Jump to content

kavak

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  4.448
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

kavak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

2.397 profil görüntüleme
 1. kavak

  Allah şirk koşmayı kesinlikle affetmez mi?

  Kesin bir bildikleri vardır. Şaka bir yana; gelen sallamış, giden sallamış. Piyasadaki dinlerin ve kitaplarının kısa ve yalın özeti aslında bu.
 2. kavak

  Ruhçuluğun Hıristiyanlıktaki Tezahürleri

  Dın, dın, dın. Dını, dını, dını, dın. Dını, dını, dını, dıııııııın.
 3. kavak

  Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

  Fazla üzerine gitme, abisi... Bunların çapı anca bu kadar ki "evrimleşmek, uyum sağlamak, adapte olmak" gibi kavramlar bunlara birkaç gömlek büyük gelir. Binlerce, milyonlarca senenin nelere kădir olduğunu kavrayamıyorlar. Anlatsan, anlayacaklarını zannetmiyorum. Neredeyse hepsi buraya damlar damlamaz, hemen çok bilmişleri okumaya başlıyor. Sonra da sap gibi ortada kalıveriyorlar. Hele bir de pişkin pişkin, insanların mıncıkladığı kitaptan laflar getirmeleri yok mu ?! Mesela bir çoğu, Dünyanın Güneşin etrafında veya Ayın Dünyanın etrafına milim kaymadan döndüğünü de zanneder ve bunda mucizevi bir düzen görür. Mesela "Savaşma, seviş!" söylemi bunların tüm kutsal kitaplarına bin basar. Ne anlama geldiğini sorsan, aval aval bakarlar.
 4. kavak

  Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

  Görünen o ki, sadece müslumanlar değil bilakis müslüman olmayanların bazıları da Ateistleri ısrarla yanlış tanımlıyorlar. Ateizmin bireyleri olan Ateistlerin tanrıyı reddetme noktasından başka hiçbir ortak paydaları olmak zorunda değildir. Böyle bir iddiası da yoktur, yani pezevengi, katili, sübyancısı, yobazı, aydını, bilim adamı da Ateist olabilir. Nedir Ateistleri habire belirli bir kaba sokma gayretleri?
 5. kavak

  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

  Dinlere neden bilimden daha fazla değer yüklenmek isteniyor, tam olarak anlayamadım. Bilim en azından tamamen tarafsızdır ve kimseye de kıyak geçmez. Peki dinler için bunu iddia etmek mümkün mü? Bilim herşeye cevap veremiyormuş. Bugün cevap veremiyorsa, yarını bekleyin, öbürgünü bekleyin. Ömrünüz yetmiyorsa, talihinize küsün. Çocuklarınıza, sizden sonrakilere bilim cevapları verecektir, hiç tasalanmayın.
 6. kavak

  Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

  1. Bu soruları daha önceleri birden fazla kez sormadığına emin misin ? 2. Sen hălă müslümanlıkta debelendiğin müddetçe sana Deizm, Agnostizm ve elbette Ateizm bir kaç gömlek büyük gelir. En kolayından kolayından başla, yani Müslümanlığı sorgula.
 7. kavak

  Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

  Saptırmak falan değil, dürüst değilsin ve hiçbir zaman da olmadın. Cevapsız falan kaldığı da yok, bunca zamandır bu konularla ilgili özellikle sana sayfalar dolusu yazılar yazıldı. Aklınca uyanıklık yapacaksın, sanki hiç konuşulmamış, hiç yazılmamış ayaklarına yatacaksın. Yemezler. Bu arada @teflon duymasın, bu söylediklerini. Sana en fazla emeği geçenlerden birisi odur.
 8. kavak

  Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

  Farzet orada ateist kişi saçmalıyor, demek ki bütün ateistler de saçmalıyor. Aklınca bunu demeye getiriyorsun. Senin mantığına tüküreyim. Buraya sadece bu amaçla sayısız videolar getirdin, yalan mı?! Hepsi de elinde patladı. Ateistlerin sadece tek bir ortak paydası var diye, sana ve senin gibilere kaç defa daha söyleyeğiz?!
 9. kavak

  Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

  Bak hălă ısrarla, orada yazmamaya diretiyorsun. Bilmiyorsun ama bilemediğin için bu kitabı eleştirmek hiç aklına gelmiyor mu? Bu kitap neden bu kadar anlaşılmaz ve karman çorman yazılmış diye, kendi kendine de mi sormuyorsun?
 10. kavak

  Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

  Kaytarma ve diğer konuya git; adamsan orada yukarıda dediklerimi yaparsın! Boş lakırdılara karnım tok.
 11. kavak

  Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

  O zaman bilmediğini yaz ve o kitabın içeriğini anlayamadığın için, cesaretin varsa ve dürüstsen, onu yazanları/yazdıranları eleştir de görelim bakalım. Görelim bakalım; bunca zamandır el mi yaman sen mi yaman !
 12. kavak

  Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

  Sen önce git Sağduyu´nun diğer konuda sana sorduğu soruyu dürüstçe yanıtla. Bana orada anlamadığını yazmıştın. Neden anlamadığını da yazmayı unutma! Sonra buraya gelip oturacaksın, emek vereceksin, kendin yazacaksın ne istediğini. Yok öyle yağma ve senin burada uşağın da yok ve hazıra konma da yok. Belki o zaman, birileri sana yanıt verir.
 13. kavak

  Bakara/Düve Suresi 223. Ayet

  Bir sen eksiktin...beni tebrik falan etme, çünkü senin samimiyetin şaibeli! Sağduyu´nun son cümlesini okudun mu?
 14. O yanan şeyler, sendeki sayıları bir hayli azalmış olan gri hücreler olmasın ? Dindar atalarının zamanında zırvaladıkları bu sözlerin doğruluğunun sağlamasını nasıl yapıyorsun, anlat hele bir. Nedir bu cennet/cehennem sayıklamaları? Bu dünya neyinize yetmiyor?
 15. kavak

  Hem Ateistlere Hem Dincilere Sorum Var

  Sn. @teflon Bakıyorum, bizim şu karamsarhumanı es geçmişsiniz.
×
×
 • Yeni Oluştur...