Jump to content

Düşünen Hayvan

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  1.100
 • Katılım

 • Son ziyaret

Düşünen Hayvan kullanıcısının paylaşımları

 1. Düşünen Hayvan

  Pontus jenosidi

  Asimilasyon konusunda şu Türkiye dil ve kültür açısından daha çok batı ve Arap etkisi altında kalmaya zorlanıyor.
 2. Düşünen Hayvan

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Muhonun entrikalarından biri de Musab adındaki hemşehrisidir. Çok yakışıklı ve zengin olduğu için bütün Kureyş kızları peşindeyken müslüman oluyor ve Muhammed'in izinde öluyor. Hemde nasıl ölüyor. Adam zırh giydiğinde Muhammed'e çok benzediği için daha ilk savaşta Muhammed onu dublör niyetine önüne katıyor. Böylece ortam Muhammed'e kalmış oluyor.
 3. Konuya not düşmek açısından belirtmek istedim. Zeyneb ve Muhammed iliskisindeki tanrı faktörünü çıkarttığımız da ahlaksizligin ne derece büyük olduğunu görmekteyiz. Bu ahlaksızlığı bir tanrı uydurması ile iliskilendirdigimizde ise resmen kutsallasiyor , tıpkı Meryem'in fahiseligi gibi.. Bu durum açıkça dinin ahlak üzerinde bir parazit oluşturduğunu şüphesiz göstermektedir. Din derslerinde putcularin fantazileri anlatılırken , ayrı bir ahlak dersinde evlatlığın karısına sarkıntılık yapmanın ne kadar kotu olduğu, yada mabeddeki seksin kutsal olamayacagi öğretilmelidir. Aslında bunun adı felsefedir ama ilkokulda hayat bilgisi , ortaokul da ahlak dersi lise de ise felsefe adıyla verilebilir. Din ise tamamen tarihten ibarettir.
 4. Düşünen Hayvan

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Ahahahaaaa..😎 Muho ile gizli görüşmek isteyen önce para versin diye ayet var boşuna değilmiş demek ki. ( Mücadele 12) Demek ki hep içinde gizli birşeyler var. Kur'an free version ve premium olarak iki bölümden oluşuyor.
 5. Ya o zaman tanrı çıksın kendini açıklasin. Yeter ulan binlerce yıldır bir kaç sülalenin uçkurunun keyfine kafa patlatmak... Size de yazık değil mi? Bir tanrı varsa kendini başkasına açıklatmaya ihtiyaç duymaz ki. Elçiye yada açıklamaya muhtaç olan tanrı değildir.
 6. Evet güzel bir konu. Orneklendirmek istersek , iklimler değişiyor bunun sebebi bir dinciye göre kafirlerdir. Ama gerçekte insanların doğayı acımasızca bozması.
 7. Düşünen Hayvan

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Sorun değil. Muhonun kız kardeşi olsaydı 2. Meryem vakası ile herkesi kandirirlardi. Kutsal ruh içine girmiş falan ... Zaten inanmaya hazır bir yığın aptal var. Bütün dinlerden tanrı , cennet, cehennem sacmaliklarini çıkarttığımız da geriye kalan bir yığın barbarlık. Tanrı bu yüzden gerekli onlar için..
 8. Temizlik hastası değilim ama çoğu kuaförde , kendini lux diye yutturanlar da dahil, temizlik yerlerde sürünüyor. Aynı havluyu kurutup kurutup defalarca kullanmak , kalitesiz bidon sampuanlarla saç yikamak , aynı ustura ile günde 20 kişiyi tras etmek...daha önce binlerce kişinin saçına sürülmüş tarağı ve fircayi hergun temizlediklerini hiç sanmıyorum ve görmedim de..havluları kullanıp sonra da kapı onundeki oturulan pis sandalye üzerinde kurutuyorlar. Bu yüzden mikrop yuvası gibi görünüyorlar.
 9. Düşünen Hayvan

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Bak sen de diyorsun , anne baba demekle başkasi senin öz annen baban olmaz ama başkasının karısına hemde nikahlı karısına göz dikince Allah tarafından boşatılıp sonrada göz diken kişiye nikahlaniveriyorlar. Hem boşanma hakimi hem nikah memuru Allah... Allah'ın başka işi yok mu? Baskasinin avradi muhonun hoşuna gitti diye onun avradi sayılıyor ama.
 10. Düşünen Hayvan

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Boşuna kıvırma. Üç gün önce fantazi yaptığı kadın üç gün sonra üvey annesi oluyor. Bu mantığa göre üvey anneyle de evlenilebilir. Adem Havva hikayesi gibi.. kimi kimi nerede yakalarsa ...
 11. Düşünen Hayvan

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Yalniz şu da var ki adam o kadar müşkül durumda kalmış. 6 tane karısına aşık olmamış da zeynebe aşık olmuş bir de Kuran'da kocasına adıyla hitap edilmis. Başkasının eline geçmesin diye nokta görevi verilmiş Muhammed'e. Allah korusun zeynebe göz diken başka biri erken davransaydi katliam çıkardı. Yada Muhammed peygamberliği bırakırdı. Allah kiyamamis elçisine.
 12. Düşünen Hayvan

  Pontus jenosidi

  Kurtuluş savaşı kazanıldığında idam edilen yunan subayın son sözü şu olmuştur ; Siz kazandınız kahraman oldunuz biz ise hain olduk. Biz kazansaydık siz hain biz de kahraman olacaktık.. İşte uzun lafın kısası bu. Adam mertçe söylemiş savaşın ne olduğunu. Güçlünün karşsında gücün yetiyorsa dur yetmiyorsa anlaş.. Bu kadar basit. Kaybedince ağlamak mertlik değil. Anadolu hiçkimseye saldırmadığı halde Avrupa tarafından işgal edildi , içerideki işbirlikçi azınlıklar da Avrupanın kazanacağını hayal ederek güçlü gördükleri taraftan oldular ama kaybettiler ve hain oldular. İşte özeti bu.
 13. Düşünen Hayvan

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Bu konuda Muhammed görücü usulü evlenmemiş direkt olarak konuya girmiş hatta miletin evli karısını ayartmış. Hatta daha da öte zeyd ile karısının anlaşmalı boşanmasına ön ayak olmuş. Hatta anlaşmalı boşanmaya dünyada ilk diyebiliriz. Hatta kadınlar açısından da bakarsak evli kadın kocasını aldatmış.. Evet bu konudan allah zırvasını çıkarttığımız zaman ortaya çıkan gerçek bu. ALDATMA.. GİZLİ BULUŞMA.. DOST HAYATI..
 14. Düşünen Hayvan

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Muhammed zeynebi sikmek istemiş ama kıskançlıktan ve kadın düşkünlüğünden dolayı önce uydurduğu ayetler nedeniyle bunu yapamamış. Getirdiği yasaklar ayağına dolanmasın diye kendine özel bir ayet daha uydurmuş. Koskoca tanrıdan bu arzuyu benden gider dememiş. İlla ki sikmek istiyorum diye içinde gizlediği o arzuyu vahiy uydurmasıylan dışa vurmuş. Böylece elinde büyüttüğü çocuğu gibi görülen kişinin karısını utanmadan yatağa atabilmiş. Bu davranış günümüzde sapıklık olarak nitelenir. Gerisi allah mallah hikaye ve laf salatasıdır. Ama muhammed bütün bu zorluklara rağmen allahın emrini yerine getirmiş.. Aman ya rabbiiiiiiiii... Ne büyük bir fedakarlık .. Ne büyük bir sorumluluk ya rabiiiii..... Biz olsak bu kadarını yapamayız ama o allahın elçisi olması nedeniyle büyük bir sorumluluk taşıyor...Bu yüzden de onu yapıyor. Koskoca tanrı sırf muho istemedi diye kabeyi değiştiriyor da zeynebe olan arzusunu dizginleyemiyor.
 15. Düşünen Hayvan

  Pontus jenosidi

  Kavramları karıştırmakta ısrar ediyorsun. Soykırım ve savaşı aynı cümlede kullandığın için anlamıyorsun. 2. Dünya savaşında Almanlar hollanda ve polonyada ne kadar insan öldürdü ve İngilizler ve ruslar almanyada ne kadar insan öldürdü... Ama buna rağmen hiçbiri o yaşananalara katliam demiyor da sadece Yahudilere yapılanlara katliam diyor. Japonlar da ABD ye katliam yaptı demiyor. Çünkü savaşıyorlar. .. Ortada savaş var ve savaşta sivillerin kaçma ve saklanma hakları vardır. Mültecilik bunun için uluslararası bir hak olarak herkese tanınmaktadır. Savaşmak istemiyorsan , savaş bitene kadar kaçma ve saklanma hakkına sahipsin bu ayıp değil. Eğer kendine yediremiyorsan savaş başlamadan buna engel olmak zorundasın. Sivil toplum bunun için var. Kürtçülük yaparak , doğudaki aşiret ağalarının önünde domalarak yada şehirde patronun karşısında oryantal yaparak demokrasi ve insan haklarından bahsedemezsiniz. Suriyede ve Irakta savaşın esas sebebi de bu ağaların kıçını öpme sevdasıdır. Adam ağaya 13 yaşında kızını satıyor ve mutlu... Diğeri ABD ile işbirliği yaparak sevmediği aşiretin kurşuna dizilmesine seviniyor ... Bu durumdan ne çıkmasını bekliyorsun. Gökten isa gelip durun siz kardeşsiniz demesini mi? Kürtler önce kendi içindeki yalama arzularını yok etsinler. sonra demokrasi kendiliğinden gelecektir.
 16. Düşünen Hayvan

  Böyle bir fedakârlık dünyada görülmedi

  CHP seçmeni nihayet 1 oyun bile ne kadar değerli olduğunun farkına varabildi. 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde 10 Ağustos tarihinde nasıl olsa RTE kazanacak diyerek tatile giden CHP liler istemedikleri adamı kendi elleriyle başkanlığa hazırladılar. Aynı hareketi Başkanlık seçiminde de yaptılar. Şimdi Tek adam bunu iyi bildiğinden istanbul seçimlerini hem bayram ertesine hem de yaz tatiline denk getirerek aynı yemi muhalefetin önüne koyuyor. O tarihte ortalama 6,5 milyon seçmen sandığa gitmedi. Çevremde RTE ye ağız dolusu küfür edenler bile tatile gidip oy kullanmadılar. Tek adama başkanlık yolunu açtılar. Şimdi akıllanmışlardır umarız. Her yerde demokrasi diyen muhalefetin kafasında da demokrasinin yeni yeni oluştuğunun göstergesidir bu.
 17. Düşünen Hayvan

  Ahmaklar ordusu....

  Her dönemin değişen şartlarına göre insanlar veya guruplar bir araya gelip nasıl bir yol izleyeceklerine karar vermek isterler. Bu küçük bir aileden tutun da iş dünyası ve bilim dünyasına kadar böyledir. Bir gurup insan kendi aralarında birşeyler konuşmak için toplnamışlar ve başka kimseyi aralarına almamışlarsa hemen arkalarından '' Aaaaa baaak dünyayı yöneten gizli güç'' hikayeleri okunmaya başlar. Dünyayı yönetmek o kadar da kolay ve zevkli bir şey değil.
 18. Düşünen Hayvan

  Ezoterizm ve Payen tarikatı

  Dünyada geçer akçe güçtür. Kimse kimseye ezoterik olduğu için itaat etmez. Yahudi , siyonist yada ezoterik olmakla da insanlara boyun eğdiremezsin. İnsanların güçlüye olan itaat duygusu da tamamen beklenti karşılığında olmaktadır. Ne kadar güçlü olursan ol eğer karşılığında insanların beklentilerini gideremezsen alaşağı edilirsin. Bu gerçek çağımızda insan faktörü olarak adlandırılır. Bunun adına ister para ister iman gücü deyin farketmez. Sonuçta hepsini yaratan ve kullanan insandır. Beklentileri karşılamadığın takdirde çalışacak işçi ve savaştıracak asker bile bulamazsın. Bunun en açık örneği yakın zamanda SSCB de gözlenmiştir. Hiç kimse devletine yada dinine uydurulan manevi değerler yüzünden sahip çıkmaz. Bilinç altında yatan bir beklenti vardır. Din saçmalığı da bu anlamda kurgulanmış büyük bir palavradır. Tanrı denen hayaletin öldükten sonraki vaadleri için insanları çalıştırma dönemi de bitmiştir. Ortada somut menfaatler olmadığı müddetçe artık insanlar ''biz bir aileyiz , biz güçlüyüz'' yalanlarına kanmaz.
 19. Düşünen Hayvan

  Pontus jenosidi

  Devlet hakkına layık olmak sayı ile belirlenmez. Zaten Türkiyeyi de yönetme ve devlete katılma şartında Türk olmak yok Türkiye Vatandaşı olmak yeterlidir. Hazırda Türkiye devletinde bir çok Kürt memur bulunmaktadır. Ama bunu avantacılık , hemşehricilik yoluna çevirdiğiniz takdirde ( ki öyle) sistem aleyhinize bozulur. Zaten Kürtlerin devlet olamamasının en temel nedeni de bu kabilecilik anlayışının artarak devam etmesidir. Tıpkı Araplar gibi , bir avuç çölü bile sülalaler arasında paylaşamayıp petrolü ABD ve İngilizlere yediriyorlar. Sonra da dünyaya magdur müslüman masalları okuyorlar. Kürtler de aynen bunun gibi sülale kavgası yapmaktan devlet olamamışlar. Bu durum Türkiye devletini bağlamaz , senin aşiret merakın devletin varlığnı tehdit eder hale gelirse buna karşı önlem alınır. Şimdi bir insan uyuşturucudan yakalanıp ceza alırsa , vay bu devlet benim varlığıma kast edip soykırım yapacak , diyemez. PKK ise tamamen Kürtçülükten farklı bir durum. Bir silahlı mücadele ve fiilen savaş ilanıdır. Şuda bir gerçek ki Kürtler arasında aşiret infazları devletin cezalarından daha fazla sayıdadır. Demokrasi demokratik yollarla aranır. Bir yanda ağaların desteğini alarak diğer yanda devlete karşı demokratik yaşam istiyoruz demek hiç inandırıcı değil.
 20. Düşünen Hayvan

  Pontus jenosidi

  Merak etme Ruslar bunu yaptı zaten sscb döneminde komunizm adı altında soykırım yaptı. Onun adı soykirimdi çünkü kazaklar, azeriler, Türkmenler rejime karsi silahlı direniş yapmamıştı. Buna rağmen sürülüp katledildiler. Ama senin dediğin başka, bu başka şey. Anadolu'da kurtuluş savasinda adı üstünde savaş varken taraf olan sivillere artık askeri kurallara göre davranılır ve düşman kabul edilir. Bugün Kürtler hepsi PKK yi desteklemiyor. Teröre bulasanlara terörist deniyor. Aynı durum myanmarda yaşandı. Müslümanlar orada budistleri karşı cihat ettiler sonra karşılığını aldılar. Burada güçlerini carpistiracaksan sonucunu da göze alacaksın. Yenilince mızıkçılık yapmak olmaz. Sonra bize soykırım yapıyorlar demek insanlık olmaz. Düşün bir kere Rumlar galip gelseydi ne olacaktı? 200 bin askerle Anadolu'yu işgal etmiş itilaf devletlerine karşı meşru mudafa kullanılmıştır. Bunlarla işbirliği yapan yerel azınlıklar da düşman askeri kabul edilir.
 21. Düşünen Hayvan

  Yatırım tavsiyeleri

  Parayı altına çevir ve bekle. Eğer dolar 9 TL yi geçerse gayrimenkuller dip yapar ve o parayla bugünden iki kat fazla mülk alırsın. İdare edecek modelde Bir kamyon al bir de şöför tut. sınırdan mazot kaçır. Bununla geçimini sağlarsın böylece.
 22. Düşünen Hayvan

  Pontus jenosidi

  Soykırım şöyle olur. Mübadele döneminde Yunan ve Bulgarların oradaki Türklere yaptıkları bir soykırımdır. Savaş olmadığı halde ve silahlı direniş olmadığı halde kendilerine tanınan haklardan mahrum bırakıp ölmelerine yol açmaktır. Doğu Türkistan'da Çin'in yaptığı soykırımdır. ABD nin kızılderili lere yaptığı soykırımdır. Sscb nin Türkmenistan , Ukrayna ve Kırım'da yaptıkları soykırımdır.
 23. Adem oğluna kısas yapmadı Hızır delisi çocuğu öldürdü kısas istenmedi Musa kavgada adam öldürdü firavunun kısas istemesine karşı büyük put musayi savundu kısas demedi. Kim bilir daha neler var..
 24. Düşünen Hayvan

  Kızlık zarı ve ilahi anlamı.

  Ona et kesme denir caizdir. Üç açma halkasını getirene dördüncü bedava. Bu yüzden paketi açan ürünü elinde tutar ve sonrasında yenisiyle değiştirirse sorun yok.
 25. Düşünen Hayvan

  Pontus jenosidi

  Ona soykırım denmez. Çünkü ortada bir savaş var ve bu savaşta Anadolu halkına karşı silahlanmış sivil Rumlar var. Yani Kuvayı milliye karşısında Ermeni ve Rum çeteler var. Ama bu çeteler İngiltere lehine hareket ediyorlar. Aynı durum Ege de yaşanmış. Balkan savaşlarından sonra İngiltere Ege kıyılarına Rum göçmenler yerleştirmiş ve onları gelecek için silahlandirmis. Kurtuluş savaşı bittikten sonra yapılan aramalarda hepsinin evinde silahlar bulunmuştur.
×
×
 • Yeni Oluştur...