Jump to content

Sütlü Kase

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  552
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Sütlü Kase Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

639 profil görüntüleme
 1. İnsanlar maymunlardan değil primatlardan gelir. Maymunlardan gelmedik akrabayız. Seni teyzen mi doğurdu ?
 2. Sütlü Kase

  Kızlık zarı ve ilahi anlamı.

  Hiç bir anlamı yok. Zar bozulmadan yapılabilecek o kadar çok şey var ki bozulsa da bunlar olmasaydı dersiniz. Kısmi ihanete uğramış biri olarak, zarın sizin için bir şey ifade etmesine izin vermeyin. Zira karakterin orayla hiç bir alakası yok. Vajina duvarları birbirinden ayrılırken arada kalan bir yapı sadece.
 3. Sütlü Kase

  Libyada iç savaş neden bitmiyor?

  Bende bunların doğru olmadığını düşünüyorum. Halkın seviyesi ve düşüncesi ortada, tayyip tek başına karar veren ergen çocuk profili çiziyor diğer ülkeler için. Elbet tehlikeli olursa belli başlı bahaneler ile ipini çekmek için hal alabilirler. Kimse tehlikeli birine kontrol edemeyeceği bir güç vermek istemez. Elde ederse de alırlar elinden. (bkz. saddam) Amerikanın para kazanması vs gibi şeyler temelsiz görünüyor. Zira bir hükümetin para kazanması diye bir şey yoktur aslında. Ortada olan şey temelde halkın kendi parasının kendine faydası olmasıdır. (evet bizim ülkemizde çoğunu cebe cukkalıyorlar ama işin doğrusu bu) Yani para halkın parası. Haliyle bir ülkeyi zengin eden şey günümüzde içerisinde bulundurduğu yatırımcılardır. Amerika ve AB nin zengin olmasının sebebi teknolojinin o bölgelerde odaklanmış ve yatırımların kaynağının orası olmasından kaynaklanır. Tek başına Apple gibi bir şirket türkiyenin yıllık gelirinin toplamını cebinden çıkarıp o anda bir şahısa teslim edebilecek kadar kuvvetli mesela. Peki bu para nerede bulunuyor ? Neresi bu paranın bulunması için güvenli ? İşte bunlar gücü belirleyen şeyler. Kim bir islam bataklığına korkunç bir risk alıp şirketin temelini atar ki ? Hele ki Türkiye gibi hukuki sıkıntıları olan bir ülkeye.... Ben yapmazdım. Anca üzerinden ufak risklerle para kazanmaya çalışırım o kadar. Zaten şu ana dek (bakın burası çokomelli) olan buydu. Artık oda olmamaya başladı çünkü zarar ediyor insanlar. Silah satarak para kazanmak biraz komik yani. Nereye kazanılıyor bu para tam olarak ? Hiç...
 4. Sütlü Kase

  Matematik Soruları Paylaşalım

  Güzel sayılar
 5. Sütlü Kase

  Tanrı Kıskanç mı ki niye Şükür Etmeliyiz?

  Tanrının şükür etmene ihtiyacı yok, bu sadece seni rahatlatmak için var demek iyi bir kıvırma şekli, kabul ediyorum. Yinede yeterli değil. Çünkü bir temele dayanmıyor, şükretmek beni iyi hissettirmiyor mesela. Her zaman elde edilebilecek bir '' Daha iyi '' vardır, daha kötüsünü düşünmek ve şükretmek bir seçenek iken daha iyisini düşünüp etmemekte bir seçenektir. Eğer ki burada daha kötüyü düşünüp şükür etmen isteniyorsa, yukarıda yazıldığı gibi olay köleliğe gider. Çünkü bunun anlamı sana verilenle yetinmen gerektiğidir. ►Özetle, şükretmek her zaman '' daha iyi '' kavramının olduğu bir yerde ''daha kötüyü'' düşünmek ve halinden memnun olmaya çalışmaktır. Züğürt tesellisidir. Kendini salak yerine koymaktır. Motivasyonsuzluktur....... Daha uzar gider.
 6. Sütlü Kase

  İstanbul seçimi

  Ülkenin gerçeği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu pislik yıllarca temizlenmeyecek bu topraklardan. Bir neslin hayatını karartmış olacaklar.
 7. Sütlü Kase

  ateizmi öldüren ibadet ORUÇ

  Tanrı için aç kal tanrı için hayvan öldür..... Filmlerde falan görseniz dalga geçersiniz ama burada savunuyorsunuz. Yahu bir tanrı niye aç kal desin sana ?
 8. Sütlü Kase

  Kuant ve Kuantum ne demek Bilelim

  Pek anlamadım, bağlantı kuramadım ? Ben hayal edemeyenler için bir bakış açısı vermek istedim. @malta erigi gibi.
 9. Sütlü Kase

  Kuant ve Kuantum ne demek Bilelim

  Veri aldığınız yer duvar, ölçüm aletiniz fener, ölçüm yaptığınız şey ise, işte bunun gibi bir üçgen prizma olsun. Fener ile duvara yansıtarak üçgen prizmayı anlamaya çalışın.. Yansıtma açınıza göre ve prizmanın o anki duruş şekline göre gölge, dörtgen-üçgen şekillerini alacaktır. Bir şey aynı anda hem üçgen hemde dörtgen olamaz.... Yoksa olabilir mi ? Nasıl ? Güzel açıkladım ama değil mi ?
 10. Karpuzlar uçabilir çünkü atların 4 bacağı vardır. Bu yazdığım saçmalığı yanlışlayacak bir şey bulduğun zaman hatanı göreceksin.
 11. Sütlü Kase

  hodri meydan diyorum

  Arada bir piyasaya çıkıp forumunu ayaklandırmanız ne güzel. Nereden çıkıyorsunuz bilmiyorum ama ? Neyse, o değilde senin bu kırılgan hevesin sorulan soruları cevaplayabilecek sabra sahip mi emin değilim. Daha kavak ın sorduğu 1 cümlelik sorulara yanıt verememişsin.
 12. Durup dururken, ortada herhangi bir sebep yokken, o durumu meydana getiren sonuçlarla doğrudan ilgili olmadan bir şey öylece x den y ye dönüşebilir mi ? Evet öyle bir şey olabilir gibi görünüyor. Yinede ortada bir kanıt yok... Eğer bir yere yıldırım düşseydi bunun sebebini bilebilirdik, 2000 yıl önce olsa bilemezdik. Bir şeyin tamamen rastgele olduğu nasıl kanıtlanır ? Onunla ilgili her şeyi biliyorsan hala rastgele kalmaya devam eder mi ? Peki onunla ilgili her şeyi bilmiyorsan hala rastgele diyebilir misin ? Kısaca bilmiyorum ama cevap şimdilik evet gibi duruyor.
 13. @Zavallı ile bir tartışma yaşamış uyuz kapmış ve ona gönderme yapmış olabilir. Çok önemli değil bence. Bildiğim kadarıyla artık yazmıyor.
 14. Sütlü Kase

  İlginç Fizik Soruları

  Bu biraz genel bir bakış ve yazdığın formül ortalama hızı ifade ediyor. Bir araba 100m yolu 10 saniyede alıyorsa ortalama hızı 10m/s idir. Ancak gerçekten öyle midir ? ►Aslında söylediğin gibi zamanın sıfıra gitmesi aslında o cismin bize ani hızını verir. Zira bir cismin birim zamanda aldığı yolu kast ederken bu birim zamanı ne kadar küçültürseniz aslında aldığı yolu da o kadar küçültmüş olursunuz. Buda denklemin o kadar salt bir bakış açısıyla sonsuza gitmeyeceğini bize gösterir. belki tekrar vurgu yapmam gerek ancak matematikte sonsuz diye bir kavram ile işlem yapılmaz. Sonsuza giden bir şey ile işlem yapılır. İkisi aynı şey değil. Ve yine yanılıyorsun, DreiMalAli nin yaptığı işlem oldukça doğru.
 15. Sütlü Kase

  SADECE ATEİSTLER

  İçerde çok gizli şeyler oluyor sanırım.. Müritler artıyor, katılmak isteyen çok.
×
×
 • Yeni Oluştur...