Jump to content

Düşünen Hayvan

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  943
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Düşünen Hayvan Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

656 profil görüntüleme
 1. Zaten isyan etmemeliler şu sıralar kimse sokak eylemleri yapmamalı aksi halde akp nin kriz öncesi aradığı fırsatı vermiş olurlar. Evlat açız sözünü bastırmak için her yolu denemeye çalışacaklar. Sonra da " bak işte bu ceehaapeee liler yüzünden aç kalıyorsunuz" dedirtmek istiyorlar. Amaçları bir taşla iki kuş vurmak. Bu yüzden doların 9 TL olduğunu görene kadar kimsenin gaza gelmemesi en iyi yöntem. Bazen sessiz kalmak en iyisi olabilir.
 2. Kaşiyorlar.. sizce bu olay tesadüf yada sapik işi olabilir mi? Bir sapik tecavüz ettiği kız çocuğunu ölmek üzere olduğu halde ailesinin kapisinin önüne bırakır mı? https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/istanbulda-igrenc-olay-5-yasindaki-cocuga-tecavuz-4536783/
 3. Bunun için kaşiyor toplumu zaten. Ama hazirana kadar başaramazsa koltuğu fena sallanır
 4. Düşünen Hayvan

  Muhammed gerçekten son peygamber mi?

  Bu incile iman konusu seninde dediğin gibi 3.ve 4. Yüzyıl civarında oldu belki o zaman aramicesine iman ettiler.. Bu sayede Roma topraklarını genişletti , köleleri kullandı, ordular kuruldu ve başkalarını düşman ilan etmek kolaylaştı. Bu yüzden iman etmiş gibi yaptılar. Din devletlerin çok işine yaradı.
 5. Düşünen Hayvan

  SGK YURT DISI SERViSi BAKIN NE YAPTI

  Ben odemiyorum , çünkü hem pirim ödeyip hem de her boka ayrı para veremem. Ameliyat olacaksam da kenara koyduğum yatırımların var. Onları harcarim. Bakıyoruz bu ülkeye işportacı okumuş yetişmiş ve vergisini ödeyen insanlardan daha varlıklı. Niye devlet onlara zorunlu vergi getirmiyir? Adam vergi odemiyor, kira yok, elektrik yok, su yok , aidat yok, muhasebe defter parası yok, elde kalan mal riski yok... Aylık bazda bakarsan en küçük esnafa göre 3000 TL masraftan kurtuluyorlar. Bu ülkede gündelikçi kadınlar bir günde 200 TL dogrultuyirlar. Bir kuruş vergi yok. Bakıyorsun ki okumuş , kültürlü insanlardan daha az ver ödedikleri halde daha fazla mal varlıkları bulunuyor. Özbekler var , sigortasız çalışıyorlar. Burada biriktirip Özbekistan da rahat yaşıyorlar. İşsizliği artırıyorlar. Suriyeliler var 3 yerden yardım alıp her şey beleş yaşıyorlar.. Avrupalı emekli oluyor 1000 euro maaşını Türkiye'de kiraladığı otel odasında çatır çatır yiyor. 6 aylık kirasını peşin odeyince otelciler yerli turistten daha ucuza veriyorlar odaları. Bizde amina koyayım vur abaliya... Çalış Mehmet , ver Mehmet , öl Mehmet... Ölünce ağıt yakıyorlar çok şükür...
 6. Düşünen Hayvan

  Muhammed gerçekten son peygamber mi?

  Araplara göre son elçi olmalı çünkü Arap lafının üstüne laf söylenmesi bu sayede engellenmiş oluyor. Aslında fena da olmamış. Arapların rezaleti ortada ve petrolleri olmasa bu devirde dinlerini de kimse iplemez. Son olmasaydı daha bugüne kadar ne saçmalıklar duyacaktık kim bilir. Saçmalıklar devam etmiş ama hepsi fıkıh ve ictihad adı altında yine İslam'ın icin'de kalmış. Artık içinden çıkamıyorlar. Hristiyanlar Müslümanlara yardım ettikleri için Kuran'dan bir övgü almışlar. Eğer Yahudiler de yanassaydi onların musasi da isayla beraber el ele inerdi yeryüzüne.
 7. Düşünen Hayvan

  Ölümden sonrası için teorim.

  Dünyadaki insanların neredeyse tamamı ölüm kavramını zihninde yaşatarak sevdiklerinin ölümünde onlara mezar yaptırır, değerli eşyalarını hatıra olarak saklar, kutsal saydıkları günlerde mezarları başında onlarla konuşmaya çalışırlar. Hatta daha da ileri giderek onların tanrilastigina inanırlar. İşte bütün sorun zihnimizde yasattigimiz kavramlardan ortaya çıkıyor çünkü öyle olmasıni istiyoruz. Aslında öyle birşey olmadığı halde buna gerçeklik katarak inanıyoruz. Aynen ölüm gibi tanrı kavramı da zihnimizde yaşatmaya çalıştığımız bir hayalidir. Olmadığı halde öyle olmasıni istiyoruz. Baktığınız zaman bütün farklı toplumlarda tanrı ve ölüm anlayışı onların isteklerine göre şekillenmiştir. Kuran da aynen bu şekildedir. Kurandaki Arap kültürüne ait cümleleri cikardiginizda geriye 100 civarında cümleden ibaret bir kitapçık kalıyor.
 8. Düşünen Hayvan

  Hoşgörü dininin paskalya tebriği

  Öldürenler inandıkları için iyi insanlardır. Öldürülenler ise inanmadıkları için çok kötü zalim kişilerdir. Din hurafesinin hayata bakışı böyle. Ölüm ile bahse giren insan gibi... Her din mensubu öldükten sonrası için yatırım yapıyor kimi öldürüyor kimi aç bırakıyor kimi eziyet ediyor.. Biriyle iddiaya giriyorsunuz ve diyorsunuz ki , ben olmeyecegim , kaybedersem şu kadar borcum olsun.. Bu iddiayı kaybetme ihtimali yok zaten. Kazanma ihtimali de yok. Dincilerde aynı mantıkla yola çıkıyorlar , ne zaman sıkışsalar " ölünce görürsün" diyorlar. Böyle bir durumda iddiayı kazanan biri var ama kim dersiniz?
 9. ABD yaptırım muafiyet süresini uzatmıyor. Mayıs'ta sona eriyor ve yaptırımlar kalıcı hale gelecek. Dolar ne olur acaba, dolsa da olur dolmasa da... Mayıs'a kadar acilen bir kriz yaratmak lazım yoksa Tayyip bisikletten iner. Kilicdaroglunu bile dövdüler ama olmadı bir türlü.. Sizce başka nasıl bir kriz yaratılabilir, ABD konsolosunu mu tutuklasalar? Kendi ailesine bile suikast yaptırır diyenler var.
 10. Düşünen Hayvan

  Hak Helal Etmek mi Hak Yedirmemek mi

  Zaten İslamin kendisi hurafedir. Bidat ne ya? 🙄
 11. Hak helal etmek mi hak yedirmemek mi İslam’da ki binlerce saçmalıktan birisi de hak helal etmek ve ettirmektir. Bir kişinin istemeden hakkını yemek zaten mümkün değil. Hak yemek isteyerek yapılan bir iştir. Dikkat ederseniz islamhurafesinde hakkınızı savunun yada hakkınizi yedirmeyin diye bir yaptırım yok. Birileri sizi üttükten sonra helallik isterse aman ha mutlaka helal edin diye baskı var. İşte komedi bu... Sonra Müslümanlar niye böyle adam olmuyorlar diye yakinip duruyorlar. İyilik yap denize at diyorlar, bir elin verdiğini diğeri görmesin diyorlar... Sonrada hakkını helal et diyorlar. Sistem tamamen bilinçaltı olarak sömürüye müsait bir zemin oluşturuyor. Bir kere şu kavram zaten tamamen hak yemenin daniskasidir. Nedir o kavram? Siz bu dünyada bize verin Allah da size cenneti verecek... Vermezsen de cehenneme atacak.😋 Yani resmen mafya ve tehdit usulü bir yağmacılık yok mu? Yahu var mı böyle bir dava? Siz olsanız hak helal etmek mi yoksa hak yedirmemeyi mi tercih edersiniz?
 12. Düşünen Hayvan

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  Bali çeken birisi şöyle anlattı. Koltukta oturmuş bali kokluyordum. Birden uçmaya başladım, ne istersem yapıyordum, dünyayı dolaştım . Uyandığımda koltuğun üstünde oturuyordum yine.. Bu Allah'a iletişim kanalı olabilir mi?
 13. Düşünen Hayvan

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  Benim içindeki ses çok fena şeyler diyor. Heleki bir dinci zirvasi gördüğümde tutamıyorum..
 14. Düşünen Hayvan

  ASKERLiK YAPMAMAK iCiN CÜRÜK RAPORU ALANLAR.

  Akp den önce de oluyordu bütür şeyler. En kötü ihtimalle askerliğini evinin yanına çıkartıp evci asker yapıyorlardı. Yada İstanbul , Antalya, Muğla , bodrum , İzmir gibi yerlerde süper lux ordu evinde kahramanca askerlik yapanlar olmadı mı.. Demek istediğim akp yada CHP dönemiyle bu işler bitmedi bitmezde.
 15. Olaya tarihsel tapu mülkiyet açısından bakarsan Anadolu Türk işgali altındadır. Türklerden önce Rum Kürt ve Portekiz kökenli toplumlar vardı.
×
×
 • Yeni Oluştur...