Jump to content

kavak

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  3.968
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

5 Takipçiler

kavak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

2.069 profil görüntüleme
 1. kavak

  Tengricilik nedir?

  Tesadüfen, güneş sistemindeki başıboş gezen bütün asteroidler kafanıza düşsün, eeemi !
 2. kavak

  Geert Wilders'in gencligi

  Para, başarı, mutluluk - birisi(birileri) kendimizden daha iyi bir konumda ise çabucak kıskançlık krizlerine gireriz. Toplumlar da insan kümelerinden oluştuğu için zaten hep başkaları günah keçisi seçilir. Bu dünyaya yakası beyaz olan bir toplum pek yoktur, haliyle aman da şunlar böyle aman da bunlar böyle diyerek bir yere varılmaz. Atalarımız ne güzel demiş: "Çalış, senin de olsun."
 3. kavak

  Tengricilik nedir?

  @Tengrizm18 Muhterem Kulakları çınlasın, sizin de @akılsızşuursuzatom´dan geri kalır bir tarafınız yok. Al birini vur ötekine... Saçmalamakta çığır açacaksınız neredeyse.
 4. kavak

  Tevbe 9:36-37, Muhammed biyografisi

  Yine mi bu ay dede teranesi ?! Herşeye gücü yeten bu malum Arap tanrısının düştüğü hallere bir bakar mısınız ?! Güya kitabın telif hakkı kendinde ama açıklamaya gelince, pııırrrr diye kaybol... Haliyle meydan boş olunca, bu açıklama seansları da sittin sene daha devam eder.
 5. kavak

  Geert Wilders'in gencligi

  Kısa ve öz: Atalarımız ne güzel demiş: "Kedi, uzanamadığı ciğere miyav, der."
 6. kavak

  Müthiş sanat ve Tanrı

  Eğri oturup doğru konuşalım... Bu forumda 1 milyonun üzerinde yorum var, ki konuşulmadık irdelenmedik konu kalmamış. Bu yetmemiş, birçok konu sittin kere tekrarlanmış. Bu da yetmemiş, bazılarına neredeyse 50 kere izah edilmiş. Buna rağmen, hălă pişmiş kelle gibi buraya damlayıp, güya ilk defa duyuyorlarmış gibi aklıevvellik taslayanlar ve siktiri boktan konu açanlar var. Affedersin ama bir yerden sonra kayış kopuyor. Mesela ben sanal ortamda yakın bir zamana kadar senli benli yazmamaya gayret ederdim, ancak sizin sayenizde neredeyse bu huyumdan vazgeçmek üzeredeyim. Bilmem anlatabildim mi, muhterem ?! Gerçi muhteremliği artık pek hak etmiyorsunuz ya, neyse...
 7. kavak

  ölçü aletleri nasıl yapılıyor?

  Sevgili TEN TEN, son derece doğru ölçmek istiyorsan, bimetalı unut gitsin.
 8. kavak

  Müthiş sanat ve Tanrı

  Sen kiiim, felsefe kiiim ?! İkiyüzlü ve yalancı müslüman; ilk geldiğin zamanlarda yumurtladığın lafları unutmadık, unutturmayız.. Sana favori tanrını sorduğumda, ne demiştin o zamanlar ? Yazayım mı tekrar ?!
 9. kavak

  Maneviyatsız Ateistler

  Gel de buraya damlayan şu müslümanlara gülme ! Biri gelir, "hadisler uydurma" der. Biri gelir, "sadece kitap yeterli" der. Biri gelir, "hem kitap hem hadis şart" der. Biri gelir, "gerçek İslam bu değil" der. Biri gelir, "kitabı anlamak için Arapça bilmek gerek" der. Biri gelir, "o kelimenin anlamı sadece benim dediğim gibi" der. Biri gelir, "bir cümleyi doğru anlamak için kitabın bütününe bakmak lazım" der. Biri gelir, "bunlar gerçek müslüman değil" der. Biri gelir, "bu kitap evrenseldir" der. Bir diğeri gelir, "bazı pasajları o devirdeki duruma göre yorumlamak gerek" der. Şimdi de birisi gelmiş İslam´daki ritüelleri kabul etmiyor, iyi mi ?! Daha çok yazılır ama şimdilik bu kadar yeter...
 10. kavak

  Müthiş sanat ve Tanrı

  Bu forumun palyaçosu yine kendi kendine gelin güveyi olmuş ancak çoktaan deşifre olduğunu hălă anlamamış gariban. Bugüne kadar buna izah edilenler, bir akılsızşuursuz(!) kaya parçasına açıklansaydı, muhtemelen o kaya parçası buna orta parmağını gösterirdi.
 11. kavak

  Değiştirilmiş Kitap Kuran

  Muhterem... Benim bu kitabı üç farklı dilde okumuşluğum var. Harbiden saçmalıyorsunuz, ki bu menem kıtabı anlamak için Arapça´nın gerekli olduğunu kapı komşunuz olan sıradan bir müslümana bile söyleseniz size kıçıyla güler. N´aparsınız işte; elinizdeki argümanlar kitabınız gibi çürük olunca, işte böyle saçma sapan gevelersiniz. Artı o taptığınız güya herşeye gücü yeten tanrı sizin bu söylemlerinizi bir duysa(!), sizi kesinlikle falakaya yatırır.
 12. kavak

  Değiştirilmiş Kitap Kuran

  Okumak güzel birşeydir, ki okuduğunu anlamak daha güzeldir. Şu şirin nükte, okuyup da anlamayanlara gelsin: Temel´in köyü olan Temelköyün Temeliye ilkokulundaki tarih dersinde, tarih öğretmeni öğrencilere sorar: "1918 barış antlaşması nerede imzalanmıştır ?" Temel´in afacan oğlu Cafer cevabı hemen yapıştırır: "Öğretmenim, tabii ki sağ alt köşede."
 13. Laftan anlayamanlara gelsin şu şirin nükte: Günlerden birgün Temel´in dedesinin dedesinin dedesinin ... dedesi olan Cemelios, İsa ve Tarsuslu Pavlus, Firavun´un tahtalı köyü boyladığı yeri görmek isterler. Hep beraber oraya vardıklarında, bir kayığa binip suyun üzerinde kürek çekmeye başlarlar. Bu arada çok geveze olan Tarsuslu Pavlus habire birşeyler anlatır. O kadar gevezeri ki, bir saat kadar sonra İsa´nın tepesi atar, ayağa kalkar suyun üzerinde yürüdükten sonra kıyıya varır. Orada sukunetle oturmaya devam eder. Bir saat kadar sonra bizim Cemelios´un da kafası şişer ve o da suyun yüzünde yürüdükten sonra, kıyıda İsa´nın yanına oturur. Tarsuslu Pavlus gevezeliğe bir süre devam eder ancak diğerlerinin karşı kıyıda olduğunu görürce önce şaşırır. Sonra o da karşı tarafa yürüyerek gitmeye yeltenirken, suyun içine düşer ve boğulur. Birkaç dakika süren sukunetten sonra İsa der ki: "Keşke ona suyun içindeki kazıkların nerede olduğunu söyleseydik." Bunu duyan Cemelios: "Ne kazığı, hangi kazıklar?"
 14. kavak

  Değiştirilmiş Kitap Kuran

  Kendi halinde olan, kimseye bulaşmayan ve suya sabuna dokunmayan dindarları anlarım da ancak habire buraya gelip tanrı güzellemesi ve din misyonerliğine soyunan dindarları anlamak mümkün değil. Dinsiz imansızları kendileri gibi içi kof ve zır cahil zannediyorlar herhalde.
 15. kavak

  Değiştirilmiş Kitap Kuran

  Yorumsuz...
×