Jump to content

kavak

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  3.771
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

5 Takipçiler

kavak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.957 profil görüntüleme
 1. kavak

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Muhterem Bence bundan daha önemlisi var, ben ona dürüstlük diyorum. Dürüstlüğün olmadığı yerde, yimişim saygıyı. Hasılı bu nokta da takılıp kalmanız, artık kabak tadı vermeye başladı.
 2. kavak

  Kutsal Kitaplar ışıktırlar

  Atma Recep. Bu mevzubahis pasajın yahudilerden ve hrıstiyanlardan araklama olduğu yetmiyormuş gibi bir de tecavüze uğramıştır. Yani bu yeni yetme tanrı, resmen kendine ait olmayan fikirleri sahiplenmiştir ve tahribata uğratmıştır. Bunu kulağınızın bir yerine yazıverin. Artı adına ne derseniz deyin; gün, dönem, evre vs. Ha 1 olmuş ha 6 ha 1000 olmuş ya da 50000... Farketmez... Vermiş mi rakamları ? Vermiş; yani iş bitmiş... İşin içine mekan ve zaman girdiği anda tanrının göbeği yıldızları görür. Yani tuş olur, ki bizzat kendisi rakamlar vererek kendi fişini çekmiştir.
 3. kavak

  Kutsal Kitaplar ışıktırlar

  Hrıstiyanların önderi Papa Franziskus bundan birkaç sene evvel ıkına mıkına evrimi kabullenmek zorunda kaldı. Darısı İslam dünyasının başına... Türkiye´deki aklıevveller evrimi müfredattan kaldırarak, resmen kendi ayaklarına sıkmışlardır, çünkü gelecek nesilleri bilim gerçeklerinden uzak tutmaya çalışmak, köleliğe meyilli bilim cahili insanları türeteceği ăşikar. Yine de İslam dünyasının da evrim gerçeğini eninde sonunda kabullenmeye eli măhkum, çünkü bilişim çağındayız. Doğru bilgiye erişmek artık neredeyse çocuk oyuncağı haline geldi denebilir.
 4. kavak

  Kutsal Kitaplar ışıktırlar

 5. kavak

  Kısıtlı tanrı...

  Bunu ve .. bunu siz söylüyorsunuz. Lăkin tanrı, bu söylemlerin neresinde ? Tanrı´nın bu veya aksi yönde bir beyanıtı mı vardı da, biz inkar ettik ?
 6. kavak

  Yavrularını yiyen canlılar ve tasarım

  Konu sahibine istinaen yazıyorum. Atıyorum, süper zenci sizi hergün sabahtan akşama kadar düzse, sözde herşeye gücü yeten bir tanrı hakkında ne düşünürdünüz ? Ona kendinizi kurtarmak için dua edermiydiniz ? Yanıt evet ise, neden dua ederdiniz ? Yanıt hayır ise, neden dua etmezdiniz ?
 7. kavak

  VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

  Muhterem Herşeyin en doğrusunu ancak o(!) biliyorsa, o zaman siz ve sizin zihniyettekiler neden çene yoruyorsunuz ? Muhtemelen, ya ne dediğinizin farkında değilsiniz ya da buraya sadece geyik yapmaya gelmişsiniz. Hal böyle ise, sizin ne söylediğinizin zerre kadar anlamı yok. Nedendir bilmiyorum ama sizlere de kızamıyorum. Bakın ne diyeceğim. İsyan etmek, cesaret ister. İsyan etmek, aynı zamanda koyun olmadığını belirtmektir. İsyan etmek, aynı zamanda hayvanlar ile insanlar arasında hiçbir farkın olmadığının farkına varmaktır. İsyan etmek, aynı zamanda sözde herşeye gücü yeten bir tanrıya orta parmağını göstermektir. İsyan etmek , aynı zamanda farkındalığının farkına varmaktır.
 8. kavak

  Kutsal Kitaplar ışıktırlar

  Konu sahibi hălă zırvalıyor. Atalarımız ne demiş ? Okuyacan, ama anlamayacan.
 9. Neden sürekli olarak bu mălum tanrının adını anıyorsunuz ? Ağız alışkanlığından mı, yoksa gıcıklık olsun diye mi ? Yanıt vermeden evvel piyasadaki dinlerin ve elbette tanrılarının sayısından haberiniz olduğunu farz ediyorum.
 10. kavak

  2019 YILI ATATÜRK TAKVİMİ

  Sevgili Latte Evlendin mi, çoluk çocuğa mı karıştın ? Yoksa, yaşlandın mı ? Nerelere kayboldun ? Bu arada vermiş olduğun bağlantı gerçekten 10 numara. Merci...
 11. kavak

  VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

  Eşcinsellik en çok sürü hayvanlarında yaygındır. Bazı hayvanlar sorunları eşcinsel ilişki ile çözerler, yani bir nevi "Savaşma, seviş" yöntemini hayata geçirirler. Örneğin erkek aslan, rakip erkek aslan ile ilişkiye girerek, sürünün yönetimini güvence altına almaya çalışır. Artı mesela pengüenlerin beşte bir eşcinseldir. Delphin´lerde escinsellik seneler boyu sürmektedir, öyle "one night stand" diyenler haltetmiştir. Hayvanlar ăleminden sürüyle örnekler verilebilir. İnsanlar ălemine hiç girmiyorum bile (insanlar, hayvan degildir diyen aklıevvelleri duyar gibiyim).
 12. kavak

  KURAN DEĞİŞTİRİLİMİŞ SONRADAN İLAVELER YAPILMIŞTIR

  Birçok yabancı uyruklu kaynaklarda "Oku" olarak tercüme edilmez. Mesela 2007 yılından beri faaliyette olan Corpus Coranicum isimli bilimsel bir proje var. Burada bu kitabın hem tarihsel hem de dilbilimsel yönü araştırılmaktadır. Burada da "hitap et, sesli ilet" anlamında tercüme edilmektedir. Yabancı dil biliyorsanız ve ilginiz var ise, tavsiye edebilirim.
 13. kavak

  KURAN DEĞİŞTİRİLİMİŞ SONRADAN İLAVELER YAPILMIŞTIR

  Evet, doğru. Bu mălum kitaptaki ilk mesajın "Oku.." ile başladığını zannedenlerin sayısı epeyi kabarıktır ve işin içyüzünü bilenler de bunu garip bir şekilde gizlemeye uğraşırlar. Burada bizzat okumayı teşvik ettiği falan yok. Mesela bir konferans verirken, sunum yaparken, ders verirken dinleyicilere sesli olarak hitap etme ve iletme manasında anlaşılması gerekir.
 14. kavak

  VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

  Uyuyakalmışım; tüüh. Evet, bir hafta evvel ne demiştik ?
 15. kavak

  Kutsal Kitaplar ışıktırlar

  Peki, bu ne ? Bu yanıt değil de, nedir ? Artı bunu yazmak için 37 dakika mı düşündünüz ?
×