Jump to content

zeus-

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  3.215
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

zeus- Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

2.059 profil görüntüleme
 1. İslam saçmalıklar dinidir. İslam'da cinsiyet ayrımı vardır. İslam'da erkeğe iki, kadına bir birim miras düşer.
 2. Tunus’ta kadınlara eşit miras hakkı önerisine şeriatçılar tepki gösterdi Tunus Başkanı El-Beci Kaid es-Sibsi ülkedeki şeriatçı grupların muhalefetine rağmen kadınlara eşit miras hakkı getiren yasa tasarısını parlamentoya sundu. Tunus’ta kadınların eşit miras hakkının gündeme gelmesi ülkedeki şeriatçıların tepkisini çekmişti. Şeriatçı gruplar, kadınların eşit miras hakkından faydalanmaması için Cumartesi günü parlamento önünde kalabalık bir eylem düzenlemişti. Tunus'ta hali hazırda geçerli olan İslami yasaya göre kadınlar erkeklerin aldığı mirasın yarısını alabiliyor. Tunus Başkanı El-Beci Kaid es-Sibsi bugün kadınların eşit miras hakkından faydalanabilmesini sağlayacak olan yasa tasarısını parlamentoya sundu. Fakat bu yasa tasarısına göre isteyen aileler şeri hukuka göre miras paylaşımı yapmayı sürdürebilecek. Tunus’ta geçtiğimiz sene kadınlar Müslüman olmayan erkeklerle evlenebilme hakkı kazanmıştı. http://haber.sol.org.tr/dunya/tunusta-kadinlara-esit-miras-hakki-onerisine-seriatcilar-tepki-gosterdi-245304
 3. zeus-

  Başı açık AKP ye oy veren kadınlar

  Başı açık şeriatı savunan kadınları Facebook'ta görüyorum. Şeriat Allah'ın kanunlarıdır diyip duruyorlar.
 4. zeus-

  Başı açık AKP ye oy veren kadınlar

  Referandumda evetti kutlayan AKP li kadınlar.
 5. zeus-

  Başı açık AKP ye oy veren kadınlar

  Başı açık AKP ye oy veren kadınlar. Son zamanlarda bu tipleri çok görmeye başladım. Bu tipler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bazı başı açık kadınlarda şeriattı savunuyorlar.
 6. zeus-

  AKP şeriatçı mı?

  AKP şeriatçı mı yoksa dini kullanan sahtekarlar topluluğu mu? AKP nin kanalı TRT de neden kadınların başı açık? Şeriatta bir erkek dört kadın alır. Miras paylaşımı ve şahitlikte kadın yarımdır. Bu tür şeriat yasalarını 16 yıldır hiç yasalaştırmadı ama ülkeyide yobazlaştırdı. AKP nin amacı ne? Ülkeyi soyup zengin olmaya çalışan sahtekarlar topluğu mu? Bence bu sahtekarların şeriatla ilgileri yok.
 7. zeus-

  Tekbirli polis özel harekat yemini hakkındaki düşünceleriniz

  Avrupa'daki müslümanlar çok çocuk yapıyor.
 8. zeus-

  Tekbirli polis özel harekat yemini hakkındaki düşünceleriniz

  Benim yurtdışından bile umudum yok. Avrupa'yıda İslamcılar basmış. Avrupa İslamlaşıyor. Dünya'nın geleceği hiç iyi değil.
 9. zeus-

  Tekbirli polis özel harekat yemini hakkındaki düşünceleriniz

  Türkiye'de laiklik 1950 yılında çok partili hayata geçişle yıkılmıştı zaten. CHP nin en büyük hatası çok partili hayata geçmesidir. Müslümanların çoğunluk olduğu bir ülkede ve çok partili bir düzende laiklik ayakta duramaz.
 10. Bu saydığın ülkeler müslüman değiller. İslam'ın olduğu yerde gelişmişlik olmaz. İslam şeriatıyla bir ülke gelişemez.
 11. zeus-

  İran'ın laik olduğu zamanlar

  İran'da Laiklik
×