Jump to content

Hercümerç

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  560
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

Hercümerç Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • Skype
  micropin

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kadıköy

Güncel Profil Ziyaretleri

1.312 profil görüntüleme
 1. Forum üyeleri hangi bölüm mezunusunuz?

  Mühendislik, Elektronik ve Haberleşme olanından.
 2. Neden seviyesi düşükler tarafından yönetiliyoruz ?

  çoğunluğun zeka düzeyi düşüktür, çoğunluğa iyi eğitim vermek çok masraflıdır. dolayısıyla demokrasiyle yönetilen ülkelerde kaçınılmazdır. aslında bu durum, aynı zamanda pek çok kodamanın işine gelir. zeki insanları mutlu etmek, bir arada tutmak, koyun gibi gütmek, köleliğe ikna etmek zordur. neden işlerini zorlaştırsınlar ki? aptallar çoğunlukta olursa onlar işlerini çok daha kolay halleder.
 3. Kadın mazoşist bir varlıktır

  erkek zengin veya yakışıklıysa çoğunlukla piç olur, değilse; iyi, efendi adam rolüne bürünür. iyi karakterli olduklarından falan değil, kadınlar da bunu anlamayacak kadar saf değil! piç olduğu için değil, güçlü olduğu için o adamlara kendilerini köle gibi sunarlar. ne diyordu nietzsche " Ne çok gülmüşümdür, keskin pençeleri olmadığı için kendini iyi zanneden zayıflara."
 4. Hobileriniz Nelerdir?

  Yüzmek beni bu hayatta en fazla rahatlatan spor sanırım. Su içinde kendimi yüzeydekinden daha özgür hissediyorum. Önümüzdeki aylarda bir dövüş sanatı eğitimi almayı düşünüyorum. Bunların dışında psikoloji, popüler bilim okumak, programlamayla uğraşmak ya da hiç bilmediğim bir ülkenin bilmediğim sokaklarında dolaşmak da beni mutlu ediyor.
 5. Kabullenmek

  Ben de muhafazakar bir çevrede büyüdüm. Ateist olduktan sonraki en büyük hayallerimden ikisi kendimi o çevreden soyutlamak ve kaliteli bir çevre oluşturmaktı. Yaptıkları şeyler çok aptalca geliyordu, bu pek hoş olmasa da kabul edilebilir bir durum. Ancak senin üzerine baskı kurmaya çalıştıkları zaman film orada kopuyor. O şekilde davrananların yüzlerini bile bir daha görmek istemiyorsun. Hayalimin ilk adımını atalı beş yılı geçti, kendime ait hiçkimseye muhtaç olmadan yaşayabileceğim ailemden, sülalemden uzakta güzel bir hayat kurdum. O baskıcı tipleri neredeyse hiç görmeden yaşıyorum. Yılda birkaç gün için ailemin yanına gidiyorum ama o birkaç günde bile boğuluyor, sıkıntıdan patlıyorum. Ancak kaliteli insanlardan oluşan bir çevre oluşturmak bu ülkede gerçekten çok zormuş. Bunun en büyük nedenlerinden birisi farklı kültürde ya da kültürsüzlükte büyümüş olmam. Ne yaparsan yap geçmişin izlerinden tamamen kurtulamıyorsun. Tabii benim için çok önemli de sayılmaz, yalnızlık çoğu insanın varlığından oldukça değerli.
 6. İşçi sınıfı ilerici mi?

  bu söylediklerin bu ülkedeki işveren sınıfı için de geçerlidir. bu ülke insanından bi cacık olmaz! 1000 yılda bir atatürk gibileri gelir, birkaç onyıl onun etkisi sürer. sonrasında yine aslına döner.
 7. İnsanlar neden dans ederler?

  Müslümanlar ve Yahudiler hedefi şaşırmış erkek erkeğe kur yapıyorlar, oğlancılık boşuna bunlarda bu kadar yaygın değil ahaha. Dans dişiye kur yapmak, ne kadar çevik ve sağlıklı olduğunu ona göstermek, kendini beğendirmek için yapılır.
 8. HDP ile Ahmet Türk'le Hasan Cemal'le Adalet Aramak

  Kılıçdaroğlu zaten fetullahçıların Deniz Baykal'a kurduğu kaset kumpasıyla parti başkanı oldu. Kendi yetenekleri sayesinde oraya gelebilmiş, Deniz Baykal'ı yıkabilmiş bir lider değil. Onun dışında ne kadar eğitim alırsa alsın lider kumaşı yok bu adamda. Kalabalıkları konuşmalarıyla çoşturamıyor, sesinde hiçbir ahenk yok, dinlerken insanın uykusu geliyor. Ne doğru düzgün entelektüel bir birikimi var ne de orjinal bir şeyler üretebilecek bir zekası. Varsa yoksa taklit, ezber... Gandhi yürümüş o da yürüyor, sanki Hindistan'da yaşıyor. Aslında şu son zamanlarda o kadar çok fırsat geçti ki eline doğru düzgün ifade bile edemedi, sesini duyuramadı hiçbir yere, oldukça pasif geliyor gözüme. Ha Deniz daha mı iyiydi, hayır. Al birini vur öbürüne! Bize özgürlük için gece gündüz çalışacak, gerekirse canını bile ortaya atacak, gerçekten davasına inanmış, özümsemiş, konuştuğunda zekasıyla karşısındakini titretecek, kendi tarafına çekebilecek, lafını esirgemeyecek, hapse girmekten korkmayacak cesur, sağlıklı bir lider lazım. Belki böyle yeteneklere sahip bir deha 100 yıl daha gelmez, belki yarın gelir, şans işi. Sayıları fazla olduğu için bu şans çoğunlukla muhafazakarlardan yana oluyor. Gerçi onlarda entelektüel olmaya falan gerek yok. Paket program hazır geliyor, islam temelli siyaset. Geriye kalıyor hitabet, pratik zeka ve adanmışlık. Bu özelliklerin bir arada bulunması haliyle daha olası. Bizim hem sayımız az, hem de ihtiyaç duyduğumuz şeyler onlardan çok daha fazla. Kısacası benim çok fazla umudum yok, Ahmet'le, Hasan'la aramasa bile ülke idaresine etkisi neredeyse hiç olmayacaktır. Umarım yanılıyorumdur, umarım olacaklara şaşırırım.
 9. Imam Hatipler Dinsiz mi yetistiriyor ?

  Yetişmiş adam bulamıyorlar ya, Fetullahçılardan boşalan yerlere Atatürkçüleri atamak zorunda kalıyorlar. Bundan kurtulmak için ellerinden gelse tüm okulları imamhatip yapacaklar. Sik kafalılar, adı üstünde oradan çıksa çıksa imam çıkar, embesil çıkar. Dogmatik eğitim en zeki insanın bile pek çok beyin yeteneğini öldürür. İstisnalar haricinde bilim adamı, mühendis, doktor, kaliteli yönetici, bürokrat çıkmaz. Bu İmamhatip mezunlarına yakında Mühendislik, Tıp, Hukuk vs. için ek puan vermezlerse ne olayım.
 10. Ve EVRİM müfredattan kaldırıldı

  Mutlaka bir yolunu bulup çocuklarımızı geleneksel eğitimin yıkıcı etkilerinden korumamız gerek. Bu eğitim sistemi kendini ve hayatı anlayan bireyler değil sorgulamadan itaat eden, neden, nasıl diye sormayan, merak etmeyen, din gibi ispat ve kanıttan yoksun mantıksız ve aptalca şeyler ezberletilen zombiler yetiştiriyor.
 11. Aziz Sancar: Ben Allah'a inanıyorum evrime isteyen inanır

  Cevabı gayet basit, adam kendi alanı dışında hiçbir konuyla ciddi oranda ilgilenmemiş. Atalarından nasıl aldıysa öyle devam etmiş. Bu konularda konuşmaktan kaçınması, politik ve kısa cevaplar vermesi bu durumu gayet açık bir şekilde ortaya seriyor. Bu tip konularla gündeme gelmek yerine başardığı konular üzerinden gündeme gelmek istiyor. O yüzden ben evrime inanıyorum veya inanmıyorum demekten ziyade "dileyen inanır, dileyen inanmaz" diyor. Belki onlarla uğraşsaydı nobel alamayacaktı. Saygı duyuyorum, Newton da oldukça dindar bir adamdı. İnsanların büyük bir kısmı animisttir. Bu demek değildir ki bütün animistler aptaldır. Bana göre çoğu saf olsa da içlerinden müthiş derecede zeki insanlar çıkabiliyor.
 12. Kürdistan Özgürlük Şahinler'i Türkiye'yi tehdit etti !!

  Çomar momarlar ama en azından bu pislikler gibi üzerlerine bomba döşeyip sivil halkın içinde kendilerini patlatmıyorlar. Radikal islamcılar 1, anarşist kürt milliyetçileri 2. Türkiye bu iki gruptan kurtulursa çok daha yaşanılabilir bir yer olacaktır.
 13. Gelmis Gecmis En Zeki Bilim İnsanı

  Dindardır, abazandır falan ama bence tartışmasız Newton'dur.
 14. Kürdistan Özgürlük Şahinler'i Türkiye'yi tehdit etti !!

  Halkınıza katliam, işkence, sürgün yapmış olsaydık bugün ülkenin doğusunda sadece arap nüfusu olurdu. Ülkede o kadar farklı etnik kökene sahip insan grupları var ama bunlar kadar pisliği yok. Tayyip'in yerinde olsam bunların topunu ırak ve suriye'nin kuzeyine sürer ve oralarda yaşayan bütün türkmenleri bunlardan kalan yerlere yerleştirirdim.
 15. Tayyip İti Neden Başarılı?

  1. Bence en önemli neden halkın büyük çoğunluğuna yakın bir çevreden, yani avam tabakadan gelmesi. Onları iyi tanıması; aynı dilden, net, anlaşılır, hitabetli, etkileyici, akılda kalıcı konuşması. En aptalının bile anlayacağı kadar basit ve vurgulu konuşuyor adam. Halkın neye değer verip neye değer vermediğini iyi bilmesi. 2. İnsanların gözlerine hitap eden birçok yatırım yapmış olması. Yollar, köprüler, saraylar, binalar, metrolar, hızlı tren, hastaneler, üniversiteler vs. bunların büyük kısmı borçla yapıldı, geleceğimiz ipotek altına alındı. Bir kısmı bunu bilmesine rağmen "borç yiğidin kamçısıdır." gözüyle bakıyor. 3. Halkı her geçen gün kendinlerine daha fazla bağımlı hale getirmeleri. Örneğin; faizlerin sürekli yükselen kur'a rağmen ısrarla düşük tutulması, insanların ev almak için gelecek 20 yıllarını kredi çekip ipotek altına alması ya da kredi çekip araba almaları. Eskiyi hatırlayın, kredi kartı almak zordu ve taksitli alışverişlerde nasıl vade farklı koyuyorlardı. Şimdi adam istediğini alıyor, ama yıllarca borç ödüyor. Borç 4. Kendi tabanından oy çalacak hiçbir rakip bırakmaması. Hepsini her yolu deneyerek yok etmesi, güçsüz düşmanlar yaratıp kedinin fareyle oynadığı gibi onlarla oynayıp durması, bu şekilde kendi cahil tabanını ateşlemesi. Kim ne derse desin bu adam çekirdekten yetişme siyasetçi ve birçok doğal yeteneği var. İyi strateji yapıyor, iyi oynuyor, iyi yalan söylüyor. Kitlesine liderlik yapması için okumuş olmasına, kültürlü olmasına gerek yok. Laik eğitimli kesim dışında hiç kimsenin böyle bir beklentisi de yok. Ali Nesin, Tayyip için "stratejik deha" diyordu bir aralar. Gerçekten bu kadar şansın üst üste gelme ihtimali oldukça düşük.
×