Jump to content

kavak

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.652
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

kavak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.096 profil görüntüleme
 1. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Teșekkür ederim. Görüyorsunuz değil mi, ellerinden gelse bilimi yok sayacaklar, o derece küçümsüyorlar.
 2. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Kaytarmak yok, muhterem. Bizim böyle ne idiğü belirsiz rivayetlere karnımız tok. Istesem ben Size öyle rivayetler asarım, ki aklınız șașar. Ayrıca 5 dakika evvel bilimi karalayan benmiydim ? Evet; 50, 100 sene sonra o makinanın durumu ne olacak dersiniz ?! Bu arada bir zahmet yukarıdaki soruma cevap alayım, lütfen.
 3. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Muhterem, burada resmen kendi ayağınıza sıkmıșsınız. Bu insan ürünü teknoloji, 50 sene evvel yapamadığını, bugün yapıyorsa, 50 sene sonra kimbilir ne yapacak ? Daha bunun 100 senesi, 150 senesi, 200 senesi var.... Bunu hiç düșündünüz mü ?. Size basit bir soru: Bana 5 sene evvel kanser teșhisi kondu. Sizce bu illetten nasıl kurtuldum ? 1. Hergün 5 kere bizzat Sizin Tanrı´nıza dua ederek. 2. Bilime önem verip,öğrenip ve uygulayan doktorlar sayesinde.
 4. Nükleer Bombalar

  Birikmiș olan nefretinizi ve kininizi kustuktan sonra, umarım biraz rahatlamıșsınızdır. Saygıdan bahsedene bak, halbuki peygamberinize ve Tanrınıza inanmayanların insan değeri yoktur. Kitabınıza göre, doğrudan cehennemliktirler. Bu mu, Sizden olmayanlara saygı ? Bu arada dinizin temeli olan yahudileri görmezden gelmișsiniz, hayırdır. Onlar da özünde Sizin din kardeșiniz değil mi ? Diğerlerinin tutumu beni alakadar etmez, bana göre herkesin inanç özgürlüğü vardır. İstediğine tapsın, ancak benim için daha değerli olan fikir özgürlüğüdür. Bana göre inanç özgürlüğünden önce gelir. Muhterem, o nedenle amanda bu benim kutsalım falan diyerek, efelenmeyi bırakın. Sopaymıș, sanki mağara devrinde yașıyoruz! Bana göre kitabınız insan ürünüdür ve bunu söylemeye hakkım ve özgürlüğüm vardır. Buna tahammül etmeyi eninde sonunda öğreneceksiniz. Kișisel inancınıza saygım vardır, ama dininize saygı durmak zorunda değilim.
 5. Nükleer Bombalar

  Mal bulmuș Mağribi gibi sevinmiș bir haliniz var. Yani elinize geçse, bu pis(!) dinsizleri sürüm sürüm süründüreceksiniz, o derece yani. Ben mesela kendimi dünya vatandașı olarak görürüm, kimsenin de milli kimliğini küçümsemem. Yurt dıșında yașamama rağmen, muhtemelen yurdum ülkemi Sizden daha fazla önemsiyorum ve seviyorum.
 6. Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  Benim için sorun yok, ben Sizi kastetmiștim. Kitabı anlamadığınız için âlimlere(!) havâle eden Sizsiniz, demek ki epeyi muallak içeriği var Size göre. Niye kendiniz bu kitabı anlayamıyorsunuz, halbuki kitabınızın kapı gibi iddiası var bu noktada, değil mi ? Bunu kendi kendinize hiç sordunuz mu ?
 7. Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  Bre muhterem, yani "Bu kitabı kendiniz okuyup anlamaya çalıșmayın, yoksa ayvası yersiniz." diyorsunuz. Keșke Tanrı´nız sadece domuzlarla ilgili masallar yazsaymıștı kitabında. O zaman Âlimlere falan da bel bağlamazdınız ve Tanrı´nızı da bu kadar rencide etmezdiniz. Hasılı sözün özü: Domuz meselesi anlașılır, ancak diğer mevzular epeyi muallak, hatta sapıtma tehlikesi var. Aman diiyiim.
 8. Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  Yok bence tombola gayet güzel tarif ediyor meseleyi. Arkadaș, Tanrı´nız sağolsun(!) her insanın zekası aynı değil, çoğunluğu da cahil ve bilgisiz olunca, birde buna herkesin farklı(!) anladığı kıtabını eklerseniz, ortaya tam da tombolayı andıran bir tablo ortaya çıkıyor. Bu arada benim domuz örneğini görmezden gelmișsiniz, demek ki olunca oluyor. Ama nedense diğer birçok konuda, sözüm ona âlimleriniz bile, șașkın ördek gibi farklı yorum yapıyorlar. Âlim falan diyorsunuz ya, onlar da Siz de olmayan ne var ? Siz kendi gözünüze, aklınıza ve mantığınıza güveneceğinize, neden onun bunun peșinden gitme hevesi içindesiniz. Kitabınız orada; açın okuyun, içindekiler anlașılmıyorsa Tanrı´nızın suçu. Demek ki, apaçık yazdıramamıș.
 9. Nükleer Bombalar

  Ben sadece durum tespiti yapıyorum ve kimseyi desteklediğim falan yok. Uzun lafın kısası șu: Türkiye bugünlere kendi dıș siyasi beceriksizliği yüzünden geldi.
 10. Nükleer Bombalar

  Yok, boșuna onu bunu suçlamayınız. Ben gayet gerçekçiyim. Bence müstehak, çünkü komșularla sıfır sorun iddiasıyla yola çıkanlar, bugün tüm komșularla sorun yașıyorsa, ki öyle, o zaman suçluları uzakta aramayınız. Esad Esed derken ve Şam´a göz koyarken, Mavi Marmara olayında horozlanırken, Rusya´nın uçağını düșürürken ve düșürme emrini ben verdim derken, mülteciler durumunda Avrupa´yı güya korkutmaya çalıșırken, bizimkilerin siyasi zekası neredeydi acep ? Yukarıdaki olayların tümünde Türkiye geri adım atmıștır, hem rezil olmuștur hem de siyasi arenada gülünç duruma düșmüștür. Evet, ne oldu șu bizim meșhur TOP projemiz ?
 11. Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  Ne bre, tombola mı oynuyoruz !. Doğru sayıyı bulacakmıșız, Tanrı´nız ve tabii ki Peygamberiniz bulamamıș, biz bulacağız öyle mi ? Bulamayınca, paparayı da biz yiyeceğiz. Oh ne âla ! Diğer taratan Tanrı`nız domuz etine yasak koyarken, gayet somut bir șekilde bunu beyan ediyor. Demek ki, istek (!) olunca oluyormuș. Desenize, onların da ișine gelmiyordu.
 12. Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  Muhterem, böyle hayati önem arz bir meselede nasıl iki farklı görüș olabiliyor ? Tanrı´nız, Kitabınız ve tabii ki Peygamberiniz bu noktayı apaçık anlatmaktan bu kadar mı aciz ?
 13. Nükleer Bombalar

  Muhterem, Siz onları hedef gösteriyorsunuz, belki farkında değilsiniz ama öyle. BOP falan diyorsunuz da, bizim de TOP(Türkiye orta doğu projesi) adlı projemiz vardı. Unuttunuz mu ?! Hatırlatayım, hani Esad Esed olduğunda Şam´da göbek atacaktık. Aksilik iște, istediğimiz gibi olmadı maalesef. Ben tasvip ettiğimden değil, ama Suriye´yi ișgal etmeye ciddi bir șekilde hevesliydik. Hevesimiz kursağımızda kaldı, o bașka. Yani demem o ki, bașka ülkeleri/milletleri karalamadan evvel kendi burnumuzdan tutsak fena olmaz. Ona bakarsanız, her ülke kendi menfaatlari doğrultusunda hareket eder, etmeye mecburdur. Hasılı onlar tü kaka oluyorsa, biz hay hay tü kakayız. Bilmem anlatabildim mi ?!
 14. Nükleer Bombalar

  Madem ki, onların planını bilmiyorsunuz, o zaman neden onlar hakkında atıp tutuyorsunuz ? En basitinden yukarıdaki iki cümleniz, birbirine çelișkili. Planlarını bilmiyorsunuz, ama dünya nüfusunu 1 milyarın altına düșüreceklerini söylüyorsunuz. Ne yaman çelișki ama. Size hatırlatayım; Sadece Çin´in nüfusu neredeyse 2 Milyar, Hindistanı saymıyorum bile. Ve ikisinde de atom gücü var. Bu ülkeler ne yapacak dersiniz, armut mu toplayacaklar ?. Hasılı bu pis(!) siyonistler ne menem insanlarmıș böyle !
 15. Nükleer Bombalar

  Seviyorum ya, böyle forumdașları. Devam et dostum, kim tutar Sizi ? Bir de șu pis (!) siyonistlerin gizli planlarını nasıl ele geçirdiğinizi açıklarsanız, Sizi daha da seveceğim.
×