Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  34.227
 • Katılım

 • Son ziyaret

haci kullanıcısının paylaşımları

 1. haci

  Evrenin Başlangıçsızlığının analizi?

  Bana göre çok felsefi bir konu.
 2. haci

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Binlerce yıl yaşayan canlıların var olduğunu unutmayın.
 3. haci

  Gluten tüketmek zararlı mı?

  Hastalar glutenin içeriğindeki gliadine allerjik reaksiyon gösteriyorlar. Hepsi o kadar. Bu allerji çok yaygın değil. Hatta yaygın bile değil. Ender bir olay.
 4. haci

  Göçebelerin Vatan Sevgisi Olur mu

  Googler Bidonadam2 gayet güzel bir başlık açmış. Burada trol olan sensin.
 5. haci

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Aslında doğada ölümsüzlüğün olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü proton ölümsüzdür.
 6. haci

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Ben şahsen Hunza Türklerinin ortalama 120 yıl yaşadıkları hakkında hiçbir şey bilmiyorum.
 7. haci

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  İyi de metabolizmanın yaptığı senin bu yazdıkların değil mi ? Metabolizma içerden müdahale. Dışardan müdahale nasıl olur düşünemiyorum.
 8. haci

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Evrende hiç bozulmama süreci yok ama. Olsa çok iyi olurdu. Hiç bozulmama neden yok? Çünkü her şey enerji... Ve entropi yasasına tabi.
 9. haci

  Deizm ve panteizm de ateizmin kolları sayılamaz mı?

  Teizm ve ateizm ve onların altdalları kendilerinden büyük ve maneviyat olarak bilinen bir sisteme aittir. Maneviyat, insanların tatmin etmekle yükümlü oldukları ilginç ve çok karmaşık bir güdüler veya duygular demetidir. https://haci-haci.typepad.com/hacinin_yeri/religion/ Yukardaki adresde bu konu daha geniş olarak tartışılmıştır.
 10. haci

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Aynı canlı ölümsüz olamaz. Hücreleri sürekli tamir edilse de olamaz. Ancak kendisinin kopyası olur. Canlı kimyasının etkinlik göstermesi metaboliizma olarak bilinir. Bu canlı sürekli olarak değişim ve devinim içindedir. Onlarsız canlı olarak kalmak mümkün değildir. Bu zorunluk dünyada yaşayan her canlı için geçerlidir. Bu özellik yaşlanmadan ve ölümden sorumludur. Başka bir deyişle, canlının yaşamasından sorumlu olan sistem onun ölümünden de sorumludur. Uzun yaşamanın ve ölümsüzlüğün önündeki en büuyük engel megabolizmadır. Metabolizma hareketi simgeler. Nerde hareket varsa orad
 11. haci

  En karlı banka

  ABD'de banka hesabı açabilmen için sabit bir adresin ve social securıty numaran olması şart. Her iki koşulu da kolaylıkla yerine getirebilirsin. ABD elçiliğine başvur.
 12. haci

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Eğer hareket varsa eskime ve yaşlanma da vardır. Her türlü hareket yaşlanmadan sorumludur. Yaşlanma varsa ölüm de vardır. Enerjinin yaptığı gibi bir şekilden başka bir şekle dönmek ve bunu sonsuza kadar yürütmek ölümsüzlüğün egemen olduğu ortamda anlam kazanır. Bu durumda içinde yaşadığiımız evrenin ölümsüz olduğunu söyleyebilir miyiz? Entropi ölümsüzlükten sorumlu olabilir mi? Entropi ölümsüzlüğün tanımı olabilir mi? Entropi ölümsüzlük olabilir mi?
 13. haci

  TÜRKLERDE DİN YOK,İNANÇ VAR.(N.K.ZEYBEK

  Ne demek istediğimi daha iyi anlamak için Hristanlığa bir göz atalım. Hristiyanlıkta 20 bin mezhep olduğu söyleniyor. ABD'de nerdeyse her kilise ayrı bir mezhep. Yani Hristanlığın farklı yorumu..Hristiyanlık farklı inançlardan oluşan bir din. Her Hristiyanlık mezhebi çoğu kere yalnız tek bir eğilime daha büyük bir önem veriyor ve onu pratik ediyor. Örneğin bazıları fakirlikle mücadele ediyor, diğerleri kadınlarda düşüklere karşı geliyor. İnsan haklarına önem veren kiliseler olduğu gibi, gaylerin haklarını savunan kiliseler de var. İslam'da da farklı inançlardan oluşan mezhepler var.
 14. haci

  TÜRKLERDE DİN YOK,İNANÇ VAR.(N.K.ZEYBEK

  Din ve inanç aynı kategoride olan şeyler değil. Karşılaştırılamazlar. Din için topluma empoze edilen, toplumun da kişilere empoze ettiği bir eğilimdir diyebiliriz. Din toplumsaldır. İnancı ise kişilerin kendilerine empoze edilen bir eğilimin yorumu olarak tanımlayabiliriz. İnanç çoğu kere kişiseldir. Bireyseldir. Nadiren toplumsaldır. İnanç toplumsal olduğu zaman bile homojen değildir. Bireyler arasında önemli farklar vardır. Din inancı vardır elbette ama o toplumsal olmayıp, bireyseldir. Bireyler arasında din inancı bazında bazı önemli farklar vardır. So
 15. haci

  Deizm ve panteizm de ateizmin kolları sayılamaz mı?

  Garip gelecek ama aslında deizm ve panteizm ateizmin değil teizmin çeşitleridir.. Hatta diyebiliriz ki ateizm bile teizmin dalıdır.
 16. Şimdi bu çalışmaların klasik fiziği desteklediğini sakın söylemeyin. Bu çalışmalarıan klasik fiziği desteklediğini siz söylüyorsunuz. Ben söylemiyorm. Benim söylediğim başka bir şey.
 17. Kendi halkına eziyet eden bir rejimden ne bekliyorsunuz? Komünist Çin insan haklarını çiğneyen bir rejim değil mi?
 18. Bu iletiye kimse tepki göstermedi.Konu dağıldı. Aşağıdaki adreslere bakmanızı tavsiye ediyorum. İngilizce bilenler durumu anlayacaktır. https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_decoherence Decoherence | Definition of Decoherence at Dictionary.com www.dictionary.com › browse › decoherence noun. physics the process in which a system's behaviour changes from that which can be explained by quantum mechanics to that which can be explained by classical mechanics.
 19. haci

  ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

  ABD'nin en zayıf tarafı her türlü eğilimi özgürlük eseri olarak kabul etmesi ve onlara izin vermesi. En azından itiraz etmemesi. Sanırım bu düşünce şekli onun sonunu getirecek. AB'de bu yok. AB'nin özgürlük anlayışı daha rasyonel ve mantıklı.
 20. haci

  ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

  Hiçbir batı ülkesi bu konuda ABD kadar liberal değildir.
 21. haci

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  https://haci-haci.typepad.com/yaslanmanin_fizigi/
 22. haci

  ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

  Rahatlıkla kurulabilir. Yasal olarak kurulabilir. Yalnız ABD'de kurulabilir ama. Herhangi bir Batı ülkesinde kurulamaz. Diğer Batı ülkelerinde aynı özgürlük yoktur.
 23. haci

  Bu Teknoloji İle Neredeyse Ölümsüz Olunabilir Mi?

  Telemerlerin kısalması neden değil, sonuçtur. Yaşlanmanın evrendeki karşılığı eskimektir. Bu önlenemez. Uzun yaşamak olasıdır ve zaten uzun yaşanmaktadır da ama, ölümsüzlük mümkün değildir. Ne kadar uzun? Ve sıhatli ! Sorun budur.
 24. haci

  Hacamat faydalı mı yoksa uydurma mı?

  Her hastalık tedavisinin kontraendike olduğu vakalar vardır.
 25. haci

  sicim teorisi nedir ?

  Güncelleyelim.
×
×
 • Yeni Oluştur...