Jump to content

multiplayer1

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  592
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

multiplayer1 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 08-06-1995

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kocaeli-Denizli

Güncel Profil Ziyaretleri

1.828 profil görüntüleme
 1. multiplayer1

  ahzab-33

  Senin hala banlanmaman forum yönetiminin ne kadar aptal insanların elinde olunduğunu kanıtlıyor
 2. multiplayer1

  Laiklik ilkesinin yeni anayasada yer almaması

  Yapabilecek yürek yok. Ne sivil ne askeri. Darbe bu ülkede bu saatten sonra asla olmaz.
 3. multiplayer1

  Laiklik ilkesinin yeni anayasada yer almaması

  Laikliğin Türkiye'de kaldırılmasının iyi sonuçlar vereceğini ben de düşünmüyorum. Ancak laikliğin uygulanabilir olduğunu da düşünmüyorum. Şimdi bu laiklik, müslümanlara sokaklarda hayvanları kesmelerine izin verirken, satanistlerin izbe yerlerde kedi kesmesine de izin verebilecek mi? Dünya üzerinde çok çeşitli dinler var. Çok değişik ibadetler var. İnsan kurban eden kabile dinlerinden, kurbağanın üzerindeki mukoza benzeri sıvıyla kafayı bulan dinlere kadar. Laiklik ne bunların hepsini özgür kılabiliyor, ne de hepsini yasaklayabiliyor. Laiklik bence tek başına gereksiz, ancak ülke anay
 4. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Bakın, bu PKK'lı lafını nerden çıkardınız bilmiyorum. Ancak bu forumda benim PKK'yı ağır eleştiren onlarca mesajımı bulabilirsiniz. Ben sadece Türk Milliyetçiliğine değil, tüm milliyetçiliklere aynı gözle bakıyorum. Senin nezdinde tüm bu PKK'lı yaftasına ortak olanlara söyleyeyim. Varsayalım ki PKK Pankürdizmi savunan bir örgüt olsun. Ben bu milliyetçiliğe karşıyım. Varsayalım ki PKK Komünizmi savunan bir örgüt olsun. Ben buna da karşı çıkarım çünkü yöntem yanlış. Varsayalım ki -ve ben böyle düşünüyorum- PKK Marksist-Leninist görüşün arkasına saklanan, kapital uşağı bir örgüt olsun. Bu
 5. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Ben de onu diyorum işte. Bir şey farketmez. Milliyetçiliğin azı çoğu mu olur?
 6. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Kimseye biat ettiğim yok. Ben bilmiyor muyum Che'nin homoseksüellerle, zencileri sevmediğini. Doğru mu düşüncesi? Tabiki de yanlış. Ben yanlış olduğunu bile bile arkasında duruyor muyum? Hayır durmuyorum. Bu profil fotoğrafı da herkesin gözüne batıyor nedense. Benim size anlatamadığım şu; sizin milliyetçilik sandığınız şey kendi vatan toprağının sevgisi. Ancak bu sevgi diğer insanların haklarını ellerinden almaya yetecek kadar asla büyük değil. Küba'nın ülke sloganı nedir? "Patrio o muerte" Ne demek hiç biliyor musun? "Vatan yahut ölüm!" Burada sorun şu ki, takip ettiğiniz medya, etra
 7. multiplayer1

  Kitap Yazmak İçin Yardım

  Word yetmiyorsa burada daha karmaşık özellikleri olan bir kitap yazma arayüzü var. Bir kitap yazmadan önce şurayı da okumanızı tavsiye ederim.
 8. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Milli sınırlarını korumak ne zamandan beri milliyetçilik oldu? O kadar seviyorsunuz madem sınırlarınızı, neden Musul için ayaklanmıyor yüzbinlerce "Milliyetçi". Bakın, Amerika'da aynısı yapıldı, Avrupada'da insanlara hediye paketleri içinde medya yoluyla milliyetçiliği-muhafazakarlığı matah bir şey gibi gösteriyolar. Kanmayın. Komunizmde yok mu sınırlarını korumak? Bu ne menem bir örnektir.
 9. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Siz neden bir adalet duygusu yerine bir üstünlük duygusunu tercih ediyorsunuz her seferinde ben onu anlayamadım. milliyetçilik -ğiisim isim Maddi ve manevi açılardan millet ve ülkesinin çıkarlarını her şeyin üstünde tutma anlayışı, ulusçuluk, ulusalcılık, nasyonalizm Şu şöyle dursun. Kavram kargaşası olmasın. Herkes Türkçe bilmek zorunda değil ama benimle tartışacaksan kullandığın her kelimenin anlamını bilmen gerek. İnsan haklarını, ne devletin ne de başka bir saçmalığın üstünde tutarım. Tutana da kimse kusura bakmasın ama özgürlükçü falan demem, yanlış düşünüyor derim. Zira bu
 10. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Aynen. Verilebilecek en öz cevabı vermişsiniz. Teşekkür ederim. Ben de kaç gündür laf anlatmaya çalışıyorum.
 11. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Kardeşim sen kendin gibi faşist olmayan herkesi PKK'lı olarak görüyorsan ya psikiyatra git, ya da göz doktoruna. Sen iyi değilsin. O kafanın arkasındaki böbürlendiğin türk topuzu kan geçirmiyor herhalde.
 12. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Bakın, beni nerden neye dayanarak PKK'lı ilan ettiğinizi bilmiyorum. Ama PKK'lı falan değilim. En az sizin karşı olduğunuz kadar karşıyım PKK'ya. Kendi cevabını kendin vermişsin zaten, madem metafiziğe inanmıyorsun, ırkının üstün olduğunu nasıl düşünürsün? Akrabanla başka bir insanı nasıl eşit tutmazsın? Onu buna üstün kılan nedir? Böyle ateist olamazsınız. Oldum sanarsınız. Sorun da değil zaten benim için. Ne hakim benim ne yargıç. Ama siz çok alıngansınız. Beni bir karar mercii olarak görecek kadar saygı gösterdiğinizi bilmiyordum.
 13. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Küçük bir beyinle karşı karşıyayız sanırım. Neyse sen geniş çaplı düşünmeye başladığında bana haber verirsin. Tüm dünya görüşüyle, akraba sevgisini bir tutarak zeka seviyeni baştan belli ettiğin için teşekkür ederiz.
 14. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Aforoz edilmedin. Herkes seni ateist biliyor hala. Ben ateist olarak görmüyorum sadece. Çok acıdıysa özür dilerim. PKK'lı falan değilim küçük ergen. Sadece sen PKK'nın ne demek olduğunu sosyalizmin, komunizmin ne demek olduğunu bilecek yaşta değilsin. Ayrıca; Ateizm asla bir din değildir. Ancak bu ilkeleri olmayacağı anlamına gelmez.
 15. multiplayer1

  Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

  Kusura bakma ben senle konuşmuyordum ama şöyle cevap veriyim. İlkokul seviyesinde tartışmalara girmiyorum. İstersen adam gibi tartışmak, tartışırız. Bunun kurallarını ben koymuyorum ama unutma ki sen de koymuyorsun.
×
×
 • Yeni Oluştur...