Jump to content

RadikalKemalist

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  205
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

RadikalKemalist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.296 profil görüntüleme
 1. İsmet dediğin adam Tunceli Harekatı'nın kahramanlarından birisidir yalnız.
 2. Altına bir şey yazması mı gerekiyor? Seyit Rıza'yı savunmaya yönelik bir gönderiyi beğenmiş mi beğenmiş.
 3. Tabii sonradan beğeniyi kaldırmış ama burada videoyla kanıtı da var: https://twitter.com/06whitewolf/status/1326246520530870273?s=19 Açıkçası hiç mi hiç şaşırmadım. Dersimli Kemal'in adamından da bu beklenirdi zaten.
 4. Hayatta en çok uyuz olduğum şeylerden birisi çifte standarttır. Çifte standartçılığa asla tahammül edemem. Bu konuda da bir çifte standartın mevcut olduğu aşikar. Mesela Ahmet Kaya ile Hakan Şükür'ü ele alalım. Ahmet Kaya bir PKK'lı, Hakan Şükür ise Fetullahçı. Ama bu ikisine farklı muamele yapılıyor. Bir kişi çıkıp "Hakan Şükür Fetullahçı olabilir ama ben futboluna bakarım" demiyor mesela. Belki de terörist ilan edilmekten korktukları için diyemiyorlar. Ama Ahmet Kaya ise el üstünde tutuluyor. Aleyhinde konuşana hemen ırkçı, faşist vb. deniyor. Adam Atatü
 5. RadikalKemalist

  Celal Şengör'ün Nazım Hikmet yorumu

  Kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilim. Tayyip'i ve dincileri de eleştiren onlarca, yüzlerce ve hatta binlerce gönderim var. Nazım Hikmet öldüğünde AKP mi vardı ki muhalif tarafı temsil ediyor? Nazım Hikmet CHP döneminde 12 yıl hapis yatmış, Demokrat Parti tarafından önce affedilip sonra da askere gitmeyip Sovyet Rusya'ya kaçtığı için vatandaşlıktan atılmış, AKP tarafından ise vatandaşlığı ve itibarı iade edilmiş bir şahsiyettir. Benim gözümde bir komünist ile bir şeriatçı zaten aynıdır.
 6. İnternette Celal Hoca'nın Nazım Hikmet ile ilgili hiçbir konuşmasını bulamadığım için kendisine bir mail yazarak şansımı denemek istedim. Sağolsun kısa da olsa bir cevap yazdı. Celal Hoca'nın son derece dürüst, kimseden bir çekincesi olmadan doğru bildiklerini pat pat söylemekten hiç kaçınmayacak karakterde bir insan olduğunu bildiğimden verdiği cevabı paylaşmakta bir sakınca görmedim. Celal Hoca'ya göre Nazım vatansever ama akılsız bir vatansever imiş. Şahsen akılsız olduğuna katılıyorum ama vatansever olduğuna katılmıyorum.
 7. RadikalKemalist

  10 Kasım - İnsanlar ölür fikirler ölmez

  Aziz Atatürk! Bükülmez bileklerimizde kuvvet, gözlerimizde ışıksın. Aydın dimağlarımızda ilkelerin, kalplerimizde sınırsız sevgin ve inancın var. Yarattığın her yaştan 82 milyon kahraman ve asil Türk ulusu, acı kaybının 82. yıl dönümüne yasınla başlarımız eğik, bizlere verdiğin azim ve gururla yolunda, ardında dimdik yürüyecek, koşacağız; sana ve idealine mutlaka ulaşacağız.
 8. RadikalKemalist

  Tatlı Su Komünistleri

  Atatürk hiçbir zaman sosyal demokrasiden bahsetmemiştir. Atatürk döneminde de sosyal demokratlar vardı. Türkiye'de ilk sosyal demokrat parti 1918'de Dr. Hasan Rıza önderliğinde kuruldu. Atatürk 1925'te sosyal demokratların partisini de kapattı ve onları yasakladı. Sosyal demokrasinin özünde Marksizm vardır. Dönek Marksistlerin kapitalizmi kabullenip bulduğu bir yoldur sosyal demokrasi. Sosyal demokraside milliyetçiliğe yer yoktur çünkü sosyal demokrasi küreselci ve evrenselci bir görüştür.
 9. Belki komünist olmasalar da onlar da bu başlıkta bahsettiğim tipe giriyorlar. Mesela Yılmaz Özdil'in "Adam" kitabında Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan'a da yer verdiğini hatırlıyorum. Benim anlamadığım nokta da burası tam olarak. Irkçı olmayan birisi kalkıp Ku Klux Klan'ı över mi mesela? Aynı şekilde komünist olmayan birisi neden bir komünisti över?
 10. Aynen öyle. Şu anki medya zaten dinciler ve komünistler diye ikiye bölünmüş durumda. Muhalif medyanın tamamı da komünist olduğu için özellikle de genç muhaliflerin beyni çok kolay bir şekilde yıkanabiliyor. Öyle ki solcu olmayan herkesi dindar ya da AKP'li zannedecek kadar salak insanlarla dolu ortalık. İnsanlara "ya AKP'li olacaksın ya da DHKP-C'li" diye iki seçenek dayatılıyor. Tabii ki ikisine de hayır.
 11. Mao'nun Atatürk'ü örnek aldığını kim söylüyor? En fazla bir saygısı ve hayranlığı olabilir o kadar. Mao gibi bir katil mi Atatürk'ü örnek alacakmış? Benzer iddialar Hitler için de mevcut. Onun da Atatürk'ten etkilendiğine dair pek çok asılsız iddia ve ona ait olup olmadığı meçhul söz var. Bugünkü yönetim diyerek neyi kastettiğini bilmiyorum. Bugünkü hükümetten elbette ki memnun değilim ama kapitalist düzen ile bir sorunum da yok.
 12. Anlamakta en çok zorlandığım insan tiplerinden birisi de budur. Komünizm dinine inanmaz, ama komünistlere yalakalık yapar. Veyahut en azından onlara saygı duyar. Vahhabi olmayan birisinin IŞİD'e saygı duyması beklenebilir mi? Veyahut beyaz ırkçısı olmayan birisinin Ku Klux Klan'a saygı duyması? Komünizm sonuçta her türlü bireysel özgürlüğün ve insan haklarının yoksayıldığı, içinde muhalefetin bile olmadığı, koskoca bir halkın silah zoruyla kendisine boyun eğdirildiği ve kendisini ayakta tutmak için her yolun mübah görüldüğü sapık bir ideolojidir. Ama bakıyor
 13. RadikalKemalist

  Ömer hayyam

  Hakikaten o çağda ve o coğrafyada Ömer Hayyam gibi birisinin yaşamış olması inanılır gibi değil.
 14. RadikalKemalist

  Kemalizm Türklüğün şahlanışıdır

  Dede kusura bakma ama sen şuurunu yitirmeye başlamışsın. İlerleyen yaşına veriyorum bunu. Şimdi de Arapçı köpeklerin uydurduğu komplo teorileriyle İsmet Paşa'ya çok çirkin bir iftira atıyorsun. O İsmet Paşa ki yıllarca Atatürk'e yoldaşlık etti. O İsmet Paşa ki Kurtuluş Savaşı'ndan sonra Atatürk'ün yanında yer almaya devam eden tek komutanımız oldu. Ergenlik dönemimdeyken ben de Atsızcı kesimin propagandalarına aldanıp İsmet Paşa'ya aleyhtarlık yapmıştım. Ancak zamanla onun büyük bir devlet adamı ve vatansever olduğunu anladım ve pişman oldum. Atatürk'ü kimse zehirlemedi
×
×
 • Yeni Oluştur...