Jump to content

kavak

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  3.517
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

kavak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.775 profil görüntüleme
 1. kavak

  Tanrının Olanaksızlığı

  Son yazdıklarınıza çok şeyler söylenir ama bu cümleniz evlere şenlik gibi olmuş. Şimdi hal böyle iken, sizinle veya sizin gibilerle nasıl fikir alışverişi yapılır ? Acaba bu hiç mümkün mü ?
 2. kavak

  Kendimi nasıl tanıyabilirim/anlayabilirim?

  En samimi arkadaşlarınıza (ailenize, eşinize, sevglinize hatta yetişkin çocuklarınız var ise onlara vs.) sizin kişiliğinizi tarif etmelerini talep ediniz. Yalan söyleyecek halleri yok ya, yani aynayı kendinizden ziyade onlar suratınıza tutsun. Kendi hakkınızda hiç aklnıza gelmeyen veya ilginç şeyler duymanız muhtemel.
 3. kavak

  Tanrının Olanaksızlığı

  Haber eski ama görünen o ki hălă güncelliğini koruyor. Artı dua ekiplerinin seçkin, aydın ve imanlı dindarlardan oluşması şart, yoksa aha şuna benzer gelişmeler kaçınılmaz: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/yagmur-icin-dua-ettiler-sel-geldi-39092817
 4. kavak

  Tekillik hiçlik midir,Hiclikten Tanrı yaptı argümanı üzerine

  Harbiden merak ettim şimdi. Bunların cevabını hele siz şuraya yazın bir bakalım.
 5. kavak

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  İlle de birşeylere inanmaya hevesli olanları tutan yok. Taşa mı, toprağa mı, ineğe mi inanmak istiyorsunuz. Neredeyse her zevke hitap eden din var. Seçin, beğenin, alın. Piyasadaki dinleri istediğiniz kadar araştırın, ancak bunu yaparken sadece önde gelen popüler dinleri değil, adı sanı duyulmamış olanlar hakkında da bilgi toplayın ki önyargısız olmadığınızı kendiniz tasdikleyin. Neden bunu söylüyorum, çünkü "Bütün dinleri araştırdım, sonunda İslam da karar kıldım" diyen yalancıları çok gördü bu forum. Mesela Cargo kültler hakkında da bilgi edinin, ki bu kültler ne kadar kısa bir zamanda dinlerin başlaması, gelişmesi ve değişime uğraması hakkında epeyi ipuçları verir size. Hatta bununla ilgili bir konu bile açmıştım. Şayet sonunda kararsız kalacak olursanız ama dinsiz imansız bu hayat yavan diyorsanız, size Afrika´lı Maassai kabilesinin dinini tavsiye ederim. Şaka değil, bunların tanrısı dünyadaki bütün sığırları sadece kendilerine hibe etmiş. Yani kendinden olmayanların hepsi sığır hırsızı. Bu zihniyet size bir yerden tanıdık geliyordur muhakkak.
 6. kavak

  Tanrının Olanaksızlığı

  Bugünden tezi yok, bütün İslam ülkeleri en kısa zamanda bir araya gelip S.İ.D.T.(*) isimli ittifakı kurmaları yönünde çalışmalara başlamalıdırlar. Başlamak yanlış kelime; hemencecik hayata geçirilebilir, çünkü sadece gözü kara imanı pek dindarlardan oluşan bir ekibe ihtiyaç var. Pis Amariga mı kafa tutuyor; anında bu ekibi devreye soktunuz mu, dut yemiş bülbüle döner. Kalleş ve kıskanç Evropa mı mıy mıy yapıyor; bu ekibin 10 dakika süren dua seansı bunların feleğini şaşırtır. (*) Sadece İslam ülkelerine mahsus uluslararası dua timi
 7. kavak

  Dünyanın dört bir yanından yaratılıș mitleri

  51. Afrika: Wapangwa kabilesinin yaratılış miti Güneş, ay ve yıldızların oluşmasından evvel sadece rüzgar ve üzerinde birkaç tane karıncanın barındığı bir ağaç vardı. Herşeyi denetleyen söz de vardı ama söz gözlemlenemiyordu. Söz yaratılışın tetikleyicisiydi. Bir keresinde rüzgar, kendisine engel olduğu için ağaca öfkelendi. Bu yüzden kuvvetlice esti ve böylece karıncaların yaşadığı dalın birini kırdı. Karıncalar kırılan dal ile beraber yere düştüklerinde çok acıkmışlardı. Ancak yiyecek hiçbir şey yoktu, dolayısıyla daldaki tüm yaprakları yediler ve sadece kocaman bir yığın sıçmış oldukları yaprağın birini geriye bıraktılar. Daha sonra hiçbir yaprak kalmadığında, kendi dışkılarını yemekten başka seçenekleri kalmamıştı. Zamanla sürekli kendi dışkılarını yedikçe ve onları yine sıçtıkça, yığın, bir dağa dönüştü ve nihayet ağacın boyuna ulaştı. Karıncalar, o vakit yapraklardan ziyade dışkıları tercih ediyorlardı ve dağ yeryüzüne dönüşene kadar, bu eyleme devam ettiler. Süzgar hălă öyle siddetle esiyordu ki, dışkı yığınının parçaları sertleşmeye başladı ve taş haline geldiler. Söz, kar ve sonra sıcak süzgarı gönderene kadar yeryüzü yavaşça biçimlenmeye başlamıştı. Bu eylem karı eritti ve büyük bir tufanı getirmesine neden oldu. Sular karıncaları öldürdü; su herşeyi örttü. Daha sonra yeryüzü, yaşam ağacı ve taşlar, ağaçlar, otlar, nehirler, okyanuslar birleştiler ve biçimlendiler. Hava etrafta şakıyarak uçan mahluklar doğurdu. Bu mahluklar yeryüzüne geldiler ve hayvanlar, kuşlar ve insanlara dönüştüler. Herbiri kendi türküsü veya kendine özgü dili ile. Yeni mahluklar aç idiler. Hayvanlar yaşam ağacını yemek istiyordu ama insanlar onu koruyordu. Bu ikilem insanlar ve hayvanlar arasında büyük bir savaşa ve zamanla birbirlerini yediği bir geleneğe dönüştü. Savaş o kadar acımasızdı ki, yeryüzü sarsılıyordu, parçaları uçuşup ısınıyordu. Bunlar güneş, ay ve yıldızlara dönüştü. Savaştan sonra tanrıların, yağmurun, gök gürültüsü ve şimşeğin yaratılışı geldi. Uzun kuyruklu ve tek boynuzlu bir koyun savaşın sona ermesine o kadar sevinmişti ki, havaya zıplamaya başladı, ateş aldı ve gök gürültüsü ve şimşeğin kaynağı oldu. Yukarıya zıplayan yeni tanrılar insanlara karşı kabaydı. Tanrılardan birisi insanlara şunu söyledi: "Havaya zıplayan koyun, yegane yaratıcı olan sözü öldürdü ve sizi küçükleştirdi ve sizler sonunda ateşte yok olacaksınız."
 8. kavak

  Tanrının Olanaksızlığı

  Ohoo, konu teee dualarda yatan gizli(!) kudrete kadar gelmiş. Yahu bu Islam ülkelerinin yöneticilerinde birazcık kafa olsa, elin gavurundan milyar dolarlık silah alacaklarına ve haliyle onlara bağımlı kalacaklarına, ellerinde peygamber tastikli ve tanrı destekli çok etkili imkanları seferber etmeleri yeterli. Sıkıştıkça iki dua, bir beddua kăfidir. O zaman karşılarında ne pis Ameriga nede kalleş Evropa kalır. Bunu neden denemiyorlar, anlamadım gitti. Yoksa bizden habersiz mi deniyorlar acaba ? Bu durumda elde ettikleri sonuçları merak etmiyor değilim.
 9. kavak

  İzmir'in kızları neden güzeldir?

  Farkındayım, hele bizim memleket ilk ona girsin, sonra şehirlerarası mukayeseye başlarız. Konu sahibi olarak farkındaysan, bunların ne alakası var ? Çaktırmadan siyasi mesaj mı vermek niyetindesiniz ?
 10. kavak

  Büyük Usta Levent Kırca'yı Özlemle Anıyoruz

  Sanatçılar, kendi toplumlarının karasteristik durumlarına ve ilişkilerine biçim ve anlam vermeye çabalayan duyarlı ve yetenekli insanlardır. Eserlerinde sadece toplumsal aktuel konuları yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda insanları çeşitli yöntemlerle (düşünce, dil, ses, resim, yazı vs.) etkileyerek gelişimi belirli bir yöne sevketme potansiyeline sahipler. Siyasi olarak hiç suya sabuna dokunmayan sanatçılar ve sanatcıyım(!) diye ortalıkta dolaşanlar yok değil, sanırım bunlar çoğunluğu oluşturuyorlar. Bir de sürekli siyasi gücün yanında gözükmekten gocunmayanlar da var elbette, ki en çok bunlara gülerim(!).
 11. kavak

  İzmir'in kızları neden güzeldir?

  Her ne kadar zevk meselesi dense de, ilk 10´da şu ülkelerin adı geçer: Kolumbiya Bezilya Amerika İspanya Rusya Hollanda Fransa Bulgaristan İsveç İtalya Üzgünüm sevgili forumdaşlar, şirin memleketimizin güzel kızları bunların arasında yok.
 12. kavak

  ibrahim-4 Her kavme kendi diliyle Peygamber

  Muhterem Her geçen gün iki yüzlü çehrenizi çehrenizi görmeye alıştık artık, ancak siz yukarıdakine benzer zırvaları zırvalamaktan bıkmadınız. Zamanında favori tanrınızın kimliğıni sorduğumuzda, din göndermeyen bir tanrının müridi olduğunuzdan bahsetmiştiniz, ki daha o zaman kaçak güreşmeye başlamıştınız zaten. Hălă utanmadan sıkılmadan bu mălum dinin güzellemesini yapıyorsunuz. Unutmadık, unutturmayacağız. Burada bulunduğunuz sürece ve ălenen müslüman olduğunuzu söyleyene kadar bunu gözüne sokacağız.
 13. kavak

  Tanrının Olanaksızlığı

  Bu yanıt bilimsel mi, yoksa kişisel mi ? İkincisi ise, siz gidiverin bir zahmet kendisi gelsin ! Kendisini dev aynasında gören insanlardan artık gına geldi.
 14. kavak

  GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

  Tahlalı köy gibi, ne idüğü belirsiz bir yerin olmasını neden bu kadar arzuluyorsunuz ? Nedir bu özlemin temeli ?
 15. kavak

  Tanrının Olanaksızlığı

  Bu yanıta tek bir kelime ile yorum yapacak olursak; zırva. Siz kimsiniz ki, bu sözde tanrının nesi oluyorsunuz da, onun özellikleri hakkında kapı komşusu gibi dedikodu yapıyorsunuz ?! O mu size nasıl birşey olduğunu fısıldadı ?
×