Jump to content

Düşünen Hayvan

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  575
 • Katılım

 • Son ziyaret

Düşünen Hayvan kullanıcısının paylaşımları

 1. Düşünen Hayvan

  Ateistler Evrimi İnkar Etse Kâfir Olur mu?

  Evet başka sorum yok.
 2. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Evrimci Dinci Kıyaslaması Ateist demiyorum evrimci diyorum. Nedenini açıklayacağım. Yurttaşın biri demiş ki kadınların adet görmesi Allah’ın hikmetidir. Sonra evrimci yurttaşın biri de demiş ki Allah adet görmeyen kadın yaratamiyormu.. Ben de diyorum ki evrim adet görmeyen kadın yapamamış mi? Şimdi dinciler diyor ki cennette istediğin gibi yaşayacaksın zaten..evrimciler de diyor ki 2milyon yıl sonra kadınlar adet gormeyecek. Çünkü evrimlesecek.. İkinizde bilimin arkasına sığınıyoruz ama ispat edemiyorsunuz.cunku yaptıklarımız sadece yorumdur gerçek değil. Bu yüzden de ikinizde her zaman şüpheli ve kabul görmeyen duruma düşüyorsunuz. Sunu bilin ki , bilimin amacı evrimi yada dinleri ispat etmek değildir. Hiçbir bilim felsefesi kitabında bilimin amacı evrimi yada tanrıyı ispat etmektir diye yazmaz. Bilim demek bir profesör un söylediği değil bulduğudur. Çünkü bilimin amacı var olanı açıklamaktır. Üzerine söylenen sözler ise sadece yorumdan ibarettir. Hatta çoğunlukla istismardir.. o profesörlere kendi meslektaşları bile katılmıyor çoğu zaman. İşte bütün dinler bu var olanin üzerine getirilen yorumlarla türemiştir. Evrim de böyle.. Olayı yorumlamak normaldir ama dinsellestirmek yani fanatikligin biat seviyesine gelmesi insanı korlestiriyor. Darwin bile evrimi savunmadi. Sadece yaratılış mitolojisine alternatif sundu. İdeolojiler insanı koreltiyor , insanlığa atılmış en büyük kazık ideolojilerdir.
 3. Düşünen Hayvan

  Entropiye rağmen evrim nasıl oldu

  Entropi varken evrim nasıl oldu. Entropi demek daha düşük enerjili hale geçme eğilimi demektir. Doğada her madde ve her serbest enerji daha düşük enerjili hale geçmeye çalışır. Evrenin genişlemesinden ısınan havanın genişlemesine kadar bu durum böyledir. Tüm kimyasal tepkimeler enerjisini azaltacak yönde ilerler. İnsanda enfazla bulunan elementlerden biri olan karbonu ele alırsak doğa koşullarında elementel yapısına göre en kararlı hali CO2 dir. Öyleyse buna rağmen nasıl oldu da insan yada canlılık için daha yüksek enerjili yapıda kalabildi?
 4. Düşünen Hayvan

  Tevbe 9:36-37, Muhammed biyografisi

  Allah neden güneş takvimini kabul etmiyor da ay takviminde ısrar ediyor. Üstelik bolca karışıklık yapacağını bildiği halde?
 5. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Anibal seni muhatap almak istersem , kopegimin gotune kaş göz çizer onunla konuşurum.. sen burada zorlanma diye..,
 6. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Evet çıkar sağlayan birileri var. Dinci rejimlere karşı sizi kullanıyorlar. Çünkü dini probaganda aracı olarak kullandıkları gibi evrimi de araç olarak kullananlar var. ( Anibal) Kimin neresinden anlayıp konuştuğu belli oluyor. İnsan en üstün canlı diyen yok zaten. Doğadaki evrim senin anladığın gibiyse insandan daha üstün varlıkları da oluşturmali. 2000 yıl önceki atalariniz da dünyanın öküzün üstünde durduğunu sonuna kadar savundular çünkü bu o günün en iyi kuramiydi. İtiraz edenlere aynı saldırgan tavırlar takindilar.. Eğer bilim taraflı kalsaydı hala daha aynilarini tartışacaktik. İyi ki tarafsız bilim var. Bilim felsefesi okuyun size pompaladiklari probaganda cümleleriyle yetinmeyin. Davranışsal yapı atalarınizdan aynı kalmış... Hani evrimleşiyordunuz 😋
 7. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Bu konuda kosucagimi konuştum..isteyen istediğini kabul eder benim derdim değil. Evrim ile evrimci arasındaki farkı çok iyi anlattım ve sizde bunu çok iyi ispat ettiniz. Konudan da uzaklasilmadi. Ben fanatik değilim sadece. Bunu en başta da belirttim. Eğer seçilim sizin iddia ettiğiniz gibiyse insandan daha üstün canlıların var olduğunu da kabul etmelisiniz. Bunu da bir başlık altında tartismistik. yaşam için gerekli olanlar .deneye kapalı bir konu. Evrim maymunu bile insana cevirmis ama Anibal gibileri adam edememiş. İşte bu büyük bir kanit😁
 8. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Öncelikle entropi bir düzene girme halı değildir. Bunu kendinize göre yorumlayıp cevap yazmayın. Entropi düşük enerjili hale geçmektir. Ve maddeler en düşük enerjili yapılarında ister heksagonal ister tetragonal düzende kalıyorlar. Veya amorf yapiya geçiyorlar. Ben evrimi kucumsemiyorum siz çok büyütüyoruz ve bunun sebebi ise tanrılı dinlere karşı olan ofkenizden geliyor. Ama işin sonunda sizde aynı duruma evriliyorsunuz. Termodinamik bağıntıları ise öyle karmaşık değildir zaten sözel açıklanmış ve bir iki basit eşitlik verilmiş. Ancak bu eşitlikler diferansiyel haline sokulup matematik işlemcileri ile kullanıldığında da ilkinden farklı bir sonuca götürmüyor. Bu yüzden bütün fen bilimleri teorilerinin bir de termodinamik açıklamasının olmasi istenir. Bu mecburiyet değildir. Vizkoziteden tut da yay kuvvetine kadar termodinamik bağıntıları üretilmiştir. Çünkü iç enerji degisimi her yerde ispatlanabiliyor. Bu yüzden termodinamik e yasa deniyor. Evrim ise biolojinin kendi içinde bile karanlık noktalara sahip. Zehirsizlestirme tepkimeleri bunlara sadece bir örnek. Bir madde durduk yere kendi kendisinin enerjisini yükseltemez ancak dışarıdan müdahale olmalı. Termodinamik böyle söyler. Ancak bu da değişmeyecek bir kanun değil. Çünkü insanlar henüz evrendeki güçlerin tamamını kesfedemedi. Siz bu kadar esnek olamıyorsunuz. Bilim de taraf değildir. Ama siz Fanatik davranıyorsunuz. Dincileri din ile uyutup dinci olmayanları da evrimcilikle uyutuyorlar gibime geliyor. Ama insan kendi kendini bu duruma getiriyor.
 9. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Sitenin akıllı tasarım karşıtı olması yada olmaması önemli değil zaten. Akılsız tasarımı onerenler bile evrimi gerçek ama teori olarak görmekteler. Termodinamik neye göre kanun diye sormuşsunuz. Cevabını vermiştim zaten. 4 ana bilim de termodinamiği sorgulayabiliyor. Evrim ise başka konularda da dediğim gibi termodinamiğin entropi ilkesiyle çelişiyor. Enerji aktarımı dışarıdan müdahale olmadıkça dogal olarak çoktan aza doğru gider. Hiçbir şey kendi kendine enerji yaratamaz diyor. evrim bazı durumlarda bioloji ile de çelişiyor. İşte evrim bununla çelişiyor. Bu yüzden de tam anlaşılana kadar evrim teorisi olarak kalacaktır. Adamlar CERN 'e 20 milyar dolar gömdüler. Bunu macera olsun diye yapmıyorlar. Doğanın diger Güçlerini arıyorlar. Daha öğrenilecek çok şey var. Tanrı parçacığı dedikleri şey yada ona etkiyen kuvvetler henüz kendini göstermedi. Belki termodinamik dahil alayını çöpe gönderir veya hepsini doğrular. Kesin konuşmayiz. İşte bilim dünyası da öyle yapıyor ve bu konuda kesin konuşmuyor. İnsanlar bu güçlere yıllarca tapmislar , tapınaklar yapmışlar,. Savasmislar, kurbanlar adamislar..inanmayanlari öldürmüşler... İşte evrim gibi hepsinin kaynağı aynı yerden geliyor..ama sonra sapitiyorlar. Bana gore Kuran’da Allah kavramının sonsuz olması aslında hiçbir şeye tapmamamız gerektigine bir vurgu. Ancak insanlar Allah’ı bulamayınca kabeyi, mekkeyi, tekkeyi, türbeyi , haciyi hocayı kutsamışlar. Bunlar için yine savaşmışlardır. Bu yüzden bu duruma düşenlere acimiyorum..siz de bu duruma düşmeyin diyorum.
 10. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Canlılık kanunu diyorum siz bioloji anlayin...(Türkçesi böyle) Evrim de biolojinin teorisidir. Başka konularda da bahsetmiştim 4 büyük güce inanan dinler ve 4 büyük melek ve 4 Anabilim... Bunlar geçmiş mitolojilerin günümüze yansıyan hâlidir. Eskiden evreni kontrol eden 4 büyük güç ve hepsine hükmeden 5. Bir güç olduğuna inanmışlar. Bu bilgiyi nereden elde etmişler bilmiyoruz ama geçmiş toplumlarda bu güçlerin yıldızlar olduğuna inanmışlar. Sigmus takım yıldızının dört köşesindeki 4 güç ve ötesinde Orion takım yıldızı 5. Güç olarak inanmışlar. Ve bunlara tapmislar. Piramitler bu oriona göre yapılmış ve 5. Güç en tepede simgelenmis.. Bütün bunları niye anlatıyorum derseniz konumuz evrimci dinci kıyaslaması olduğu için yazıyorum. Çünkü geçmişteki bilgiler kutsanmış en doğrusu zannedilmis ve dinsellestirilmis...ideolojilestirilmis ve fanatikleşmiş.... Evrimciler de aynı hataya düşüyor. 300 yıl öncesine kadar dünya düzdür diye inat edenlerle aynı seviyeye geliyorsunuz. Günümüzde ise bu güçlerin tabiat güçleri olduğu öyle yıldızlardan gelmediği anlaşılmış. Yıldızların da benzer kurallara bağlı olduğu görülmüş.. Gelelim kanun konusuna Kanuna örnek mi istiyorsun al sana termodinamik.. bunlar kanundur ve bilimin bütün teorileri bu kanunları sorguluyor hali hazırda. Şimdi öfkeli gençlerden biri kafama vura vura soruyormuş, “is theory or fact..it is both” ne demek diyor diye. Butun teoriler gerçek olabilir ama bütün gerçekler teori değildir. Bu da termodinamiğin tersinmez sistemlerdeki entropi tanımıdır... Bilim için dilden önce mantık gerekiyor. Siz de dincilerle aynı hataya düşmeyin diye bu konuyu açtım ama evrimin müritleri çoktan biat etmiş bile..
 11. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Döndük mü yine başa . Eğitim şart yavrucak.. Teoriden ötesi bilimsel fenomen yani kanundur..o adresteki yazılar da bunu söylüyor ve evrim diğer teoriler gibi yeni deliller buluyor diyor.... Bugün evrim var oluş kanununu !!!! Sorgulayan bir teoriyken ilerleyen bilim daha güçlü bir teori ortaya koyarsa evrim gider devrim teorisi gelir ve varoluş kanununu!!!!! O teori sorgular. Biz de zaten evrim teorisi yalandır demiyoruz.. anlaşılan yazının son bölümünü okumussun yada diğer taraflarını anlamamışsın. Kapiş? Ben İngilizceyi hem okurum hem anlarım ama sen okuyor ama anlamıyorsun.
 12. Düşünen Hayvan

  Nafakaya süre sınırı geliyor: 'Bu bir insan hakları meselesi'

  Ölünceye kadar nafaka bence de olmamalı. Sonuçta kadin da erkek de isteyerek evlenmiş. Ve boşanma sonrası çocuk kime veriliyorsa ona nafaka ödemek yerine devlet iş bulsun. Erkeğin ne suçu var bunda. Kadınlar bunu istismar ediyor. Nafaka için boşanıp dost hayatı yasayanlari da eski kocası öldürüyor. Onuruna yediremiyor çünkü. Bence bu kanun düzenlemesi şiddeti azaltır.
 13. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Seni zorlatiyorum. Sen başka anlamıyon çünkü. Verdiğin site üniversitenin arayüzü lan gerzek. Çoluk cocugu mu kekliyorsun. Bak buralardan başla. Evrim bilim olarak kabul edilmiş ama teoridir. Bu kadar açık ve net. Sen gerisini porno sitelerden halledersin. http://www.nas.edu/evolution/TheoryOrFact.html https://www.thoughtco.com/evolution-is-a-scientific-theory-249906
 14. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Yatta suratına sıçam o zaman .😁 Ben sana laf soktukca ayarların bozuluyor. Daha büyük antenleri alıp onlarla kurcala kıçını.. Bütün formüller doğa kanunlarını sorgular. Gerzek herif. Benim sictigim bok bile senin yediği den daha değerlidir. Zaten belli ediyorsun bunu. Evet doğa matematik kullanmaz ve olasılık hesaplamaz. Eğer matematik ve olasılık kullansaydi senin gibi otel buzmesi birini meydana getirmezdi. Zenci pornolarına çok ozeniyorsun galiba.. kendini antenlerle tatmin edebilirsin.
 15. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Worldpress ten alıntı yaparak ancak daha büyük siçarsın. Daha büyük sictikca haklı olduğunu mu sanıyorsun. Senin kanun diye verdiklerin olasılık hesabı. Sen kanun dedin diye kanun olmuyor. Bilim dünyası %90 teori olarak kabul etmiştir evrimi. Geri kalan %10 teori olarak da görmez. Ömründe bir kez diferansiyel denklemlerin integral hesabi yspmamissin. Çoklu sistemlerin diferansiyel denklemlerini cozmemissin bunu rasgele kopyala yapıştır yaptığın formullerden anlıyoruz. Evrim diye porno sitelere girmişsin bir de bunu anlıyoruz. Türlesme, canlılık gibi konulari öyle yerlerde arama. Senin köklerini orada olabilir..bilmem ama canlılığın kökleri orada değil. Doga matematik kullanmaz gerizekalı. Doğa sayi saymaz..doğa olasılık hesaplamaz.. ancak dengeyi gözetir. Fizik kimya biyoloji matematik ise o dengeyi anlamak için insanların icad ettikleri kuramlardir.bu denge istenirse bir tarafın lehine değiştirilebilir. İşte bu noktada kuramlar ve sayılar devreye girer... Sen önce bunu anla gerisi kolay zaten. Kenefte düşünüp burada kusan gerizekalı.. başka forumlardan kopyala yapıştır.. çok güldüm ya..
 16. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  😂😂😂😂😂 Senden daha kabiliyetli maymunlar gördüm ben..
 17. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Manda kafa sen zaten sicip batirmissin herşeyi. Yaşam yada canlılık kanundur evrim ise o kanunu sorgulayan bir teoridir. Worldpress teki uydurmaları bakmam ben kaynağına bakarım. Verdiğin kaynağın bu forumdan bir farkı yok gerçi açıp bakmadım bile. Örnek yer çekimi bir kanundur ve M1*M2/r2 olarak belirlidir. Ama bunu sorgulayan bir tane daha teori vardır. Buna rağmen kanun uygulanır.. Yaşam ve canlılık bir kanundur ama evrim bunu sorgulayan bir teoridir. Uygulamada Canlılığın simdiki varoluş aşamaları esas alinir. Yani çocuk yapmak isteyenler maymundan evrimleşmesini beklemezler.( Gerçi sen olmuşsun) Yada ameliyat olacak hastaya neşter verip al kendin yap demezler. Gerzek anladın mı lan.
 18. Düşünen Hayvan

  Maneviyatsız Ateistler

  Hodri meydana gerek yok. Zaten bunlar hakkında açılmış bir çok konu var. O konuları cevaplayansin. Elif lâm mim dedikten sonra bu kitapta hiçbir şüphe yoktur diyerek anlamı bilinmeyen mesaj vermek ne anlama geliyor. Bir de mutesabihler var. Herkesin keyfine göre yorumlayacagi şeyler hakkında asla çelişki yoktur deme. Yeri gelir kitap bile mutasabih olur.
 19. Düşünen Hayvan

  Türkiye Gençlik Vakfı: Ezan New York’un, Moskova’nın fethine niyet tazelemektir

  Anadolu parçalanıp bop kurulacak ama geçer dil Türkçe olacak deseler razı olurmuydunuz.. NY u fethedince ne olacak a..koyayım..her yere cami yapinca yine kendileri birbirleriyle kavga edecek.. kavga etmek için gideceklerdir şimdiden güle güle..
 20. Düşünen Hayvan

  ışid den intikam açıklaması

  Almanya geçen hafta Türkiye uyarısı yapmıştı. Oraya giden turistlere dikkatli olun dedi. Ardından bu olay geldi. Almanya'nın hala daha büyük Avrupa imparatorluğu hayalleri devam ediyor. Hitler'in politikalarından vazgeçilmiş değil. Zaten Hitler de politikalarını kendinden öncekilerden devraldı. Avrupa bizi bu konuda gerçekten kiskaniyor. Yönetimi kim ele alırsak koyun gibi peşinden gidiyoruz. Söylenen her lafa huloyloy yapıp inanıyoruz. Avrupa'da sivil toplum ve muhalefet güçlü olduğundan Türkiye gibi gazlama siyaset yapilamiyor. Ama bunun zemini terör ve fanatiklik ten geçer. Bu tarihten beri böyle.
 21. Düşünen Hayvan

  Evrimci Dinci Kıyaslaması

  Yok ben öyle bir şey demedim. Yorumlar kendinize aittir. Bilim tarafsız kalır diyorum. Evrimciler tarafını tutmaz. Evrim teoridir ve teori olduğu %90 kabul edilmiştir ama kanun değildir. Teoriler kanunları sorgularlar. Daha henüz kanun teori aşamasını geçmeden evrimi ezberlemissiniz.. biraz yanlış olmuş onu düzeltelim dedim. Eğer Evrim tarafında fanatikleştigin dincilerden hiçbir farkıniz kalmaz. Birisi Allah'ın hikmeti derken diğeri de evrimin hikmeti demeye başlar .
 22. Düşünen Hayvan

  Tek tanrılı dinlerin kökeni sümer mi ?

  Kendisinin balinadan daha akılsız olduğunu iddia eden Anibal da geldi.. Kürtler Türklerin Anadolu'ya girişini kolaylaştırdı zamanında.. Romanya karşı Türklerle iisbirligi yaptılar.. ha o günün Romasi çok mu iyiydi onu tarih anlatsın. Zaten ne zaman faşizm artar o zaman düşmanın çoğalır.
 23. Düşünen Hayvan

  Tek tanrılı dinlerin kökeni sümer mi ?

  Bu işin genetik araştırması yapılmıştır. Kürtlerin mezapitamyadski varliklari 6300-8000 yıllık olduğu ve orta Avrupa irklariyla da karıştığı sonuçlara göre ortaya çıktı. Diller alfabeler değişir. Türklerde de Uygurca bilen , Kiril kullanan çok az.. hatta Anadolu'da sadece Türk ismi var ve çoğunluk rumlara doğru asimile olmuş. Türklerin Anadolu'ya geliş tarihi var ama Kürtlerin yok. Çünkü zaten buradalardi. Rumlar da aynı.. Anadolu'ya göç edenler çoğunlukla Türkler , Ruslar ve sami ırkıdır.
 24. Düşünen Hayvan

  ışid den intikam açıklaması

  İşidin bu açıklamasından sonra Avrupa'da bunu kutlamislardir... Tabi gönderme yapıyorum.. kutlamazlar da , sevinirler.. Bu işler tamamen politiktir. Halki terörize Edip , düşman yaratıp yada ayristirip fanatikleştigin zaman kiralliga giden yolu açmış olursun. Türkiye bu konuda iyi bir örnek.
 25. Düşünen Hayvan

  Ateistlik ve cin

  Ben siciyorsam sen de sictigimi yemeyi seviyorsun..demektir. Her yazım seni açıktıriyor. Senin demenle oluyorsa tabi😎
×