakistan göçü dahi çok daha uzun sürmüştü ve Pakistan çok zarar gördü, Pakistandaki düşünürlerin bunla ilgili şikayetleri hala devam etmektedir. Bu doğal değildir. Ayrıca buna kaynaşma değil enjektasyon diyebilirsiniz. Şu anda ülke içine yayılan Suriye göçmenleri bizimle az buçuk da olsa aynı kültürü ve aynı misyonu paylaşmamaktalar. Sosyokültürel olarak, ekonomik olarak ve siyasi olarak sıkıntılarla karşılaşacağımız kesindir. Türkiye eğitim konusunda zaten zayıftır. Güvenlik konusunda da zayıftır. Ekonomik ve sosyokültürel olarak zaten içinde tehdit altındadır. Göç konusunda ise tecrübesi yoktur, Balkan ve Kafkas göçünde sınıfta kalmıştır. Sadece Suriyeliler değil, Irak, Afganistan,Özbekistan ve Pakistan'dan da yasadışı göç almaktayız. Zannetmeyin ki bu göçmenlerin çoğu sınırları aşarak gelmişlerdir. Bunlar zayıf vize politikalarını ihlal etmektedirler. Ekonomik göç güzelleştirilmesi gereken bir olay değil, yerinde çözülmesi gereken bir kanserdir. Dünya ekonomik göç veren bölgelerin sıkıntılarını gerekirse hükumetlerini devirerek çözmelidir. Anadolu'da yaşanan çok uzun süren, çok düşük yoğunluklu olarak doğal gerçekleşen yavaş göç hareketleri ile bunun karıştırılması abesle iştigal olur. Türkiye'nin göç istatistiklerini www.goc.gov.tr 'den görebilirsiniz. Göç Türkiye için gittikçe daha büyük bir risk teşkil etmektedir. Çünkü bu göçmenler ülkeye bir şey katmak için gelmiyorlar. Erdoğan bile bu memleketin göç sorununa bir örnektir, dedesi göç ile tehlikeli bir zihniyetten gelmiştir. Sosyokültürel çatışmalar bu şekilde gerçekleşiyor.
 7. emretemelkuran

  Ayık Yaşamak

  dalga geçmiyoruz da sen böyle her şeyi ciddiye alarak yaşarsan zaten kafayı yersin. bak dünyada milyarlarca inanan var böyle küresel bi komediyle karşı karşıyayken hayatı ciddiye alabilir misin? eğer sıkıntın devam ediyorsa paxil zayıf kalmış demek ki. düşük doz risperidonla 200lük sertralin hcl veya yüksek doz snri iyi olabilirdi senin için. bi de kendine uğraşlar bulurdun. ben de aspie okb sosyal fobinin allahı var allahı.
 8. emretemelkuran

  Ayık Yaşamak

  hipertansiyon ve taşkınlık hikayesi yoksa niye SNRI vermedi ki.
 9. emretemelkuran

  Ayık Yaşamak

  bilimselliği boşver. travmadan kurtulmak için yaşam tarzını değiştirmen lazım. onun için de para lazım.
 10. emretemelkuran

  Ayık Yaşamak

  pmde atılmıyo sen bana bi email mi atçan napçan detaylı bilgi versene.
 11. emretemelkuran

  Ayık Yaşamak

  ne travması oldu reiz. hacı xanaxla manaxla o baskılanmaz ki sbktan ilaçlar onlar. sinir yolunu bile değiştirmeye yaramaz o ilaçlar.
 12. emretemelkuran

  Ayık Yaşamak

  pcdeki veya mobildeki türkçe karakterlerinde gitmiş. yan ektilere bildirebilirsin. ne terapin var reiz senin. ✡️
 13. emretemelkuran

  Biraz gülümseyelim lütfen ...

  Çekirdek yemeyin, apandisit yapar. Kör bağırsağı tıkıyor.
 14. emretemelkuran

  Ayık Yaşamak

  tanımıyorum ki hiç birinizi forum çeşitlensin diye dedim eleman kırılmış üzülmüş gibi bi hali var, sonra baktım bağımlılar falan deniyor korktum. ayrıca amacım dinsizlerin görüşlerini öğrenmek ondan başka ne gibi bi çıkarım olabilir ki. eğer bundan başka bildiğin bişey varsa söyle de öğrenelim forumların gerçek maksadı bu 🍀. ✡️🛐 .
 15. emretemelkuran

  Şerrin yaratılması kötü değil , şerrin seçilmesi kötüdür mantığı üzerine

  o imtihan kısmı antik dinlerle alakalı. ondan çöküyor. onlar allahı tek parça düşünememiş bölmüş. ama şu anda islam, daha iyi bi akılla tanrıyı sonsuz hacme sokmak gereği duyuyor ondan her şeyin hacmini fizik dünyayı da dahil ediyor. orada iş bozuluyor. benim inancıma göre tek parça ama islama göre olamaz. ondan ya islamdan vazgeçeceksin ya tanrıyı küçülteceksin.
×