Jump to content

karamsarhuman

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.210
 • Katılım

 • Son ziyaret

karamsarhuman kullanıcısının paylaşımları

 1. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  hocaEbü'l-Esved ed- zat 604 yılında medinede yaşamış, bir alimdir..bizzat ilk yazdıgı kuranı diyorum, çünkü kuranı ilk arapçaya çeviren kişidir.. evet yanlış duymadın asıl bomba şimdi geliyor, muhammed peygamber olabilr ama kuranı bu alime yazdırmıştır.. detaylı bilgiler zamanla gelicektir..
 2. karamsarhuman

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  bence ters dönmesi imkansız birileri sanırım 500.000 yıl beklememiş anlaşılan venüsü ters döndürmüş. veya doğuştan ters bir gezgen .... Venüs neden ters yönde döner? Komşu gezegenimiz olan Venüs birçok yönden tuhaf bir gezegendir. Öncelikle tümgezegenlerin aksine doğudan batıya doğru döner.
 3. eğitim aldık bizim aldığımız eğitimler temel! yoga meditasyonu idi.. bu çok detaylı bir eğitimdir. ve türkiyedeki uzman master ciolar bu eğitimleri almaz.. bizim ülkemizde hiç kimse saatlerce bu eğitimi alıcak kadar , cesur değildir, tığ gibi esnek olmalısın ayrıca açlığa ve eğitime çok sadık olmalısın.. ,tummo solunumu oldukça zor ve detaylı bir eğitim sürece gerektirir.türkiyede budizm ve yoğa konusundan ne kadar uzman eğitimi alabilirsinki? aslında bu eğitimleri bir çinli rahipten almayı tercih ederim, fakat çince bilmiyorum. dipnot! Hamile bayanlar ve uykusuzluk, kalp rahatsızlıkları, fıtık ya da ciddi solunum ve omurga sıkıntıları yaşayanlara önerilmez. bu egzersizleri günde 7 saat yapıcak, insan herhalde androit yada robot olmalı, Karın solunumu nasıl yapılır? 1. Öncelikle yaşadığınız gerginlik düzeyini kaydediniz. Ardından bir elinizi göğüs kafesinizin sağ altına; karnınızın üzerine yerleştirin. 2. Burnunuzdan yavaş bir şekilde derin bir soluk alın ve sonra aldığınız havayı yapabildiğiniz kadar yavaş verin. Karnınızdan soluk alırsanız eliniz gerçekten yukarı kalkar. 3. Tam ve derin bir soluk aldığınızda bir dakika tutun ve ardından aldığınız havayı hem ağzınızdan hem de burnunuzdan yavaş bir şekilde dışarı verin. Soluğunuzu tam olarak dışarı attığınızdan emin olun. Kollarınızı ve bacaklarınızı bezden bir bebek gibi gevşek bırakın. 4. On kez yavaş ve tam karın solunumu yapın. Soluk alırken dörde (1-2-3-4) kadar yavaşça sayar; ardından yine dörde kadar sayarak soluk verirseniz, yavaş bir şekilde solunum yapmış olursunuz. Her nefes alışınızın sonunda kısa süre duraklamayı unutmayın. İlk soluk verişinizde 10’dan 1’e dek geriye doğru sayınız. Daha sonraki soluk verişlerinizde birer sayı aşağıdan başlayarak geriye doğru sayınız. Bu süreç aşağıda daha basit olarak tanımlanmıştır.
 4. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  burdan tüm müslümanlara sesleniyorum okudugunuz! tüm mealler! yanlış çevrilmiş ayetin doğrusu şu bak elimde oriinal arapçadan okuyorum, al kendin çevir gözünle gör gerçek arapça kurandaki 43. 44.. o zamanlar ayet numaraları düz yazılırdı..ayette diyorki biz daha önce erkek peygamber göndermedik, türkçe mealcilerce bunu kafalarına göre çevirmişler, demişlerki biz erkeklerden başka daha önce peygamber göndermedik, kuranı arapça orjinalınden yazan hocaEbü'l-Esved ed-Düelî...الآية 43:44 أيها النبي قبل أن لا ترسل لهم نبيا ذكرا ، إذا كنت لا تعرف ذلك ، اسأل أيها النبي قبل أن لا ترسل لهم نبيا ذكرا ، إذا كنت لا تعرف ذلك ، اسأل الكتاب المقدس والتوراة
 5. karamsarhuman

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  küresel olarak, dünya elips olmayan biçiminde soldan sağa dönüyorsa, güneşin batıdan doğması imkansızdır. güneşin sağdan sola küresel olarak dönmesi gerekiyor, batıdan doğması için.. 1: soldan dönmesi demek, doğudan doğması ve batıdan batması anlamına gelir. 2: ters döndüğünü farzedelim, bu seferde, güneş doğudan değil batıdan doğması gerekirki bu seferde, dünyanın yörünge haraketinin ters oranda değişmesi gerekir,bu imkansızdır..
 6. tanrı iyii insanları sevseydi, her insanı farklı zihinlerle yaratırmıydı? herkes farklı düşünürse, ve farklı düşünücek kadar olgusu sabit! gelişmişse , o zaman nasıl bir iyilik kavramı oluşabilirki? bana göre; dinlerin olmadıgının ispatlandığı günümüzde, iyilik ve kötülğk kavramınında ne kadar mantıksız olduğu ortaya çıkmıştır, açık ve net! olarak iyilik ve kötülük diye birşey yoktur, herşey enerji ve güçten ibarettir, güçlü varolan zengin olur kötü olanda zengin ve güçlü olarak mutlu yaşar. iyilerde iyi oldugu için fakir ve mutsuz yaşar.
 7. https://www.youtube.com/watch?v=ItU3Qpe3O-g akpli miroğlunun pkkyı öven konuşması..
 8. arkadaşlar, kendi iletine neden yorum yapılır, bizi bana izah edebilirmi? çok merak ediyorum..
 9. benim bu konuda hiç bir bilgim yok, dostum, üzgünüm ama, yardımcı olamıyacağım, bilgisi olanlar varsa mutlaka yorum yapıcaktır. tek bildiğim tibetli shalinlerin saatlerce yaptığı meditasyon türüdür.
 10. aslında demirtaş, hdp den değilde, chpden aday olsa, chp daha fazla oy alırdı hiç şüphen olmasın... adam diğerlerine göre, en dürüst en ilkeli ve en namuslu siyasetçidir..bu ülke bundan çok çekti arkadaş, dürüst ve ilkel isiyasetçiler her zaman haksız yere suçlanarak cezaevine girmiştir. .
 11. bravo demirtaşa, akp nin tuzağına düşmemiş..
 12. karamsarhuman

  Kur'an'da Çelişki Var Mı ?

  yazdıkların benim yazdıklarımla ne alaka? sen farklı bir konudan bahsetmişsin, senin mantıklı bir konu başlığı açtıgını ayrıca açtıgın konulara hakim oldugunu ne zaman görücez? arkadaşım, zaman kaybısın sadece..ben sana çelişkili ayeti direk gösteriyorum, sen farklı bir ayet gösteriyorsun, sürekli aynı taktik bayatladı bu numara ... kafirleri öldür, esir al kellesini uçur, köle ve cariyue yap diyor ayetler, ne yemegi? ne evlenmesi?
 13. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  Matta 5:18). (İsa dedi ki), ‘Gök ve yer ortadan kalacak, benim sözlerim ise asla ortadan kalkmayacaktır
 14. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  herhalde kuran tahrif oldu diyecek hali yok, değilmi? tabiki önceki dinleri kastediyor, açıkça, tahrif oldu diyor. kuran tahrif oldu diyemez mantık dışı olur, teistler hayatı mantık dışı ama, açıkçası kurtan tahrif olmadıgına göre, teistlerin iddiası bu, tevrat ve incilin tahrif oldugunu açıkça belirrtmiş ayetler, diğer dinlere bok atıp atması önemli değil, asıl önemli olan gerçekten bok olanın kuran oldugu gerçeğidir, ayette diyorki biz incil ve tevratı gönderdik tahrif oldu , ve sonra ayet kendini yalanlıyarak, daha önce peygamber göndermedik diyor ayetler, zaten mantık dışı yazılmış, incil ve tevrat tahrif olsa ne olur? olmasa ne olur ? yanlış biliyorsun, sadece parantez içindekiler değil, aynı zamanda arapçadan çevirirken tamamı çevriliyor zaten. parantez içindekiler, sadece eş anlamlı keliemlerin parantez içine alınmış eklerinden oluşmaktadır.
 15. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  şimdi müslümanlara açıkça soralım, madem tevrat ve incil tahrif oldu, bunu kabul ediyorsunuz, o zaman neden daha önce peygamber göndermedik diyen ayetini , reddediyorsunuz? bana göre bu öümcül bir çelişkidir. bu çelişki islamı paramparça etmiştir., ..
 16. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  Ayetler, Yahudilerin ve Hıristiyanların, kitaplarını tahrif ettiğini gösteriyor. “İşte, verdikleri sözlerini bozmaları sebebiyledir ki onları lânetledik, kalplerini de kaskatı kıldık. Kelimeleri yerlerinden kaydırarak (tahrif edip) değiştiriyorlar. Akıllarından çıkarmamaları istenen şeylerden önemli bir kısmını da unuttular. (Ey Muhammed!) İçlerinden pek azı hariç, onların daima bir hainliğini görüyorsun. Yine de sen onları affet ve aldırış etme. Çünkü Allah, iyilik yapanları sever.”(Maide, 13) burada incll ve tevrattan bahsediyor! “Vay o kimselere ki, elleriyle Kitab’ı yazarlar, sonra da onu az bir karşılığa değişmek için, “Bu, Allah’ın katındandır” derler. Vay ellerinin yazdıklarından ötürü onların hâline! Vay kazandıklarından dolayı onların hâline!” (Bakara, 79
 17. diyanetin meali 631 sayfa, ilk kuran 151 sayfa, demekki en fazla kuran tahrif olmuş, kuranın % 79 u tahrif olurken incilin % 44 ü tevratında % 12 si tahrif olmuştur. incil ayetlerine bakalım, matta markos luka yohanna hemen hemen aynıdır.sadece ayetlerin isimleri ve sıra numaraları değişiktir. tevrat zeten tektir, ve ayetlerde kurana göre daha mantıklıdır. hatta bir mealde daha önce peygamber göndermedik denmiştir, bu ayetten bir haber olan müslümanlar iyi bakın ... 43. 44. açın bakın görüceksiniz.. kuran ayetinde daha önce peygamber göndermedik diyen, kuran ayeti, aynı zamanda diyorki tevrat ve incilin alimlerine tevrat ve incilin gelmedinin soru ndiyor, resmen aklı travması bu.... yani diyorki allah! ben sadece islamı gönderdim, tevrat ve incili göndermedim. ama yina allah diyorki, tevrat ve incili biz gönderdik ama tahrif oldu hem biz gönderdik diyor hemde tahrif oldu hemde biz peygamber göndermedik diyor... gelde gülme. akıl ve mantık resmen uçmuş arkadaş.. Onlardan bir grup, okuduklarını kitaptan sanasınız diye kitabı okurken, dillerini eğip bükerler. Halbuki okudukları kitaptan değildir. Söyledikleri, (tevrat ve incil) Allah katından olmadığı halde, Bu Allah katındandır derler. Onlar bile bile Allah’a iftirâ ediyorlar." (Âl-i imran, 3/78) "Ey iman edenler! Biliniz ki, hahamlardan ve râhiplerden bir çoğu insanların mallarını haksız yollardan yerler ve insanları Allah yolundan engellerler..."(Tevbe, 9/34) "'Ve Allah çocuk edindi.’ diyenleri uyarmak için. Bu hususta ne onların ne de atalarının bir bilgisi vardır. Ağızlarından ne büyük söz çıkıyor! Onlar yalnız ve yalnız yalan söylerler.” (Kehf, 18/4-5) “Ey Ehl-i kitap! Niçin hakkı bâtıla karıştırıyor ve bile bile hakkı gizliyorsunuz?” (Âl-i imrân, 3/71) Bir zaman da şöyle dedik: 'Şu şehre girin ve orada istediğiniz yerden bol bol yiyin! Şehrin kapısından secde ederek, saygılı bir tavırla girin ve "Affet bizi ya Rebbenâ (hıtta)" deyin ki suçlarınızı affedelim; iyilik yapanların mükâfatlarını daha da artıracağız. Böylece o zalimler, (Allah’ın kendilerine söylediği) sözleri, kendilerine söylenenden başka bir sözle değiştirdiler. Bunun üzerine biz de fıska düştüklerinden dolayı o zulmedenlerin üzerine gökten korkunç bir azap indirdik.'” (Bakara, 2/58-59) “Nasıl olur onların size güvenmelerini beklersiniz ki, onlardan bir zümre vardı ki Allah'ın kelamını işitip akılları aldıktan sonra, bile bile onu tahrif eder, değiştirirlerdi.” (Bakara, 2/75) “Yahudilerden bir kısmı, bazı sözleri aslî şeklinden ve manasından kaydırarak tahrif ederler. Mesela: ‘İşittik' (ama isyan ettik), 'işit' (hay işitmez olası! ), ve 'râina’ derler. Bu sözleri, ağızlarını eğip bükerek güya vaziyeti kurtarmak ve dinle alay etmek için söylerler. Halbuki onlar sadece 'İşittik ve itaat ettik', İİşit!' unzurnâ (bizi de gözet), deselerdi kendileri için elbette daha hayırlı ve daha dürüst bir iş olurdu. Fakat Allah, inkârları yüzünden onları rahmetinden kovdu. Artık onlar pek az iman ederler.” (Nisa,4/46; ayrıca bk. Bakara, 2/104) “Elleriyle kitap yazıp, biraz para almak için: 'Bu Allah tarafındandır.' diyenlerin vay haline! Vay o ellerinin yazdıklarından ötürü onlara! Vay o kazandıkları vebal yüzünden onlara!” (Bakara, 2/79) “Ehl-i kitaptan bir kısmı da, aslında kitaptan olmadığı halde, Sizin kitaptan zannetmeniz için, Okurken ağızlarını dillerini eğip bükerler (bazı kelimelerin telaffuzunu değiştirirler). Bir şeyler söyleyip, 'Bu Allah tarafındandır.' derler. Halbuki o, Allah tarafından değildir. Bile bile Allah adına yalan uydururlar.” (Al-i İmran, 3/78) “Ey Peygamber! Kalpleri inanmadığı halde ağızlarıyla 'İnandık' diyenlerden inkâra koşuşanlar da, Yahudilerden yalanı can kulağıyla dinleyen ve sana gelmemiş bir topluluk hesabına casusluk edenler de seni üzmesin. Onlar kitaptaki kelimelerin yerlerini ve anlamlarını değiştirirler; 'Size şu hüküm verilirse alın, o verilmezse kaçının' derler. Allah birisini fitneye düşürmek isterse, artık sen onu Allah'ın elinden kurtaramazsın. Allah onların kalplerini temizlemek istememiştir. Dünyada onlar için bir rezillik, âhirette ise büyük bir azap vardır.” (Maide, 5/41; ayrıca bk. Maide, 5/13. ayet allah diğer dinleri kabul ediyor, ayetledede tahrif oldugunu belirtiyor, ama ne gariptirki? allah bir ayette biz muhammedden önce peygamber ve kitap göndermedik diyor... sözün bittiği yer..
 18. endonezyada sözde müslüman ama, her gün tsunami ve deprem vuruyor, bunun allahla bir ilgisi yok, dostum, jeolojık yapıyla ilgisi var, yer ve bölgelere göre, deprem ve tsunami riski artar veya azalır.. bu müslüman teistlerin savunusu, nerde bir deprem olsa, allah vurdu, orda fuhuş vardı, allah çarptı gibi , asla göremieycekleri bir varlık hakkında atıp tutmalarıdır. başka bir bok değil anlıyacagın kuru muhabbet sadece.. ilk kuran sadece 300-400 ayetten oluşuyordu, ayetlerin çogu hadislerde dahil dularda dahil tamamı, değiştirilmiş, kuranın % 79 u modifiye olmuşken , nasıl tahrif olmadı diyorlar trajıkomık değilmi ?
 19. karamsarhuman

  Sizce nasıl özgür olunur?

  anibal gerçekten haklı! komünizim bir zamanlar sscb adı altında imparatorluk kurmuştu fakat, 1992 ten sonra gorbaçovun, gidişiyle yeni bagımsız devletler demokrasi ilan ettiler ve komunizm dağılmaya başladı ilk defa o dönemlerde.. demekki asıl! güçlü olan kapitalizimmiş , 16 yydan beri sömürmeye ve kan almaya devam ediyor, araştırın biraz ezberci olmayın.. bırakın bu hayalizmi reelizme gelin.
 20. karamsarhuman

  Big Bang

  nasıl değil? gene ne içtiniz? arkadaşım, havvayı şeytan kandırmasaydı, allah dünyayı yaratmazdı değilmi? zaten cennetteler. demekki, adem ve havva için dünya yaratılmış. madem dünya daha önce yaratılmış o zaman ademle havvanın ne işi var? cennette dünyada olmaları gerekmezmi? ayrıca islam kaynaklarında ademle havvanın cennette yaratıldıgını anlatıyor, henüz dünya yaratılmamış ödönemlerde.. nerden tutsak iddialarınız patlıyor.. doğal olarak. sana tavsiyem ne biliyormusun? iyi bak.
 21. karamsarhuman

  Big Bang

  o değilde, teist! arkadaş islami big bangle özdeşleştirmiş ama, ayetler yerine atheist bilimcilerin argümanlarını, kullanmış ,kuran ve ayetleri yaz bakalım, gülelim biraz, bilimsel verilerle sahtekarlık yapmayın.. akıl ve mantık işimi? 1 :peygamberlerin çoğu 1000 yıl yaşamış, toplam 9 peygamber 9000 yıl yapar. ademle havva 20.000 yıl önce yaşadı 20.000 yıl önce dünya yaratıldıysa, binlerce peygamber 80 yıl yaşasa sadece 1000 peygamber yaşasa toplam ilk yaşam 80.000 yıl yapar çürüttük işte 20. 000 yılı hemde anında. ayrıca 124.000 peygamber yaşamış ise düşünün artık, bu sahtekarlıgının gerçek boyutunu .. akıl ve mantık işimi? şeytanın sınavı yok, yaşam hakkı yok, ama ademe secde etmesi için zorlanıyor, etmeyincede, cinler alemine gönderiliyor. bir kere. 1: şeytan insan değil. sadece kötü yaratılmış bir mahlukat. 2: şeytanın iradesi yok yani iyi olmadıgı için sadece kötülüğe programlandıgı için allahın iradesini kullanıyor. eğer anladıysanız sözün bitti yer.. 3: insanlarda öyle, islama göre her insan allahın iradesini kullanıyor, insan iradesi diye bir irade şekli yoktur. çünkü yaratılan herşey irade değil kopyadır tıpkı bu arkadaşın yaptıgı gibi, iradeyi kopy paste yapmaktır. 4: yaratılışta irade olmaz, irade denilen kavram, aynı zamanda yaratmaktır.. iradesiz bir yaratılış mantıksız! imkansızdır.
 22. karamsarhuman

  Evsiz biri nasıl ikametgah adresi alabilir?

  unutmuşum evsiz biri ,kiracı olarak ikametgah adresi alabilir, tenten..
 23. karamsarhuman

  Sizce nasıl özgür olunur?

  heyyy maykii, sana bir sır verimmi, ben herkese sır vermem, sana ilk andan itibaren kanım ısındı, eski insanlara cahil diyoruzya, aslında modern insanlar daha cahildir, şu 2 videoyu izlemen yeterlidir. derin saygılarımla.. https://www.youtube.com/channel/UCFWzm2hJCrZlqCB9Fhj5ZmA
 24. karamsarhuman

  Sizce nasıl özgür olunur?

  bi dakika bi dakika nasıl uğraşırsın çok merak ettim, saygıdeğer arkadaşım lütfen açıklarmısın ? devlette uğraşmayımı düşünüyorsun? bence bir daha düşün, aklın alıyormu ?devlet bak çok derin bir kelime derin! devlet! = resmi tecefi ve mafya..devletin bir açığı! yok üzgünüm ama gerçekten yok.. devrim bile zamanla devletçilik oluşturuyor! düşünsene yeraltındaki mafyaların en büyüğü, ayrıca resmi bir mafya, tüm mafyaların gelir kaynağı, tekkür ederim, saygılarımla dostum, bu iltifatı hakettiğimi düşünüyorum..
 25. karamsarhuman

  Kur'an'da Çelişki Var Mı ?

  bunların tüm maddelerine tek tek yazardım ama, ne yazıkki editleme zamanı çok kısa oldugu için, sadece bir kaç madde bile derin anlamlar ifade etmektedir saygılarımla...... Madde 18[değiştir] Herkesin düşünce, vicdan ve din özgürlüğüne hakkı vardır. Bu hak, din veya topluca, açık olarak ya da özel biçimde öğrenim, uygulama, ibadet ve dinsel törenlerle açığa vurma özgürlüğünü içerir. allaha göre sadece islam vardır, diğer verdiği dinleri bile inkar etmiş bir ilahtır! zavallıdır allah denilen varlık. maide 51: Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları veli (dost)edinmeyin. Onlar birbirlerinin velileridir. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da (kafirlerdendir) onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.
×
×
 • Yeni Oluştur...