Jump to content

kavak

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  4.287
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

kavak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

2.286 profil görüntüleme
 1. Bak ne diyeceğim... Sittin sene "Tanrı vaar, var, vaaaar" diyenler yada demeye yeltenenler, onu varlayamıyorlarsa ki bugüne kadar bunu hiç kimse(tüm elçi adayları dahil) becerememiştir, şöyle bir kenarda tek ayakları üzerinde dikilsinler hele bir. Çünkü harbiden bunu hak ediyorlar; dikilsin dursunlar o köşede, teee savundukları tanrı kendini gösterene kadar. Bu din müritlerinin pabuç kadar dilleri var ama harbiden hepsi o kadar. Ne günlere kaldık yahu; hem suçlular hem de pişkin pişkin topu başkasına atmaya çabalıyorlar. Sevsinler...
 2. kavak

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Her dinin sabit doğmaları vardır. Tanrısını, elçisini ve varsa kitabını eleştirmek yasaktır; teklif dahi edilemez. Safkan dindarın aklının ucundan dahi geçemez, "Acaba ?" diye soru sormak. Kitabındaki bütün öğretiler, mesajlar ve eylemler ona göre çoook güzeldir. Kitabının içeriğine azıcık yan gözle bakma cesaretini dahi gösteremez. Ben biraz şanslı sayılırım; üç farklı dilde tercümelerini okuma şansım var. Bu tercümenlerin hepsi mu uyuz, bre ?! Yahu var içinde işte, sayıları bir hayli kabarık garip garip pasajlar. Kim kimi kandırıyor, acaba ? Ben şimdi "Bu menem kitabın içinde hoşunuza gitmeyen, sizi rahatsız eden veya aslında şunlar şunlar içinde keşke olmasaydı yada şu cümleler bir hayli talihsiz olmuş diyebileceğiniz pasajlar, heeeç yok mudur ?" minvalinde sorsam, kaç tane mangal yürekli müslüman itiraf etme cesaretini gösterir ?
 3. kavak

  sesli seccade ile kılınan namaz kabul olur mu?

  Hayır, yeterli değil. A´dan Z´ye kadar her bir parçası milli olmalı, ki müslümanlığı inandırıcı olsun. Gavurların sağı solu belli olmaz; mikro işlemciye bir troyan mikrobu yerleştirmeleri işten bile değildir. Benim gibi bir dinsiz imansızı ikna edemiyorsan, safkan bir müslümanı nasıl ikna edeceksin ?!
 4. kavak

  sesli seccade ile kılınan namaz kabul olur mu?

  İyi hoş da, bu robotların harbiden samimi bir müslüman olduklarını nereden bileceğiz ? Beyni kesinlikle gavur icadıdır.
 5. kavak

  sesli seccade ile kılınan namaz kabul olur mu?

  Yanlış; niyet yetersizdir. İslam, kayıtsız şartsız teslimiyet ister. İslam´ın A dediğine, A demek zorunluluğu var. Büyük A´yı küçük a yapma özğürlüğünü dahi kimseye vermez. Dediğim dedik, kestiğim kestikdir. Neden bu böyledir ? Sebebi gayet basittir. Malum kitaptaki her bir kelime, cümle ve pasaj malum tanrının bizzat kendi sözleridir. hür - köle - kadın: Sıralaması aynen böyle olan meşhur bir pasaj vardır. Dünya döndükçe, hiçbir müslüman bu sıralamayı, canı gönülden istese dahi değiştiremeyecektir.
 6. kavak

  Hayalindeki tanrının masal olduğunun ispatı

  Halep orada ise, arşın da burada. "Tanrı var, tanrı var" diye yırtınanlar, boşu boşuna zırlıyorlar. Buyursun kendi gelsin ve boyunu posunu göstersin. Müritlerinin zırlamalarını dinlemekten gına geldi artık. Evet; bekliyoruz efendim.
 7. kavak

  sesli seccade ile kılınan namaz kabul olur mu?

  Muhterem İmamlar robotlaşırsa, pardon, robotlar imamlaşırsa, Diyanete aktarılan bunca parayı kim yiyecek ? Robotlar ne anlar, para yemekten...
 8. Bunu da kendi haline bırakın. Kendi çalıp kendi oynasın...
 9. kavak

  sesli seccade ile kılınan namaz kabul olur mu?

  Bugüne kadar kılınmış tüm namazların getirisi ne idi ise, bununla kılınan namazın getirisi de o kadardır. Sıfır, zero, null, zéro, صفر , ноль vs.
 10. kavak

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Kisa ve öz: Lamı cimi yok. Ex-gelini ile evlenme hevesinde olanlar, bana göre insanlıktan nasibini almamış olanlardır. Kendi ahlak seviyemizi, kimlerin yazdığı/yazdırdığı bile bilinmeyen ve kullanım tarihi çoktan geçmiş yazıtlardan belirleyeceksek, kalsın o iş. Evet; eğriye eğri, doğruya doğru. Bakın ne diyeceğim... Eğer ki birini evlatlık edinmiş isem, onun benim gözümde öz evlattan bır gram farkı yoktur. Zamanı geldiğinde ona herşeyi de anlatırım lakin onun edindiği eş benim gelinimdir ve kutsalımdır. Anlaması kıt olanlara bir kere daha: Öz evlat = evlatlık ! Kan bağıymış, cartmış, curtmuş. Sevsinler !
 11. kavak

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Daha düne kadar "sevgilim, canımın içi, datlıım, aşkıım, bi daneem" dediğiniz bir kişiye "Anne !" demeniz bekleniyor ! Görüldüğü üzere, tanrının sağı solu belli olmuyor. Safkan müslümanlar kusuruma bakmasın ama herşeyin de bir sınırı var yahu...
 12. Kısa ve öz: Konu, harbiden hak ettiği(!) yeri bulmuş.
 13. kavak

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Ex-gelini ile evlenmenin güzellemesini yapmaya çalışanları şöyle ıssız bir adaya bırakacaksınız. Sonra günde 5 kere "ex-gelin ile evlenmek neyin nesidir ?" sorusunu onlara soracaksınız. Aşağıdakı şıklardan doğru yanıtları bulana kadar onları o ıssız adada kendi hallerine bırakacaksınız. a) Bilmiyorum b) Bir küflü peynir cinsi c) Elçi iddiasında olan birinin, tanrısından aldığı yüz kızartıcı yazılı bir onay d) Yıllanmış kırmızı şarap e) İnsanlık ayıbı
 14. kavak

  Biz onlara, “Aşağılık maymunlar olun !” dedik.

  Hem de nasıl... Dinlerin akıl kărı olmadığı gibi müritleri ise daha bir garip. Hangi dindara sorsanız; kendi dini imanı, tanrısı, kitabı vs. vs. vs. vs. vs. en yakışıklısı. "İyi hoş da, hepsi aynı anda en yakışıklısı olacak değil herhalde" demeye kalktığınızda, sanki uzaylımış sınız gibi muamele görmeniz işten bile değildir. Keza uzaylılar bunların "En yakışıklı din, benim dinim" edebiyatını görseler, bu dünyayı ziyaret ettiklerine bin pişman olmaları muhtemel.
 15. kavak

  Biz onlara, “Aşağılık maymunlar olun !” dedik.

  Harbiden ilginç bir nokta aslında. Eğer herşey onun eseri ise, şu malum kitapta kim kime hakaret ediyor acaba ?!
×
×
 • Yeni Oluştur...