Jump to content

everest

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.150
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

everest Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü Ocak 1

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. everest

  tanrı nasıl olmalı...

  Daha önce de aynı konu açılmıştı . Onunla benzer şeyleri yazıcam . Tanrı dediğin kafa dengi olacak arkadaş . Böyle Yukarıdan oramızı buramızı gözetlemeyecek dürüst olacak , röntgenciliği bırakacak . İki ileri bi geri olmayacak . Delikanlı olacak . En azından kafası yarattığı moronlardan daha fazla çalışacak . Bayan olacaksa da benim olacak . Gerisi yalan olacak .
 2. everest

  Evlendim

  Yahut hadi evlendin . Şu düğün dernek saçmalığı ne ki . Hiç anlamıyorum . Zaten zor olan bir işi daha da zorlaştırmak çok saçma geliyo bana . Buradan tüm evlenmeyi düşünen arkadaşlara sesleniyorum . Evlenmeye karar verdiyseniz düğünü aklınızdan çıkarın . Şöyle aile arasında basitçe toplaşmak en iyisi . Bu kadar boş masrafa hiç gerek yok . Yapılan masraflarla bir araba alınır be .
 3. everest

  Ve karanlık başlıyor...

  Tçk tçk .... Yine olmamış . Yine anlamamışsın . Daha önce mantıklı çıkarım yapamamanın nedeni merhamet duygusallığıydı . Şimdi ise agresifliğe dönüşmüş . Neden yazım bu kadar tahrik etti ki seni İşaretlediğin yerleri bir daha okumama gerek yok çünkü onları bizzat kendi ellerimle yazdım . Mavi pek yakışmamış onlara . Keşke ateş kırmızısı yapsaydın . Birde demişsinki 10-15 tane adam öldüren adamın akıl sağlığı yerinde olamaz . Bak bak bak . Hangi deneyimlerine dayanarak bun söylüyorsun ki ? Birde kalkıp bana araştırıp dava araştırmamı söylemişsin . E arkadaşım savıma karşı çıkan sensin . Sen araştırıp buraya getireceksin . Böyle şey mi olur . Serii katillerin hepsi delidir diye bir saçmalığı ilk defa senden duyuyorum . Ha kendi çapında sanan göre bu suçu işleyenler deli olabilir ama sadece kendi çapında . Seni çapına göre konuşacaksak seni sana daha uygun adreslere yönlendiriyorum . Ama biz burda evrensel doğrularla hareket ediyoruz . Diğer adıyla nesnel doğrular . Sadece karşı çıkmak için yazmak gibi bir huyum yoktur genelde . Zaten bu tartışmaya girerken kişisel olarak kimseyi hedef almayıp genele hitap ettim . Seni anlamak zor değil aslında . Tipik kadın savunma iç güdüsü bunlar . Gerçek hayattan iyi biliyorum Valla yapabildiğim tek yemek menemen dir . Beğenirsem ondan yapayım . Senin alkollü kafanla iyi gider
 4. everest

  Ve karanlık başlıyor...

  Tçk ... Olmamış . Anlamamışsın .. Demişsinki aman efendim o sapıkta benim çocuğumun biyolojik yapısını deformasyona uğrattı . Bende onu uğratıcam falan filan . E zaten bizde bu adam senin yada başkasının bilmem hangi yakınını deformasyona uğrattığı için ceza veriyoruz ya . Sonra bu cezanın niteliğini anlatmaya çalışıyoruz ya . Bak ne diyoruz iyi anlayın . Bir insanın bir suçu işliyorsa bu suçta o kişinin hayatında olan Yani onu bir şekilde etkilemiş hepsinin parmağı vardır dedik . O suç tüm sisteme mal olmuş bir suçtur dedik . Biz sistemin etkisi yüzünden zaten deformasyona uğramış birey hali hazırda bulunurken neden üstüne bizde deformasyon yaratalım ? Hem de bilinçli bir şekilde ? Bir insan neden suç işler ? Neden toplumsal normlar dışına çıkar ? Neden farklı eğilimlerde bulunur ? Neden birilerini öldürür ? Önce bunların cevabını net olarak bir verin hele . Ceza yaptırımını konuşuruz . Mesela yukarıda demişinki bunlara dayanarak seri katilleri koruyalım besleyelim bırakalım öldürsün bla bla ... E bunu kim söyled ki sana ? Neyse ben aslında başka bi yönden giricem konuya onun için ele aldım . Tamam serii katil gelmiş 10-15 tane adam öldürmüş . Ama psikologlar bunun ruh sağlığı yerindedir diye rapor vem .Bak bak bak . O zaman bu adamın doğru bildiği bi şey var . Sana yanlış gelen ama bu katile doğru gele bir nokta var ama ne ? İşte sorunda burda . Doğrular ve yanlışlar . Kararları ortaya çıkarırlar . Kişiye göre değişirler . Sonuçlarıda değişkenlik gösterir . Senin için bir askerin savaşıp 10-15 tane teröristi öldürmesi ne kadar doğru ise ve doğal olarak öldüren asker içinde öyle ise bir katil için 10-15 tane adam öldürmek doğru ve yerinde bir davranıştır . Anlaşamadığınız nokta bu doğrunun yalnızca serii katile özgü olmasıdır . Yani kişiye veya kitleye özgü olması.
 5. everest

  Ve karanlık başlıyor...

  Şimdi burada bazı arkadaşlar var . Onların bir kaç yazısından çıkardığımda bir kaç ana fikir var . Ve o ana fikirlere ithafen bunları yazıyorum . Çoğunuz kendinizden oldukça eminsiniz . Bir insanın yaptığı davranıştan dolayı onun biyolojik yapısına müdahalede bulunma hakkını elinizde bulundurduğunuzu sanıyorsunuz . Ama yapamazsınız arkadaş . Yapmamalısınız . Bu hakkıda kendinizde bulunduramazsınız . Bu kişi 4 yaşında bir çocuğa da tecavüz etse 80 yaşında birine tecavüzde etse onun bir tarafını kurcalama hakkını kimse elinde bulunduramaz . Neden ? Çünkü kişi gelişimini salt kendi genlerinde oluşmuş karakteristik özelliklerle sürdürmüyor . Sosyal yaşamında onu dolaylı yada doğrudan , dikkate değer görülen , yada dikkate değer görülmeyen etkenlerle geliştiren milyarlarca sosyal etki mevcut . Eğer bir kişiyi cezalandırmak için onun fiziksel yapısının herhangi bir noktasına hayati açıdan her nasıl olursa olsun onun normal seyirinde sürdüren bir işleve etki ettiğinizde uyguladığınız ceza şu anlama gelir ; Bu kişi %100 hiçbir dış etki altında kalmadan , Tamamen saf karakteristik yapının etkisinde kalarak şu şu olumsuz fiili işlemiştir anlamına gelir . Ve böyle bir durum da tamamen olanaksızdır. İnsanlara verilebilecek tek mantıklı cezanın , onların özgürlüğünü belirli derecelerde kısıtlamak ve zorlaştırmak olmalıdır . Gaza gelmeden mantıklı bir şekilde düşünüldüğünde bunun sizinde mantıklı bulacağınızı düşünüyorum . Zira Bir çok etki altında kalabilen bir bilinci O etkilerden belirli sürelerde soyutlamak uygulanabilecek en uygun sosyal kontrol sistemidir . İstediğiniz kadar bir tecavüzcünün penisini yada bilmem neyini kesmiş olun . O kişinin bilincinde yine aynı eğilim her zaman olacaktır . Ve bu eğilimi bir başkasına aktarma olasılığı da yüksek olacaktır . Asıl özgürlük nasıl bir başkasına hiç bir zararlı etkide bulunmadan oluşabiliyorsa , bunun aksi halinde bulunanlarada uygulanması gereken cezalandırma bir başkasına zararlı etkide bulunması önlemek olmalı , buda zararlı kişinin zarar etkisini gösteremiyecek bir ortamda bulundurulması ile olabilir .
 6. everest

  Biyoloji Soruları....

  Bu sorunun altında bir bit yeniği mi var Benim bildiğim sudaki oksijeni kullanabilmek için evrilmişlerdir .
 7. everest

  Lisede ateist olmak

  Ben lise 1 de ateistliğe geçişe başlamıştım . Biraz sancılı oldu ama mutlu sona ulaştım Sonrasında da ateist olduğumu belirtmekte çekinmedim hiç bir zaman . Tabi öyle zank diye ortaya çıkıp " bakın ulan ben ateistim huhahaa " falan gibi değil . Sadece konu inanç kısmına geldiği zaman hiç susmadım . Hep doğru bildiğimi belirtme gereği duydum . Dışlanma vs gibi durumlarım pek olmadı . Tabi bunun nedeni çevremin çağdaş kafa yapısından dolayı değil tamamen kendimle ilgili . Her durumda insanların ağzının payını vermekten çekinmemenin yanında üslubuma da dikkat etmekte fayda buldum . İnsanların üzerine üzerine gitmekten çok onlara neyi ne kadar bildiklerini neyi ne kadar bilmediklerini her fırsat bulduğumda hatırlatmaya çalıştım . Dinlemeyenleri benzetmekten çekinmedim . Ancak bu çok sık olmadı tabi . Çünkü kimsenin bir süre sonra benimle diyaloğa girerken din konusunu açmadıklarını farkettim . Nedense artık bu konuyu benimle konuşmaktan çekiniyolardı sanki . Bir tür korku hissediyolardı ve bende bunu fark ediyordum . Bu durumda da üzerlerine gitmiyodum . Böyle böyle geçinip gidiyorduk işte Ama son zamanlarda fark ettiğim bir şey olmuştu . İyice asosyalleşmiştim . Önceleri bütün okulda tanınan biri iken bir bakmışım çevremde sürekli takıldığım bir kaç kişi kalmış . Ama sonradan da anladım ki bu geçici bir durummuş . Kafa olarak değişince kişilik kısa süreli bir şoka uğruyor ve kendini toplamaya çabalıyor . Bu süreç içinde otomatikman kendini soyutlama tekniğini geliştirip eksik olan taşları yerine oturtma işlemine geçiyor . Eksik taşlar da yerine oturunca yine eski haline dönüyorsun . Yani hiç düşünmene gerek yok öyle pek arkadaşım yok falan diye . Zamanla düzelecektir . Hele bi eksik taşlar yerine otursun . Bu arada ben böyle görmüş geçirmiş gibi konuştum ama lise biteli fazla olmadı . Eeee 5 sene lise okuduk yani
 8. everest

  Artık ben de bir (pozitif) ateistim

  Kendimize ait kararımız yok mu ? O halde kararlarımız kim veriyor ? Sen mi ? Ben şu an bu yazıyı sana yazarken bizzat kendi özgür irademle karar verdiğimi söyleyebilirim . Çünkü beni oluşturan parçacıklar beni ben yapan şeyler olduğuna göre özgür iradem yine her zamanki özgür irademdir . Senin pişmiş bir kekteki sütü , unu , yumurtayı Birbirinden bir şekilde ayırdığını kabul edelim . Sen ona yine kek mi diyeceksin ? Bu kafayla dersin hiçte şaşmam .
 9. everest

  Dollo yasası nedir?

  Ama buradaki tavuk örneği gayet açıklayıcıydı . Tavuklarda veya herhangi bir kuş türünde dişlerin oluşması ihtimali nedir ki . En fazla tırtıklı gaga yapısına sahip olabilirler . Çünkü şu an doğada gözlemlediğimz kadarıyla bunun aksini belirten hiçbir örnekle karşılaşmamaktayız . Yani bütün genler sonradan hortlayabilir diye birşey söz konusu değil . Ama bazılarının hortlaması muhtemel deniliyorsa doğru bir çıkarım .
 10. everest

  ADAMLA HAVVA VİDEÜLERİ

  Ben bunu beğendim
 11. everest

  ADAMLA HAVVA VİDEÜLERİ

  tolonbey resim eklemek için ileti yazdığın bölümün sağ orta bölümünde gülücük suratın iki yanında resim ikonu var . Üzerine gelince resim ekle diyor . Oraya ilgili resimin url sini kopyalıyacan . Url de resime sağ tıkladığında resmin url si kopyala diyor sende koplayamış oluyorsun . Sonra resim ekleye gelince yapıştır diyorsun bitti .
 12. everest

  Dollo yasası nedir?

  Dollo konusu anibalin açılımını yaptığı şekilde ise mantıklı . Ben bu konuda hiç araştırma yapmayıp direkt başlıkta belirtildiği gibi kaba biçiminin üzerinden yola çıktım .
 13. everest

  Gerçekleri görebilseydin - versiyon 2.0

  Başlık süper olmuş . Bir üst versiyonunu bende açmak istiyorum daha sonra . Burada teistlere çok iyi bir ders var görülebilirse ama benimki de laf . Hiç akıllanmıyacam hiç ....
 14. everest

  FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

  Özgür iradeden tam anlamıyla bahsedecekseniz atom altı parçacıklarına kadar yolunuz var . Buyrun inceleyin . Özgür irade nerede ne şekilde neden ortaya çıkmış öğrenin . O kadar kapasiteniz varsa tabi .
 15. everest

  Muslumanlara Nacizane Tavsiyeler

  15 ) Bizimle allahın varlığını tartıştıktan sonra Tekrar kelime i şehadet getirmeyi unutmayın ( Çünkü bizimle bu tartışmaları yaparken dinden çıkıyorsunuz ) 16 ) Günde 5 vakit namazını kılın . 17 ) Zekatınız vermeyi unutmayın 18 ) Hacca gitmeyi ihmal etmeyin ( Hac sırasında düdüklenme ihtimali olsa dahi ) 19 ) Ramazan bayramlarında oruç tutmayı sakın ihmal etmeyin . Eğer bir gün bile kaçırdıysanız 60 gün tutmayı da unutmayın . Daha da tavsiyelerde bulunabilirim . Ama şimdilik 5 tane şart koşuyorum size .
×
×
 • Yeni Oluştur...