Jump to content

Sütlü Kase

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  494
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Sütlü Kase Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

504 profil görüntüleme
 1. Sütlü Kase

  Maneviyatsız Ateistler

  Buda yeni mi çıktı ?? Senelerdir buralardayım, sayısız müslüman da gördüm ama '' başka insanları yaratan başka tanrılarda var. '' diyen ve kendine müslüman diyeni ilk kez görüyorum. Yeni moda mı bu ? Acaba bilimle bir yerde çelişti de ondan mı böyle kıvırdın diyecem ama.... Yok bu kıvırmakta değil bu koparıp almak oluyor. Bir dininiz vardı onuda 2 paralık ettiniz önüne gelen bir şey uyduruyor.
 2. Sütlü Kase

  mitingte katliam görüntüsü izletmek

  Bazen merak ediyorum, bir inançlının örneğin bir müslümanın nasıl böyle bile bile lades olduğunu. Canı gönülden inandığın şeyin kesin kurallarla (en azından onun bildiği bu) hak yemek, iftiralarda bulunmak ve insanları yalan ile manipüle etmek gibi şeyleri yasaklamasına karşın nasıl hala yapabildiğini. Bunun tarafımca tek açıklaması aslında inanmadığıdır. Biyolojik, olarak inançlı olmaya uygun değil. Onun için inançlı olmak nefes almak gibi, aklına geldiğinde bilinçli olarak nefes alabilirsin ve bunu farkında olduğun sürece kontrol edebilirsin. Ama sonuçta iş bir yerde kendi kendine bilinçsiz olarak yürümeye başlayacak ve sende o anda yapmaman gerekenleri yapıyor olacaksın. Bizim insanlarımız sadece akıllarına geldiğinde müslümanlar kalan zamanda bildikleri gibiler.
 3. Sütlü Kase

  mitingte katliam görüntüsü izletmek

  Bu alıntı sabah gazetesinden alındı. Aslında içerik değiştirilmiş. SAHİBİ AMERİKA'DA başlığından önce ekşi sözlüğün sahsın bilgilerini vermek direndiği. Uzun bir avukat-savcı işleminden sonra ancak bilgilerinin alındığına dair bir yazı vardı. Ancak kaldırılmış. SAHİBİ AMERİKA'DA başlığından sonra yazılanlar ise tamamen salak silkelemek ve insanları geri zekalı yerine koymaktan ibarettir. Böyle şeyler gördükçe bu ülkeden bir bok olmayacağı net şekilde görüyorum. Bu ülkenin siyasilerinden de bir halt olmaz :: Link https://www.sabah.com.tr/gundem/2019/03/17/katliami-oven-eksi-sozluk-yazari-tutuklandi
 4. Sütlü Kase

  mitingte katliam görüntüsü izletmek

  Tabi ki bizim medyamızda olay özellikle ve sadece müslümanları hedef alınmış bir saldırıymış gibi gösteriliyor. Üstüne üstlük saldırı bir hıristiyan fanatik tarafından yapılmış gibi de empoze ediliyor. Her ne kadar özünde ''özellikle'' müslümanları hedef almış bir terörist saldırısı olsa da, hedef sadece müslümanları öldürmek değildi. Din odaklı değil, ırk odaklı bir saldırıydı. Saldırgan göçmen karşıtı bir ırkçıydı, ve göçmenlerin öldürülmeleri gerektiğini savunuyordu. Yine halkı 'dıj' güçlere karşı manipüle etme yöntemi olarak kullanılacak bir olay. Tek ve ortak bir hedef göstermek insanları koyuna çevirmenin en etkili yollarından biri.
 5. Sütlü Kase

  Maneviyatsız Ateistler

  Sen doğruyu biliyorsan sende kalsın işte. Yoksa sen bizi yoldan çıkarmış ve yakmak isteyen allahının bizi yakmasına engel mi olmak istiyorsun ? Yoksa sen allaha şirk mi koşuyorsun ?
 6. Sütlü Kase

  Camiye yönelik terör saldırısı hk. gazete manşetleri

  Manifestoyu okudum Adam hıristiyan mısın ? sorusuna şu cevabı vermiş. Bu daha göçmen karşıtı bir saldırıydı. Adam din düşmanı değil, ağır bir ırkçı. Şöyle eklemesini de yapayım...
 7. Sütlü Kase

  Nefret suçu

  İntikam duygusundan kaynaklıdır. Senin bir değerine küfür etsem, fiziksel bir müdahale olmamasına karşı bana zarar vermek istersin. Bu zarar verme isteğinin legal hale getirilmiş hali oluyor. Tabi burada yasa koyma yetkisi olan kişilerin düşüncüleri esastır. Mesela müslüman olmayan farklı bir ülkede tespit edilebilir bir sistemde, aynı laflar edilmiş olsaydı devlet nasıl bir tavır izlerdi ? Örneği var mıdır ? Bildiğim kadarıyla sürüyle var, ancak başlarına ne geldiğini bilmiyorum
 8. Sütlü Kase

  Foruma moderatör seçelim.

  İşlerin böyle yürüdüğünü hiç sanmıyorum. Ayrıca ben yönetici olsam beni 2 günde kovarlar.
 9. Sütlü Kase

  Hristiyan terörü ve salt İslam düşmanlığı

  Ağır şerefsizin tekidir. Yaptığı çekimi baştan sona izledim 6 dakikalık bir video oyun oynar gibi silahsız sivilleri vurmuş. Madem hem adam öldüreceksin hemde müslüman olsun istiyorsun siktir git ışıd i falan hedef al. Götün yemez ama teröristlere saldırmaya.. Anca sivilleri vurursun. Yavaş yavaş öldürülmesi gereken bir piç. : Sanırım video daha da uzunmuş
 10. Sütlü Kase

  Entropiye rağmen evrim nasıl oldu

  Yavaş salla İncelemen gereken konu glikoliz. Elektrikle çalışmayan komplike sistemler yapılabilir.
 11. Sütlü Kase

  madde hiçbir zaman var olmadı.

  Varlığın tanımı insanlarca yapıldığı için hatalı bir sonuca varmış oluyorsun. söylediğin frekans farkının insanlıkça var kabul edilmesi onu var eder. Var tanımı insanlıkla sınırlıdır. Elektrikte bir potansiyel fark sonucu oluşur, yok mudur ?
 12. Sütlü Kase

  ölçü aletleri nasıl yapılıyor?

  Yapamazsın, yapacağın şeye göre her zaman uygun bir tolerans değeri olacaktır. Hiç bir zaman tam 1cm ye ihtiyacın olmaz.
 13. Yahu be insan, fikrin özgün bile değil ! Sağdan soldan bozma, tarihin tozlu sayfalarında kaybolmuş uydurma şeyleri karşımıza çıkarıp hadi aksini gösterin demekten başka yaptığın bir şey yok. Sen bir fikir sahibi değil, bir aracısın. Benim yetkin biri olmadığım var sayılsa bile, aracılık yaptığın bu uydurma şeylerin karşıt tezlerini de kendin bulmalısın. Bunları bir başkası düşünüp yapmaya kalkmışsa ve piyasada yoksa... Yine bir başkası veya başkaları bunun niye çalışmadığını göstermiştir. Ara ve bul. Özetle senin olmayan bir şey için bile niye burada kafa sikiyorsun be insan ? Hadi yazdık, yazmasak bu kadar üzerine gelmeyecem de.. Hem yazıyoruz hem kabul etmiyorsun. Dedim ki sana ağırlık merkezi işi bok ediyor. Karşılık verdiğin tek şey.. Hayır yapmıyor. Matematik istiyorsan matematik yapacaksın !! Göster bana hayır yapmıyoru !
 14. Çok fazla bildirim... Yazmam gerekenleri yazdım beni bu konuya daha fazla dahil etmenin anlamı yok. Ben öğretmenin değilim doğruyu göstermek adına bir sorumluluğum yok. Yazarım, anlarsan anlarsın. Anlamazsan beni ilgilendirmez.
 15. Sütlü Kase

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Gelirdi.
×