Jump to content

umbra

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  97
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

umbra Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. umbra

  Güvence de miyiz ?

  Yaa neyse Söylediklerimin fazla da değeri yok Kabul ettim Zaten biraz değeri olsaydı Hacı bu işe bir el atardı Belli ki , sıradan bir konu Ama siz yine de bi düşünün derim
 2. umbra

  Güvence de miyiz ?

  İşte adam doğruyu yazmış Daha ne demeli bilmem ! Herkes, cesur olduğu kadar da biraz korkaktır ! Bu arada , yanıt yazanların çoğu da, zannederim mahkeme yüzü görmemiş kimseler !
 3. umbra

  Güvence de miyiz ?

  "Rahatınıza ne kadar meraklısınız." Valla benimkisi paranoya filan değil İhtimali çok yüksek bir durumdan bahsettim Haa bu arada mesele , korku meselesi değil Hepimiz hem biraz cesuruz, hem de biraz korkak Korkusuz insan olur mu Daha dün , ateist değil ama ateist düşüncelere sahip olduğumu öğrenen 30 yıllık arkadaşımı bir anda kaybettim Yapacak bir şey yok Bu durumda, OLDUĞUMUZ GİBİ DEVAM !
 4. umbra

  Güvence de miyiz ?

  Sen gül gül Senin IP adresini isteyip de öğrendiklerinde.... Sonrası da , gel buraya bakalım
 5. umbra

  Güvence de miyiz ?

  Herhalde yani! Aynen !
 6. umbra

  Güvence de miyiz ?

  Tamam pante haklısın Ama bil ki, onlar hepimizi aynı kefeye koyar !
 7. umbra

  Güvence de miyiz ?

  Evet katılıyorum, aynen Bu arada, bir ara düşündüm Böyle bir forumdan elimi ayağımı çekip kaybolmak mı en iyisi acaba diye Fakat olan olmuş bir kere. Tespit edilen bi şeyler varsa edilmiştir zaten. Korkmak niye ! Hem zaten en fazlası ölüm ! Yalnız ölmeden önce , özellikle acı çektirir p.ler Neyse , bir gün gelecek hiçbir şey hatırlamıycaz zaten O da geçer...
 8. umbra

  Güvence de miyiz ?

  Böyle bir suçla içeri atılan kişinin halinin, namus meselesi yüzünden (suçlu olarak) içeri girenden fazlaca bir farkı olmayacağını sanıyorum... Demek ki sen allahsızsın , gel lan buraya diyerek işe başlarlar muhtemelen...
 9. umbra

  Güvence de miyiz ?

  Ne olacak Kişisel bilgilerimize ulaşılır ve yazdıklarımızın çoğu yasalara göre suç teşkil ettiğinden, gerekeni yaparlar. Malum, dînî değerlere hakaret vesaire...
 10. umbra

  Güvence de miyiz ?

  İslam ülkesi olduğu iddia edilen bir ülkede, İslam hakkında yazıp duruyoruz da, acaba güvencede miyiz ? IP numaralaramızın tespit edilmediğinden ne kadar emin olabiliriz ? Bunu hiç düşündünüz mü ?
 11. umbra

  7 kat gök ifadesi nereden geliyor?

  --Dünya’yı turlarken alttaki 5. kata çarpmayacak mı? 7 katta altta var çünkü. -- Turlamıyor ki. Bir tarafta kaybolduktan sonra yani balçık çamura battıktan sonra, diğer tarafta nasıl olduğu bilinmeyen bir şekilde tekrar beliriyor!
 12. umbra

  Müslümanların 4 eş Alması Dinin Emrimi

  -Endonezya'da ana erkil Müslüman topluluklar olduğu ve kadınların birden çok erkeğe sahip olabildiğini biliyor musunuz?- Bahsettiğin topluluk Müslüman ise böyle bir şey imkansız Eğer böyle bir topluluk mevcutsa, onların müslüman kabul edilmeleri mümkün değil Kulaktan dolma şeyler yazma foruma !
 13. umbra

  allah neden yaratma isteği duydu

  değerli ateist kardeşlerim 1 allah neden yaratma isteği duydu ...... Bu soruların hepsi bu forumda zaten sorulmuş ve yanıtlanmıştır Forumu iyice bir gezmeni öneririm !
 14. umbra

  Kafir Kimdir

  Allah'a inanmayanlara niçin (Gerçeği örten anlamında) kafir deniyor biliyor musunuz ? Çünkü bu kelimenin kullanılmasının altında, gizli bir HÂŞÂ yatıyor ! İşte kafir kelimesi, bu nedenle tercihen kullanılan bir kelimedir !
 15. umbra

  İleri Görüşlülük

  Geçim derdine düşmüş ve faturalarla boğuşan, çoğunluğu henüz başını sokacak bir ev sahibi bile olamamış insanlardan, çok şey beklememek gerekir Adı üstünde sosyoekonomik durum diye bi tanım var Ekonomik çöküntü içindeki insanların çoğunlukta olduğu bir toplumdan sosyal anlamda ne gibi bir ilerleme bekleyebilirsin ki Türkiye, sosyoekonomik alanda tam anlamıyla sömürü altındaki bir ülkedir Önce sömürü düzeninden kurtulmak lazım ki, üzerimizdeki ezikliği tam anlamıyla atabilelim ! Ya da en azından bu yolda bir ilerleme gösterebilelim !
×
×
 • Yeni Oluştur...