Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  34.038
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

44.327 profil görüntüleme
 1. haci

  Zihin Kontrolü ve Parazitler

  https://www.buzzfeed.com/tomchivers/parasites-that-control-your-brain
 2. haci

  Gluten tüketmek zararlı mı?

  Cöliak hastalığında glutenin yapısında yer alan gliadin e karşı allerji oluşuyor ve malabsorpsiyona neden oluyor.
 3. haci

  Zihin Kontrolü ve Parazitler

  Aslında infeksiyöz gibi görünmeyen hastalıklarda enfeksiyon olasalığını reddetmek her zaman doğru sonuç vermiyor. Örneğin mide ülserlerinin nedeni midede yaşayan bir bakteri türüdür. H.Pylori bakterisi.. Şizofreninin nedeni bir virus olabilir. Çok uzak bir olasalıkla bir bakteri bile olabilir.
 4. haci

  Zihin Kontrolü ve Parazitler

  Tesadüf !!!!
 5. haci

  Zihin Kontrolü ve Parazitler

  Abartılı bir iddia... Toksoplazmozis bu etkilere sahip olmayan bir parazittir. Beyinde küçük kireçlenmelere neden olur ama çoğu kere yaygın ve spesifik etkiler oluşmaz.
 6. haci

  FREUD

  Yeni konu açmak için yayınlanmış 20 iletiyi yanıtlamanız gerekiyor.
 7. haci

  Herkes başının çaresine baksın!

  Muratoğlu eski ve köklü bir Türk geleneğinden bahsetmeyi unutmuş. Onu da ben hatırlatıyorum. Ülkemizde herkes köşeyi kendisi için dönmeye çalışır.
 8. haci

  DOĞAL KANSER TEDAVİLERİYLE İLGİLİ SON GELİŞMELER

  Burada neden Kur'an'dan ayetler yok.
 9. haci

  UYKU NEDEN VARDIR?

  Uykuya olan gereksinimi fiziksel olarak da açıklamak mümkün. Uyku sinir hücrelerinin entropisini azaltan bir eylem olarak da düşünülebilir. Şarj olmak bu bağlamda çok uygun bir açıklama değil ama ben ilginç buldum.
 10. haci

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Magnetic reversal ile magnetic motion aynı şeyler değil. Magnetic reversal hızla gerçekleşen bir olgu.
 11. haci

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Magnetic field reversals Geomagnetic polarity during the late Cenozoic Era. Dark areas denote periods where the polarity matches today's polarity, light areas denote periods where that polarity is reversed. Main article: Geomagnetic reversal Although generally Earth's field is approximately dipolar, with an axis that is nearly aligned with the rotational axis, occasionally the North and South geomagnetic poles trade places. Evidence for these geomagnetic reversals can be found in basalts, sediment cores taken from the ocean floors, and seafloor magnetic anomalies.[36] Reversals occur nearly randomly in time, with intervals between reversals ranging from less than 0.1 million years to as much as 50 million years. The most recent geomagnetic reversal, called the Brunhes–Matuyama reversal, occurred about 780,000 years ago.[23][37] A related phenomenon, a geomagnetic excursion, amounts to an incomplete reversal, with no change in polarity.[38][39] The Laschamp event is an example of an excursion, it having occurred during the last ice age (41,000 years ago).
 12. haci

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Asıl sorulması gereken soru manyetizmanın neden var olduğudur. Aşağıdaki kaynakta ona kısaca değiniliyor. https://en.wikipedia.org/wiki/Earth's_magnetic_field
 13. haci

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  Manyetik kutupların ne zaman yer değiştirdiğini kesin olarak hatırlamıyorum. Kesin bir zamanı olmayabilir. Belki 100-150 bin yıl civarında olabilir. Zamanı gelmiş bile olabilir.
 14. haci

  virüs

  Her zırva araştırılmaz. Bilim her zırvayı araştırmaz.
 15. haci

  virüs

  Bu iddianın tam bir zırva olduğunu hatırlatıyorum. Kandırılmayı reddedin.
×
×
 • Yeni Oluştur...