Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  33.707
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

42.544 profil görüntüleme
 1. haci

  Şikayet hastalık mı?

  Katılıyorum. Türkiye'deki son gelişmeleri güzel formüle etmişsin.
 2. haci

  Şikayet hastalık mı?

  Evet bu yoruma katılıyorum. Türk köylüsünün ki toplumun yüzde 80'ini oluşturur, çıkarını bilmeyen, şikayet etmeyen, şikayet etmesini bile bilmeyen bir çoğunluk olduğudur. Şikayet genel olarak menfaat sorunudur. Menfaatine dokunulan şikayet etmeye başlar. Şikayet etmiyorsa ya çıkarına hiç dokunulmamıştır ya da dokunulduğu açıkca belli değildir. Ama bizim köylüler çoğu kere çıkarlarına dokunulduğundan bile bihaberdirler. Bir olasılık daha var.. Türk insanının çıkarları diğer toplumların çıkarlarından farklıdır. Onlar için İslam herşeydir.
 3. haci

  Şikayet hastalık mı?

  Değil. Türk halkı fazla şikayet eden bir halk değil.
 4. haci

  Şikayet hastalık mı?

  Şikayet hastalık değil elbette ama sürekli şikayet etmek hastalık... Yerli yersiz sürekli yapılan her şey hastalık olabilir... Gülmek, ağlamak, sinirlenmek, bağırıp çağırmak vb......
 5. haci

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  İlkokuldan beri bildiğimiz Arşimed (Archimedes) kanununun kanun olmaması yanı sıra gerçek bir kuvveti bile simgelememesi çok ilginç...
 6. haci

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Einstein'a göre çekim gerçek bir kuvvet değil. Yalancı kuvvet... İtilme ise gözlemlenen bir gerçek. İtilmenin bir kuvvet olmasına gerek yok ama bir gerçek olduğu da kesin.
 7. haci

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

  İster tanrılı olsun ister tanrısız, dinler doğru yolu göstermezler. Kendi ilkeleri doğrultusunda tavsiyelerde bulunurlar. Onlar da çoğu kere bilimsel değillerdir. Bilimden şaşmayacaksın. Şaşarsan işte böyle zırvalarsın.
 8. haci

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

  Daha da ötesi felsefe ve din insanlığı aldatır ve yanlışa sürükler.
 9. haci

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Suya atılan bir cisim kendi hacmi kadar suyun ağırlığına eşit bir kuvvetle aşağıdan yukarı doğru itilir.
 10. haci

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

  Asıl cehalet bilimin sorulan soruların hepsini cevaplayamayacağını sanmaktır. Bilimin bugün cevaplayamadığı sorular ilerde cevaplanacaklardır. Bundan kesin olarak eminiz. Çünkü bilim her zaman geçmişte sorulan soruların çoğunun cevabını vermiştir. Henüz cevabı verilmeyen sorular da araştırılmaktadır. Onları ilerde yine yalnız bilim cevaplayacaktır. Bilimin yükselişte olmasının insanlığı aldattığını düşünmek safsatadır.
 11. haci

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

  Burada nedir tartışma konusu yapılan? Mürşit mi, bilim mi? Mutluluk nereden çıktı. Antidepresanlar nereden çıktı. Huzur nereden çıktı. Biz doğru yoldan bahsediyoruz. Mürşit doğru yolu göstermek demek. İnsanlığı doğru yola doğru yönlendirmek demek. Doğru yolu bulan toplumlar mutluluk ve huzura ulaşır veya ulaşmaz. Buna rağmen bilim doğru yoldur. Toplum ne kadar mutsuz ve huzursuz olsa da bilim doğru yoldur.
 12. haci

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

  Şunu unutma ki somut bilimlerin çok şey olduğu toplumlar, sosyal bilimlere, gelenek ve göreneklere dayanan toplumlardan çok daha ileridir.
 13. haci

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

  Bilim bize her şeyi mümkün olduğu kadar öğretir. Bir toplumda insanlar günlük yaşamlarında somut bilimlere ne kadar dayanırlarsa o toplum o kadar ileri ve başarılıdır. Somut bilimlerin öğretemediği yerleri sosyal bilimler, din ve felsefe ile doldururuz. Onlar tam anlamı ile bilimsel olmadıkları için toplumlar arasında büyük sosyal farklar vardır. İslam toplumlarında Müslümanlar günlük yaşamlarında sosyal bilimlere, İslam'a ve dinsel gelenek ve göreneklere daha çok yer verirler. Bu durum Müslüman ülkelerin neden geri kaldığının kanıtıdır.
 14. haci

  Fahişelik ahlaksızlık mıdır

  Fahişelik bir meslektir. Her meslekte olduğu gibi fahişelikte de ahlaksızlar vardır. Ama fahişeler onlardan daha ahlaksız değillerdir.
 15. haci

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

  Doğru yolu bilimden başka bir şey göstermez. Gösterdiğini düşünmek bile salaklıktır.
×
×
 • Yeni Oluştur...