Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  33.228
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

40.673 profil görüntüleme
 1. haci

  türk kadınlarının cehaleti

  İSLAMDA KADIN Şeriat kanunlarına göre her erkek, kadınların davranışlarını denetleyebilir. Tabii bu görevi şeriat polisi daha iyi başarır. Korku dolu gözlerinde Kadının İslam'ı gördüm rüyamda O gece. Ölmüstü kadın Açık gözlerle. Kafasında bir kazık Elleri bileklerinden kesik. Tepesine dikilmiştim Söyleniyordum. Çizmeli bacaklarımı Çıplak göğüslerine dayamış Acımaksızın "OH" çekip duruyordum. Kan ter içinde uyandım Dehşetten titriyordum. Onu aradım Yatakta bulamadım. Benden izin bile Almadan kalktı gitti yine Dedim Uzun, uzun söylendim. Onu aradığım her yerde İslam vardı Beni koruyan İslam Erkek İslam. Her açtığım kirli çıkıda Her tahrat alışımda. Her kerhaneye gidişimde Her avrat sikişimde. Arada bir uğradığım Dostumun döşeğinde. Gözlerimi göğe diktiğim zaman Sonra çevirip onları yere indirdiğimde. İçimde bir sıkıntı Kafamda bir uğultu Beni yatağa düşürdüğünde. İki rekatlık bir namazın İnanılmaz rahatlığı vardı. Erkek olmak zor İslam’da O kadar çok yapacak iş var ki Komşunun kızına bile Parmak atacak zaman, o kadar az ki. Sen yoktun kadın Aradığım yerlerde. Yalnız İslam vardı Baktığım kuytu köşelerde. Sofu ve bağnaz kafalarıyla Yobazlar etrafımı sardı. Çektikleri Baretta tabacalarıyla Cami için para topluyorlardı. Bir cami daha yaptırmak Onların yasal haklarıydı. Okul ve Üniversitelere Ne gerek vardı. Kuranı okuyup, yorumlayacaklara Daha çok ihtiyaç vardı. Benliğimi korkunç bir sıkıntı sardı Düş mü görüyordum? Emindim düş değildiler Bir kâbus olmalıydılar. Uykuda bile değildim, oysa Nerde karım dedim Terkedip beni kaçtı mı, yoksa? Büyük bir hırsla sarsıldım Kafasını ellerimle bizzat kopartacaktım. Sonra durdum birden Hatırladım. Kendi kendime söylendim Yahu dedim Deli miyim, neyim Ben daha evli bile değilim. Sağol İslam diye şükrettim İki rekat namazı yine hakettin. Erkek olmak ne kadar da zormuş! O olmasa ne yaparız Biz erkekler İslamsız.............
 2. haci

  Tersine Evrim

  Tersine evrim olmaz. Böyle bir kavram evrimle bağdaşmaz.
 3. haci

  Kaos ve tesadüf aynı şey midir?

  Evrende tesadüfler kaoitiktir. Kaos ise tesadüfi değildir. Bir örnek oluşturur. Çelişkiye dikkatinizi çekerim. https://haci-haci.typepad.com/hacinin_yeri/2006/06/evrenn_uymak_zo.html
 4. haci

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Ne kadar çok enerji harcarsanız o kadar çok enerji üretirsiniz. Onu solar enerji ile kıyaslamayın. Solar enerji bedava... Solar enerji dışında elektromanyetik enerjiyi elektriğe çevirmek bedava değil.
 5. haci

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı atomlardır. Elektronların yörünge değiştirmesi sırasında açığa çıkarlar. Yörünge değiştiren elektronlar çekirdeğe ne kadar yakınsa o kadar kuvvetli elektromanyetik dalgalara neden olurlar. Çekirdeğin titremesi x ışınlarının ve gama ışınlarının kaynağıdır.
 6. haci

  BİR HABER!

  Teşekkürler Bir Buçuk. Benim için önemli olan geride birşeyler bırakırken torçu siz değerli yeni kuşak ateistlere teslim etmektir. Ateizmin en değerli hazinesi yaşlanan biz ateistler değiliz artık... Yeni kuşağı oluşturan siz genç ve dinamik ateistlersiniz. Seni ve temsil ettiğin ateizmi tanıyınca, bizler aranızdan teker teker ayrılırken geride en ufak bir endişe kalmayacağından emin olmanızı isterim. Ben de hepinizi seviyorum.
 7. haci

  İyiler Mutlaka Kazanır

  Emre'nin bazı iletilerine katılmamak mümkün değildir. Ama devridaim makineleri onlardan biri değildir. Buna rağmen evrende devri daimi makinesi vardır. Evrenin kendisi devridaim makinesi olarak kabul edilebilir.
 8. haci

  Ateizmin En Büyük Açmazı

  Bu zırvalara cevap verilmez.
 9. haci

  Toplumlar Nasıl Kalkınır?

  Kalkınmanın tanımını yapmak çok zor, hatta imkansız. Çünkü o tanım idealize edilmeye çok müsait. Biz kalkınmayı kendimize göre idealize etmek istemiyoruz. Kalkınmayı kalkınmış birkaç ülkeyi örnek göstererek tanımlamak istiyoruz. Onlar ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya.... Bu ülkelerin ortak kalkınma paydası bizim hedef kriterimizi oluşturuyor. Bu kısa listeye diğerlerini de katarsak ortak payda değişebilir.
 10. haci

  Toplumlar Nasıl Kalkınır?

  Bu sorunun doğru sayılabilecek bir yanıtını vermeden önce kalkınmadan ne kastediliğini açıklamak zorunluğu vardır.
 11. haci

  Ateizmin En Büyük Açmazı

  Doğru ve yanlışı birbirlerinden ayırmak her zaman mümkün olmayabilir. Ama din ve inanç bazında bu ayrımı yapmak çok daha kolaydır. İncil, Tevrat ve Kur'an'ı okuyup da içindeki zırvaları göremeyen bir insan için ahmak demek hiç de aşırı bir itham değildir. Biz ateistlerin inançlara saygı göstermeleri gerektiğini söyleriz ama, her inancın doğru olmadığını da biliriz. Her insanın aptal olma hakkı olduğunu kabul etmek gibi birşeydir bu saygı.
 12. haci

  Ateizmin En Büyük Açmazı

  Daha ilk cümleni okur okumaz işte bir salak daha zırvalıyor demekten kendimi alamadım. İlkel düşünceyi tanımak hiç de zor değil. Örneğin senin bir salak olduğunu bilmek bir sorun değil. Tanrı'nın varlığını olasılıklar arasına almak yalnız ilkel değil, en ilkel düşüncelerden biridir. İnsan kültürlerinin kaç tane Tanrı'ya taptığı dikkate alınırsa, bu kavramın ne kadar ilkel olduğu hemen anlaşılır. Psikopatlığa gelince... Biri sen olabilirsin..
 13. haci

  Toplumlar Nasıl Kalkınır?

  Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.
 14. haci

  Ateizmin En Büyük Açmazı

  Bu iğrenç bir harita. Siz daha sorunu anlamıyorsunuz. Sorun zekanın toplumların gelişmesinde en önemli kriter olarak kabul edilmesi ve toplumların kalkınmasında kullanılması. Siz zekanın dünyada insanlar arasındaki dağılımını gösteren bir harita asarak neyi kanıtlamak istiyorsunuz anlamıyorum. İnsanlar arasında kesin olarak IQ farkı var. Bunu kimse yadsımıyor. Zararlı ve tehlikeli olan bu farkı kullanarak toplumları ilerletmeye çalışmak. Çin'in böyle bir teşebbüsde bulunduğunu sanıyorsunuz. Çin buna teşebbüs etse bile başarılı olamaz. Daha da ötesi o teşebbüsden zarar görür..
 15. haci

  Ateizmin En Büyük Açmazı

  Siz bazı kavramları bilmiyorsunuz ve onları çarpıtarak savınızı savunuyorsunuz. Ve Almanya'nın en iyi üniversitesinin Türkiye'de olduğunu söyleyerek saçmalıyorsunuz.. İstanbul üniversitesine Nazilerden kaçan Yahudi profesörleri kastediyorsanız, onlar İstanbul üniversitesine bilimsel katkıda bulunmuşlardır elbette ama Türkiye'de üniversiteler çok geri idiler ve hala da çok geriler. Türkiye'de üniversiteler bilgi üretmezler.. Mevcut bilgileri dağıtmaya çalışırlar ve onda da yeterince başarılı değillerdir. Elitizm ve Hitler'in nasyonal sosyalizm doktrini aynı şeye farklı yaklaşımdır. Naziler arkadaşlarını da seçiyor olabilirler ama asıl seçilenler mavi gözlü, uzun boylu, yakışıklı ve güzel , Yahudi olmayan Almanlardı. Toplumsal kalkınma yanlış yorumlanacak bir kavram. Çinde öyle bir kalkınma yok. Çin ekonomik olarak kalkınmaya çalışan bir ülke. Bir toplum sosyal olarak nasıl kalkınır? Ona teşebbüs öjenik olarak bilinir. Bu teşebbüs progresifdir. Yani başlayınca ve kabul edilince duramaz. Toplum için her zaman iyi ve güzel seçilir. Arızalılar temizlenir. Geri zekalılar ve eşcinseller öldürülür.
×