haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  31.870
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

34.889 profil görüntüleme
 1. Kaunos'un isteği üzerine başlığı kapatıyorum. Tayyip düşmanları nefretlerini kontrol edemiyorlar. Bazıları bu nefretin bilinmesinden bile rahatsız oluyorlar ve tartışılmasına tahammül edemiyorlar...
 2. Tabula Rasa gibi düşünmeme ve hissetmeme rağmen, bu nankör halk için savaşılmaz diyenleri kınamaya dilim varmıyor..
 3. Başlığı kapatacağım ama bir az daha bekleyelim. Tabula Rasa nın iletisi cevap hakkı doğurmuş olabilir.
 4. Bu dürüst ve doğru bir cevap... Yapılması gereken budur. Ama bunu yapmayacak binlerce Türk'ün olduğuna eminim. Tayyip nefreti insanları Tabula Rasa gibi düşünmekten alıkoyabilir. Nitekim bazı cevapların o nefretin etkisi altında verildiği çok açık..
 5. Başlık sahibi Tayyipçi diye saçmalayacağına, erkek ol ve erkek gibi bir istekte bulun.. Başlığı beğenmediysen kapat de kapatalım. Uzatmanın anlamı yok.
 6. Sorunun iyisi kötüsü olmaz. Ama cevabın olur. Yalnız cevap yazanları kınadığına göre, sen de böyle düşünüyorsun galiba.. Cevapları içeriklerinden dolayı kınayacağına, verildikleri için kınaman ilginç. Kendi düşünceni de ekleseydin bari.
 7. O bahsettiklerin senin sülalenideki bayanları düzerler belki ama Türklere dokunabileceklerini sanmıyorum. Sen hiç Türk'e benzemiyorsun.
 8. Türk halkı fazla şikayet etmesini bilemeyen meşakkatli bir halk. Bu halkı uyarmak için gerekli stimulusun eşiği sanıldığından çok daha yüksek. O eşik bir ülke ile savaşmak ve o savaşı kaybetmek olabilir. Ancak o zaman Türk halkı acı gerçekleri görebilir ve bir araya gelebilir. Türk halkının silkinip kendine gelebilmesi için bir savaşa girmesi ve o savaşı kaybetmesi gerekiyor. Ben böyle düşünüyorum...
 9. Türkiye birçok kereler ekonomik krizden geçti. Hatta diyebiliriz ki Türkiye bir ekonomik krizden çıkıp diğerine giren bir ülke... Şimdiye kadar ekonomik krizlerden dolayı hükümet düşmedi. İlerde de düşmeyecektir.
 10. Walla.... Ben de öyle düşünürdüm hep ama, son zamanlarda farklı düşünmenin daha sağlıklı ve ülke için yararlı olacağını dikkate almaya başladım.
 11. Türkiye'nin bir Batı ülkesi ile savaşa girdiğini düşünelim. Savaşı Tayyip iti başlatmış olsun... Bu durumda tutumunuz ne olur? Türkiye'yi mi tutar ve onun için savaşırsınız, savaşılan ülkeyi mi tutarsınız, yoksa nötral bir tutum mu sergilersiniz?
 12. Arada bir Tanrı'dan nefret edilir. Bu sanıldığından daha sık karşılaşılan bir olaydır. Ona sinirlenenler olduğu gibi, hakaret ve küfür edenler de olur. Ama onlar ateist değillerdir. Dindar teistlerdir. Kendileri için son derece büyük önemi olan bir dileği yerine getirmediği için Allah'ı suçlayan çok dindar teist vardır. Allah'a inananlar bu gibi durumlarda ona küfür ve hakaret ederler. Tabii ardından tövbe ve istiğfar da ederler. Suçluluk da duyarlar. Pişman da olurlar.. Kötü bir hastalıktan çocuğu ölen bir anne bunun en tipik örneğidir.
 13. Amacım bu konuyu bu forumda tartışmayı önlemektir. Ben oğlancılığı tartışmanın yararlı olmayacağını düşünüyorum. Müslüman ülkelerinde oğlan çocuklarının harıl harıl ırzına geçildiği haberinin ana dili Türkçe olanlar aracılığı ile dünyaya yayılması dışında nasıl bir yararı olabilir? Böyle bir konunun bazı trolleri cezbedeceği de kesin. Umarım bu konuyu papazlara yalnız olmadıklarını müjdelemek için tartışmak istemiyorsunuzdur. İğrenç bir konu. Uzatmayın artık. Bu tartışmalardan da midem bulanmaya başladı.
 14. Oğlancılık tüm dünyada yaygındır, Vatikan kiliselerinde bugüne kadar binlerce çocuk tecavüze uğramıştır, bunları hepimiz biliyor ve konuşuyoruz. Ama bakın biliyoruz, tüm dünya biliyor. Oysa İslam ülkelerinde oğlan çocukların harıl harıl tecavüze uğradığı, oğlancılığın sanılandan çok daha yaygın olduğu genel olarak bilinmez, konuşulmaz. Üstü örtülen pis bir gerçektir bu. Bunlar bu oğlanlara tecavüz ettikten sonra bir de dini gerekçeyle öldürüyor. Bizim de bu konuyu konuşmamız için nasıl bir neden olabilir? Sizin konuşma isteğinizin dışında... Sizi iletilerinizden tanımasam, hoşunuza giden bir konu olduğunu düşüneceğim. Oğlancılığın İslam'a rağmen var olduğunu anlamadınız sanırım. Kur'an ve hadisler oğlancılığa izin vermezler. Onlar eşcinselliğe karşıdırlar. Kur'an'ın reddettiği bir eğilimin İslam ülkelerinde var olması onun İslam'a rağmen var olması demektir.
 15. Müslümanlıkta oğlancılığı şöyle özetleyebiliriz. Müslüman ülkelerinde oğlancılık İslam'dan dolayı değil de, İslam'a rağmen vardır.