Jump to content

karamsarhuman

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  395
 • Katılım

 • Son ziyaret

karamsarhuman kullanıcısının paylaşımları

 1. karamsarhuman

  SADECE ATEİSTLER

  .Anladım, teşekkür ederim, bize güvenmenizi, saygıyla karşılıyorum, bu konuda evrensel düşünmenizi takdir ettim,sayın türk atheist, teizim hariç her konuda, atheistler agnostikler ve deistler, aynı grupta olmalı diye düşünüyorum, bireysel saygı ne kadar? artarsa, formun kaliteside o kadar yükselicektir.
 2. Kendi oğlunu çarmağa geren Allah hepimizi oyar. Varsa da yoksa da fark etmez. En azından fani 70-80 yılımızı heba etmeyelim.. tanrı cennet ve cehennemi, veriyorsa, bende onun gibi düşünmek zorundayım, bana cenneti garanti vermek zorunda, aksi halde, onunla onun mantıgında karşılıklı çıkar ilişkisi kuramayız, ben sonsuza dek cennette olucaksam, iman etmeye hazırım, ama bunu ispatlamak zorunda olan tanrı ben sadece son kullanıcıyım..
 3. karamsarhuman

  SADECE ATEİSTLER

  sadece atheistler bölümü, varda neden ?sadece agnostikler veya deistler bölümü yok, bizde kafiriz, bu konuda agnostiklere ve deistlere, özel bir bölüm oluşmasını talep ediyorum..
 4. karamsarhuman

  Kur'an İncil'i tastik eder mi ?

  gerçek tevratta incilde ve kuranda, tanrıyla ilgili ayetler yok, yalnızca, ibadetle ilgili ayetler vardır.. dediğim şartlar. , bilimseldir, dinsel değildir, bilimsel olarak, anti maddeyi keşfeden biri, yaratıcının, varlık olmadıgını anlıyabilir.ayrıca big beng 1920 den sonra bulundu, kuran incil ve tevrat mealleride 1950 den sonra yazıldı, şimdiki meallar çakmadır. tamamen bilimi kullanarak yazılmıştır..gerçek kuran farsca ve ibranıcedır. gerçek incilde aramicedir.aramicenin tercümesi olmaz.. gerçek tevratta sümer dilinde yazılmıştır.sümer dilinin tercümesi olmaz. musanın gerçek doğum tarihi m.ö. 1623 tür. çakma mealciler bu tarihi saptırarak m.ö. 4000 lere kadar uzatmıştır. o dönemlerde modern topluluklar yoktu...gerçek tevratta incilde ve kuranda.. tanrıyla ilgili ayetler yoktur. şimdiki arapça kuranlarda sahtedir. gerçek kuran 1200 yıllarda savaşlarda tahrif olmuştur tıpkı incil ve tevrat gibi.. isanın gerçek dogumuda miladi 0 (sıfır değil) 6 gün öncesidir. bu yüzden hristolar 6 gün önceden kutlarlar yılbasını..işte ispat böyler olur..varmı bundan kral ispat..
 5. karamsarhuman

  4 bayramın BİRA-rada olmasının şerefine!

  o zaman tanrılar adına chersss diyorum,iyi eğlenceler.....
 6. karanlık kütle çekimi olması onun karanlık madde! oldugu anlamı taşımıyor, nedenmi?çünkü kütleçekim kuvveti mikroskobik ölçekte farklı ve gezegenlerle yıldızlar arası mesafede farklı işliyor diyor. Bu teoriye göre, metrenin trilyonda biri kadar kısa mesafelerde kütleli cisimlerin hızlanma oranı (ivmelenme) gezegen boyundaki cisimlerin hızlanma oranından farklı. Bu da karanlık madde yanılsamasına yol açıyorda ondan.. kütle çekimi gözlemlenebiliyor, fakat, kütlesi ve boyutu gözlem dışı olduğu için, madde demek mantıklı olmaz.
 7. hybrit paralel evenler bunların hepsi teoridir, daha fazlası olmasıda mümkün gözükmüyor, sayın hacı yazınızı okudum, bir kere madde duyularla ( 5 duyu freansıı) algılanabilen, bölünebilen, ağırlığı olan, yer kaplayan nesne, ama anibal saçmalamış her zamanki gibi, karanlık madde paralel evrenlere kesişim kümesi, bu kadar ucuz teori üretmiyelim arkadaşlar, karanlık madde madde diyoruz, madde olması için,belirli bir agırlıgı olan belirl ibir kütleye sahip ayrıca yer kaplaması gerekiyor. paralel evren teorisi farklı birşeydir, ama anibalin beyni almıyor, solucan delikleri kuantum motorlar. şimdi girmiyim bu konuya uzadıkça uzar, kısaca, bir kuantum morotunuz varmı? yoksa neyinize? arkadaş.paralel evren keşfetmek, evrenın belirli ordınat noktalarında delikler zaman sıçraması yapar. bildiğiniz ısınlanma.. varmı böyle birşey? yok değilmi? o zaman hipottez teori bile değilkı. karanlık enerji ile karanlık madde terimlerini, ayırmamız gerekıyor. Evrendeki toplam karanlık enerji miktarı hem madde miktarından,,, hem de karanlık madde miktarından çok daha fazladır. Gözlemlenebilen evren, yaklaşık olarak %68,3 karanlık enerji, %26,8 karanlık madde, %4,9 sıradan madde içerir....karanlık enerjini, gözlemlenebilir, enerji olduğu biliniyor. karanlık enerjiye örnek evrenin genişmesi bunu gözlemliyorsak bu artık teori falan değildir. ben gerçi ondanda emin değilimya, bir teleskoba ne kadar güvenebilriz? yaklaşık 1 hafta önce bir seminerde. teorik fizikçiler ne olduğunu? bilmedikleri karanlık madde hakkında 1,5 saat konuştular.. sadece hipotez üretmekle olmuyor. arkadaşlar. Resimde Planck uzay gözlemevinin ilk ışık haritasına bakıyorsunuz. Harita aslında bebek Evren’in termal haritası ve sıcaklık değerlerini gösteriyor. Bütün kırmızı ve sarı noktalar madde. Bütün mavi (soğuk) noktalar karanlık madde ve bütün yeşil yerler karanlık enerji (uzay boşluğunun enerjisi). bu gözlemlenen karanlık kritik soru şu ! karanlık madde,sizce karanlık madde kızıl ötesi ışık yayarmı? karanlık madde nasıl olursa ışık yayar.bana göre karanlık maddeye madde diyemeyiz. kütlesi yok, çekim kuvveti teorisi var. o kadar.. net bir tanımı yok. tanımı değiştirelim, karanlık maddeye karanlık enerji dersek, daha mantıklı olur. en azından, hipotez değilde teoride pratıkte mantıklı hale gelir.
 8. karamsarhuman

  Kur'an İncil'i tastik eder mi ?

  eleştiriceğine keşke sünnetin nasıl yapıldığını gösterseydiniz, muhterem,bana sünnetin nasıl yapıldığına dair bir ayet göstermeniz mümkünmü? sayın kavak, diğer dilleri boşverin türkçe bir ayet gösterin, ingilizce incil ayetide olur....
 9. karamsarhuman

  Kur'an İncil'i tastik eder mi ?

  bir katolik veya bir protestan, incildeki sünnetle ilgili tüm ayetleri okuyunca, bunun tıbbi olarak, penisin ucundaki derinin alınması demek olduğunu nasıl anlıyacak? ,bu ayetleri türkçeye çevirenler sünneti belkide farklı lanse etmiş olabilirler.çünkü en ufak bir açıklama yok sürekli aynı şeyleri sayıklayıp durmuş ayetler. sünnet olucaksınız. 8 günlük bebekler sünnet olucak.ibrahim o bütün bebekleri sünnet ettirdi?tamamda sünnet ne? nasıl ettirdi yazmıyorki? ayetlerin tamamını aldım, sürekli sünnetten bahsediyor. ama sünnet nedir? nasıl yapılır? yazmıyor..sizcede garip değilmi? bana sünnetin nasıl yapıldığına dair bir tane ayet gösterin kafi... alın kendınız bakın.. bu sünnet olayına kim mantıklı cevap vericek? sünette tıpkı namaz gibi belirsiz. yazılmış. namaz yazılmış ama salati denmiş. 5 vakit oldugu yazılmamış kuranda tıbbe hakaret etmış tıbbi bilgiler yok..rakamlar yok. cerrahi operasyon yazılmamış.. 1400 yıl öncekı salatı kuum saatine göre hiçri takvim şimdiki namaz miladı takvim ve 5 vakit ..mantıklımı? http://www.hristiyanforum.com/forum/showthread.php?t=1262
 10. karamsarhuman

  Kur'an İncil'i tastik eder mi ?

  SÜNNETİN TIBBEN ZARARLARI İSPATLANMIŞTIR. http://www.bilimislam.com/sunnetin-zararlari/
 11. karamsarhuman

  Futbol oynayan kızlardan rahatsız olan cemaat

  bence asıl problem, futbol sahası değil, ordaki camidir, camiyi yıkıp kaldırsalar sorun çözülür.. camiyi yıktıktan sonrada, içindekileri arabistana sürgün edilmesi herşeyi çözücektir.
 12. teist arkadaşlar kafayımı yediniz?ayetleri bıraktınz hadislerlemi? ebreheyi ve islamı kurtarıcaksınız, bu kadar düştünüzmü? durumunuz içler acısı gerçekten.. bu deli saçmalıkları bu foruma hiç yakışmıyor, formun kalitesini iyice düşürdünüz. ebrehenin yaşadıgı dönem..m.s. 500. m.s. 570 ölümu... hadislerin yazıldığı dönem abbasiler emeviler dönemi..
 13. bana göre, ebrehe sadece çizgi filimlere konu yapılıcak,bir fantastik masaldan ibarettir. ayrıca,,muhammedin peygamber olmadıgından eminim, kuran emeviler ve abbasiler döneminde yazıldığı kesin. bu yüzden ayetlere mezhepçilikle ilgili eleştiriler eklenmiş. derin düşünün mezhepçiliğin olmadıgı muhammed döneminde yazılsaydı, mezheplerle ilgili ayetler olmazdı. olmayan bir şey neden ayet olarak yazılsınkı? çünkü kuran ayetleri farklı yazılmıştır.. şiiler hanefiler sinniler,eğer muhammed gerçekten peygamber olsaydı. bugün şiiler 3 vakit namaz kılmaz 16.000 ayetli kurana inanmazdı. örnegın namz sudi arabistanda 6 vakit! yemendede 2 vakit olarak kılınır. halbukı muhammed peygamber olsaydı. namaz süreleri. sabit rakam olucaktı. farklı rakamlar değil. arapların islamdan önce hristiyanlıgı değil, yahudizmi benımsediği kesın.müşriklerde, putçuydu ama medine ve diğer arap ülkelerinde özellıkle kuduste araplar yahudi ianncına sahiptı.
 14. karamsarhuman

  Kur'an İncil'i tastik eder mi ?

  anladım, peki birşey sorucam dostum, isa sünnetli doğmuş dediniz, o zaman hristiyan inancında neden sünnet ile ilgili ayetler yok, hristiyanların tamamı sünnetsizdir buda ilginç değilmi? kuranda ayetler var, ama incilde yok, tevrattada var inceledim, ama sünnetın ne oldugu? konusunda bilgi verilmemiş..bu ayette sünnet var demiş ama tibbi olarak bilgi verilmemiş sünnetin ne oldugu? belirsiz.belkide sünnet, bir duadır veya bir ayindir. net bir tanımlama yok. Sünnet olmalısınız, sünnet aramızdaki antlaşmanın belirtisi olacak... Sekiz günlük her erkek çocuk sünnet edilecek. Gelecek kuşaklarınız boyunca sürecek bu... İbrahim sünnet olduğunda doksan dokuz yaşındaydı. Oğlu İsmail on üç yaşında sünnet oldu. İbrahim, oğlu İsmail'le aynı gün sünnet edildi. (Yaratılış 17 / 10, 26) Tanrı'nın buyurduğu gibi İbrahim, oğlu İshak'ı sekiz günlükken sünnet etti. (Yasa. 7 / 😎
 15. karamsarhuman

  Kur'an İncil'i tastik eder mi ?

  Muhammed 40 yaşı in da müslüman olduysa onu kim sünnet etti? yoksa muhammed 40 yaşından sonramı? sünnet oldu..daha önce olması imkansız değilmi?..
 16. sayın anibal, size göre, güneşin ve jüpiterin kütlesi varmıdır? örnegin jüpiterin kütlesi gaz kütlesidir ve gaz kütlesinin ağırlıgıda 1.898 × 10^27 kg dır ..güneşinde hidrojen ve helyumdan oluşur. buraya kadar hemfikiriz değilmi? güneşin çekrdeğide plazma gazlardan oluşur. ama jüpiterin çekirdegıde soguk gazlardan oluşur. ben diyorumkı. yerkabugu bir maddedir. ve maddede enerji olmaz, enerjiler güneşte ve jüpiterde var. enerjinin, kütlesi yok ama çekim kuıvveti var. buda termodonamık yasalarla oluşuyor. yani enerji ordaysa madde orda olmaz , örnegın tahta bir maddedir sizce tahtada enerji varmıdır? yoktur değilmi? eger tahtayı pozitron olarak ele alırsak anti madde ve madde, o zaman tahtada enerjiye dönüşmüş demektir. bu kadar basit bunun neyini anlamıyorsunuz? anlamıyorum. o zaman o förmül aslında madde ve enerjinin, yanı kütlenın enerjye dönüştürme formülü oldugunu biliyoruz demektir.. demekkı anti madde ve madde çarpışırsa enerjiye dönüşür.
 17. sayın anibal, tefeccüğümü maruz görün ama ben o resimde, quasarda göremedim. ayrıca quasarlar samanyolunu tam yutmadıgı sürece (içine tam çökmediği sürece ona karadelık diyemeyiz öyle değilmi? benım gördüğüm galaksiler, samanyolları 13. 7 milyar yıl öncesını görüyorum.....
 18. enerjiyle, maddeyi ayırıcak kadar zeki olduğunu düşünüyorum, sayın anibal.... maddeyi tanımlarsak kısaca Maddeyidaha kısa ve basitçe tanımlamak istersek uzayda yer kaplayan kütlesi olan anibal bile madde olabilr. şimdi bana fotonların, kütlesi oldugunu, hatta çekim kuvveti oldugunu ayrıca ışıgın ve sesın bir tür enerjı oldugunu ve frekanslarınında farklı oldugunu söyleme, en azından fotonların kütlesi olmadıgını .. kütle teorisininde zayıf oldugunu bildiğini söyle..
 19. en azından benim işkemde senin işkembeden daha mantıklı sonuçlar elde ediyor, ha ne dersin? sayın anibalizm.. anti madde ve madde bir araya gelince bir birilerini yok etmekle kalmaz aynı zamanda, enerjiye dönüşür.. http://bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/antimadde-nedir
 20. evren gerçekten genişliyormu? hubble teleskopuna ne kadar? güvenebiliriz, somut verilerle alınmış bu resim, galaksileri, samanyollarını evrenin en uzak ve en eski noktasından gözlemliyorsa, o zaman anibala soralım, evrenin bu kadar geniş biçimde, gözlemleyen hubble neden? karadelikleri gözlemliyemedi, çünkü bu forumda bir bir üyenin aklına gelmeyen şey benim aklıma, geldi, peki karadeliklerde gözlem içnde olması gerekmiyormu? madem karadelikleri artık gözlemliyebiliyoruz.. eee karadelikler nerde? göremiyorum..sonuçta o kadar galaksi içinde bir samanyolunu yutan karadelik olmazmı? yahuu. bu nasıl gözlem?
 21. ALLAH GERÇEKTEN ŞEYTANA HAKSIZLIK YAPMIŞ, ŞEYTANIN İRADESİNİ ELİNDEN ALMIŞ. evet teistler atheistleri eleştirmeyi bırakında, bu sorulara mantıklı cevap vermeye çalışın.. 1: şeytan cehennemde yanıcaksa neden şu anda dünyada sınavda değilde, cinler aleminde sınavsız bir biçimde cehenneme gideceği günübekliyor. 2: şeytan ne işe yarar? insan iradesi kötü ve iyi özgür irade, şeytanın görevi nedir? 3: özgür irade gerçekten varsa,şeytanında sınanma hakkı neden yok? 4: allahın herşeye gücü yetiyorsa, cennetten kovduğu şeytan nasıl olduda tekrar cennete girebildi? 5.allah insanlara verdiği, sınav ve özgür iradeyi şeytana vermeden, şeytanı direk cehenneme atması, sonuçta yaratılan kul olan şeytanında e naz insanlar kadar yaşamayı sınavı hak ediyor oldugu gerçeğini ne değiştirir? şeytan ademe secde etmedi diye, sen tut şeytanı kötülüğün sembolü yap, iyide arkadaş,dünyada her türlü pisliği yap tecavüz et, sonrada kul hakkına gir, insan öldür.katliam yap. (canlı bomba) sonrada iman et şahadet getir, cennete git, insanların yaptığı kötülükler yanında şeytanın ademe secde etmemesi, devede kulak kalır.. bence derin düşünmek lazıım, asıl kötü kim? ademe secde etmeyen tek hatası, secde olan, şeytanmı? şeytan olmayı hakediyor, yoksa allahla birlik olup (kuran ayetleri)kullanıp,kul hakkı yiyen, kurandan para kazanan, katliam yapan(canlı bomba) insanlarmı? şeytan olmayı hakediyor derin düşünün ben burdayım.
 22. bende rüyamda satan brahmayı gördüm,elinde uzun ince birşey vardı çok korktum...neyseki günde 3 ögün agnostik deizm alıyorum, çok iyi geliyor. artık halisinasyonlar görmüyorum, tüm doktor arkadaşlara ve hekimlere teşekkür ederim.
 23. tanrı hiçlik boyutunda olup, varlık boyutu yaratıp,(evren) sonrada zaman fiziki yasalar,madde ,enerji, oluşumu oluşmuş olabilir, demekle,atheistlerin, hiçlik yoktur, evren de ki yasalar, sonsuz enerjı ve maddeden ibarettir.enerji geri dönüşüm sağlar bu yüzden, bir yaratıcıya ihtiyaç yoktur, demekle vardır demek arasında bir fark varmıdır? bence yoktur. her iki hipotezde, % 50 oranda mantıklıdır. ama işin birde farklı bir boyutu var, her iki olasılıkta, henüz sadece teoridir. ispatsızdır. bu yüzden net bir tanım koymak mantıklı olmaz. herkesin görüşüne saygı duymak evrensel saygı gerektirir..
 24. karamsarhuman

  Tayyip'in Sonu

  aslında demek istediğim şuydu, türkler islamiyet yerine tengrici kalsalardı, inan bana çok daha hızlı biçimde , atheist ve deist olurlardı.. çünkü arap kültürü ile yetişen her türk, çok saf ve oldukça yobaz zihinle yetiştiriliyor. ergen oluncada, zeka seviyesi, gerçeği algılamaya yetmıyor.. yetenler zaten dinsiz oluyor. ama tengrizimde veya hristiyanlıkta , yetişseydık, daha bilinçli ve daha zeki olucaktık hiç şüphen olmasın.
×
×
 • Yeni Oluştur...