Jump to content

Freudyen

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  41
 • Katılım

 • Son ziyaret

Freudyen kullanıcısının paylaşımları

 1. Aslında bu biraz ahlak felsefesi ile alakalı bir konu, ancak felsefe forumu bulunmuyor. Bu sebeple tavan arasına açmak zorunda kaldım. Ahlak nedir? Gerçekten nedir ahlak, tanımı çok zor gibi gözüküyor belki de ama değil aslında. Ahlak insanın içgüdülerini bastırması sebebiyle ortaya çıkmış, aklımızdan öte gitmeyen kurallar bütünüdür. Saçmalığın daniskasıdır, ahlak gereksizdir. Ahlakı kendimiz ellerimizle uydurduk, geri kalan her şeyi uydurduğumuz gibi. Ve diğer hepsi gibi kendi uydurduğumuz şeyler yine gelip bizi engelliyor. Ahlak müthiş bir güç, çok tehlikeli
 2. Freudyen

  EVRENDE DÜZEN Mİ VAR YOKSA KAOS MU?

  Her şeyi tersinden düşünüyorsunuz da o yüzden bu sonuca varıyorsunuz. Madde, koyulan kurallar gereği bu şekilde hareket etmez. Madde bu şekilde hareket ettiği için bir insanlar kuralları yarattık.
 3. Bu nasıl bir soru? İnsanlarda tekerlek nasıl olabilir soruyorum sana! Bir canlıda tekerlek nasıl olabilir? Bunun ne gibi denge sorunlarını beraberinde getireceğini düşündün mü hiç? Sadece denge değil, sakatlıkları vs. beraberinde getirebileceğini düşündün mü?
 4. Freudyen

  İnsanlar neden kendi kendine konuşur?

  Bu bir sorun değildir. Kendinle konuşmak normaldir, herkes konuşur. Sorun kendi beyninde başka bir kişiyle konuşuyorsa vardır. Örneğin kişi dissosiyatif kimlik bozukluğu yaşıyorsa, kendi beynindeki başka bir kişiyle konuştuğu için sorundur. Ama kişinin kendiyle konuşmasında bir şey olacağını düşünmüyorum.
 5. Freudyen

  Evrenin ortaya çıktığı 'hiçlik' nedir?

  Tanrı parçacığı dediğin şey "Higgs bozonudur". Anti-madde ayrı bir şey, tanrı parçacığı ayrı bir şey. İşkembeden sallamayın.
 6. Freudyen

  Sicim Kuramı Her Şeyi Açıklayan Kuram Olabilir mi?

  Okurken kanser oluyordum az kalsın. Bu adamlar tanrı bulmak için uğraşmıyor. Cidden bu bilgi seviyesi ve zekanızla buraya gelip saçmalamayın sinir bozmayın.
 7. Bu kişi tanrı mantık olarak çok saçmalık içerir. Hataları vardır. Çıkmazlara sahip bir labirenttir, totolojidir. O yüzden sorgulayınca bir sürü sonuç bulabilirsiniz. Ama tek kesin sonuç: sadist olduğudur.
 8. Freudyen

  DETERMİNİZM VE KAOS

  İnsan olmasa bu olgular olmayacaktı çünkü bilgi akıldan gelir. Kaostan gitgide düzen falan oluşmuyor. Sanırım astrofizikten pek haberin yok. Galaksiler kütleçekim ile toplanıyor diye ahenk oluşuyor sanma. Hala düzensizliğe gidiyoruz, çünkü buna mahkumuz. Evren gitgide genişliyor ve bir gün evren hiçliğe geri katılacak. Yok öyle ahenk düzen falan, kendinizi kandırmayın. Determinizm ve kaos tek gerçektir.
 9. Freudyen

  DETERMİNİZM VE KAOS

  Einstein tanrıya inanmaz. Einstein gibi bazı fizikçilerin kullandığı tanrı ifadesi ilk sebep anlamında kullanılabilir. Ya da yasalara tanrı diyebilirler. Tanrı zar atmaz deyişi sadece temsili bir kullanımdır.
 10. Freudyen

  Kurandan Saçma Ayetler

  Ateistlerin mucize çıkarttığı yok salaklaşmayın.
 11. Freudyen

  Meryem yalancı Bir Fahişe mi?

  Tabii doğru olabilir ancak bu karakterlerin yaşadığına dair bir iz yok, yaşamamış da olabilirler. İsa, Musa, Muhammed ve Nuh gibi peygamberler kolektif bilinçlerimizde var olan karakterlerdir. Yaşamışlar veya yaşamamışlar diyemiyoruz. Bununla ilgili çeşitli tarihi belgeler ve kitaplar mevcut tabii.
 12. Freudyen

  Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

  Kendi sıfatları altında ezilmiş, kemal ve cemalini göstermek için kullar yaratmaya ihtiyaç duyan bu totolojik varlığı niye bu kadar kutsallaştırıp, ona tapıyorsunuz?
 13. Freudyen

  Yazasım Var

  Maalesef insanlara böyle yaklaşırsan bunu suistimal ediyorlar. Tatlı-sert olmakta her zaman fayda vardır.
 14. Freudyen

  Hayatta Kalma İçgüdüsü

  Bu tamamen hedonizmle ilgilidir.
 15. Freudyen

  Yazasım Var

  Bazen kardeşler güvenilmezdir...
 16. Bizler öldüğümüzde vücudumuz azot ve karbon döngüsüne katılacak. Siz maddesel olarak zaten evrenin oluşumundan beri varsınız. Evrenin sonuna kadar hep var olacaksınız. Bu sebeple karbon döngüsüne katılan parçalarınız başka canlı vücutlarda hayat bulacak. Ruhani olmasa da reenkarnasyon maddesel boyutta gerçektir.
 17. Freudyen

  Kuran içeriğinde geçen bariz tarihsel hatalar.

  Uğraşmaya gerek yok. Direkt çöpe atmamız gereken bir kitap. Herkese bir kere okut zaten aklı olan bırakır bu dini.
 18. Freudyen

  Hayatta Kalma İçgüdüsü

  En güçlü içgüdüler cinsellik ve şiddettir bence. Hayatta kalma içgüdüsü farklı biraz, herkeste yok. Ancak cinsellik ve şiddet kabul etsinler etmesinler herkese bulunur ve az miktarda da değildir. Sonuçta haz için uğraşan bedenlere sahibiz, orgazm dediğimiz şey bunun bir zirvesi. Ayrıca insanın her hareketi kendi öz benliğine dönüşlüdür. Başkası için hayatını feda eden bir kişi, o kişiyi çok sevdiği için ölmesini istemiyordur ve bunun altında da öz benliğe bir dönüş yatar. Temelde kişi kendine haz sağlamak ister, insanın en güçlü içgüdüsü kendisini sevmesidir, egoizmdir.
 19. Freudyen

  Evrenin dili matematik, yanılıyor olabilir mi?

  Matematik evrenin dili değildir. Evrenin insanlar tarafından oluşturulmuş dilidir. Matematik insanın aklında vardır. O yüzden yanılabilir, yanılan şey matematik değil insanın zihnidir.
 20. Freudyen

  Var mıyız?

  Descartes'in de dediği gibi: "Cogito ergo sum." Bu epistemoloji ile düşünecek olursanız kendinizin var olduğunu kanıtlamış olursunuz. Düşünüyorsanız varsınız demektir. Etrafınızdaki şeylerin yanılgı olup olmadığını asla bilemeyeceksiniz ama. Bu durumda şüpheyi hayatınızın merkezine koyup septik bir bakış açısı ile yaklaşırsanız var mı yok mu bilemeyiz. Ancak kesinlikle emin olacağımız şey; bir kişilik olarak düşünen bizler kesinlikle varız. Yani ben kendimden eminim, belki sizler yanılgısınız. Sizler için de ben ve biz.
 21. Freudyen

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Ölümsüzlük derken nasıl bir ölümsüzlük? Zarar görememek mi yoksa yaşlanmamak mı? Eğer yaşlanmamak ise bu ölümsüzlük direkt olarak insan türünün sonunu getirir diye düşünüyorum. Çünkü bizim kadar zeki ama bizim kadar aptal bir hayvan türü yok. Belki de maddenin evrimi yüzünden kendimizi yok etmeye bu kadar meraklıyızdır kim bilir. Zarar görmemekse büyük gelişmelere yol açabilir.
 22. Yürü be kavak abi!
 23. Freudyen

  Ateist Çocukları!

  Dinlerin kökeni tam da buradan gelir. Siz gibi güçsüz ve aciz insanların, tüm güçlülük kaygısı ile kendinizi kandırmanızdan gelir. Çocuklar gerçeği öğrenmelidir. İslam telkinleri altında büyüyen zihinler sağlıklı olmaz. Cinsel açıdan bastırılmıştır ve sapkınlıklar taşır, bilime karşı dogmatiktir. Soyunuzun kuruması dileğiyle.
 24. Freudyen

  Ateistlerin İnandıkları Yalanlar

  Taraflı yerleri okumadım. Direkt olarak Kuran'ı açtım okudum. Sonra Buhari gibi hadis kaynaklarını internet üzerinden buldum, onlara da göz attım. Hepsi çer çöp. Kuran belki güzel bir edebiyat ögesi sayılabilir. Sanmıyoruz, zaten öyle. Olmasa da 19 yaşında diyorsunuz. Bu çok mu hoş? 52 yaşındaki bir pedofilinin 19 yaşındaki bir kızcağızla ilişkiye girmesi? İslam açıkça barış karşıtı bir dindir. Hepsi zırva. Siz henüz bizim mantığımızı anlayacak zeka kapasitesine erişememişsiniz anladığım kadarıyla. Acınası insanlarsınız.
 25. Freudyen

  AİŞE

  Aişe'nin yaşı, Buhari'ye göre açık açık 9'dur. Kuran ve hadisler hepsi yalan olduğu için hepsini aynı kefeye koymak gerekiyor. Buhari'de ilgili hadisler: https://sunnah.com/bukhari/78 https://sunnah.com/bukhari/63 "The Prophet (ﷺ) engaged me when I was a girl of six (years). We went to Medina and stayed at the home of Bani-al-Harith bin Khazraj. Then I got ill and my hair fell down. Later on my hair grew (again) and my mother, Um Ruman, came to me while I was playing in a swing with some of my girl friends. She called me, and I went to her, not knowing what she wanted to do to
×
×
 • Yeni Oluştur...