Jump to content

kavak

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.440
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

kavak Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

981 profil görüntüleme
 1. Kuran Allah'ın Kelamıdır. Hz. Muhammed'in Değil !!

  Bu ne Tanrınızın nede Peygamberinizin eseri. Mucize diye diye bir kıçınızı yırtmadığınız kaldı neredeyse. Ama gel gör ki, Tanrınızdan bir tık sesi bile yok, hiçbir zaman olmayacak. Denemesi bedava....
 2. Neden ateist oldunuz?

  Bu kitapta yanlıș yokmuymuș ?! Bu așağıdaki kelimelerin kime ne hayırı var, var mı bilen ? elif-lâm-mîm hâ-mîm yâ-sîn tâ-hâ vs.. 29 surenin bașında olan huruf-u mukatta`lar hakkında her kafadan bir ses çıkıyor. Zamanımızın insanların hiçbirisi bunların anlamını bilmiyor, ki buna Tanrı da dahil. Bilseydi, açıklayısı bir bildiri yayınlardı herhalde. Habire okuyor millet, ne olduğunu bilmeden.
 3. Tomurcuklanmış!

  Ooo Hasan Efendi yine(!) teșrif etmiș. İși olmazmıș.... Biz de hemencecik inandık.
 4. 100 sene sonra

  Bilhassa motorlu tașıtların çoğunluğu fosil enerjiye(petrol, doğal gaz) ihtiyaçları kalmayacak. Bu nedenle, bizim ortadoğulu komșularımızın geleceği zifiri karanlık.
 5. Kaç harf?

  İzin verirsesiniz, hangi ülke olduğu söylemeyeyim. Avrupa´ya gelmek istiyorsanız, yabancı dil bilmek șart. Gitmek istediğiniz ülkenin dilini önceden öğrenmenizi tavsiye ederim, yoksa hayal kırıklığı yașayabilirsiniz.
 6. administrator forumda başka nicki var mı?

  Haklısın Ten Ten, zannedersem aynı kișiden bahsediyoruz. Hacı´dan kapıștıktan sonra, yanılmıyorsam istifa etti. Ismi "Kau.." diye bașlıyordu.
 7. Kaç harf?

  Tam aksine mesleğimden yana bir șikayetim yok, ancak teknik Türkçem pek kuvvetli sayılmaz. Hatte akıcı bir șekilde Türkçe yazmakta zorlanıyorum, ki sözlük hep yanımda bulunur. Ömrümün 4/3´ üçü yırt dıșında geçti neredeyse, hâlâ oradayım. On satır yazmak için, bayağı bir zaman ayırmam gerek, ki fazla zamanım maalesef yok.
 8. Kaç harf?

  Bunu okuyunca, ne kadar da rahatladım bir bilseniz. Azizim, aslında bu sorunun cevabı gayet mantıklı. Birazcık gri hücrelerinizı kurcalarsanız, eminim doğru yanıtı bulursunuz. Size bir ipucu vereyim: Cevap renklerle alakalı.
 9. Kaç harf?

  Mütevazi, kendi halinde ve açıksözlü bir elektronik ve bilgisayar mühendisiyim. Ama gördüğünüz gibi zeka sorularına pek aklım ermiyor gibi.
 10. Kaç harf?

  Yanlıș.
 11. Evrim Konusunda Bir Konsensusa Varalım.

  Bilhassa Sizin gibi birisinin böyle bir cümle kurması manidar. Buraya gelir gelmez bir bayana özelden asılan kimdi acaba ?
 12. Kaç harf?

  Pekala, öyle olsun bakalım. Bir kere daha rast gelirseniz șayet, ne yapacağınızı biliyorsunuz. Bu arada ne oldu, benim sorum ? Kedi mi yedi ? Konuyla alakası yok derseniz, valla darılırım.
 13. Erken İslam ve Muhammed yaşadı/yaşamadı linkleri.

  Forumdașların iletilerine(!) șunları da ekleyelim: Ben Size " Hayatınızda kesinlikle yalan söylemișsinizdir." desem, kesinlikle yanılmıș olmam, ki bu herkes için geçerlidir. Birbirimizi kandırmayalım lütfen. Sevdiğimiz ve peșinden gittiğimiz insanların, bu ve bașka noktada , kendimizden pek bir farkları yoktur. Peygamberiniz hakkında istediğiniz kadar güzelleme yapabilirisiniz, ancak bu Sizi oyalamaktan bașka ișe yaramaz.
 14. Kaç harf?

  Bana daha çok kelime oyununu çağdıștırıyor. Herhalde 10 sene düșünsem, cevabını bulamazdım. Bir tane de ben yazayım: Bir yaya ile bir futbolcunun arasındaki en önemli fark nedir ? Not: Google Amca´ya sormak yasak. Buradaki konuyla ilgisi yok, ama fincan ve masa meselesinde iddia sahibi Sizsiniz, o halde ispat etmekle yükümlüsünüz. Hatta bizzat kendiniz eyleme katıldığınız için, kendinizin görüntülü ve sesli verilerini beklemek, fazla olmasa gerek. Sanırım "Yetenek Siz ´siniz" yarıșmasını tanımayan yok. Mesela orada uluorta bir gösteri yapabilirsiniz.
 15. Kaç harf?

  Bu sorumun cevabı kaç harf ? El cevap: 4 --> dört --> dört harfli de ondan. Kusura bakma dostum, ben hâlâ anlamadım. Eğer bu bir zeka testi sorusu ise, ben resmen çuvalladım. Bu sorununuzun kaynağını istesem, itiraz etmezsiniz herhalde ? İçime "Ben nasıl mühendis oldum" gibi bir bit yeniği düșmedi değil yani.
×