Jump to content

Sütlü Kase

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  311
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Sütlü Kase Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

297 profil görüntüleme
 1. Sütlü Kase

  Anlamak isteyenler için kısa bir video

  Videoda belirtilenleri yapamayan karıcaların soyları tükenmiş, artık yoklar. Sen onlar 'yok' olduktan sonra geldin o yüzden sanki başından beri sadece onlar vardı sanıyorsun. Elbette bu bilgi kesin ve dayanağı sağlam değil. Bu sadece evrimin ve sizin tesadüf olarak nitelendirdiğiniz şeyin aslında ne olduğunu açıklayan bir bilgi. Bu tek cümle senin bana sorabileceğin soruların %98 ini tek başına cevaplar
 2. Sütlü Kase

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Madencilik mi ? Böyle bir enerji kaynağı ile madencilik mi yapmayı hedefliyorsun ? Dilersen ironman zırhı yapabilirsin mühendislik kısmından anlamıyorsan sen güç kaynağını yapıp bana yolla ben zırh ile bütünleştirip sana yollarım küçük düşünme Aslında konuyla doğrudan bağlantılı olmasa da küçük boyutlarda yüksek enerji üretimi için güzel bir örnek
 3. Sütlü Kase

  Bu araç nasıl bu kadar güçlü?

  Videonun başında önde giden kırmızı arabadan daha az maliyetli olur Hemde baya az... insanların ilgisi için bir şey diyemeyeceğim videoyu baştan sona dikkatli dinlemedim ancak bu şeyin 10-15 dk dan daha uzun süre havada kalması pek olası durmuyor. Haliyle piyasaya yerel kullanım için sürülemez. Ancak zengin oyuncağı veya ilgi çekmek için reklam afişi olabilir. Şuan için bu makineler yatırım yapılacak şeyler değiller. Satamazsınız, 10dk havada kalan şey kimin ne işine yarasın ?
 4. Sütlü Kase

  Bu araç nasıl bu kadar güçlü?

  Bu tip tasarımlarda her yerde olduğu gibi en büyük sorun güç kaynağıdır. Yeterince küçük hacime yeterince büyük enerji sığdırılamıyor. Videoya göre bu makine sadece 9 dakika havada kalabiliyor. Daha uzun süre havada tutmak için daha büyük yakıt tankı gerekli ancak bu ağırlığı arttırdığı için, beraberinde daha güçlü ve büyük motorları da getiriyor. onlarda daha fazla yakıta sebep oluyor....... Buda boyutun sürekli arttığı bir döngüye sebep oluyor. Mühendislik açısından çok daha küçük ve az sayıda bir motor ile bir insana çok daha kuvvetli ivmeler verilebilir. Ancak bunu sağlayabilecek (en azından yeterince uzun) güç kaynağı mevcut değil. Bu güç kaynağı fiziksel olarak tasarlanamıyor. Böyle bir güç kaynağının icadı dünyaya çağ atlatırdı. Marvel filmlerindeki ironman karakterinin göğüsün deki ''Arc Reactor'' adlı kurgusal makine tam olarak bu bahsettiğimiz şeydir mesela. (belki biraz daha kendi kendine enerji üreten bir makine) Yani öyle bir güç kaynağının bulunsaydı o zırhı yapmak çocuk oyuncağı olurdu..
 5. Sütlü Kase

  İnsanların ve Cinlerin Kötü Enerjilerinden Korunma

  Varsa dişisinden alırım bir tane
 6. Sütlü Kase

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Hayrola yeni sabitler mi buluyorsunuz da haberim mi yok ? Neyin deneme yanılması olacak bu ? Ben sana söyleyeyim neyin deneme yanılması olduğunu bak. Bir A kütlesi olsun, bu A kütlesini B ivmesi ile yukarı kaldırmak için gereken kuvveti bulmak iste. İşte doğru ivmeyi tutturana dek farklı kuvvetler denemek deneme yanılma olur. Ancak işin doğru ve kabul gören kısmı fiziksel eşitsizlikler ile bu kuvvete ulaşmaktır. (zamanında türetilmiş olanlar - bilim birikim ile ilerler) Haa, sen kalkıpta şu kabloyu buraya bağla bunu buraya bağla bir tane plaka çıkar oradan diyip sınırsız enerji ürettim bak dersen kimse seni ciddiye almayacaktır. ►Nelere bağlı bu enerji ? (örneğin kablo kestini değiştirmek, plaka yüzeyini değiştirmek, plaka şeklini değiştirmek, dalga boyunu değiştirmek, malzemeyi değiştirmek, ..................) Bunlarla gelen enerji arasında bir orantı veya eşitsizlik kurabilir misin ? ►Nereden geliyor bu enerji ? Elektromanyetik dalgadan diyip işin içinden çıkamazsın, havada o kadar enerji zaten var diyip işin çıkamazsın, göstereceksin var olduğunu, göstereceksin sönümlenen enerjiyi........ Daha çok gider konuda popüler fizik için bunları anlatmanın anlamı yok. Hayal kırıklığı yaratmiyim elbette ama 2-3 video ve resim ile çözülecek iş değil bu. @John_Ahmet
 7. Sütlü Kase

  Cevaplarınızı bekliyorum .

  Atomlarda zeka ne zaman konumuz oldu. Sen bir şeyin (bitkinin) belli bir alandaki (dünyada) tüm özelliklerinin aynı veya çok benzer olmasından yola çıkarak tanrıya gitmedin mi ?
 8. Sütlü Kase

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Deneme yanılma yoluyla ''elektronikçilik'' oynayan cahillerin millete laf attığı güzel bir başlık olmuş.
 9. Sütlü Kase

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Ağır ol bakalım, bu ne atar ergenim ? Daha konuştuğun şeylerin ne olduğundan haberin yok gelmiş burada millete tasarım sunuyorsun. Basit bir soru sordum altına ekstra bir şey koymadım. Elektromanyetik dalgaların kaynağı yalnızca şudur demedim mesela. Bir şey zannettiğimde yoktu bu yüzden. İşin matematiğinden ve fiziğinden bihaber şekilde havaya konuşmak kolay tabii. ►Bir bokta yapabildiğin yok popülercinin tekisin. 3 kuruşluk bilgin olsaydı savunduğun şeyleri kendin yapardın. Sonucu da görürdün. Bir daha başka bir konuşmanın başında ergence çıkışmalarını dizginleyip öyle yaz ki ciddiye alalım.
 10. Sütlü Kase

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Ben niye soruma cevap alamadım
 11. Sütlü Kase

  Cevaplarınızı bekliyorum .

  Dünyanın başka yerine gidince alkolle hayatta kalması gereken bir bitki mi beklendik oluyor ? Ne zaman şartlar sayesinde günümüz canlılığının böyle sonuçlandığına inanacaksınız merak ediyorum. Diyelim su dışında bir çözücü kullanarak hayatta kalmayı sürdüren bir bitki geçmişte vardı. Ama yaşam savaşını kaybetti ve soyu tükendi. Ne kadar zaman geçti niye hala aynı sorular ?
 12. Sütlü Kase

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Nasıl toplamayı düşünüyorsun ? Elektromanyetik dalgayı nereden, nasıl bulacaksın ?
 13. Sütlü Kase

  Bu kadının tedavi olması gerekiyor

  Cümleye bak... Egosu ayrı kokuyor, mantıksızlığı ayrı. Aydınlanması gereken birileri varsa aydınlanmamış olmaları gerekir yani boş beyin olmaları gerekir. Eğer boş beyin değillerse zaten foruma aydınlatma amacıyla giremezsin. Sen gitte parkta oyna bence.
 14. Sütlü Kase

  BİR HABER!

  Moralinin yükselmesine sevindim. Açıkçası konu başlagıcında yazacak bir şey bulamayacak kadar sarsılmıştım. Umarım uzun süre daha aramızda kalırsın.
 15. Sütlü Kase

  Cinleri gördüğünü söyleyen insanlara nasıl cevap vermeliyiz?

  Diyelim ki doğru olsun. Neden eşyaların yerlerini değiştirsinler ne gibi bir amaçları olabilir ? Sandalyeyi aldın öbür tarafa koydun. Niye yaptın bunu ne oldu yapınca ? Korkutma amaçlı uydurulmuş şeyler işte.
×