Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  33.152
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

40.079 profil görüntüleme
 1. haci

  Big Bang Teorisindeki Sorunsallar ..

  Bilmiyorum!!!
 2. haci

  TÜRLEŞME

  Kesin olarak bilmiyorum.
 3. haci

  TÜRLEŞME

  Güncelleyelim.
 4. haci

  Su samuru

  Orijinal şarkıyı dinleyince anlarsın. Örnek için şarkı literatürüne göz at.. Aradaki farkları hemen anlarsın.
 5. haci

  Su samuru

  Güzel bir şarkı ama yeterince orijinal değil..
 6. haci

  Gözlenebilir Evrenin Dışı!

  Sonsuz boşlukta sonsuz sayıda evrenler var olmalı. Neden tek bir evren olsun ki? Bazıları iç içe bile olabilir o evrenlerin. Zamanla birbirlerinin içine girmiş olabilirler.
 7. haci

  Gözlenebilir Evrenin Dışı!

  Evrenin dışı son derece gizemli bir ortam olmalı. Dışının olması için evrenin sonsuz bir boşlukta yer alması gerekiyor. Bazılarına göre evrenin dışı yok. Ama bu iddia bana göre yanlış. Çünkü evrenin yoktan var olması anlamına geliyor. Hiç bir şey yoktan var olamaz.
 8. haci

  Hangi Fizik Kanunları Evrende Canlılıktan Sorumludur?

  http://haci-haci.typepad.com/maddenin_canli_davrani_se/16-karbonun-önemi̇/
 9. haci

  Hangi Fizik Kanunları Evrende Canlılıktan Sorumludur?

  Karbonun laboratuvarda oluşturulan bileşiklerinin sayısı canlılarda oluşmuş olan bileşiklerden daha az değildir. Hatta karbonun laboratuvarda oluşturulan bileşiklerinin sayısı çok daha fazladır. Canlılarda onların yalnız bir kısmı vardır. Canlılarda olan bileşiklerin davranışı laboratuvarda oluşturulan bileşiklerden farklı değildir.
 10. Canlılık cansız maddenin çok özel bir davranışı mıdır?
 11. haci

  EVREN CANLI MIDIR?

  Sen aptal mısın? Kendini akılsız bir varlık yerine mi koyuyorsun? Sen evrenin bir parçasısın. Yalnız evrende var olan ve fiziksel ve kimyasal davranışları canlılarda değişmeyen maddelerden oluşmuş bir varlıksın. Kendini canlı ve akıllı kabul etmiyor musun? Kendi zekan ile senin gibi diğer canlılarla iletişim kurmuyor musun? Senin moleküllerin başka bir evrenden mi geldi yoksa yalnız bu evren mi onların kaynağı? Evrende ne varsa sende de o var.. Sen canlılığı maddenin özel bir davranışı olarak düşünüyor, kendini evrenden soyutluyorsun. Seni oluşturan elementler gökten zembille inmediler. Onlar evrende var olan elementler. Bir canlı olarak senin evrende mevcut maddelerden tek farkın davranışların. Sen ölünce davranışların da seninle birlikte yok olacak. Cansız aslına geri döneceksin. Cansız aslın evrenin bir parçası.... O evren aynı zamanda seni oluşturduğu için potansiyel bir canlı. Canlılık evrene ait ilginç bir nitelik.
 12. haci

  Varlık ve Madde Sonsuz mudur ?

  Varlığın tek başına olduğu bir evrende yaşamıyoruz. İçinde yaşadığımız evrende varlık ve yokluk birlikte hükmediyor. Yani varlık sonsuz değil. Ancak kısa aralarla var.. Evrenin bu aralardan birinde enerjinin genişlemesi ile ortaya çıktığı sanılıyor.
 13. haci

  EVREN CANLI MIDIR?

  Evren cansız olsaydı maddenin davranışları farklı olurdu. Canlı cansız arasında içinde yaşadığımız evrende varlıklarından haberdar olduğumuz farklar olmazdı.
 14. haci

  Varlık ve Madde Sonsuz mudur ?

  Sonsuzluk bütün alternatiflerin tükendiği bir aşamadır. Bu tanıma göre sonsuzluğun tanımı fizikseldir. Yani maddenin davranışlarını ölçülemeyecek bir aşamaya kadar ölçmek mümkündür. O aşamanın ötesi sonsuzluktur.
 15. haci

  Varlık ve Madde Sonsuz mudur ?

  Bu tanıma göre madde sonsuz olmayabilir.
×