Jump to content

bidonadam2

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  47
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

bidonadam2 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. bidonadam2

  DERİN ABD 11 EYLÜL SALDIRISINDA UÇAK KULLANMADI

  Arkadaş 20 sene beklemez hiçbir video. Binaya dinamit konmuş diyenler var. Uçak yakıtı olan kerosen'in yanma ısısı ile patlayıcı madde olan C4 yanma ısısı şöyle 46200000 j /kg kerosen 6700000 j /kg c4 Görüldüğü gibi uçak yakıtı olan kerosen patlayıcı madde olan C4 den 7 kat daha fazla ısı veriyor. Bir uçakta 20 ton yakıt olduğunu düşünürsek ortaya çıkan ısı çeliği rahatlıkla eritir.
 2. bidonadam2

  Göçebelerin Vatan Sevgisi Olur mu

  Aslında daha önceden de vardı ama Tanzimat dönemlerinde sömürgecilik yarışında ülkelerin psikolojik olarak kullanıldı. Değişime kapalı türk Osmanlı hanedanının sanayi devrimine kafasının basmamasi nedeniyle elindeki topraklarin birkaç Avrupa devleti tarafından paylasilmak istenmesi neticesinde siyasi arenaya taşındı.
 3. bidonadam2

  OSMANLILI HALİL PAŞA (PARİS SOSYETESİ DANDİSİ)

  Ahahahaaa ne güldüm ve. İşte sanattan anlayan gerçek bir Osmanlı müslümanı.
 4. bidonadam2

  Göçebelerin Vatan Sevgisi Olur mu

  Yüzyıllardır yaşadığı coğrafyada bir santim ilerleme kaydedememiş ve gelişen dünyaya karşı içinde bulunduğu sefaleti mağduriyet ve garibanlik olarak tanımlayip gelişen dünyaya düşmanlık yapmak nasıl bir aklın ürünü olabilir ki?
 5. bidonadam2

  Türk Filmleri Neden Kötü

  Son dönem Türk sinemasini izlediğinizde filmin sonunda iki sonuca varabilirsiniz. Birincisi , ne ağlattı be! İkincisi , ne güldük ama! Sanat bir yandan eğlendirirken diğer yandan da dusundurup egitmelidir.
 6. Maddi kaygılardan dolayı sürekli göç eden insanların vatan sevgisi nasıl oluşmuştur. Menfaat bulduğu yere vatanım dedikten sonra menfaati bittiğinde vatan dediği toprağı terkedip başkasının birikimlerini tüketmek için diğer bir araziye konan insanlara vatansever ya da milliyetçi demek dogru olmaz. günümüzde de hala bu yaşam tarzını sürdüren geniş toplumların kendilerine vatansever ya da milliyetçi yakıştırması yapması doğru değil. Ancak bu tür toplumların sürekli milliyetçi ve ırkçı refleksleri gündeme getirerek varlıklarını sürdürmeye çalışması bir çelişki olarak dikkat çekiyor. Yaşadığı topraklardaki birikim ve anılarını bir anda terk edip yeni yeni göç ettiği topraklarda kendi yaşam tarzını zorla ya da mağduriyet kasarak kabullendirmeye çalışması ayrı bir ironi olarak ortaya çıkıyor. Bu tür durumlar aynı coğrafya içerisinde gerçekleştiği gibi farklı coğrafyalar arasında da gerçekleşmektedir. Örneğin sırf maddi sebeplerden dolayı köyünü kasabasını tüm yakın arkadaşlarını ve hatıralarını terk edip yerleştiği şehir hayatında ise aynı köy adet ve geleneklerini savunmaya çalışmak tam bir saçmalık. Benzer şekilde diğer ülkelere gittiğinde de terk ettiği ülkesinin adet ve geleneklerini sımsıkı sarılıp kendini orada kabul ettirmeye çalışması aynı göçebe refleksinin ürünüdür. Bu göçebe refleksini belli eden iki önemli unsur var . Gittikleri coğrafyaların imkanlarından hayvan gibi yararlanıp sonra da oraları kötülemek ve geldigi yere methiye duzmek. Göç etmenin makul karşılanan durumları mevcuttur. Doğduğu ülkede yaşam hakları elinden alınıyorsa yada daha iyi bir hayat düzeyine çıkmak için göç edilebilir. Ancak göçebeler gittikleri yerlere iyim saglayamadiklari gibi daha da kötü duruma getiriyorlar. Madem ülkelerini bu kadar seviyorlar neden gidiyorlar. Sizce başka bir sebebi varmı?
 7. bidonadam2

  Türk Filmleri Neden Kötü

  Boş konuşma ve yağmalama sanatında 10 numarasıniz. Sanatın varsa yap o zaman .
 8. bidonadam2

  Türk Filmleri Neden Kötü

  Türk filmlerinde zengini yada Güçlüyü eleştiremezsin. Son 30 yıl çoğunlukla böyledir. Güçlüyü guzelleyen Yıkama yalama ve yağlama yapan senaryolar üretiliyor. Güçlülere eleştirel yaklaşan yapımlar yok. Bu yüzden üretkenlik de yok. Örneğin ayla filmi tamamen büyük Türkiye ulu türk ana konulu bir övgü filmidir. Eleştirel anlamda yapılan filmlerde hep fakirin ve zayıfların halleri eleştirilir. Nuri Bilge Ceylan'ın filmleri de yine fakir halkın üzerine kurgulanmistir. Asıl filmler yasaklandı. Sistemin asal öğelerini eleştiren yapımlar yasak. Halkın umutlarini sömürmek serbest. Şiddet içerikli filmler serbest. Güçlüyü öven ve "nefesimiz ensende ayağını denk al " konulu yapımlar bol bol var. Patron kızmasın , büyük abi duymasın ana konusu olan filmleri istediğiniz kadar yapabiliyorsun. Örneğin Uğur Bugay , Yılmaz Güney gibi senarist ve yapımcıların yetismemesinin sebebi bu. Eleştiri yasak. Yılmaz Güney ateistti ama halkın inanış ve yaşayışıyla alay etmedi hiçbir zaman. Tam tersine halkın çaresiz bırakılıp sonrada nasıl avutuldugunu konu edindi hep. Bu yüzden de onların filmleri unutulmuyor. Eğer şiddet içermeyen bir film istiyorsanız büyük patronlara " sen ne kadar iyisin , sefkatlisin , büyüksün , comertsin , koruyucusun" mesajı veren filmler bulabilirsiniz. Yapıcı eğitici film yok. Bu da toplumun inanış şeklinden kaynaklanıyor. Güce tapan bir toplumda eğitici veya eğlendirici sanat olmaz. Ha eglenirsiniz , sadece fakirin halleri ile eğlenir komedi diye satarsınız. Eleştirinin ucu zenginlere ve devlete azıcık dokundu diye Ali Sunal ve ekibinin yapımları ekranlarda yer almıyor artık.
 9. bidonadam2

  Hz. Muhammed Ateistti

  Sadece Muhammed değil Allah da kendi kuralını çiğnedi ve zeydin karısı boşanır bosanmaz Muhammed'e nikahladi. Acelesi varmış ki 4 ay iddet bekleyememiş. Buradan Allah da ateisttir iddiası ispat ediliyor.
 10. bidonadam2

  Tanrı Yaratabilir mi

  Kutsal zannedilen kitaplarda tanrının yoktan yaratmasından bahsediyor. Örneğin açlık , şehvet, öfke , haz gibi duyguları yoktan yaratıp bize verdiyse kendinde olmayan birşey demek ki. Başka bir olasılıkla kendinden bize kopyalanmış olur o zaman yaratmak eylemi kendine döner yani kendini yaratmış olur. Hangisine iman edelim?
 11. Kuran deve sidiginin kumdaki şekillerinden esinlenerek yazılmıştır. Hadi tersini ispat et de göreyim. Kuran denen kitaptan önce astronomi ve tıp gayet gelişmişti. Azıcık oku.
 12. Vahiy yoluyla geldigi iddia edilen şeyleri bilimsel yolla irdelemek mümkün değil zaten. Ancak kültürlerini kiyaslayabilirsin. Vahyin geliş şekli epilepsi nöbeti ile aynıdır. Hatta peygamber hastalığı diye bir şey var günümüzde . Şimdi ben de vahiy geldi bana soylettirildi desem inanacak mısın Ayrıca kutsal zannedilen kitaplar hep olaylardan sonra yazılmış ve hep değiştirilerek günümüze kadar gelmiş.
 13. bidonadam2

  toryum

  Bi aralar toryum efsanesi vardı. Hatta Windows içine toryum adlı klasör açamıyorduk ben de denemiştim. Aslı astarı nedir bilmiyorum hala daha klasör açılamıyor mu acilamiyorsa bunun anlatilanlarla bir bağlantısı var mı merak ediyorum.
 14. Ekleme yapayım , Muhammed ayrıca epilepsi hastası. O zamana göre bu tür rahatsızlıklar bilinmediğinden siradisilik zannediliyordu. Geçen yıl Türkiye'de davranış bozukluğu olan çocuğu süper zeka diye reklam etmeleri gibi. İsmini vermiyorum cocugun değil anasının cahilliği yüzünden olay patladı çünkü. Ardından milli eğitim onu rehabilitasyona aldı. Sigmund Freud un hayat hikayesi de böyle idi . Annesinin abartmasi. Kendi de bunu itiraf etmiş zaten.
 15. bidonadam2

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Ölümsüzlük şu an için uzak bir düşünce bana göre. Ama japon ve Amerikan ortak yapımı bir teknoloji TV de gördüğüm kadarıyla sinirlere bağlanan bir teknoloji ile yaşlansan bile gücünü kaybetmiyor kendi işini görmeye devam ediyorsun. Daha çok felçli hastalar için üretilmiş ama gelecekte herkes için çok faydalı olacağına inanıyorum. Tabi TV de gösterdikleri gibiyse. İnsan bedenindeki kasların tahminimizden daha fazla dayanıklı olduğunu ama sinirlerin yipranip yenilenmemesi yüzünden kasların da kabiliyetini kaybettiğinden bahsediyor. Bir çeşit yapay sinir takıyorlar yani
×
×
 • Yeni Oluştur...