Jump to content
Ateistforum

kris123

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  188
 • Katılım

 • Son ziyaret

kris123 kullanıcısının paylaşımları

 1. kris123

  Saklı Seçilmişler Ve Wahls Protokolü kitapları

  Probiyotik bir bakteri türünün solucanlarda Parkinson hastalığını tedavi ettiği tespit edilmiş. https://www.cell.com/cell-reports/fulltext/S2211-1247(19)31743-7 Dediklerimi kabul etmeleri bir 50 sene daha sürebilir : "This finding warrants further investigation to assess the therapeutic potential of dietary supplements containing B. subtilis to treat patients with Parkinson’s, they noted." Birde şunu şuraya bırakalım.Eski bir haber. https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-46101584
 2. kris123

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Din adamları bu ayetleri neden görmemişler hayret verici.Ben üç kitap arasında kesin bir çelişki göremiyorum.Ayrıca sadece isimler farklı , peygamber isimleri vb.
 3. kris123

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Daha önce Tevrat ta okuduğum ayet aklıma geldi.İncil de Hz.İsa Allah için 'Baba'Diyor ya hani sanırım onun açıklamasını tevrat ta bulmuş olabilirim. Sanırım Tanrı için 'Baba' kelimesini kullanmak sadece saygı ifadesi.Kuran da bir ayet vardı Allah her peygambere farklı isimle farklı suretle görünür diyordu,o ayeti arıyorum ama bulamadım.Sence düşüncem doğru mu ? Rab Kâhinleri Uyarıyor Mal.1: 6 Her Şeye Egemen RAB, adını küçümseyen siz kâhinlere*, "Oğul babasına, kul efendisine saygı gösterir" diyor, "Eğer ben babaysam, hani bana saygınız? Eğer efendiysem, hani benden korkunu
 4. kris123

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  İnsanlığı dizginleme kitabı.Kutsal kitapların hepsinin gönderiliş amacı aynı gibi görünüyor.İsrail ile ilgili ayetleri okuyorum da benzer bir ayet Tevratta da vardı. "Biz kitapta İsrail oğullarına şu hükmü de bildirdik: ‘Siz ülkede iki defa fesat çıkaracak ve açık zorbalıklar yapacaksınız. Onlardan birincisinin vâdesi geldiğinde, kuvvet ve şiddet sahibi olan kullarımızı sizin üzerinize musallat ederiz. Onlar sizi yakalayabilmek için evlerin aralarına bile girerek her tarafı didik didik edip araştırırlar. Bu yerine getirilmesi gereken bir sözdür." (İsra Suresi, 17/4-5).
 5. kris123

  Hipnoz ile ateist veya teist olunur mu?

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6357291/ "Tamamlayıcı tıp" olarak geçiyormuş.Yani işe yarayabilir , ayrıntılı araştırmak lazım.
 6. kris123

  Gökler/Evrenler

  Ateistlerin "Hz.Muhammed'in epilepsi olduğu" iddiasını çökerttim.Ateistcafe de konu var bakabilirsin.Ayrıca bu yazıları bu forumda gereksiz buluyorum.
 7. kris123

  Saklı Seçilmişler Ve Wahls Protokolü kitapları

  Ketojenik diyet ile tedavi edilebilen hastalıkların bir kısmı : Ketojenik diyetin binlerce yıldır bu hastalıkları tedavi ettiği birçok insan tarafından bilinirken neden modern tıp bunu kabul etmedi ? Burada bir terslik yok mu ?
 8. kris123

  Matematik Soruları Paylaşalım

  Bu soruda nasıl bir formül varmış ? Soru zaten mantığa dayalı.Ben matematik hocası mıyım bana soruyorsun ? Formülü varsa açıkla bizde öğrenelim teoremini.
 9. kris123

  Saklı Seçilmişler Ve Wahls Protokolü kitapları

  @Türk Ateist'in kendisi doktor.Haliyle bilimsel konularda doğruları söylemek zorunda.En başından beri 150 yıllık modern tıbbın bütün bilimlerinin yalan olduğunu söylüyorum.Tabii ki kendisi de kendi bildiği şekilde cevap veriyor , doktorlar kötü insandır demiyorum yanlış anlaşılmasın,bence yanıt verdiğine göre kendisi saygı değer biri.Bunları yanlış anlaşılma olmasın diye yazıyorum.
 10. kris123

  Saklı Seçilmişler Ve Wahls Protokolü kitapları

  Görüldüğü üzere otizm hastalarının çoğu epilepsi,şizofreni vb. hastalıklardan da müzdarip.Ayrıca bu insanların büyük çoğunluğu konuşamadığı için ne yaşadıkları tam olarak bilinmiyor.Epilepsi ve otizm hastalıklarının aynı genlerden kaynaklı olduğunu doktor bey kendi söylüyor(video üstte) , şimdi bakın ne alıntılayacağım buraya ?
 11. kris123

  Saklı Seçilmişler Ve Wahls Protokolü kitapları

  Farkında olmadığını farz ederek yazıyorum , günümüzde üretilmiş bütün gıdalar , ilaçlar , ürünler tamamen sahtekarlık usulü ile üretiliyor.(Gıdadedektifi.com a bakabilirsin) Oruç konusuna gelirsek ben orucun faydalı olduğunu ilk ateist olduğum zamanlar bilmiyordum.Daha sonları özellikle son bir kaç senedir öğrendikçe , bilimsel okuryazarlığı geliştirdikçe modern tıbbın birilerinin çıkarlarına hizmet ettiğini düşünmeye başladım ki zaten Soner Yalçın bile bu şekilde düşünüyor.Ayrıca oruç tutmak sadece hastalıklara iyi gelmiyor zihni de acayip şekilde açıyor,hele 2-3 gün aç kal bak sen gör
 12. kris123

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Bu konu hakkında bundan sonra yorum yapsam mı yapmasam mı bilemedim. hz.Muhammed sahtekar olsa idi açıktan dünya düzdür yazardı.Hiçbir yerde dünya düzdür yazmıyor.Kuran'ın İnsan ürünü olamayacağı buradan belli,çok yanlış şeylere inanan insanlar olabilir lakin bu dini yalanlamaz. Kuran bilim kitabı değil,bu yüzden içindeki bilimsel bilgiler açıktan verilmek zorunda da değil.Benim inancım artık bu şekilde.
 13. kris123

  Saklı Seçilmişler Ve Wahls Protokolü kitapları

  Ketojenik diyet epilepsi yi başarılı bir şekilde tedavi ediyor.Daha önceki iletilerim de anlatmıştım. Bu durum Hz.Muhammed'in epilepsi olamayacağını gösteriyor.Gerçi bu ateistforum konusu ?
 14. kris123

  Tıp düşmanı gerizekalılar hakkında

  Peki kardeş.Uygun zamanda okursun.Açtığım konu bu forumdaki en önemli konulardan biri bu arada.Bilimsellik 10 üzerinden 9.9
 15. kris123

  Tıp düşmanı gerizekalılar hakkında

  Modern tıbbın insanları nasıl kandırdığını Ateistcafe de açtığım konuda detaylıca anlattım.Okumaya tenezzül ettin mi ?
 16. kris123

  Tıp düşmanı gerizekalılar hakkında

  Tıp baştan aşağı yalan bana göre.Karatay hoca tam söylemese de aslında iş benim dediğim noktaya geliyor.Bu durum ayrıca bana göre Allah'ın varlığının en sağlam kanıtı.Ben müslüman olma kararı aldım.
 17. kris123

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Üyeliğimin silinmesini talep ediyorum.
 18. kris123

  Hipnoz ile ateist veya teist olunur mu?

  Bunlar çok yanlış bilgiler.Başka bir konu da açıkladım hepsini onu oku.
 19. kris123

  Salih Peygamber - Su - Deve ve Felaketler

  Bir meteorla milyarlarca dinozoru yok eden Tanrı develeri bu kadar kafaya takmaz merak etmeyin.
 20. kris123

  Salih Peygamber - Su - Deve ve Felaketler

  Orta doğuda ki kesim hayvan türlerinin tam listesini yazabilir mi biri şuraya ? Muhammed dönemin de oradan bulunan türlerden olsun.
 21. kris123

  Salih Peygamber - Su - Deve ve Felaketler

  Neden deve ? Neden bir kaplan bir kanguru bir panda bir kutup ayısı değil lan ? Olum adamlar hasta lan hasta.Bak ben fonksiyonel tıp ile çok ilgiliyim bu yüzden dine yatkınlığım var.Ama tekrar soruyorum neden kaplan veya kutup ayısı değilde deve ? Tanrı neden deveye torpil geçiyor da kanguruya torpil geçmiyor ? Hindistan da nasıl ineklerden korkuyorlarsa orta doğu da deveden korkmuşlar.Bu kadar basit işte.(Sakın kanguru katliamı da yaptılar deme bozarım)
 22. kris123

  Matematik Soruları Paylaşalım

  Aynen soru kolay zaten.Çok daha zor sorular var aynı sınavda onların atmadım bende çözemiyorum çünkü.
 23. kris123

  Mekanin Sahibi Coronavirus

  Asıl depresyonda olanın müslümler olduğunu herkes biliyor.Hristiyanlar bile farkında.Kendini patlatan biri ne kadar sağlıklı olabilir evrim aşkına ? Bu korkunç müzik insanların şiddete meyilliliğini ortaya koyuyor...
 24. kris123

  Mekanin Sahibi Coronavirus

  İnançsızlık depresyona sokar diyenler vardı.O zaman neden adil Tanrınız bizi değil sizi cennetine alıyor ? Hani cennete mazlumlar girecekti ? Bir insan depresyondaysa mazlum demektir.Cennete girecek dediğiniz inasnların mazlum olduğunu söyleyende sizsiniz.Bu ne lahana turşusu ?
 25. kris123

  Mekanin Sahibi Coronavirus

  @gezenbocuk45 benim anladığım şekilde anlamış.allah allah biz mi körüz acaba. Doğa kanun filan oluşturmaz.Tesadüf ve kaostan oluşur kanunlar.Ayrıca inanç olunca ne değişiyor kardeş ? İnanç olunca bir şeyler değişseydi emin ol herkes inanırdı. Ayrıca kimse inançsızlığı senin gibi depresif görmüyor merak etme.
×
×
 • Yeni Oluştur...