Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  33.801
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

43.021 profil görüntüleme
 1. haci

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Trump blöfcü. Ayrıca Tayyip'e ve genel olarak Türklere sıcak bakıyor. Türklere sempatisi var. Tayyip'in nasıl bir it olduğunu biliyordur mutlaka ama, fazla ilgilenmiyor ve göz ardı ediyor. Orta Doğu'nun sorunlarını yine oranın çözmesini bekliyor ve istiyor. Bu bağlamda Türkleri dışlaması mümkün değil. Türkiye'nin Orta Doğu'da başı çekmesi mümkün ama Türk politikacıları bu konuda çok beceriksiz. Başka bir parti (CHP) iktidar olsa çok şey değişebilir. Trump başta olduğu süre Türkiye'nin ABD ile ittifak yapması çok kolay. Trump yalnız ABD'nin refahını düşünen bir lider. Aynı şeyleri her ülke için temenni ediyor.
 2. haci

  Simülasyon Teorisi

  Şehir efsanesi.....
 3. haci

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Oldukca doğru yorumlar.. Ben katılıyorum.
 4. haci

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Türkiye'nin tampon bölge oluşturarak kendisine yönelik terörist etkinlikleri durdurması mümkün değildir. Önce bunu iyi anlamamız gerekiyor. Terörist etkinliklerin yere sınır çizerek durdurulduğu görülmemiştir. Terörizm yok edilemez. Yalnız azaltılabililir. Terörizmi yok etmeye yönelik devlet terörizminin başarılı olamayacağını bize tarih göstermektedir. Biri bu gerçekleri Tayyip itine söylese ya...
 5. haci

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Sapık Tayyip toprak işgali ile Atatürk'ün yurtta sulh, cihanda sulh ilkesini çiğnedi. Bizim önce o sapıktan kurtulmamız şart. Çok büyük bir gelişme potansiyeline sahip Türkiye başka türlü ilerleyemez. İnsan haklarında ve demokraside geriyiz. Medyamız özgür değil. Halkımız özgür değil. Yalancı, ahlaksız, hırsız ve cahil bir diktatör tarafından yönetiliyoruz. Onları bildiğimiz halde bu rezil pisliği tolere ediyoruz. Kendi sapkın politikasını izlemeyenleri vatana ihanetle suçlayan bir itle savaşa giriyoruz. Ne zaman yeter artık diyeceğiz!
 6. haci

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Türkiye'nin Suriye askeri hareketinin emperyalizmle ne alakası olabilir ki? Türk ordusu emperyalizmin bir maşası mı? Çok saçma bir yorum. Emperyalizmi unutun artık. O geride kaldı. ABD ve Batı Türklere kızgın. Nedenini anlamıyorsunuz.. Size anlatmak mümkün mü, emin değilim. Kısaca bazı nedenleri yazıyorum. Daha birçok neden var. Türkiye diğer Batı ülkelerine danışmadan ve onları yanına almadan askeri hareketa girişti. Yapılan hareket sorunları çözmeyeceği gibi yeni sorunlara neden olacak. Topral işgali ile yapılan hareketler önceden mevcut sorunları artıracak. Askeri hareket sıraında katliamlar ve jenositler olacak.
 7. haci

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Günümüzde Batı'nın hemen hiç tolere etmediği askeri hareket, nedeni ne olursa olsun, bir ülkenin diğer bir ülkeyi işgal etmesidir. Türkiye'nin bunu yapabilmesi için savını çok iyi savunması ve çoğunluğun kendisini desteklemesi gerekir. Türkiye ne savını savunmasını bilmiştir, ne de birkaç istisnası dışında diğer ülkeler tarafından desteklenmiştir. Askeri hareketlerle ilgili durumlarda haklı haksız, doğru yanlış aranmaz. Türkiye'nin haklı olması hemen hiçbirşey ifade etmez. Savaş veya askeri bir hareket başlar başlamaz onun ne kadar iğrenç ve vahşi bir insansal davranış olduğu anlaşılır. Ama artık geri dönmek mümkün değildir. Önemli olan o hareketi başlatmamaktır.
 8. haci

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Tayyip itinin durdurmaya çalıştığı terörizm nedir? Politik çıkar sağlamak için halklara, hükümetlere veya kişilerer karşı yönelik, sistematik, ani, umulmadık ve beklenmedik korkutma ve sindirme amacı güden her türlü insansal etkinliktir. Terörizm, çeşitli politik organizasyonlar, milliyetçi ve etnik örgütler, devrimci gruplar, hükümetlere, gizli polis ve ordular tarafından yaygın bir şekilde uygulanan bir yaklaşımdır. Terörizmin ilk tanımını eski Yunanlı bir tarihçi olan ve MÖ 430-349 yılları arasında yaşayan Xenophon yapmıştır. Xenophon’a göre terörizm, düşmana karşı çok etkili bir psikolojik savaştır. Bazı Roma imparatorları kendilerine karşı gelmeyi önlemek için terörü kullanmışlardır. İspanyo engizisyonu, Hristiyanlığa karşı yapıldığı iddia edilen hayali ayaklanmalara teşebbüs edenleri işkence ve idamla cezalandırmıştır. Fransız devriminde bile terör bir değer olarak kabul edilmiş ve yaygın bir şekilde pratik uygulamaya konulmuştur. Devrimin ünlü savunucularından Robespierre terörü devrim adına kullanmış ve 1793-1794 yılları arasında bir terör devrinin (terör saltanatının) yaşanmasına katkıda bulunmuştur. Amerika iç harbini (1861-1865) izleyen dönemde, Güney eyaletlerinde siyahlara, Yahudi ve Müslüman’lara, hatta Türk’lere karşı, KKK(Ku Klax Klan) denen terörist bir örgüt kurulmuştur. 19’nucu yüzyılın sonlarına doğru terörizm, Batı Avrupa’da, Rusya’da ve Amerika’da anarşizme inananlar arasında kabul görmüştür. Bu anarşistler, liderlere karşı suikastler düzenleyerek, sosyal ve politik arenada hızla değişiklik yapmanın mümkün olduğuna inanıyorlardı. Nitekim, 1865-1905 yılları arasında, krallar, başkanlar, başkan yardımcıları ve diğer üst kademe hükümet ilgilileri anarşistler tarafından asasine edilmişlerdir. Terörizm 20’nci yüzyılda zamana uyarak değişmiş ve bir tür çağdaşlaşmıştır. Teknolojik gelişmelere paralel şekilde gelişen terörizm, yeni ve ileri taktikler uygulamaya ve bunlar giderek daha öldürücü olmaya başlamışlardır. Aşırı sağdan, aşırı sola geniş bir spektrum oluşturan politik görüşler terörizme baş vurmuşlardır. Bu gerçeklere rağman terörizm, kişilerin ve küçük grup ve örgütlerin baş vurduğu bir etkinliktir. Amaç coğu kere mevcut politik rejimleri, kurumları, destabilize etmek ve düşürmektir. Yine de terörist örgütlerin büyük çoğunluğu politik amaçlarına ulaşamazlar. Terörizme baş vuran ülkelerin hemen tümünde rejim zamanla değişmiştir. Bu gözlemlerden açıkca görüldüğü üzere terörizm, başarıya götüren bir yaklaşım değildir. Buna rağmen terörizmi yok etmede, durdurmada, hatta yavaşlatmakta başarılı olunamamaktadır.
 9. haci

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Tayyip nasıl Fetö yalanları ile varlığına yasallık kazandırdı ise, askeri bir hareketle kendisine itibar ve ölümsüzlük kazandırma peşinde. Hepiniz onun sapkınlıktan başka bir şey olmayan dümen suyunda ilerleyen aptallarsınız. Türkiye'nin her hangi bir kazancı olabilmesi için önce Tayyip itinden kurtulması gerektiğini hala anlamadınız. Zavallılar...
 10. haci

  Yerçekimi Fenomeni!

  Onlar her an etkili.
 11. haci

  BİG BANG'İN FİZİĞİ

  Sanmıyorum. O benzetme bana ait bir spekülasyon.
 12. haci

  Ne olabilir...

  Olamaz. Olması için bir nedenin olması lazım. Evrenin hangi özelliği süper bir güçün varlığını zorunlu kılıyor?
 13. haci

  Yerçekimi Fenomeni!

  Atomaltı düzeyde başka kuvvetler devreye giriyor. https://en.wikipedia.org/wiki/Intramolecular_force
 14. haci

  Yerçekimi Fenomeni!

  Yer çekimi olmayan ortam yoktur. Ayrıca yer çekimi de gravitational friction denen bir sürtünmedir.
 15. haci

  Evrim ve sanat

  Pek doğru değil. Bazı hayvanlarda sanatın üremede yeri ve önemi vardır. Sanat yalnız insanlara özgü değildir.
×
×
 • Yeni Oluştur...