Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  32.974
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

39.025 profil görüntüleme
 1. Siroz hastaligi ile ilgili bir soru

  Bu meslekle ilgili bir durum değil. Bu vahşet. Alışılacak bir şey değil.
 2. Siroz hastaligi ile ilgili bir soru

  İnsan her şeye alışır. Özellikle kendi mesleği ile ilgili iyi kötü, güzel çirkin, hatta iğrenç ve pis, her olguya alışır.
 3. Siroz hastaligi ile ilgili bir soru

  Gelişebilir.. Bir kural değil ama mümkün.. Steatozda siroz gelişme oranı az ama...
 4. KÜFÜRSÜZ TARTIŞMA

  Konu küfürsüz tartışma... Küfürsüz tartışmadan ne anlıyorsunuz?
 5. Siroz hastaligi ile ilgili bir soru

  Korkunç bilimsel çalışmaları tanımlamada yeri olmayan bir sıfat. Bilimde hislere yer yoktur.
 6. Saf Su İçilir mi ?

  Dışında değilsin elbette. Kenarında dolaşıyorsun.
 7. Saf Su İçilir mi ?

  Kimsenin amanda vücut mineralleri sudan alır, saf su içerseniz mineralsiz kalır dediği oldu mu? Oldu... Sen dedin...
 8. Saf Su İçilir mi ?

  Yeter artı bu saçmalıklar.. http://drlorraine.net/drink-distilled-water-daily-detox-defend-body/ http://www.cyber-nook.com/water/distilledwater.htm
 9. Saf Su İçilir mi ?

  ABD'de bakkal dükkanlarında distile su ile normal su bir galonluk plastik şişelerde yan yana satılır. Amerikalıların yanlış iş yaptıklarını kime şikayet edeceğim acaba? Bu işlere bakan bir iligili arıyorum. Ben çoğu kere distile suyu yeğlerim. Daha temiz ve güvenilir olduğu için.. Bizim kasabanın suyu mineralden çok zengin olduğu için musluk suyunu içmiyoruz.
 10. Saf Su İçilir mi ?

  Referans verdiğin bu kaynağa göre saf su insanlar için değil, hücreler ve akvaryum balıkları için zararlı.. Onlar su içinde yaşadıkları için suya direkt olarak maruz kalıyorlar. İnsanlarda öyle bir sorun yok. İnsanlar suyu nasıl bir su olursa olsun, yiyeceklerle birlikte aldıklarından, aynı komplikasyonlara maruz kalmazlar. Buna sen de değindin iletilerinin birinde.. Unuttuysan sana hatırlatırım. İnsanlar için saf suyun en ufak bir zararı ve tehlikesi söz konusu değildir.
 11. Saf Su İçilir mi ?

  Saf su içilir.. İstediğin kadar istediğin süre içebilirsin. Asıl içilmeyecek olan mineralden zengin sudur. Çoğu kere mineralden ne kadar zengin olduğu bile belli değildir. Kar ve yağmur suyu saftır. Distile sudur. Mineralden yoksundur. Toz zerreleri içerir ama onlarda mineral yok denecek kadar azdır. Saf su için.. Size zarar vermek isteyen yalancılara inanmayın.
 12. Tek Yumurta İkizlerinin Birbirinden Farkı Ne ?

  Aslında yalnız kriminolojik değil, evrimsel yönü de olan çok ilginç bir konu.. Ben her fırsatta bu konuya değinirim. Parmak izleri ne işe yarar? Parmak izleri friksiyonu artırdığı için kaygan ve düz cisimleri elimizden düşürmeden tutmamızı sağlar. Elin mantar hastalıklarında parmak izleri zedeleneceğinden hasta örneğin camdan yapılan cisimleri elinden düşürür. Bunun evrimsel karşılığı ağaçta yaşayan maymunların daldan dala atlarken kayıp yere düşmemeleridir. Parmak izleri insanlarla maymunların akraba olduklarının iyi bir kanıtıdır. Parmak izleri nasıl oluşur?Parmak izlerine parmaklarda, avuçta, ayakta rastlanır. Bu izler ince deri katlanmalarından oluşmuşlardır. Katlanmaların arasında oluklar oluşur. Onların oluş nedeni oradaki hücrelerin ölmesidir. Ama bu ölüm çok özeldir. Apoptosis olarak bilinir. Bir tür hücre intiharıdır.Parmak izlerinin olduğu yerlerde oluşan oluklardan bu şekilde ölen hücreler sorumludur. Apoptosis in diğer hücre ölümlerinden farkı vücutta bir reaksiyona neden olmamasıdır. Normalde hücreler ölünce vücutta bulunan ve görevleri temizlik olan hücreler tarafından temizlenirler. Bu inflamasyondur ve zararlıdır. Çünkü bu arada inflamatuvar mediatörler de açığa çıkar ve dokuda nekroz gelişir. Ama apoptosizle olan ölümlerde inflamatuvar sistem uyarılmaz ve nekroz oluşmaz. Parmak uçlarında ve diğer yerlerde hücreler apoptosise rastgele uğrarlar. Parmak izlerinin bir örnek oluşturmasına gerek yoktur. Olması yeter. Dolayısıyla onların oluşması için spesifik bir gene ihtiyaç yoktur. Apoptosis geni vardır ama o bütün vücut için geçerlidir.
 13. Tek Yumurta İkizlerinin Birbirinden Farkı Ne ?

  Derinin rastgele katlanmasından oluşan parmak izlerinden sorumlu bir gen biliyor musunuz? Öyle bir gen olsa aynı veya birbirine çok benzeyen parmak izleri ile oldukça sık karşılaşılırdı. Çevrenin nasıl bir etkisi olabilir?
 14. Tek Yumurta İkizlerinin Birbirinden Farkı Ne ?

  Parmak izleri genetik olamaz. Ya da olur! Parmak izlerinin nasıl oluştuğunu bilirsen, onların neden genetik olmadığını anlarsın.. Önce parmak izlerinin neden ve nasıl oluştuğunu öğrenmelisiniz..
 15. Saf Su İçilir mi ?

  Bunlar aşırıya kaçan ifadeler.. Her konuda yaptığın gibi bu konuda da aşırıya kaçıyorsun Anibal..Kararını bilmiyorsun. Bir örnek vereyim.. Hiponatremi için 10 litre suya ihtiyaç yok. Çocuklarda bir litrenin altında suyu bir anda içersen su zehirlenmesi olursun. Buna yazın havuzlarda rastlanabilir. Çok su yutan çocuklar ölüm tehlikesi ile karşı karşıyadırlar. Erişginlerde su miktarı biraz daha fazladır. 1,5 litre su ile zehirlenmek mümkündür. Sonunda benim dediklerime geldin ama kabul etmiyorsun ve abartıyorsun. Saf su içmek mümkün değil. Çünkü içtiğin saf su vücuduna girer girmez saflığını yitirir. Ağızdan alınan su damardan alınan sudan çok farklıdır. Dikkat edersen biz su içmekten bahsediyoruz.. Dünyanın birçok ülkesinde yağmur suyu içme suyu olarak kullanılır. Oralarda saf suyun olumsuz bir etkisi ile karşılaşılmaz. Çünkü bu fizik olarak mümkün değildir. Saf su içmek mineral eksikliğine neden olmaz. Çünkü mineraller yiyeceklerle karşılanır. Özellikle sebzelerde tonla mineral vardır.
×