Jump to content

Tuğba

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  191
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Tuğba Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

438 profil görüntüleme
 1. Bende evrim teorisi için safsata diyorum ve ekliyorum tüm canlılar (bitki hayvan insan) tek hücreden oluşuyor. Her bir türün kendine has bir genetik yapısı vardır o da tek hücrede şifrelenmiştir. Kısacası bu canlıların silsile halinde birbirinden meydana geldiklerine asla inanmıyorum.
 2. Bilmiyorum ama söyleme gereği duydum Sen Hikmet aramıyor musun?
 3. Muhakkak ki bir değil bin ömür bile hikmetleri anlamaya yetmez. Ama tek bir hikmet bile diğer tüm hikmetlerin varolacağı gerçekleşeceği anlamına gelir http://www.risaleforum.net/islamiyet-72/kuran-i-kerim-82/kuran-i-kerimden-kissalar-85/353-kuranda-ki-bilinmeyen-gercekler.html
 4. Alıntılanmak yanlış mı? Sana tümünü oku desem ve ne düşündüğünü sorsam ?
 5. Tuğba

  Bir Müslüman Milliyetçi Olabilir mi

  Çok doğru
 6. Bu da yok olacağını düşünen arkadaşın hatırda bırakmak istediği esprisi... ama çökecek!..
 7. Kime neye göre saçma? ayrıca orjinallerini bulabildin mi
 8. Ben Evrime inanmıyorum sen ikna olmuş olabilirsin ama ben mantık dışı buluyorum. Ve soru soruyorum, insan gibi cevap vermeyi bilmiyor musun? Ve ısrarla müthiş bir şekilde lafı dolandırıyorsun. hesabına gelince, başkasını alıntıladığım halde atlayıp cevap veren de sensin, üstüne hakaret edende sensin, şimdi kalkmış önce sorduklarıma cevap ver diyorsun bi daha sor ne var. Cehaletten bahsederken kırk kere düşün bence En büyük cahil varlığının bir amacı olmadığını düşünen ve ölünce yok olacağını sanan sensin.
 9. Aynı kelimeyi anibalde yazmış biraz daha açabilir misin net yazında ona göre cevap verelim. Hala akıl şuur zeka vicdan hakkında bir cevap veremediniz, Hakaret etmek için onca kelime sarf ediyorsunuz hadi doğal popülasyonla aklı şuuru zekayı açıklayın Kişi muhatabına bir hakaret ettiği zaman muhatabının ona daha ağır bir şekilde hakaret edeceğini bilmelidir ama ben duruyorum neden çünkü sabretmenin hakaret etmekten daha faydalı ve hakaret etmenin de bir acziyet olduğunu düşünüyorum. Genelde bir organa birden çok görev yüklenmiştir. Biyologların görevi, her bir organın işleyişini ve ne gibi vazifeleri bulunduğunu ortaya koymaktır. Fakat bazı biyologlar, işin kolayına kaçmakta, görevini bilemediği organı lüzumsuz ve artık olarak nitelemektedir. İdeolojik davranarak, vazifesiz saydığı organları, bu canlının evrimleştiğini iddia ettiği ilkel atalarından kalmış gereksiz organ olarak ileri sürmektedir. şimdi ben hikmetini bulamayıp tahkik etmeyen tahayyüle dayanıp milyon senelerden bahsedip kelime tekrarı yapıp organın işlevini araştırmak yerine kalıntı diyen bir biyologun sözüne kanıp evrimleşmeye inansam senin nazarında bilge mi olucam. O belgelik sana kalsın.
 10. Adnan Oktar’ı sevmem o ayrı bir konu. Bende evrimcilerin itiraflarında gördüm Fakat orijinal metinleri bulamadım. Sen bulduysan ben bahsettiğim sayfayı buraya kopyalayayım ordan teker teker açıkla olur mu?
 11. Doğal seleksiyon derken sadece bir popülasyon içindeki sakat, zayıf ya da çevre şartlarına uymayan bireyleri ayıklamıyor mu yanlışmıyım?
 12. Evrime inanılmaz. Evrim hakkında daha geniş bilgi sahibi olunur Evrim yeni bir konu değil ki, zamanla doğruluğu anlaşılsın. 1830’lu yıllarda evrim ileri sürülmüş, delilleri sayılmış, argümanları ortaya konmuştur. Yani 150 yıllık teorinin neyi yeni öğrenilecektir? Ana fikir olarak evrimin temel argümanı hiç değişmemiştir. Çünkü aslı olamayan bir şeyin ispatı nasıl mümkün olacaktır? Onlar işin içerisinde olamayan gençleri bir takım hayali ve bilimdışı şeylerle meşgul edip, inançlarını çalıyorlar diyorum. Tıkandıkları yerde burda kaotik bir sistem var deyip çekiliyorlar. Akıl gerçekten büyük bir nimettir sen buna evrim teorisiyle nasıl ulaştığını anlatabilir misin Türk milliyetçiliğine gelince bu senin seçimin olmasa gerek sonuçta arabistantada doğabilirdin o zaman nasıl bir yol izlerdin merak ediyorum. Irkçılık gibi yani üstünlük takva iledir. Kişi meselesi yani Bu senin bahsettiğin çirkinlikler İslam dininin kesinlikle haram kıldığı günahlardır. Yani senin iman edip etmemen Allah’ın gücünde ve büyüklüğünde bir eksiklik oluşturmaz yani güneş yine doğacak yağmur yine yağacak. Allah’ın zaten insanın iman etmesine ihtiyacı da yoktur bu kişinin ihtiyacıyla alakalıdır.
 13. Hipotez İleri sürülen iddiaların hemen hiç birisi hakkında güvenilir delilleri ileri sürülememişse o hipotezdir. Bir başka ifade ile teorinin alt seviyesidir. Teori (Kuram) Nedir? Tekrarlanan gözlem ve deneylerle, mevcut bilgi birikimi düzeyinde doğruluğu büyük ölçüde kabul edilmiş, ancak yine gözlem ve deneyler yoluyla yanlışlanabilme olasılığı bulunan, öngörülerinde doğru çıkmış hipoteze, teori (kuram) denir. Teoriler, gözlem, deney, akıl ve mantık yollarıyla her defasında doğrulanabilmelidir. Yasa (Kanun) Nedir? Tekrarlanan gözlem ve deneylerle, aynı şartlarda aynı sonuçları verdiği kesin olarak belirlenen, akla ve mantığa uygun, genel kanıya göre kabul görmüş, değişmez nitelik kazanmış, yanlışlanma olasılığı olmayan gerçek bilgiye, yasa (kanun) denir. Yasalar değişmezlik ilkesine sahiptir. Yanlışlamaya çalıştığınızda, yasayı çökertmeniz mümkün olmaz. Yasalar en gerçek değişmezlerdir. Biz bu mevcut değişmezleri kullanarak yeni değişmezler ortaya çıkarmaya çalışırız. Teoriler yasalara dönüşemezler.
 14. Eğitim düzeyimi ve bildiğim dilleri mi yazayım nedir yani?
×
×
 • Yeni Oluştur...