Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  32.539
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

37.876 profil görüntüleme
 1. Bilimadamları çok iyi derecede matematik bilmiyormuş.

  Einstein görelik kuramlarını yazacak kadar matematik bilmiyordu.... Onları ancak bir Fransız matematikçinin yardımı ile yazabilmiştir.
 2. Erdoğan ile A.B.D neden karşı karşıya geldi ?

  Sorunun cevabına dönelim... Tayyip darbe sırasında tutuklanan bir papazı ABD'ye iade etmiyor. ABD ise Gülen'i Türkiye'ye iade etmiyor... Bütün sorun budur. Dana altında buzağı aramayın.
 3. "Hawking Radyasyonu" Tam Olarak Nedir ?

  Hawking radyasyonu gösterilebilmiş bir radyasyon değil. Olup olmadığı bilinmiyor.. Olup olmadığı bilinmeyen bir radyasyonu, olup olmadığı bilinmeyen bir parçacıkla açıklamak ne dereceye kadar bilimsel?
 4. "Hawking Radyasyonu" Tam Olarak Nedir ?

  Çekim kuvveti negatif olduğuna göre, negatif gravitonların bu kuvveti iletmeleri olası bir hipotez. Benim bu iddiaya itirazım yok. Çok mantıklı. Ama şurası unutulmasın ki kuantum mekaniği sürprizlerle dolu bir fizik. Ben sadece bu parçacıkların doğasının henüz bilinmediğini söylüyorum.
 5. "Hawking Radyasyonu" Tam Olarak Nedir ?

  Öyle bir şey demiyorum. Karadelikleri oluşturan parçacıkların doğası bilinmiyor.
 6. İSLAM GİRDİĞİ HER TOPLUMU YOZLAŞTIRAN BİR DİNDİR...

  Ben şahsen kimsenin teşekkür edilecek kadar Türklerin eğitiminde yararlı olduğunu düşünmüyorum.
 7. İSLAM GİRDİĞİ HER TOPLUMU YOZLAŞTIRAN BİR DİNDİR...

  Ahmet. Sen Müslüman olduğun için ahlaksızsın ve ahlaksız olduğunu bilmiyorsun. Senin ahlaksal değerlerin çağ dışı.. Hatta insanlık dışı... Bedevi ahlakını yaşıyor ve yaşatıyorsun. Seninle din konusunda yapılacak tartışmalar verimsiz olacaktır.. Sen başka bir dünyada ve zamanda yaşıyorsun.. Ahmet sen ayrıca kıvırıyorsun... Yalan söylüyorsun.. Kur'an açıkça kadınları dövün diyor.. Sen et yemekle kurban kesminin farkını bilmiyorsun. Hayvanları insani bir şekilde öldürmekle, bir ritüel olarak öldürmek arasındaki farklardan bihabersin. Çünkü İslam aklını dumura uğratmış.. Kur'an'da 3 aylar çıktıktan sonra Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün emrini nasıl bilmezsin? Sahtekar seni.. Sen karını dövüyor musun? Kız çocuğunu örtüyor musun? Onu seks objesi yapıyor musun?
 8. Beyni yormak kilo verdiriyor mu?

  Hesaplamada yanlışlık var.. Sonuç yaklaşık 400 k cal dir.. Ağır spor yapanlarda bu miktar yükselebilir. Bazı sporlarda çok yükselebilir. Ama ortalama 2000-2500 k cal ile beslenenlerde beynin kullandığı enerji miktarı 400 k cal dir.
 9. Edip Yüksel: Bir Ateist, İsterse Kız Kardeşiyle Yatabilmelidir

  Edip Yüksel'in böyle bir iddiada bulunmasının nedeni, teizmi savunmasının giderek zorlaşmasıdır. Tanrı inancı giderek önemini ve değerini kaybetmektedir. Tanrı inancı yararlılıktan çıkmış, zararlı bile olmaya başlamıştır. Bunu anlayan teistler ateizmi de yaralamak ve aşağılamak istemektedirler.
 10. İSLAM GİRDİĞİ HER TOPLUMU YOZLAŞTIRAN BİR DİNDİR...

  Ben çok örnek verebilirim ama sen anlayabilir misin? Sorun o... Aşağıda birkaçını bulacaksın. Kız çocuklarını örtmek onları seksüel obje yapmak olduğu için, ahlaksızlıktır. Yaşı 16'nın altında genç kızlarla evlenmek sapıklıktır. Müslüman olmayanları aşağılamak ve öldürmek ahlaksızlıktır. 4 kadınla evliliğe izin çağ dışılıktır. Karıyı dövme hakkı ancak ilkel bir dinde olabilir. Kadınların insanlık hakları yoktur. Kurban kesmek vahşettir. Puta tapmak ilkelliktir. Hacer-i esved taşını öpmek ne demektir artık onu da sen araştır.
 11. Beyni yormak kilo verdiriyor mu?

  Canlı vücudu her an sürekli bir değişim içindedir. Bu değişim kendini ağırlıkta, hacimde ve miktarda olan değişiklikler şeklinde manifest eder. Vücudun her saniyesi farkldır. Beyin düşün üretir. Beyin ayrıca istemli ve istemsiz hareketlerden, davranışlardan ve reflekslerden sorumludur. Bunlar ve benzeri etkinlikler bir tür enerjiyi başka tür enerjiye çevirirler. Nöronlar düşünürlerken kandan glokoz çekerler. Bu glukoz düşünlerin üretilmesinde kullanılır. Beyin atom ve moleküllerden, yani maddeden, oluşmuştur. Maddenin uyduğu bütün fizik kanunlarına beyin de aynen uymak zorundadır. Kütle ve enerji arasında Einstein'ın 112 yıl önce bulduğu formül, beynin etkinlikleri için de geçerlidir. E=MC2 Bu denkleme göre kütle ile enerji arasında bir ilişki vardır. Her ikisi birlikte artar ve maddede çok büyük bir enerji birikir. Beyin düşünürken, düşünmesi için gerekli enerjiyi kandan alır. Düşünür ve o enerjiyi başka tür enerji şekinde ortama atar. Düşünmek sırasında saf glukoz kullanılmıştır.Beyin düşün üretirken, düşünen yöreyi besleyen kan akımından dolayı, o yörenin ağırlığı, yani kütlesi önce artar. Düşün üretildikten sonra azalır ve eski ağırlığına döner. Beyinde glukozun metabolik atıkları birikir. Beyin onları kana atarak kendini arındıramaz. Çünkü kan-beyin engeli vardır. Her kimyasal madde beyinden kana, kandan beyine kolaylıkla geçemez. Bu metabolik atıklar uyku sırasında beyinde parçalanırlar ve toksisitelerini yitirirler. Uyku beynin günlük etkinlikleri sırasında biriken bu zehirli metabolitlerden kurtulmak için gereklidir. Düşünmek fiziko-kimyasal bir olaydır ve her fiziksel olayda olduğu gibi, kütle enerji değişimi yasalarına tabidir.
 12. İSLAM GİRDİĞİ HER TOPLUMU YOZLAŞTIRAN BİR DİNDİR...

  Batıda herşey var.. İyi de var kötü de.. Güzel de var, çirkin de... Onlardan birini seçeceksin.. Senin seçtiğin İslam'da hemen her şey kötü ve çirkin. Sana iyiyi ve güzeli seçme olasalığı tanımıyor İslam....
 13. Beyni yormak kilo verdiriyor mu?

  Herşeyden önce güçlü olup da kaslı olmamak olmaz. İnsan kuvvetini kaslarından alır. Güçlü olmak sağlıklı olmak olarak düşünülürse, güçlü olanda genel olarak hastalıklara olan direncin daha fazla olduğu söylenebilir.
 14. İSLAM GİRDİĞİ HER TOPLUMU YOZLAŞTIRAN BİR DİNDİR...

  Hadi oradan aptal... Senin gibiler yüzünden kendini marifet sanan bu zavallı Müslüman halk Avrupa'yı 200 yıl geriden izliyor. Ben sana ve senin neden olduğun bu zavallılığa ve acze üzülmüyorum. Daha iyisine layık değilsiniz..
 15. bilinçlilik, bilincin kapanması durumu

  Ağır bir strese (korkunç bir felakete vb) maruz kalan insanlar, ondan kendileri bile sorumlu olsalar, o anı hatırlamayabilirler. Bu bir gerçektir. Yukarda yazıldığı gibi kurgu bilimsel bir fantezi değildir.
×