Jump to content

Düşünen Hayvan

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  250
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Düşünen Hayvan Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

220 profil görüntüleme
 1. Düşünen Hayvan

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Mucize anlatılırken muhtemelen sözü kullanılmaz. Tam olarak tarih verilemiyorsa mucizeler de söz edilemez. Anlaşıldığı kadarıyla Araplar tümden gelim yaparak mucize tarih uydurmuşlar. Tümevarım yapılamadığı için ispatı söz konusu değildir.
 2. Düşünen Hayvan

  Namazın Zararları

  Ha birde şey var, yaşlı yada tansiyon hastası insanların secdeye gitmesi çok tehlikelidir. Öyle olup kalanlar bile oluyor. Bir yaştan sonra beyin o basıncı kaldırmaz..zaten sipor yapmayan bir kitle var.
 3. Düşünen Hayvan

  forum yönetimine tavsiyem

  Zaten hiçbir şey yapmadan 5 dk bekleme süresi diye onerdim konu açarken bir aktivite yapmış olduğumuzdan 1 saat bile sürse sorun değil.
 4. Düşünen Hayvan

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Ebu talip de iman etmemişti ama hakkında Ebu leheb gibi ayet inmedi. Buda tartışılması gereken bir handikap. Hatta munafiklar daha tehlikeli olduğu halde onların hiçbirinin ismi verilmemiş. Lehebe karşı özel bir kin var.
 5. Düşünen Hayvan

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Yokluk mu? Adı var kendi yok mu yani? Şimdi diyeceksiniz Allah'ın da adı var o zaman Allah var. belki sadece zihnimizdeki bir düşüncedir, sadece düşünce olarak vardır
 6. Düşünen Hayvan

  forum yönetimine tavsiyem

  Bu nedenle böyle bir konu açtım. Saatlerce açık kalan nikler forum güvenliği için de tehlikedir.
 7. Düşünen Hayvan

  Namazın Zararları

  Bir de abdest alırken kafayı ıslatıyorsunuz sinüzit ve başağrısı yapar. Kış mevsiminde özellikle
 8. Düşünen Hayvan

  forum yönetimine tavsiyem

  Forumda 5 dk boyunca hiçbir faaliyette bulunmayan üyeler için otomatik olarak çıkış yapılsın yani logout olsunlar. En azından sayfayı yukarı aşağı hareket ettirenler bağlı kalmaya devam etsin.
 9. Düşünen Hayvan

  Deve Sidiği Diğerleri Gibi Uydurma Mucizedir.

  Eğer deve sidiği üzerinden bir adamı peygamber ve bir kitabı da kutsal sayacaksak aşıyı bulan ve geliştiren kişi tanrı ilan edilmelidir.. Dikkatinizi çekerim ki ilk hastalık 2012 de görülüyor ve ondan sonra çoğunlukla arabistana hacca gidenlerde ortaya çıkıyor. Diğer ülkelerde bu şekilde vakalar gözleniyor. Eğer deve sidiği eskiden beri bu hadis ışığında içiliyor olsaydı bu hastalık çoktan teşhis edilir ve adı konurdu. Mantar gibi bir anda Mers virüsünün ortaya çıkması ve yine aynı yıllara rastlayan deve sidiği hadis mucizesi...
 10. Mers Hastalığı orta doğu solunum sendromu olarak bilinir. İlk olarak 2012 de arabistanda teşhis edilmiştir. Bu hastalık bu tarih öncesinde 2000 yılların başında çinde Sars hastalığı olarak da duyuldu. Ancak bundan öncesine ait hiçbir veri yok. Yani bu hastalık daha önceki yıllarda ortada yok. Sars ve Mers hastalığına sebep olan corona virüsüdür ve deve sidiğinde bulunmaktadır. Bunun dışındayarasa , fare , maymun , kedi , köpek etiyle de bulaşır. Çin toplumunun bu tür etleri tükettiği yıllarda da SARS virüsü olarak ortaya çıktı. Güney asya solunum sendromu adıyla bu virus dünyada yerini aldı. Şimdi gelelim asıl konuya ; "Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine’ye gelerek Müslüman oldular. Medine’nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve idrarını içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı, ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terk etti. Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber bizi engelledi.” (Buhari Tıp5/1, Hanbel, 3/107,163). Dinciler bu hadisini uydurma olmadığını ve bir ucize olduğunu iddia ederler. Ancak dikkat ederseiz deve sidiği şifadır derken neye şifa olduğu söylenmemiş. Öyle ise ortaya yuvarlak bir laf atılarak işgüzarlık yapılmış. Bilim dünyası sidik içenlerde bu tür hastalıkların olacağını ispatlamış ama deve sidiği içerisindeki bir madde bazı kanser türlerini azaltıyor ama dikkat edin ''SİDİĞİ İÇTİĞİNİZDE SİZE BİR FAYDA SAĞLAMIYOR TAM TERSİNE HASTA EDİYOR '' İçindeki o madde ayrıştırılıp arındırıldığı zaman bir faydası var. Peki bakalım ilaç araştırmalarına , bu ilacın pataEt bilgisine göre Haziran 2008 de patantleniyor. Kim tarafından ABELMAN , FRYNE, SCHWAB araştırma şirketi tarafından... İlaç araştırmaları yıllar sürer. yaklaşık 15 yıl ile 25 yıl arasında zaman alır. Bu süreç içerisinde her çoğrafyadaki deve sidiğinden örnekler alınmış ve incelenmiş olması muhakkatır. Bunda şüphe yok. Ancak hastalığın 2012 yılından önce görülmemesi gayet şüpheli bir durumdur. Araştırmacıların deve sidğinden numuneler aldığını gören araplar bu işten kar gütmek için hemen bir hadis çıkarıp uyduruvermişler gibi. Buradan uydurma bir hadis üzerinden mucize yaratmaya çalışmışlar. Tıpkı kurandaki diğer mucizelerde oldugu durum deve sidiğinde degerçekleşmiş. Ne garip değil mi? https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/middle-east-respiratory-syndrome-coronavirus-(mers-cov)
 11. Düşünen Hayvan

  BU FABRKALAR ATANIN,NERDE TEYYUPUNKİLER

  Onlar dünya malına değil ahirete yatırım yapıyorlar. 😀
 12. Düşünen Hayvan

  Tanrı neden ahlaklı olsun?

  Yeni Yahudiler savaşmiyor mu? Kendi değerini yaratan onu başkasına dayatmaz dedim ya işte... Eğer dayatirsa inanıyordur. Bu yüzden inançlı inançsız ayrımını buradan kolayca yaparız. İnananlar neden dayatirlar? Çünkü kendisinin en iyisini bildiğine inanır başkasına saygısı olmaz. Herkesin de bu eniyiye itaat etmesi gerektiğinde gerçek mutluluğu elde edeceğine inanır. Ama inanmayan insan bunu yapmaz çünkü kendi değeri kendisine göredir. Sadece paylaşır , dayatmaz.
 13. Düşünen Hayvan

  Allah'a İnanmanın ya da İnanmamanın Bedeli Nedir ?

  İnsanları dindar yaparsanız ne zaman ne yapacaklarına karar vermeleri için bir vahiy yada fetva beklerler. Bu durum da onların yönetilmesini fevkalade kolaylaştırır. Dini hurafelerle beyni şekillenen çocuklar ileriki yaşlarda şarkı dinlemek-soylemek, internet, televizyon, spor kiyafeti, renk seçimi gibi çok kolayca yapılabilen aktivitelerde bile karar vermekte tereddüt edetler. Bu nedenle haklıyı haksizi , doğruyu yanlışı ayırt etmek konusunda da hiçbir zaman adil olamazlar. Dindar toplumlar bu gibi örneklerle doludur. Toplum resmen sesle komuta edilen zombilere dönüşürler. Dinci baronlar bu yüzden taraftar toplamak için her yolu denerler. Çünkü toplum öyle Bir hale gelir ki dinci baronlar ne derse inanırlar. Fezayı taşıyan melekleri gördüm bir ayağı seksen arşın dese bile bile inanırlar( bakınız cüppeli) Böyle toplumlara sevaptır diye deve sildiği içirmek ayıp sayilmaz çünkü bu bir güç gösterisidir. Bakın ben ne dersem yaparlar demenin farklı şeklidir.
 14. Düşünen Hayvan

  Kutsal Kitap Kuran piyasadaki sahte Tevrat'ın bir hatasını daha düzeltiyor

  Allah onlara vermiş ve onlar da saklamış bak gördün mü işte biz de bunu soruyoruz neden hep aynı ırka verip duruyor diye...adamlar gizlesin diye mi onlara vermiş bilgiyi yada Allah onların bilgiyi gizleyecegini hesap edememiş. Neden andalca yada aztekce konuşan peygamber yok ki?
 15. Düşünen Hayvan

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Bana sonucu söyler misin , fakirleri dert edinen tanrıya bak hele... Acaba isyan Edip akıllanirlar diye bunları kitaba yazmış olamazlar mi.. fakirlere sürekli olarak mevcut duruma sabredin derseniz onlar çalışır siz de yersiniz.. Bu tanrı fakirleri düşünüyorsa neden hep zenginlere verip durmuş acaba. Sizi rızık darlığı ile imtihan ediyorum ne demek yav? İstediğime istediğim rızkı veririm ne demek yav? Tanrı diyor ki ben sizin rızkımızı ağalara verdim gidin onlardan isteyin diyor. Sonra da isyan etmeyin sabredin diyor. Ama sözde kutsal Kuran'da Yahudiler çölde susuz kaldıklarında sırf aralarında kavga etmesinler diye yerden 12 pınar fışkırtıyor... Ba ba ba.. bir tane olsa adamlar kavga edecekler bu yüzden 12 tane şeyettiriyor.. Peki ya fakirler para yüzünden birbirinin üzerine binmesin , iş kazalarında ölmesin diye neden uğraşmıyorsun. Zor mu geliyor yoksa...Kader, nasip . Yada dur ben söyleyeyim baronlar öyle istedikleri için Kuran'da fakirlere sabredin , şükredin diye ayetler konuyor. Sonra da fakirlerin gozetin koruyun diyor..su işe bak ki fakirin müslüman olması şart tabiki. Bu dinde ve bütün dinlerde fakirsen hem çalışır hemde savaşa gidersin ve bunun için karnını doyururlar..fazlasini istersen günaha girersin... Niye ki böyle? Bir düşün bakalım..
×