Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  34.061
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

44.823 profil görüntüleme
 1. haci

  EVREN CANLI MIDIR?

  Bunun için evrene bakmaya gerek yok. İnsanvücuduna bakalım. Orada ne görüyoruz? Canlı ve cansız maddeleri birlikte görüyoruz. Cansız maddeler canlı maddeleri destekliyor, koruyor ve işlevlerini yapmalarını sağlıyor. Örneğin bütün vücudu kaplayan deriyi dışardan kuşatan ölü keratin tabakası ve tırnaklar gibi.... Canlı ve cansız maddeler yan yana, iç içe... Biri olmadan diğeri de olmuyor. Biri ölünce diğeri de ölüyor.
 2. haci

  TÜRKiYENiN iLK UCAK FABRiKASINI HANKi VATANPERVER KAPATTI

  Ortada kaçan bir fırsat yok. Kurtuluş savaşlarında cepheye kağnı arabaları ile cephane taşıyan biz Türklerin uçak yapımında kaçırdığı fırsat ne olabilir?
 3. haci

  İlginç Fizik Soruları

  Bilim forumunda din ve Tanrı ile ilgili konuları tartışmıyoruz.
 4. haci

  Deneycilik felsefesi şarlatanlık felsefesi midir? 

  Bilimin temeli emprisizm.... https://www.philosophybasics.com/branch_empiricism.html
 5. Aya gidilecek.. Marsa gidilecek. Yapay biyosferler oluşturulacak. Onlar başarısız olunca yenileri oluşturulacak. Eskilerin yerini yenileri alacak... Bu arada bazı canlılar oluşturulan yapay biyosferin dışına kaçacak ve zamanla dışında doğal biyosfer oluşacak. Doğal biyosferin oluşması çok daha uzun zaman alacak ama çok daha başarılı olacak. Yapay biyosfer hiç bir zaman başarılı olamayacak.
 6. haci

  Deneycilik felsefesi şarlatanlık felsefesi midir? 

  Bu soruyu sormaya neden gerek gördünüz?
 7. Sorunun cevabı yapay biyosferin başarılı olamaması. Yapay biyosfer hiç bir zaman başarılı olamayacak.
 8. haci

  kulak çınlamasının tedavisi var mı?

  Kulak çınlamaları çoğu kere kendiliklerinden geçerler. Tedaviyi gerektirmezler. Kendiliğinden iyileşmeyenlerin çoğuna hasta adapte olur ve onlardan rahatsız olmaz. Evet... Doktorun haklı. Kulak çınlamalarının bilinen bir tedavisi yoktur. Johni'nin önerdiği sirke tedavisi işe yarar mı? Bu bilimsel bir yöntem değil. Ama zararlı da değil. Sirke tedavisine başladıktan sonra çınlama kendilğinden geçerse bir sirke mucizesinden bahsedebilirsin.
 9. haci

  iSLAMDA DiNi NiKAH YOKTUR

  Neyse Haci,hastaligindan siyirabildinmi? Nasilsin? Hadi herkese saglikli günler. Hastalığımdan sıyıramadım Tolonbey. Sıyırılacak bir hastalık değil çünkü. Sonunda beni öldürecek. Ne zaman öldüreceğini bilmiyorum.
 10. haci

  iSLAMDA DiNi NiKAH YOKTUR

  Nikahın sözlük anlamı cinsel ilişki demektir. Kur'an'daki anlamı evlilik sözleşmesidir.
 11. haci

  iSLAMDA DiNi NiKAH YOKTUR

  tolonbey: İslam'da dini nikahın olmadığını yıllar önce ben Alternatiforum da açıklamıştım. Nikahın olmaması İslamla ilgili yeni keşfedilen bir özellik değil.
 12. haci

  İlginç Fizik Soruları

  John Ahmet iletilerinle sinir bozuyorsun. İddialarının hepsi yanlış. Onları temizlemenin zamanı geldi.
 13. haci

  İlginç Fizik Soruları

  Oluşturulduğundan beri ilk defa temel amacı düşündürmek, eğitmek ve arada bir eğlendirmek olan Ateistforum Bilim Forumu ne idiğü belirsiz ve anlaşılmaz sayılar, formüller, sembollerle ifade edilen ve bilimle alaksı olmayan saçmalıklara maruz bırakılarak yozlaştırılıyor. Bundan hiç memnun olmadığımı özellikle belirtmek istiyorum.
 14. Sen bırak bu işleri Johny.... Burnunu sıtma ilaçlarından tut miknatıslara kadar birçok şeyin içine sokuyorsun ve orada kayboluyorsun. Hastalıkların tedavisinin ve enerjinin çeşitli şekillerinin olması senin aklını karıştırıyor. Bilim sana göre bir etkinlik değil. Senin için neyin uygun olduğu da pek belli değil. Forumu epeyi kirlettin. Yeter artık...
 15. haci

  Mikroskopların büyütme gücü nasıl hesaplanır?

  Elektron mikroskopunda büyütme elektronun dalga boyuna bağlı olduğu için sınırlıdır. O sınır ışık mikroskopunu elektron mikroskopu ile birleştirince aşılır ve 500 bin ve üstünde olan büyütmelere ulaşılır.
×
×
 • Yeni Oluştur...