Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  33.943
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

43.768 profil görüntüleme
 1. haci

  Kütleçekim dalgalarının tespiti

  Bu biraz zor bir konu... Bir soru ile açıklayabiliriz. Atom bombasında enerji kaybeden madde nedir? Atomun hangi öğesi enerjiye dönüşüyor?
 2. haci

  15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

  Son seçimlerden öyle bir izlenim aldım. İlerde kesin olarak kaybedecektir.
 3. haci

  15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

  AKP'nin seçimleri kaybedeceği bir ortamda darbe olması Türkiye'nin geleceğini olumsuz olarak etkileyecektir.
 4. haci

  Ateizm Derneği de bulunsun buralarda

  Dinlerin en büyük zarar ve tehlikelerinin başında müritlerini uyutması vardır. Özellikle İslam müritlerinden mütevazi, mütevekkil ve müteşekkir olmalarını bekler. Diyanetin İsyan etmeyin hutbesinin nedeni bu bekleyiştir.
 5. haci

  15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

  Orduda yeni bir darbe yapmak isteyen bir cunta vardır mutlaka. Onlar şu anda sessiz bekliyorlardır. Ama bu haliyle ordu darbe yapamaz. Ülkenin çok daha kötü bir durumda olması lazım. Henüz o aşamaya gelmedik. 15 Temmuz darbesini ordu değil de Tayyip yaptı bile diyebiliriz.. Bu da Tayyip'in ölene kadar ülkeyi yöneteceği anlamına geliyor.
 6. haci

  15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

  Artık darbe olmaz. Son darbe teşebbüsü çok aptalcaydı. AKP'nin ve Tayyip'in seçimleri kaybederek iktidarı terketmesini bekleyeceğiz. Doğrusu ve normali odur zaten...
 7. haci

  Ateizm Derneği de bulunsun buralarda

  Ateist derneğinin açtığı tartışmalara burada da yer vermek çok yararlı olacaktır. Bu tartışmaların Ateistcafe'den çok din forumunda yapılmasını daha uygun buluyorum. Başlık oraya taşınmıştır.
 8. haci

  Kütleçekim dalgalarının tespiti

  İvmelenen kütlenin enerjisi azalmaz, artar.
 9. haci

  Kütleçekim dalgalarının tespiti

  Sevgili DMA Enerji kaybından bahsederek ilginç bir konuya değinmişsin. Bildiğin üzere enerjinin tutumu yasasına göre enerji ne yok olur ne de yoktan var olur. Sadece bir türden başka bir türe geçer ve bu süreç sırasında kullanılabilirliği azalır ki ona da entropi denir. E=M*C^2 denklemi enerji kaybının aynı zamanda kütle kaybı olduğunu değil, kütle ve enerjinin birbirlerine dönüştüklerini ve aynı şey olduklarını ifade eder. Fizikte enerji kaybından bahsedilmez.
 10. haci

  15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

  Sen aptalın birisin.. Seni manüple etmek çok kolay. RTE'nin istediği asıl budur. Senin gibileri Fetocu suçlamaları ile manüple ederek iktidarda kalmaya devam etmektir. Fethullahcılar Tayyip'in ve ailesinin ahlaksız, hırsız, yalancı, sahtekar olduğunu delilleri ile kanıtlamışlardır. Ancak senin gibi ahmaklar o delilleri görmezler ve tuzağa düşerek kandırıldıklarını reelize etmezler.
 11. haci

  Kütleçekim dalgalarının tespiti

  Enerji bilgidir. Bilgi enerjidir. Bir uzay cisminin varlığından ve davranışlarından haberdar oluyorsak, o uzay cismi etrafa enerji yayıyordur. Örneğin ayı hem görüyoruz hem de varlığından gel-git olayı ile haberdarız. Karadelikleri göremiyoruz ama, yakınlarındaki yıldızların davranışlarından ve çok hızlı hareketlerinden orada bir gök cisminin olması gerektiği çıkarımını yapıyoruz. Hawking radyasyonu da bize bilgi olarak ulaşıyor. Bu gözlemlere dayanarak her uzay cisminin etrafa enerji yaydığı, yani enerji kaybettiği, sonucunu çıkarabiliriz.
 12. haci

  15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

  Fethullahcıları suçlayan Tayyip itidir. Hepinizi iğfal eden de Tayyip itidir. Tayyip itini teşhir eden Fethullahcılardır. Yalnız darbeyi değil, Tayyip'in her kanunsuzluğunu teşhir edenler de Fethullahcılardır.
 13. haci

  15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

  Darbeden kimler suçlanıyor? Kimler hapiste? Yalnız Fetocular mı hapisde?
 14. haci

  15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

  Trol değil... Gerçek.
 15. haci

  Turkcem bozuldu

  Yabancı bir dili yazarak, okuyarak veya konuşarak sürekli kullanmakla ana dil unutuluyor ve bozuluyorsa -ki bu mümkün, pratik edilen ana dilde sorun var demektir. Ana dil iyi bilinmiyorsa bu durumla karşılaşılabilir. Ben dilleri kabaca iki gruba ayırarak incelemenin yararlı olacağına inanıyorum. Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi üzerinde çalışıldıkça öğrenilmeye devam edilen diller... İngilizce gibi bir yere kadar öğrenilen, ama ondan sonra ne yapılırsa yapılsın daha fazla öğrenilemeyen, ya da çok az öğrenilebilen diller. Sanımca Türkçe ilk gruba dahil.
×
×
 • Yeni Oluştur...