Jump to content

Las Seis Flechas

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  194
 • Katılım

 • Son ziyaret

Las Seis Flechas kullanıcısının paylaşımları

 1. Las Seis Flechas

  Forumda koronaviruslu hasta var mı?

  Olsa herhalde foruma girip yazabilecek durumda olmazdı.
 2. Las Seis Flechas

  Bu doğru olabilirmi?

  Türk Ateist Abla, nerelerdesin? Haftalardır görmüyorum seni. Eksikliğini cidden hissediyorum forumda.
 3. Aynen katılıyorum. Atatürk'ün fikirlerinin en büyük düşmanı sosyal demokratlardır. Sosyal demokrasi bildiğimiz liboşların görüşüdür, Batı emperyalizminin sol koludur. AKP de 2002-2010 arasında sosyal demokrat bir partiydi.
 4. Menderes gibi şeref kavramına tepki olarak doğmuş bir şahsiyet sırf ezanı Arapça yaptı ve bir de idam edildi diye kahraman gibi anılıyor.
 5. Saçmalıyorsun işte. Hitler ve Mussolini de ateist, Stalin de ateist mesela. Bunlar aynı mı? Kapitalist olmak da ateist olmak kadar normal bir durumdur.
 6. Sen havuz medyasını mı takip ediyorsun? ???
 7. Las Seis Flechas

  Ateist Çocukları!

  Önceden ben "Çocukları ateist olarak yetiştirmek de doğru değil, sadece din aşılamayalım yeter" diye düşünüyordum ama artık bunu da yanlış buluyorum. Her taraf dinci kaynarken nasıl olacak bu zaten? Hangi teist dini inancını kendi iradesiyle seçiyor ki? Ortada bir teizm baskısı varsa elbette ki bizlerin de kendi çocuklarımızı ateist olarak yetiştirmek hakkımızdır.
 8. Las Seis Flechas

  Türk ateistlerinin temel sorunu

  Bugün bizi kendini Müslüman olarak tanımlayan ve bu kimliklerini bayrak haline getirmiş tipler yönetiyor. Peki bu tiplerin her şeyi İslam'a çok mu uyuyor? Mesela Tayyip'in karısının giyim tarzı İslam'a uygun mu? Tayyip de bir ara çok gündeme gelen Nureddin Yıldız'a çatmış, "İslam 1400 yıl öncesine göre yaşanamaz, İslam'ın hükümlerinin güncellenmesi gerek" demişti. Bu da İslam'a tamamen aykırı bir sözdür mesela. Bu kadar eşelersen zaten Türkiye'de Müslüman kalmaz. Müslüman değilse ne o zaman bunlar ateist ya da deist mi? Ne yapalım bağrımıza mı basalım AKP'lileri de?
 9. Kuzen ile seks de bir nevi ensest değil mi işte?
 10. Başka kimse Doğu Perinçek'i ciddiye almazken neden Fetullahçı teröristler Doğu Perinçek'i bu kadar adam yerine koyup ona düşmanlık besliyor? Bildiğim kadarıyla Ergenekon davalarında da parti olarak bir tek İşçi Partisi'ni hedef almışlardı. Zaman zaman sanal alemdeki Fetullahçıları okuduğum/izlediğim zamanlar da bu adamı dillerinden düşürmediklerini görüyorum. Adamı adeta şeytanlaştırmışlar, tüm pisliğin başı gibi lanse ediyorlar. Özelliği nedir bu adamın? Gerçekten de zannedildiği kadar boş bir adam olmayabilir mi?
 11. Las Seis Flechas

  Türk ateistlerinin temel sorunu

  Birlikte olmak derken ne tür bir birliktelik? Zira ateist birisinin duygusal anlamda bir türbanlıyla birliktelik kurulabileceğini ben de düşünmüyorum. Mümkünse de ancak %0,0001 gibi bir ihtimal vardır.
 12. Las Seis Flechas

  Bütün bilimsel kurallar Allahın Ayetleridir

  Niye Arap tanrısının kanunları olsun? Belki de Atatürk'ün kanunlarıdır. Hatta bizim o gördüğümüz Mustafa Kemal Paşa aslında tanrının insan biçimine girmiş hali sadece. Ancak ondan sonra gelenler onun mesajını tahrif ettiği için bugünkü hale geldik. Bunların hepsi imtihan. Evet 5 dakikada yeni bir din kurdum hadi çürütün bu dini bakalım ?
 13. Bu kızı hiç duymamıştım bile daha önce. Hiç tanımıyordum yani. Ama hiç de kalkıp insanların katledilmesiyle dalga geçecek ya da bunu temenni edecek birisi gibi gelmedi bana. İroni yaptığı, Sünni yobazlarını iğnelediği açık. Evet Alevilerin çoğunluğu anlamayıp kendisini linç etse de doğrusunu anlayıp kendisine destek olanlar da var. Normalde bu kadar ilgilenmezdim konu ile ama şahsına yönelik bu kadar iğrenç saldırılar yapıldığını görünce ben bile onun yerine üzüldüm yani. Hiç tanımadığım halde sırf vicdanımdan sahip çıkasım geldi. Kızcağıza ölüm tehditleri, tecavüz tehditleri, bel
 14. Pek yapılabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum, hele Türkiye'de. Evden çıkmayıp bitene kadar bekleyeceğiz. Ölen de ölecek, ne yapalım. Sabun ve kolonyanın bir işe yarayacağına da inanmıyorum.
 15. Bence birileri insanları kışkırtmaya, galeyana getirmeye çalışıyor olabilir. Mizahı yapan kız zaten bir Alevi, aslında amacı Sünni yobazları iğnelemek. Bu gayet açık ama bazıları ya kasıtlı olarak anlamazlıktan gelip saldırmaya yer arıyor, yapay gündem yaratmaya çalışıyor ya da dini dogmalara ciddi olarak kapılmış yobaz insanlar olduğundan anlamamak için direniyor. Yobazlığın dini fark etmiyor, sonuçta hepsi aynı derece insan bunların. Kız instagram hikayesinde kendisine bazı yobaz olmayan Alevilerden gelen destek mesajlarını da paylaşmış mesela. Böyle açık fikirli olanlar da var
 16. Las Seis Flechas

  Türklerin Batılılardan eksiği ne?

  Osmanlı'da zenginliğin alası bir zamanlar ama bir işe yaramadı.
 17. Yazık ülkenin insanlarına. Aslında ironi yaparak Alevi düşmanlarını iğnelediğini bile idrak edemeyip zaten kendisi de Alevi olan kızcağız için neler neler yazmışlar. Hakaretler, bel altı küfürler, tehditler... Ben de ilk başlarda Alevici çakma ateistlerin yaptığı propagandalara aldanırdım, Alevileri çok hoşgörülü ve aydın falan zannederdim. Ama zaman içinde Alevileri tanıdıkça tıpkı Sünniler gibi cahil ve yobaz olduklarını iyice anladım. Öyle namaz kılmamakla, açık giyinmekle aydın olunmuyor. Tamam bunlar da bir şey ama yeterli değil. Dinlerin hepsi aynıdır. Dinlere in
 18. Kızın kendisi de bir Alevi zaten. Burada ironi yapmak isterken, niyeti bambaşka iken alakasız şekilde Alevi düşmanı damgası yedi. Şu an tüm Türkiye ona küfürler ediyor. Yandaş-muhalif bütün haber siteleri ve gazeteler olayı hakaret ve hedef gösterme gibi yansıtmış. Kızın, Alevilerin yakılarak öldürülmesi gerektiğini savunduğunu düşünüyorlar ciddi ciddi. Bunu çok hoşgörülü(!) olduğu iddia edilen bir kesim yapıyor.
 19. https://haberport.com/amp/gundem/pinar-fidan-in-stand-up-gosterisinde-ofansif-mizahi-alevileri-h31924.html Söylediğine göre ironi yapmak istemiş, aslında kendisi de Alevi imiş, tamamen yanlış anlaşılmış. Bunlar kendi beyanı, doğrusunu bilemem. Bu tür hassas konular üzerinden mizah yapmak mazur görülebilir mi?
 20. Las Seis Flechas

  Türklerin Batılılardan eksiği ne?

  Özellikle namussuzluk kısmına katılıyorum. Ülkenin hemen hemen her kesimi son derece ahlaksız ve namussuz bir hale geldi şerefsiz siyasetçiler yüzünden. Kendi genel başkanımı savunacağım derken şerefini kaybetti herkes.
 21. Las Seis Flechas

  Türk ateistlerinin temel sorunu

  Ne yapalım o halde? Adam Müslüman'ım diyor ama Atatürk'ü seviyor. "Sen sevme" mi diyelim? Anıtkabir'e gittiğimde orada bir sürü türbanlı da gördüm mesela. Diğer insanlar gibi onlar da iğne atsan yere düşmeyecek bir ortamda saatlerce ayakta beklediler yukarı çıkabilmek için. Biraz eşelesen zaten bütün dinlerin ve mezheplerin mutlaka Kemalizm ile çatıştığı noktalar bulabilirsin.
 22. Normalde devrim kitlelerin otoriteye başkaldırması şeklinde olurken neden bizde tam aksine otoritenin kitleleri zorla adam etmesi şeklinde tepeden inmeci bir devrim yapılmak zorunda kalınmıştır? Neden bizde onlardaki gibi gerçek devrimciler yerine kendini devrimci zanneden aptallar mevcuttur? Neden Hristiyanlık da en az İslam kadar dogmatik olmasına rağmen İslam gibi uzun yüzyıllar daha direnç gösterememiştir? Neden bizim halkımızda onlardaki gibi okuma, araştırma ve sorgulama yetisi/alışkanlığı yok? Neden onların da birçoğu ulus-devlet olmasına
 23. Las Seis Flechas

  Ağlarsak Düzelir miyiz?

  Ben de son yıllarda kendimdeki o değişimi fark ettim. Daha liseli bir ergen olduğum, gündemi siyaseti falan hiç takip etmediğim zamanlarda da fark ettim. Artık ne kadar üzücü ya da şok edici bir olay olsa da tepkisiz kalıyordum. Neredeyse hiçbir şeye ağlayasım gelmiyordu. Sebebini bilmiyorum tam olarak, muhtemelen alıştığım içindir. Toplumda da böyle bir alışmışlık söz konusu olabilir. Daha önce AKP'li bir bakan "Şehitlere alışacaksınız" demişti. Alıştırdılar harbiden de.
 24. Las Seis Flechas

  Ateist Çocukları!

  Hangi hacı hocaya badelettin kendini yavşak herif? Çok tecrüben var galiba badeletme konusunda.
×
×
 • Yeni Oluştur...