Jump to content

ApollonTheGod

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  63
 • Katılım

 • Son ziyaret

ApollonTheGod kullanıcısının paylaşımları

 1. Fırsat buldukça, merak eden istediği haltı yer, yiyor da.
 2. ApollonTheGod

  Hayvanların kendi pisliğini yemesi?

  Böyle boktan bir konunun hiç cevaplanmamasına şaşırmadım.
 3. ApollonTheGod

  Bilimsel Olarak Özgür İrade Var mıdır?

  Eski yazarlardan hiç cevap gelmemiş. Birkaç yıl önce ben de bu soruyu sormuştum buraya, cevap basitti: -Olması için bir sebep yok. Biz sadece biyolojik makineleriz, kanımızdaki hormonlar, kafamızın içindeki çakan nöronlardan ibaretiz. Aslında bu kötü haber değil, hatta daha çekici bir haber var. Makine programlanabiliyor, koşullanıyor. Buna bir takım şeyler sebep oluyor; yaşadığın çevre, başından geçenler ve belki de en önemlisi, bunları algılayışın. Böylece kanlı canlı bir makine olmuş oluyorsun, yaptıkları, en büyük amacı olan üremeye
 4. Konu başlığına cevap: %20 öldüren bir hastalık yaşlılarca gerçekten önemsenirken, %80 öldürmeyen bir hastalık gençler tarafından hiç önemsenmeyebilir. Yani, iş sende ve tedbirlerinde bitiyor.
 5. ApollonTheGod

  Hayatta her şey neden ters gidiyor?

  Belki bir şekilde mümkündür, ya da değildir, kıçından testosteron al. İntramusküler enjeksiyon yani. 2-3 güne düzelirsin. Süperfizyolojik dozdan bahsetmiyorum, seni normale çekecek kadar. Fakat şunu da biliyorum ki, dünya ve Türkiye buna hazır değil. Sebebi belki SSRI'ların getirisi olsun, belki de testosteronu öcü hormon bilmemiz olsun; bu böyle.
 6. Forumlar eskisi gibi değil, durum güncellemesi gibi attığımız hislerimize, artık Twitter "Gel buraya" diyor. Ama yazılanlarda birilerinin yanmakta olan ateşi tekrardan harladığını seziyorum, en iyisi ateşi onu harlayana doğruca püskürtmek.
 7. ApollonTheGod

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Bizim eve de gelsin, kalabak su ara sıra geçmiyor, apartmanın önüne bıraksın..
 8. ApollonTheGod

  Yalvarırım bana yardım edin.

  Halter kaldır. Kafan yerindeyse bisiklet sür. Gerekirse acizler gibi koş, sür, kaldır, çünkü acizlerden pek farkın yok şuan.
 9. ApollonTheGod

  Fizik Kanunları Nedir?

  Kopernik insanı merkezden uzak tutarak güneş sistemini açıklamış. Bu örnek gibi, bazı soruların cevaplarını almak için sahip olduğumuz yanılsamaları ne kadar en aza düşürdüysek, sonuçlar o kadar anlamlı oluyor.
 10. ApollonTheGod

  Fizik Kanunları Nedir?

  Kanun, teori olsa da olmasa da, evren işleyecek. İşleyişi hiç değişecek mi, değişti mi, şimdiki evren eskisi ile aynı mı, bunlar başka sorular. Ama sırf doğaya anlam verelim diye çabalarımızın sonucu olan şey, evrenle birbirini gerektirmemeli. Evren var ki, kanun ve teori ile açıklamaya çalışabiliyoruz. Biz olmasak, ne kanuna ne de teoriye hiç de gerek kalmayabilirdi.
 11. ApollonTheGod

  İlginç Fizik Soruları

  Bahsettiğin merkezkaç'lar merkür ve venüse ne yapmamışlar ki, hala küre kalmışlar?
 12. ApollonTheGod

  Ateizm Derneği de bulunsun buralarda

  Diyecem, lan hiç mi görmedin. Baya boylu poslu adamlar, popolarına pipi kaçmasından hoşlanıyorlar, ergen bile uyanır bu mevzuya.
 13. ApollonTheGod

  Kan grubunuz nedir?

  Her şeyi sıralamışsın zaten, ne anladık bu işten?
 14. ApollonTheGod

  EN SEVDİĞİNİZ FİLM MÜZİKLERİ

  Daha vardır, rock ya da metal film müzikleri, arayasım gelmedi şuan.
 15. ApollonTheGod

  Kaç yaşında ve neden

  Dini savunmaya çıktığım lise yıllarıydı, okuldaki feminist deneycilerin, "Erkeklere birden fazla eş var, biz de çok erkek istiyoruz" laflarına, mürekkep yalamış halimle "Biyolojik olarak 9 ay içinde taşıyacağın kişiye muhtaçsın, dediklerin de deli saçması" gibi boş laflar etmiştim. Oysa kafam yeteri kadar çalışmamış ki, saf iyilik içeren cennetin katmanlı olduğu saçmalığı, çöpteki pisliklere beslenen cinler saçmalığı, hatta bizim inşaat ettiğimiz evlerde yaşayan cinler, karısını kendi elleriyle muhammede siktiren zavallı zeyd gibi basit şeyleri göremedim. Dini
 16. ApollonTheGod

  Herkese merhaba

  Hoş geldin Hoşçakal.
 17. ApollonTheGod

  Mükemmel bir ateist olmam lazım...

  Çünkü basit. Tehlikeli ve zararlı olsa da, enerji tasarrufu sağlayabilecek bir yöntem. Ayrıca kime göre kötü Hah, sonunda akıllıca bir yazı yazmışsın, bak işte, elemanın birinin neden dinden çıktığını doğru bildin. Sorunlar şöyle: 1. Bir tren rayı var, makası değiştirmezsen tanımadığın bir insan ölecek 2. Sokakta küçük bir çocuğa saldıran bir erişkin gördün, çocuğun kıyafetlerini yırtıyor 3. Kapının önünde önceki yazdan beslediğin kediyi gördün, bir deri bir kemik kalmış.. ... .. .
 18. ApollonTheGod

  Hastaya küfreden doktor

  Hiçbir şey, olayı bilmiyoruz zira. "Aralarında ne gibi bir anlaşma var, Doktor söz vermiş mi" gibi sorularla uzar gider. Doktorların yaptığı meslek her ne kadar hassas olsa da, onlar da birer insan ve onlar bir şeyi eksik yaptıklarında maliyeti gördüğünüz gibi çok büyük olabiliyor. Yazmışsın zaten, bu gibi kişiler az değil, hatta bunlardan birisi de benim. Küfürden rahatsız olmayacağını düşündüğüm birine bir olayı küfürle anlatmak beni rahatsız etmiyor. Sinirlendiğinde ise mevzu seviye atlıyor, karşıdakinin hassasiyeti p
 19. Bugün haber olmuş, ve bu gibi örnekler hiç az değil. Bu gibi haberlere yorum yazmayı doğru bulmuyorum, elemanın birisi olayın ortasında, sonunda kamerayı açıp kayda başlıyor. Yasal olarak yapılan suçu kaydediyor, pekala anlaşılabilir. Fakat kamerayı açtıktan sonra kendisini tutuyor, kurallara ayrı bir uyuyor ya, sinir bozucu iş, bu. Doktor haklı mı, hayır, haksız. Çeken kadın ne kadar haklı, tartışılır. Mevzunun tamamına hakim değiliz, haber kaynaklarında doktorun doğru dürüst ifadesi bile yok. Fakat halk için doktorun yaptığı yanlış yeterli. İşt
 20. ApollonTheGod

  Tayyibe neden oy veriyor sunuz?

  Batman mı Spiderman mı? -Baydırman
 21. ApollonTheGod

  Tayyibe neden oy veriyor sunuz?

  Ahlaksızlığın sebebi akp falan değil, jenerasyon hala değişemedi, daha zaman var. Ama zaman geçtikçe ne olacak onu söylemek benim işim değil. 97'de baklava çalan çocukları hapis cezasına çarptıran bu milletti, tayyip akp yaftasına hiç gerek yoktu. Bu gibi olaylardanbbirkaç yıl sonra ise halk, sevgilisini seçti, başa geçirdi. İleri ya da geriye gittiğimizin pek bir önemi yok. Temel sorun şanlı halkımızın ahlak algısının yanlışlığı, ve bunu bana en iyi anlatan tıp etiği öğretmenlerim. Ne kadar doğru söylüyorlar, ahlak kesin doğru, yanlışlanamaz değildir di
 22. Özet geçtiğin iyi olmuş, zira salak din heyecanına bürünen yüzlerden gına geldi. Geçen de atmıştım, yine atayım: İnsanlar böyleler, ne yazık ki onlara hak vermek saçmalık, onlardan bir şey beklemek de evdeki köpeğin konuşmasını beklemek gibi olmaya başladı. Önüne 1 yudum su olan bardak getirseler, 1 yudum suyumu içtim oh, diyecek vardır. Geri kalanı nerde amk demek de var. Yukarıdaki sözde şahsı var sayıp, lider kabul etmeleri de bunun bir sebebi. Özetle, neyin nasıl olduğunu onlara anlatmanın bazen hiçbir faydası olmuyor, çü
 23. ApollonTheGod

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Tamam, sürtünmesiz ortamı kur, Hatta şöyle yap sen, sürtünmesiz bir uzayda arabaya bin dümdüz uç, arabanın tepesine de küçük bir pervane yerleştir, onu da dinamoya bağla Aa doğru sürtünme yoktu..
 24. ApollonTheGod

  İlginç Fizik Soruları

  Kurşunu 1 atm basınçta buhar edebilene helal olsun, şimdilik öyle bir şey ne duydum ne de gördüm.
 25. ApollonTheGod

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Mühendisler boku bokuna çalışıp sistemin ısı çıkışını falan hesaplıyorlar, hepsi aptalın önde gideni zaten. Sahi sistemden bir ısı kaybı vardı değil mi? O iş yattı heralde. Eskişehir'desin çık gez diyecem de, bu kafayla bunlara sarar hayallere dalarsın sen. Zengin olunca bul beni.
×
×
 • Yeni Oluştur...