Jump to content

emretemelkuran

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  306
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

emretemelkuran Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Interests
  Kuleuzubirabbinfelak

Güncel Profil Ziyaretleri

845 profil görüntüleme
 1. emretemelkuran

  tanrı beddua edermi?yoksa eden insanmı?

  Bugün hocalar, hocam kurbanda balık kessek olur mu dediklerinde yok diyorlar. Lama kessek, deve kuşu kessek falan filan olmuyor. İllaha çölde o dönemde yaşayan bir şey keseceksin. Deve, koyun, keçi, dana. Dana bile zor eklenmiştir diye düşünüyorum, çok su tüketir o ortama göre. Ayrıca çöl ortamında tarım zor olduğundan etçil beslenilir, ot gibi bir şey de kesemiyorsun. Gidip patlıcan kestim diyemiyoruz. Domuzlar en çok su tüketen hayvanlardandır mesela ve domuza lanet edilmiştir, gelip su birikintinize girerler . Bi de oruç olayı nasıl olacak, ya bırak İskoçyanın kuzeyinde Kanadada Alaskada 22 saat oruç mu tutacaksın? Oruç ibadetinin hiç adaleti yok herkesin tuttuğu süre farklı. Kimse de kurcalamıyor. Vejeteryan müslüman olur mu? Ben onu merak ediyorum.
 2. emretemelkuran

  Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

  + İstanbul'da Fatih'in Çarşamba semtinde yaşayan Türk varsa veya giden varsa ben onların görüşlerini duymak isterdim medyada. Çünkü bildiğiniz bir Taliban membaası olmuş hayatınızı tamamiyle Arapça sürdürebilirsiniz. Aynı şekilde Zeytinburnunda uygur islam hareketi mensuplarının olduğu biliniyor. Devlet bunlara kucak açıyor.
 3. emretemelkuran

  Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

  Hocam pratikte, gerçekçi baktığımızda çoğunun döndürülmeleri zorunludur. Evet, kendi istekleriyle dönmeyecekler. Ama döndürülmeleri zorunludur, eğer döndüremez isek bilin ki sıkıntılarla karşılaşacağız. Bugün kafede, dışarda, sokakta, caddede bir anda bize yük olarak gelen yabancı bir kitleden bahsediyoruz. Bunlar kendi hayatlarını kendileri de kazanmıyorlar. Kiracılar var, kiralarını devletten aldığı destekle ödüyorlar. Bazıları yasadışı göç ve çalışma grupları kurmuşlar. Bakın, bugün batı illerimizin büyükşehirlerinde belirli mahalleler adeta gettolaştı, Bursa'da 3 milyon kayıtlı nüfusun 150.000'i Suriyeli çoğu da Haleplidir. Osmanlı ve cumhuriyet dönemi hiç bir göç iskan politikası böyle olmamıştı. Hepsi aynı mahallelerde, birbirleriyle izole bir hayat yaşıyorlar. Bu kadar kitlesel bir göç bu kadar hızlı şekilde tarihte hiç bir zaman görülmedi, Afganistan-Pakistan göçü dahi çok daha uzun sürmüştü ve Pakistan çok zarar gördü, Pakistandaki düşünürlerin bunla ilgili şikayetleri hala devam etmektedir. Bu doğal değildir. Ayrıca buna kaynaşma değil enjektasyon diyebilirsiniz. Şu anda ülke içine yayılan Suriye göçmenleri bizimle az buçuk da olsa aynı kültürü ve aynı misyonu paylaşmamaktalar. Sosyokültürel olarak, ekonomik olarak ve siyasi olarak sıkıntılarla karşılaşacağımız kesindir. Türkiye eğitim konusunda zaten zayıftır. Güvenlik konusunda da zayıftır. Ekonomik ve sosyokültürel olarak zaten içinde tehdit altındadır. Göç konusunda ise tecrübesi yoktur, Balkan ve Kafkas göçünde sınıfta kalmıştır. Sadece Suriyeliler değil, Irak, Afganistan,Özbekistan ve Pakistan'dan da yasadışı göç almaktayız. Zannetmeyin ki bu göçmenlerin çoğu sınırları aşarak gelmişlerdir. Bunlar zayıf vize politikalarını ihlal etmektedirler. Ekonomik göç güzelleştirilmesi gereken bir olay değil, yerinde çözülmesi gereken bir kanserdir. Dünya ekonomik göç veren bölgelerin sıkıntılarını gerekirse hükumetlerini devirerek çözmelidir. Anadolu'da yaşanan çok uzun süren, çok düşük yoğunluklu olarak doğal gerçekleşen yavaş göç hareketleri ile bunun karıştırılması abesle iştigal olur. Türkiye'nin göç istatistiklerini www.goc.gov.tr 'den görebilirsiniz. Göç Türkiye için gittikçe daha büyük bir risk teşkil etmektedir. Çünkü bu göçmenler ülkeye bir şey katmak için gelmiyorlar. Erdoğan bile bu memleketin göç sorununa bir örnektir, dedesi göç ile tehlikeli bir zihniyetten gelmiştir. Sosyokültürel çatışmalar bu şekilde gerçekleşiyor.
 4. emretemelkuran

  Biraz gülümseyelim lütfen ...

  Çekirdek yemeyin, apandisit yapar. Kör bağırsağı tıkıyor.
 5. o imtihan kısmı antik dinlerle alakalı. ondan çöküyor. onlar allahı tek parça düşünememiş bölmüş. ama şu anda islam, daha iyi bi akılla tanrıyı sonsuz hacme sokmak gereği duyuyor ondan her şeyin hacmini fizik dünyayı da dahil ediyor. orada iş bozuluyor. benim inancıma göre tek parça ama islama göre olamaz. ondan ya islamdan vazgeçeceksin ya tanrıyı küçülteceksin.
 6. emretemelkuran

  Gökler/Evrenler

  hacı laik, bilime saygı duymalı adam evrim falan yok diyor. amerikada almanya ingiltere fransa çin rusya hollanda avustralya yeni zellanda gibi bi yerde bunu dersen özellikle biyoloji gibi çevrelerde adamlar kafalarına sıkar. adamlar evrimi her gün görüyorlar bilimin temellerini araştırmalarını bunun üstüne kuruyorlar. bizimkiler diyo ki evrim teori kalmış kanun olmamış , evrim her zaman teori kalacak zaten. 2019'a giriyoruz memlekette hala evrim var mı yok mu? ahahah. Aziz Sancar bunu duyunca adam beyin mıncıklanması geçirdi, biz de hala var mı yok mu tartışılıyor. fizik kanunları olur sabittir, insan bulguları teori.
 7. emretemelkuran

  Gökler/Evrenler

  Bu arada yeni dağlar sürekli oluşmaya devam etmekte ağır ağır, kıtalar uzaklaşmakta, kırılmalar olmakta. 4 gün mantıklı. Milyar yıl uzun boşver.
 8. Bilime ilminle ışık tuttun. Allah senden razı olsun kardeş. Akademi utanç içinde, Allah kelamı açık. Çalışmayan mememiz,zayıflayan pankreasımız, büyüyen beynimiz, işlemeyen kör bağırsağımız olsa da rabbin emri açık. Tavuklar gökte uçamasa da, akciğerli balıklar olsa da, leylek tavuk arası dodolar olsa da... Adem'in ve hayvan yumurtalarının yer yüzüne zuhur etmesi daha sihirli. Bitkilerde evrim çok kısa sürede gözlenebilir, patlıcan patates, gül şeftali.. kare karpuz.. az güneşli bölgelerde insanların boyunun uzaması falan. Ama evrim yoktur. Çünkü ben aptalım.
 9. Reiz bakteri evrimine ne diyon çünkü evrim yok demişin. Hastalıklar sürekli evrimleşiyor. İngiltere'de verimli inekleri seçerek yeni bir tür yaptılar. Bi de eşekler var. Sen hala Harun Yahya mı takılıyon? Komik ben 17 yaşında müslimken evrim yok diyordum kafamı şey edeyim.
 10. emretemelkuran

  tanrı beddua edermi?yoksa eden insanmı?

  Mir bi ara peygamberdi sonra Mehdi oldu sonra hızır en son imam.
 11. emretemelkuran

  Kur'an Uzayı Bilmiyor

  En çok roket kafirde var. Ondan eledim ben o şıkkı.
 12. emretemelkuran

  Kur'an Uzayı Bilmiyor

  Gökten kapı açıp yükselmek asansöre işaret. Dinsizlerinin ağzının payını verdim.
 13. sen geçen gün bana allah ayrı dedin sonra allah arşın üstünde diyen hadisten kaynak verdin bugün. allahın nerde olduğuna bi karar ver diyoruz işte ya da verme. sen materyalist mi dindar mısın yoksa maneviyatçı mısın anlamadım? yani verdiğin kaynaklar savunduğun şeyler hep materyalist din, antik bilimsel öğeler üstünde tutucu. Ahiret uzayda imiş, Allah uzaylar ötesinde imiş falan. Allah fizik Dünyada mı? Allah manevi Dünyada mı? Kendim için değil de sen kendi adına bi karar ver bence artık. Allah arş arş üstünde ama o arşlar bizim dünyamızın üstünde değil manevi bi arş dersen kıvırırsın yoksa sıçarsın.
 14. emretemelkuran

  Kur'an Uzayı Bilmiyor

  Sübhanallah, Allah'ın baldırı......
 15. emretemelkuran

  Kur'an Uzayı Bilmiyor

  https://dzdnya.com/kuran-ve-gokkubbe/
×
×
 • Yeni Oluştur...