Jump to content

kavak

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.830
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

kavak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.257 profil görüntüleme
 1. Neden iyilik yapıyorsunuz?

  Bu yönde yapılmıș bilimsel araștırmalar var. https://www.nature.com/articles/s41562-017-0226-y Kadın ve erkeklerin beyin aktivitelerine göre kadınlar erkeklere nazaran paylașmaya daha meyilliler. Erkeklerde bencillik ön planda.
 2. Neden iyilik yapıyorsunuz?

  Bugün tesadüfen, bir belgeselde rast geldim. Erkekseniz ve kendinizi mutlu mesut hissetmek istiyorsanız, mümkün olduğunca egoist davranmak yeterli. Bu durumda, erkek beyni, kișiyi resmen hormon salgılayarak mükâfatlandırıyormuș. İyi mi ?! Davranıșlarınızın içine iyilik yapmayı eklediğinizde, nasıl bir sonuç çıkıyor. Orasını da siz araștırıverin.
 3. MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  Bu fıkra, mal bulmuș mağribi gibi buraya dalan, gri hücreleri eksilmiș ve yegâne hedefi sadece dinini güzellemekten ibaret olan müslüman forumdașlara gelsin: Anne: "Oğlum, haydi kalk artık!. Camiye gitmelisin." Oğlu, hiç oralı olmadan yorganı kafasının üzerine çeker. "Oraya gitmek istemiyorum.", der. Anne: "Peki, niye gitmek istemiyorsun ?" Oğul: "Hem uzun sürüyor, hem de Imam da bayağı sıkıcı. Cemaatte beni sevmiyor ve hiç dikkate almıyorlar." Anne: "Olsun, yine de oraya gitmek zorundasın." Oğul: "Hoșuma gitmiyorsa, niye gitmek zorundayım ki ?!" Anne: "Caminin imamısın da ondan !"
 4. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Bugün mâlum yandaș medyada(Yeni Akit) șöyle bir haber gözüme çarptı: "Vücut hatları belli oluyor, bayan voleybol takımı olmasın." Bu zihniyetin iși olmaz özgürlüklerle, onu öcü gibi görür. Üstüne vazife olmamasına rağmen, milletin herșeyine karıșırlar. Kendi hayat tarzını, kendinden olmayanlara dikte etmeye uğrașırlar. Rahat bırakmazlar. Hedef belli; birgün güneșli güzel bir havada, sevgilinizle ele ele sokakta dolașırken karșınıza resmi âhlak polisleri çıktığında, anlarsınız anyayı konyayı.
 5. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Gücü ellerinde bulunduran bunlara kalsa, kendi vatandașlarına bir gram özgürlük vermezler. Geçenlerde çakma Prof. ünvanlı birisi, okumuș, bilgili, çağdaș insanlar yerine cahil ve okumamıș insanlara güvendiğini, utanmadan yumurtluyordu. Özgür, çağdaș, tepki gösteren, düșündüğünü korkmadan söyleyenlerden hoșnut değiller. Çünkü mevcut ortam değiștiğinde uçup gideceklerini biliyorlar.
 6. İSAYA DOĞAR DOĞMAZ KİTAP PEYGAMBERLİK VERİLMİŞ,

  Eskilerin masallarında, sallayan sallayana. Nasılsa sağlaması yapan yok, at gitsin. Efendim neymiș ? Birisi suyun üzerinde yürümüș, doğar doğmaz konușmuș, ülüleri diriltmiș vs. Diğeri ayı iki yarmıș, biryerlere uçmuș, parmaklarından su akmıș vs. Öbürü denizi cart diye ikiye ayırmıș, asası yılan olmuș vs. Bașkası havyanlarla senli beni konușurmuș, rüzgar habire peșinden gidermiș, cinler emrindeymiș vs. Berideki biri duayla kara koyunları beyazlaștırmıș, tașlar koyun olmuș vs. Daha neler var; ağzınız pir parmak âçık kalır, o derece yani. İșin hazin yanı, hâlâ bunlara gerçekmiș gibi inananların olması. Bunları yüzlerine vurunca, pișkin pișkin çok bilmișlik yapmaları yok mu ?. İște asıl mucize bu olsa gerek.
 7. Hümanizm bir şerefsizliktir

  Bazıları, sayısız örneği varken bile șunu bir türlü anlamıyor. Savaș öldürür, bașka bir hedefi de yoktur zaten. İkincisi ise birinin katil teröristi, diğerinin kahramanıdır. Hep böyle olmuștur. Humanistliğin bunlarla iși yoktur.
 8. Neler yapılabilir?

  @Bir Buçuk´un konusu resmen mundar olmuș. Yazık. Neler yapılabilir ? Bence vaziyet ortada; her özgürlüğün bir bedeli vardır. Güç, özgürlüklerle hiç iși olmayanların eline geçmișse ve çoğunluk bunların peșindeyse, beklemekten bașka çare yok bence.
 9. Özgür irade denilen kavramı adaletlimidir?

  Her insanın yazım stili farklıdır, kendine özgüdür diyebiliriz. Her ne kadar değișik yazmaya uğrașsanızda, eninde sonunda kendinizi ele verirsiniz. Elinizde yeterince malzeme oluștuğu vâkit, bir yazının kimin elinden çıktığına dair somut bir kanaate varmak mümkündür. Askeriyenin ve birçok gizli servislerin de kullandığı "Analysis of Text Data (ATD)" yöntemini mesela, mâlum kitaba uyarladığınızda, ortalama 50 civarında değișik yazarı olduğu ortaya çıkar. Karman çurman olması da biraz buradan geliyor desek, yeridir hani. Bu arada "?" sabıkalı mâlum konu sahibinin de kulakları çınlasın, emii .
 10. Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

  Bazı safkan müslüman forumdașlar, yine biryerlerinden sallamıșlar. Masalların, mitlerin peșine takılmıș gidiyorlar. Bu cici fıkra onlara gelsin: 100 tane rahibenin yașadığı manastırın birinde, bașrahibe hepsini olağandıșı bir toplantıya çağırır. Bașrahibe: "Bu gece manastırda bir adam vardı!" 99 rahibe: "Uhhhhh !!!!" 1 rahibe : "He he he !!!!" Bașrahibe: "Adamın yanında prezervatif de vardı!" 99 rahibe: "Uhhhhh !!!!" 1 rahibe : "He he he !!!!" Bașrahibe: "Prezervatiflerde delik vardı!" 1 rahibe: "Uhhhhh !!!!"
 11. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Özgürlük bizim milletin neyine ?! Tee 1923´ten eskilere geri dönecek olsak, birileri çan çalıp göbek atar muhtemelen. http://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/yilmaz-ozdil/asansorde-halvet-2236295/
 12. Kerametler

  Bu kısa ve șirin nükte, gerçeği arayıp bir türlü bulamayan, fakat dinsizlere anlatmaya çalıșan safkan müslüman forumdașlara gelsin: Dinsizler neden Viagra kullanmazlar ? Yeniden dirilișe inanmadıkları için.
 13. Kerametler

  Adamın biri Genezareth gölünde turistik bir kayıkla dolașmaya karar vermiș ve kayığa binmiș. Bir süre sonra gölün sonuna geldiklerinde kayıkçı: "Bu seyahatın üçreti 500,- $" demiș. Bunu duyan müșteri, "Oha. Olur mu öyle șey, çok pahalı!" diye çıkıșmıș. "Burası herhangi bir göl değil. İsa´nın bu gölde suyun üzerinde yürüdüğünü hatırlatmak isterim." diye yanıtlamıș kayıkçı. Müșteri:"Bu fahiș fiyat karșısında eminim yürümüștür."
 14. Fiziksel Sorunlarım

  Kadınlar erkeklere nazaran daha yavaș așık oluyorlar, iși zamana yayıyorlar. Lâkın karar verdikten sonra, birlikteliğin uzun sürmesinden yana daha meyilliler. Yașları ilerledikçe daha az seçici oluyorlar. Zannedersem bunda arz talep durumu etkisini gösteriyor. Tabii bunlar benim șahsi hayat tecrübelerim.
 15. Nafaka

  Şayet Türkiye de durum böyle ise, bunun adaletli bir düzenleme olduğunu savunmak zor. Bulunduğum ülkede boșananlar genç, çalıșabilir durumda ise ve çocuk yoksa, nafaka ödeme süresi sınırlıdır. Bununla beraber evlilik süresi kısa ise ( örneğin 2 sene kısa bir süredir), bu durumda da nafaka süresi sınırlıdır. Ayrıca daha önce de dediğim gibi, çalısabilir durumda ve düzenli bir geliriniz olmalı nafaka ödemek için.
×