Jump to content

haci

IPBA Mod
 • İçerik sayısı

  33.042
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

haci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-11-1950

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

39.503 profil görüntüleme
 1. 300 kilogram ağırlığındaki otçul bir hayvanın günlük kobalt ihtiyacını sağlaması günde yaklaşık 2 kilogram toprak yemesi gerekiyor. Toprak yemesine gerek yok. Bağırsaklarında toprakta yaşayan ve B12 sentez eden bakterileri barındırıyor.
 2. https://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B12
 3. haci

  Türkiyede iç savaş

  Son seçimlere giren partilerden birisi... Hangisi olduğunu siz bulun.
 4. haci

  altın yapmak mümkünmü???

  Altın yapmak mümkün ama astarı yüzünden pahalıya maloluyor.
 5. haci

  Türkiyede iç savaş

  Son üç yoruma katılıyorum elbette. Onlar mantıklı. Ama iç savaş konusunda diğer ülkelerden biraz farklı olduğumuzu düşünüyorum. Kemalist partinin kurulması gerektiğini ben en az 12 yıl önce düşündüm ve foruma yazdım. İtirazlar geldi.. Yeni ve biraz sağda bir parti kurulacağına, CHP'nin desteklenmesi savunuldu. Ben o görüşe katılmadım. Çünkü CHP hemen her seçimde oyların yalnız yüzde 25 ile 30'unu alıyordu. Ona ek bir partiye ihtiyaç vardı. Son seçimlerde o parti kuruldu ama geç kalındı. Türkiye'de bir iç savaş çıkması için şu koşullara ihtiyaç var. İdeoloji bazında ülkede derin farkların oluşması... Din bazında ülkede derin farkların oluşması.. Şu anda bu koşullar uygun değil. Türkiye'de bir iç savaş çıkmaz. Bundan emin olabilirsiniz.
 6. haci

  Ateizm Yozlaşır mı?

  Ateizm ateistlerden oluştuğu için, ateistler yozlaşırsa, onların savunduğu ateizm de yozlaşır. Yozlaşan tek bir ateist bile savunduğu ateizmi yozlaştırabilir. Bu bağlamda ateizm yozlaşmaya çok yatkındır. Teizme çok benzer ve onun gibi yozlaşmaya eğilimlidir. Her ne kadar bilim insanları deneylerle doğrulanmayan gözlemleri bilimsel olarak kabul ediyorlarsa da, bu zorunlu bir kabul ediştir. Örneğin astrobiyoloji ve kozmoloji gerçek bilim dalları değillerdir. Buna rağmen laboratuvar ortamında tekrarlanabilen diğer somut bilim dalları ile aynı kategoride değilse bile, benzer bir kategoride incelenmeleri zorunluğu vardır.
 7. haci

  Dini inançlara saygı duymak..

  Arkadaşımız dinlere neden saygı duyulmasını değil, duyulmamasını çok güzel açıklamış.
 8. haci

  Understanding Muhammad

  Muhammed'in yaşadığı ve İslam'ı yaydığı eski iddia.. Biz onunla büyüdük. Bu tartışmalar o zamandan kalmadır.. Şurası unutulmasın ki biz doğruların, gerçeklerin peşindeyiz. Yakın zamana kadar Muhammed'in yaşadığına ve İslam'ı yaydığına inanılıyordu. Artık inanılmıyor.. Muhammed yaşıyorsa eğer, İslam çirkin ve ilkel bir dindir. Yaşamıyorsa da ilkeldir ama çirkinliği bir anlam kazanmaktadır. Muhammed'i yaşatmamakla biz, İslam'a anlam kazandırmış oluyoruz... Senin gibi yobazlar için bu anlam önemsiz.. Çünkü sizler İslam'da çirkinliğin farkında bile değilsiniz.. Daha da ötesi İslam'daki çirkinlikten Muhammed'in yaşıyor olmasının sorumlu olabileceğini düşünmüyorsunuz. Sizi gidi ahmaklar sizi...
 9. haci

  Ateizm Yozlaşır mı?

  Güncelleyelim.
 10. haci

  Understanding Muhammad

  Muhammed'in yaşadığına inandığımız bir zamanda yapılan tartışmalar... Güncelleyelim....
 11. haci

  Evrende düzen yoktur

  Evrende bir düzen var elbette. Ama o düzen bizim olmsını istediğimiz düzenden çok farklı.
 12. haci

  Türkiyede iç savaş

  Türkiye'de çıkacak bir iç savaşın nedeni (nedenleri) ne olabilir? Bu sorunun cevabını diğer ülkelerde gözlemlenen iç savaşların nedenlerini araştırarak vermelisiniz.
 13. haci

  Finasteride

  Saç çıkarmak için dışardan çeşitli yollarla vücuda giren her ilacın yan etkisi vardır. En emin yöntem saç (folikül) ekmektir.
 14. haci

  Finasteride

  Serum falan kullanılmaz. Tehlikelidir. Saç ektirme tavsiyesi güzel.. Mezoterapiyi açın biraz.
 15. haci

  Finasteride

  Saç dökülmesini önleyen ve saç çıkaran etkili ve sağlıklı bir ilaç henüz bulunamadı. Başınıza saç ektirin. Biraz pahalıdır belki ama en sağlıklı ve etkili yöntemdir.
×