Jump to content

kavak

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  4.586
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

kavak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

2.527 profil görüntüleme
 1. kavak

  DERİN ABD 11 EYLÜL SALDIRISINDA UÇAK KULLANMADI

  ABD halkı emin miş...miş. Sallamasyon uzmanları ile uğraşmak kolay değil. Bu şirin fıkra, dünyayı örümcek ağı gibi örmüş dinlerin örümcek beyinli kalmayı beceren müritlerine gelsin: Uçağın kokpitinde oturan iki adamın keyfine diyecek yoktu, çünkü hedeflerine neredeyse varmışlardı. Çok yakında onları bekleyen, birbirinden güzel ve göğüslerinin ucu kalmış 99 hurinin olduğu cennete kapağı atacaklardı. "Bir dakika, 99 tane mi?", der berideki. "100 tane değil miydi?" Diğeri cevaplar: "Amaan, ha 99 olmuş ha 100 olmuş ne farkeder?. Ben 70 tanesine de razıyım." Berideki: "Olur mu, öyle şey?. 100 tane huri doğru değilse, o zaman bize anlatılan diğer herşey de doğru olmayabilir. Düşünsene, belki de ebediyen sadece 5 tane huri vardır. Bunlar da uzun süre bakire kalamaz herhalde. Hmmm." Kafaları karışan iki kafadar, patronu aramaya karar verirler. Patrondan cennette garantisi verilen hurilerin gerçek sayısını söylemesini isterler. Osama başlar konuşmaya, ancak ikilinin duydukları ikisini de çileden çıkarır: Son zamanlarda şehitler sayısında patlama olmuştu, haliyle cennette huri kıtlığı oluşmaya başlamıştı. An itibarı ile garantisi verilen huri sayısı 10 tane ile sınırlandırılmıştı. İkisinin de keyfi kaçmıştı, çünkü 10 tanecik huri uğruna bunca uğraş değermiydi? İkili göz göze gelirler ve nihai kararlarını verirler. Berideki "Bahama adalarına gidiyoruz!" diye haykırır ki işte o anda olanlar olur. Yolcular kapıyı kırıp kokpite dalarlar ve uçağı kaçıran ikilinin üzerine çullanırlar...uçak WTC kulesine dalar.
 2. kavak

  standart bir insanda kusurlar nelerdir?

  Şu şirin nükte, bu konuya uyar bence: İki fil, ilk defa anadan doğma çırılçıplak bir adamı görürler. Onu dakikalarca yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya doğru süzerler ve sonra kafalarını sallayarak birbirlerine bakıp söylenirler: "Yahu bu adam, yemeği nasıl ağzına sokuyur?"
 3. kavak

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Atma Recep En basitinden "Benim dinim en güzeli ve benim tanrım en yakışıklısı" dediğin an, insanları ötekileştirmiş oluyorsun ki sabah akşam ve günde beş vakit yaptığınızın kısa özeti zaten bu. Birleştirici olmak istiyorsan, tee Afrika´daki Maassai kabilesinin bireylerine gidip onlara şunu diyeceksin: "Arkadaşlar, dininiz güzel ve taptığınız tanrı Enkai en azından bizimkisi kadar yakışıklıdır!" Bunu yapamıyorsan eğer böyle boş beleşe buraya gelip kendi kendine gazel okuyup durmaya devam edeceksen, bu zırvaları burada yapan ilk sen değilsin, sonuncusu da olmayacaksın.
 4. kavak

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Dikkate almıyoruz zaten, insanlara muhtaç olduğu su götürmez bir gerçek olan bir tanrıyı kaale almamız beklenemez. Yani "vatandaşa hizmet" diyorsunuz ki itiraf etmeliyim, gayet ulvi bir davranış ancak yine de hiçbir getirisi yoktur. Tanrının ne yapması veya ne yapmaması gerektiğine bizzat kendiniz karar veriyorsunuz. Ne demiştik az evvel? Tanrı size muhtaç ve siz olmasanız hali duman! Dinlerin tarihi, durumu ve referans alınan kitaplar ortada. Bunlar özünde insanlara mutluluktan ziyade gözyaşı getirmişlerdir, çünkü temelleri öyle yada böyle insanları ötekileştirmeye dayanır. Hasılı piyasadaki bu dinler, bağırsaklarının temizlenmesini hiç haketmiyorlar. Zaten bunların sadece iyi yanlarını(gerçi bana göre iyi yanları pek yok) lanse etmeye çalıştığınız vakit, bu dinlerin isimlerini değiştirmek zorundasınız.
 5. kavak

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Yahu muhterem, bütün mesele de bu zaten! O saydıklarınızın hiç birinin bir şeyler getirdiği falan yok...
 6. Hayırdır? Bu sabah kalkarken yataktan mı düştün?
 7. kavak

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  İlahi kireç... Bu menem tanrılar bizimle hayat bulup bizimle yok oluyorlar ise, ki öyle zaten ve bunu siz de bir yere kadar kabul ediyorsunuz. Yani onlar bize muhtaç ve böyle bir tanrıyı aklı başında birisi nasıl kabul eder? Dahası da var; böyle bir tanrının yaptırım gücü sıfırdır. O halde şu 3 günlük dünyadaki değerli zamanımızı neden bunlara ayıralım? Vicdan, akıl diyorsunuz ancak akıl dışı varlıkları savunmaktan da bir türlü vazgecemiyorsunuz.
 8. kavak

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Evet; varsa yoksa insanlar. Herşey, ama harbiden herşey, bizlerin eseri. Hal böyle iken, bazı tanrıları diğerlerinden üstün görmek, ona ayrıcalıklar tanımak neyin nesidir? Daha açık sorayım... Bir Arap tanrısının, Afrikalı Maassai kabilesinin tanrısı olan Enkai´den ne gibi bir üstünlüğü var? Sonuçta hepsi varlıklarını(!) insanlara borçludur, insanları aradan çıkardığınızda hepsi anında buharlaşırlar. Din tacirleri, dini siyasete alet eden siyasiler, misyonerler, hacılar, hocalar vs...bunların tümü insanlara hayal ürünlerini pazarlıyorlar!
 9. kavak

  Akıl ve mantık dini

  @sağduyu, geri zekalıların bile anlayacağı şekilde gayet güzel açıklamış. Fazla bir şey eklemeye lüzum yok. İslamın temeli, her bir kelimesi tanrı sözü iddiasında olan malum sözde kutsal kitaba dayanır ve bu dinin kitabı belli bir yaşam tarzını insanlara dikte etmeye çalışır, insanları ötekileştirir. Hele bir "hür - köle - kadın" faciası vardır ki resmen evlere şenlik. Meselenin yalın hali budur ki bu bile tek başına yobazlığın kralıdır.
 10. kavak

  Biraz gülümseyelim lütfen ...

  Bu şirin karikatür, ana okulunu bir türlü terkedemeyen Musa hayranına gelsin:
 11. kavak

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Şu çok bilmiş dindarlar, bu menem tanrıyı o derece tarif ediyorlar ki, sanki 50 senelik ahbaplar. İşin aslı aslında şu: Tanrı(lar) hakkında yazılıp çizilenlerin hiçbirinin, bizzat piyasadaki tanrıların kendileri tarafından onaylamış orijinal zertifikaları yoktur. Artı; bu devirde orijinal zertifikası olmayan ürünleri satmak ise, eskisinden daha zordur. Artık zaman, zertifikalı ürün satma zamanı; zertifikalı ürün demek, kaliteli ürün demek! Harbiden eskiden tanrı olmak ve elçi ne kadar da kolaymış...
 12. kavak

  Akıl ve mantık dini

 13. kavak

  DERİN ABD 11 EYLÜL SALDIRISINDA UÇAK KULLANMADI

  Nasıl da duymuş bizimkisi... Harbiden bir sen ve senin zırvaların eksikti!
 14. kavak

  11 Eylül 2001 Komplo Teorilerine Dair

  Eldeki somut verilere, uydurma iddialar kattıktan sonra azıcık da düşman bellediğiniz bir kesimi ekledinizmi, alın size nur topu gibi bir komplo teorisi. İlginçtir ki bilhassa yarı gelişmiş(veya gelişmemiş) ve ABD düşmanı(süper güç düşmanı da denebilir) toplumlarda bu tür eğilimler yoğundur. Yöntem belli; çamur at izi kalsın...
 15. kavak

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Benden duymuş olmayın ama bu tanrı meyzusu hep tek yönlüdür ve insanlar ne diyorsa odur. Tersini bugüne kadar ne duyan olmuştur ne de gören.
×
×
 • Yeni Oluştur...