Jump to content

RadikalKemalist

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  150
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

RadikalKemalist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

227 profil görüntüleme
 1. Teşekkürler. Türk Torunu nickimle yazdıklarım olduğu gibi duruyor zaten. Onları biraz okuyan birisi gayet muhalif birisi olduğumu görür. Sosyal medyadaki hükümet karşıtı paylaşımlarından dolayı da çevremden çok uyarı ve tepki alışmışlığım oldu. Bakma muhalefeti eleştirdiğime sandığa gidince yine muhalefete oy basarım ben. Sadece son seçimlerde ilk kez bir değişiklik yapıp az daha DSP'ye oy verecektim ama son anda vazgeçip İmamoğlu'na verdim.
 2. Tıpatıp aynısı diyemem ama mesela ilkokuldayken yaz tatillerinde hala okulun devam ettiğini görürdüm. Lisedeyken hala ilkokula gittiğimi görürdüm. Liseyi bitirdikten sonra da hala liseye devam ettiğimi görmeye başladım. Daha askerlik yapmadım, üniversiteyi de bitirmedim ama muhtemelen onları tamamladıktan sonra da hala tamamlamadığımı göreceğim.
 3. Bu konuda haklısın. Ama benim gibi salt Sünni düşmanı olmayan, Alevilere yalakalık yapmayan ateistler de var. Genelleme yapmamak lazım. Alevilere yalakalık yapanlar zaten ateist bile değil hemen hemen hepsi kripto Alevi.
 4. Yavaş yavaş kalkıyor ama siz farkında değilsiniz.
 5. RadikalKemalist

  Ateist görünümlü Aleviler hakkında

  Belli ki başlığı okumamışsın. Kimsenin Alevi olması beni rahatsız etmiyor. Alevi olduğu halde kendini ateist diye pazarlaması rahatsız ediyor.
 6. RadikalKemalist

  Ateist görünümlü Aleviler hakkında

  Alevîlik Ali isimli sapık bedeviyi ilah olarak gören gerici ve ilkel bir düşünce biçimidir. Ama bu sorun değil benim için. İsteyen istediğine inanabilir. Ama bir doğmaya inandığı halde bir insan kendini bir zahmet ateist ya da ilerici diye pazarlamaya kalkmasın. Sünnilik=Gericilik, Alevîlik=İlericilik kafasında değilim ben. Gözümde tüm dinler aynıdır. Kendi halinde dinini yaşasın isteyen, kimseye saygısızlık yapmam. Ama Alevîlik adı altında Kürtçülük ve terör sempatizanlığı yapan ciddi bir kitle de var. Bunlar beni rahatsız ediyor.
 7. Kuran'ın her tarafında müşriklere, Allah'a ortak koşanlara ve Allah'tan başkasına secde edenlere ağıza alınmayacak hakaretler yağdıran Arap tanrısı Allah; aynı zamanda Adem'i yarattığı zaman da Şeytan'a ve diğer meleklere, Adem'e secde etmelerini emrediyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!
 8. Ateist kelimesi zaten teistin zıttı değil midir? Yani apolitik-politik, asosyal-sosyal gibi. Üstelik Deizm ve Panteizm tanrıyı tamamen anlamsız bir kavram haline getirmektedir. Deizme göre tanrı sadece bir ilk nedenden ibarettir. Panteizme göre ise evrenin kendisidir. Her iki düşünce de bilinçsiz ve insani özelliklere sahip olmayan bir tanrı fikrini savunmaktadır. Bence böyle bir varlığa tanrı demek bile gereksizdir. Zira tanrı teizmin ortaya attığı bir kavramdır. Tanrı, insani özelliklere sahip bilinçli bir varlıktır. İnsanların yaşayışına ve evrenin işleyişine müdahale edemeyen, insanları ödüllendirip cezalandırmayan, aklı ve duyguları olmayan bir güce neden tanrı denir ki? Bu yüzden ben deistleri ve panteistleri dışlamayı reddediyor ve onları da ateist kategorisinde değerlendiriyorum.
 9. Evren kusursuz değil tam aksine evrende kaos var. Evrenin bir bilinç tarafından tasarlanamayacağını fizik söylüyor:
 10. RadikalKemalist

  Halil Sezai Konusu

  Kendisinden yaşça büyük adamın evine zorla girip odunla dövmüş, darp etmiş. Her şeye ideolojik gözlükle bakmayı bırakın, doğruya doğru yanlışa yanlış deyin. Ki Akp'lilerden farkınız olsun. Ortada bir suç var ve savunulacak hiçbir yanı yok.
 11. RadikalKemalist

  ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

  Esas sen PKK'yı aklamaya çalışan sinsi bir örgüt sempatizanının tekisin. PKK'ya düşman olanlara da aktroll şu bu diye iftira atarak ad hominem yapıyor, hedef saptırmaya çalışıyorsun. Suriyeliler için zaten eski hesaplarımdan birisinde başlık açmıştım: Kimse senin Pkk'lı kardeşlerini sevmek zorunda değil. Bir daha da bana cevap yazma.
 12. RadikalKemalist

  Müzikle Açalım

 13. RadikalKemalist

  CHP, gerçekten de HDP'ye muhtaç mı?

  İnsan gibi cevap vereceksen fikrimi söyleyeyim: %99 eminim ki atılmayacak. Kadının ilk vukuatı değil ki, tweetleri ortada. Daha önce Atatürk'ü isim vermeden Tunceli'de katliam yapmakla suçlamış mesela. Tarihi 24 Nisan olduğu halde sözde soykırımı 23 Nisan'da anmış. Bana kalırsa burada üstü kapalı bir mesaj var. Türkiye açısından çok önemli bir tarihte yani millet meclisinin açılış yıl dönümünde bu konuyu gündeme getirerek cumhuriyete olan karşıtlığını belli ediyor. Dahası kadın açık açık Sakine Cansız ve beraberinde geberen iki terörist için "üç devrimci kadın" ifadesini kullanıyor.PKK'lıları devrimci olarak görüyor karı, bundan ötesi var mı? Yemişim Kürt oylarını. SHP, HEP ile ittifak yapınca nasıl oy kaybettiyse günümüzde de CHP bu HDP fetişizmi yüzünden oy kaybediyor. CHP'nin oy potansiyeli yüzde 20-25 falan değil. Bu parti daha önce yüzde 30'ların, yüzde 40'ların üstüne çıkı. 1999'daki seçimlere bakalım ne azından. Yanlış hatırlamıyorsam DSP'nin oyu yüzde 23, CHP'nin yüzde 8 idi. İkisinin toplamı yüzde 30'u aşıyor. Yani CHP'nin rahatlıkla yüzde 30 oy potansiyeli var. İnan bana ben CHP'nin iktidar olmasını çok istiyorum, ama gerçek CHP'nin. HDP ile kardeş olmayı da bir Atatürkçü olarak sindiremiyorum. Ulu Önder'in posterleri, HDP bayrakları ve Apo piçinin posterleriyle yan yana geldiği zaman hissettiğim o acıyı ve üzüntüyü bir hissedebilsen...
 14. Merak ediyorum madem Türkiye'de PKK'nın sözcülüğünü yapan bir siyasi parti kurulabiliyor ve bu partiye karşı olmak faşizm olarak görülüyor o halde özgürlüğün beşiği olan Amerika'da da El Kaide ile organik bağı olan, onu destekleyen, ona yardım yataklıkta bulunan, onun için militan toplayan ve onun sözcülüğünü yapan bir siyasi parti kurulabilir mi? Aslında bunu daha da genişletebiliriz. "Herhangi bir Batı ülkesinde bir İslamcı terör örgütünü savunan parti kurulabilir mi?" şeklinde de sorulabilir.
 15. RadikalKemalist

  "Our Boys have done it" yalanı

  Aslında bu açıdan Özal'ın durumunu Celal Bayar'a benzetebiliriz.
×
×
 • Yeni Oluştur...