Jump to content

Rhodium

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.478
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

Rhodium Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 19-11-1979

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Rhodium

  AKP-İllüminati ilişkisi

  Bu arkadaşlar sembollerle uzak ilgileri çağırıyor. İşe yarıyor mu bence evet. Çünkü senden iyi fazla para kazanıyorlar. AKP üli mi? Hayır. O yer bir tutan zorunluluk.
 2. Rhodium

  Dinler evrimin en büyük hatasıdır diyebilirmiyiz

  Şöyle bir sayı dizisi düşün 1,2,3,4.... 1000, 1001,1002,..... Bu sayı dizisi düzeni ifade etsin. Eğer ki sayı dizisi hep 1 artıyorsa hiç değişmeden artar. Ancak arada 858,860, 861 der isek, Burada bir "hata" söz konusudur. Ancak bu hata bir önceki önermede hiç değişmeden, sıfatını da değiştirmiş olur. Değişerek olur. İşte önemli olan bu evrim hatadır. Hata olmaz ise evrim olmaz. Evrimin en büyük hatası sıfatı bu noktada doğru değil. Çünkü evrim zaten hataların ta kendisidir. Din ise kral ve halk arasındaki farktır. Herkez kral olmak ister ise hiç kral olamaz. Herkez halk olmak isterse hiç bir zaman kral yine olamaz. İşte din bu farkın devamlılığı için sosyal insan bilincinin evriminde varlığını devam ettirir.
 3. Rhodium

  Dinlerin Sınav Mantığının Geçersizliği

  Mantık şöyle, ruh var. Ruh aynı kalan ve manevi değerli olan şey. Beden ise maddi ve değersiz olan kısım. Özetle Tanrı insanları yok etmiyor. Ruhun varlığını devam ettiriyor. Dolayısı ile bir başka kişi olunmuyor.
 4. Rhodium

  yaratma yok..tezahür var....sürünün liderleri...

  Canan Karatay diyeti iyi gelebilir ama bağımlılıktan daa kurtulmak lazım.
 5. Rhodium

  Kendini tanımak

  İnsan, kendine bakmayı bırakıp başkalarını tanımaya başlayınca artık kendini tanıyordur. Eşi dostu ailesi ile kavga eden çekişip duran insan, ben nerde hata yaptım. Benim neyim eksik. Vs. Dedikçe kendine baktıkça kendinden uzaklaşır. Oysaki eşe dosta ailesine baksaydı onları anlardı. Anladıkça daha çok tanır tanıdıkça çekişmeleri çözerdi.
 6. Var tabi 20 adet hidrojen bombası tanımı.
 7. Rhodium

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Talihsiz yorumlar serüveni gibisin. Türkiye 95 yıl boyunca içte ve dışta yaptığı hangi askeri müdahaleye destek bulduki? Biz ne kıbrısda ne ırakdaki PKK operasyonlarında nede başka hiç bir zaman "kendi yaptığımız" operasyonların hiç birinde ne NATO ne abd ne AB bizimle birlikte savaşmamıştır. Tersine biz hep korede Afganistan'a vs. Onların isteği ile onların düşmanları ile savaştık. Biz istersek kıral çıplak diyelim hiç bir zaman bu türk düşmanlarını yanımıza alamayız. Bizi üçdört yıldır oyalıyorlar. Ne yapsaydık bu harekatı yapmadan 40 yıl beklesemiydik. Suriye meselesinin tek çözümü Suriyenin bütünlüğü ve demokratik bir seçimle yönetilmesi değil mi! Bu operasyonla bütün taşlar pat pat yerine oturacak. Ve hızla rejim tekrar devletleşecektir. Tam tersine bu operasyon çok hızlı şekilde çözüme götürüyor. Yurtta barış cihanda barış demek, yurtta da dünyada da barışı savun demek değildir. Yurtta barışı sağlarsan cihanda da barışı sağlarsın demektir. Ülkemizde 8 milyon mülteci var. 50 yıldır köy köy şehit verdiğimiz PKK güneyimizde silahlanmış. Hadi abd medyasında şöyle bir haber geçelim: sivil halk arasına saklanmış meksikalı grup havan mermisiyle edinburga yaptığı atış sonucu biri bebek diğeri altı yaşında 6 sivil abd vatandaşı öldü. Bak bakalım kaç tane jet havalanıyor. Bizde şöyle derdik derhal bu jetleri durdurun yoksa size çelik satmayız. Şimdi AKP, geçmişte fetö ile vatana ihanet etmişti. Bu gün KKTC cumhurbaşkanı da Türkiyeye ihanet etti. Tercih bir düşünce özgürlüğü değildir. Gün gelir 15 Temmuz olur, sen en ilerici solcuda olsan bu komplo da diyebilirsin (ki diyordun) yada çıkar sokağa buna isyan edersin. Böyle kritik zamanlar vardır bu operasyonda bu kritik zamandır. Kimse kimseyi vatana ihanetle suçlamıyor çünkü zaten vatana ihanet ediliyor. Irakla Ürdün arasında da düz bir çizgi var. Adamlar düz bir çizgi ile ülke kurmuş, sen o hattı elde ettiğinde sadece hattı almış olmuyorsun, beraberinde Suriye rejimine de tekrar devlet olma yolunda bir strateji oluşturma fırsatı da veriyorsun. Ayrıca Türkiye bir devlet terörizmi yapmıyor. ABD ypg desteği ile 300.000 kürt bu bölgeden türkiyeye kaçtı. Bu işte kıtalar arası bir terördür. Sen komple kürt bir birliğin şu anda Türkiye ordusu ile operasyona katıldığını biliyormusun?
 8. Rhodium

  Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

  Suriye için bu tam doğru değil. Apo tutuklanmadan önce kuzey Suriye'de PKK kol geziyordu. 88-98 tarihlerinde binlerce insanımız bu terör örgütünden öldü. 98 - 2011 iç savaş başlayana kadar Suriye ile anlaşma yaptık. Bu bağlamda Apo bu şekilde tutuklanmasına yol açtı. Ve ciddi ölçüde PKK yı Suriye'de bitirdik. Anlaşma halen devam etmekte. Ve biz Suriye ye PKK (ve uzantıları. Uzantıları kısmı önemli çünkü anlaşma bunu da içeriyor). Biz terör sebebi ile Suriye topraklarında, Suriye resmi hükümetine bilgi verip operasyon yapabiliyoruz. Not. Tam bağımlı amerikancı fetö, Türk siyesetini ve türk bürokrasisini ele geçirdiğinde, biz kendi ellerimizle ypg askerlerini suriyeye taşıdık. Burada amaç işid ile savaşmalarıydı. 15 temmuzdan sonra eski ayarlarımıza geri döndük. Şimdi Esad, ypg ile anlaşır ve onlara kol kanat gererse bu anlaşmayı çiğner. Bu durumda Türk askeri geri çekilmez. Buda Suriye - Türkiye savaşı ve Türkiyenin işgali demek olur. Bu sebeple aklı başında olan herkez Suriye resmi hukümeti ile diyalog halinde bu operasyonu yapın diyor. Hurra da girilmedi 1 yıldan fazla planlanıyor. Ben küçüklüğümden beri PKK saldırıları ile büyüdüm. PKK ve uzantıları çoluk çocuk demeden öğretmen doktor demeden şehirde kırsalda adam öldüren caniler. Burada bir faz geçişi var. Bir tarafta yumos sevimli siyasi hdpliler, bir tarafta da geçmişi insan katleden caniler.
 9. Rhodium

  Şivan Perwer'den harekat açıklaması

  1) Şimdi bu ülkenin kurucusu Atatürk dür. Beğenmeyen siyaset yapmasın ve fikir beyan etmesin. Alsın bir uçak bileti gitsin avrupaya mı ırağa mı japonya ya mı bilmem. Eğer ülkeye vergi ödemiş ise biz Türk halkı olarak vergisinin de parasını veririz. 2) AKP bu operasyonu yapmıyor. Operasyonu Türk askeri yapıyor. AKP iyi kötü o bu şu. Bu bizi ilgilendirmez. Biz hangi düşüncede olursak olalım, Türk askerinin yanındayız. Yanında değilsen 1. Maddeye dön. 3)Türk askeri, sadece asker değildir. Komşunun oğlu, köylünün abisi, senin kardeşindir. İnsandır. Ve senin burda canlı olman güvende olman için mücadele vermekte. Kendinize saygınız varsa Türk askerine de saygı duymak zorundasın.
 10. Rhodium

  ABD Suriye'den Çekiliyor

  Kürtlerle türkler, aynı toprakta türkiyede yaşıyorlar. Bazen konunun içinde olmak iyi analiz ettirir. Bazende dışında olmak iyi analiz ettirir. Abd Türkiye konusunda analizleri ile hatalı bir tutum içinde. Bazende çok doğru bir tutum içinde. Çin, Marksizmi bütüncül karşılamayan bir ülke. Bunu daha çok mini mini hücresel boyutta ele aldı. Bu tutumu ile sscb veya kübadan farklılaştı. Liberal ekonominin üstünlüğü de bu hücresel yani her şeyin atomun kadar olduğu yapıdadır. Kredi kartı veya para. Özelleştirme veya özelleştirmenin özelleştirilmesi... Marksizmi liberal ekonomi gibi yapı taşları ile ele alan Çin, AB abd açısından zenginlikleri elinde tutma çabasında büyük bir engeldir. ABD nin dış politikası da mecburen bu birincil önceliği esas alıyor. Çin ve mecburi ortağı Rusyanın kuzey Afrika ve Orta doğuda egemen olmasını istemekmekte. Dünyanın merkezi olan Türkiye ise bu konuda anahtar ülke konumunda. Şöyle düşünün bir eşit terazi var. Burada Türkiye 1 gram Rusya-Çin dediğinde orası ağır geliyor. 1 gram NATO abd dediğinde orası ağır geliyor. Türkiye bu durumdan hem zarar görüyor. Hemde fayda görüyor. Aslında çok aham aham bir ülke değiliz. Ancak jeopolitik konumumuz. Atatürk ve İslam gerçeklerimiz, bütün bunlar dengeleri değiştirmemiz için yetiyor. İşte abd bu açıdan Türkiye'yi, iktidar ekseninde yanında tutmaya çalışıyor. İktidar ise aslında sadece iktidarda kalma yani devamlılık ilkesi ile hareket eder durumda. Sıcak para ve Katar. Yada fetöcüler. Yada babacanlar, hep bir savrulma içindeki iktidarı görüyoruz. ABD, iktidara devamlılık garanti etseydi, belki bunları konuşmuyor olacaktık. Ama bütün bunlar kısa süreli olacaktı. ABD hatayı hep şurada yapıyor: ulus halkı ile iktidarı arasında iktidarın gönlünü çelmeyi tercih ediyor. Bu kısa vadede iyi olsada uzun vadede hep ters tepiyor. Şuanda abd karşıtlığı türkiyede yüzde 90 lar seviyesinde. ABD yine yeniden iktidarımızın devamlılığını tesis etmel istemiş ki çekilme diyor. Ancak Türk halkının gönlünü çelememiş olacak. Kısa vadeli kazancı boşa çıkacak.
 11. Rhodium

  Bu forumda ,bu sorulara, mantıklı cevaplar, aranıyor.

  Dostum, mö 1500 yıllık protez "metal" kol dahi var. 50 bin yıllık metal iğne dahi var. Öncelikle taşı taşımaktan çok kesmek sorun. Tarihin inşaat sektörü bizden çok daha fazla tecrübe ile doludur. Örneğin topraktan tuğla yapmayı 10 bin yıldır denemişlerken biz daha çelik yapıyı 50 yıldır deniyoruz. Tecrübe ile teknoloji aynı şey değildir. Bak bu günlerde 7 küsür depremle İstanbulda neler olacağını tartışıyoruz. Teknolojimiz var: devasa kamyonlarımız, vinçlerimiz, dozerlerimiz, autocad, vs. Vs. Ama aklımız ve tarihin tecrübesi yok ki binlerce insan ölecek. Örneğin Osmanlı'da mimari projeler kağıdın 5 e katlanması ile yapılırdı. Bu şekilde 16 baklavanın sadece birine yapılan çizim katların kopyasına çıkarılarak simetrik bir alan elde edilirdi. Şimdi pramitlerin inşasında helezonik şekilde toprakla yol yapıldı. Piramit yükseldikçe etrafındaki toprakta yükseltildi. Piramit bittiğinde toprağa gömülü bir dağ halindedir. Taşlar hesaplara göre 1000 e yakın işçi ile 15 - 20 yılda taşındı. Taşınırken de fatihin gemileri gibi altlarına silindirler konularak itildi. 2-3 yıl bir süreç içindede pramidin etrafındaki toprak alındı. Tabi toprakla beraber ölen işçilerinde cesetleride alınmış oldu. Buda inşaatın yapımını bir sır haline getirdi. Çünkü toprağın alınması tüm arkeolojik kanıtları yok ediyor. Peygamber: Çok veya Tek tanrılı inançlarda, Tanrının, tanrının kendisini anlatması için belirlediği insandır. Tanımı kısaca bu. Burada Tanrı ansiklopedi de yazdırabilir şiirde ezberletebilir. İlla bir kitap vb. olacak diye bir şey yok.
 12. Rhodium

  Faiz neden haramdır?

  Tamam. Açıklaman için teşekkürler. Bu dediğine göre şöyle denebilir. Ahmet Mehmete seneye almak üzere 10 koyun veriyor borç olarak. Yalnız seneye borcunu isterken 15 koyun vereceksin diyor. İşte bahsedilen bu 5 fazla koyun.
 13. Rhodium

  Faiz neden haramdır?

  Şimdi liberal ekonomideki faiz ile islamdakinin ilgisi yok. Buradaki husus Ahmet mehmetten 12 tane altın borç alıyor. Mehmet Ahmete 1 yıl sonunda 24 altın karşılığında bunu veriyor. Ahmette borcunu ödemek için her ay 2 altın veriyor ve yıl sonunda 24 altını ödemiş oluyor. Burada enflasyon 0. Bahsedilen faiz budur. Bunu şimdiye uyarladığında banka faizi enflasyona göre belirleniyor. Yani para değer kaybettiği için. İslam dini burada, borçlunun hakkını, güçlü olandan koruyor. Bu iyi bir şey. Sen hiç tefeciye borç ödedin mi? Yada banka da olsa enflasyondan kat kat fazla bir kredi ödedin mi? İnsana yapılan nasıl bir eziyet.
 14. Rhodium

  Bu forumda ,bu sorulara, mantıklı cevaplar, aranıyor.

  1) Kaçtane peygamber gelmiş bilmiyorum. Ama kitap olmayanların da amacı Tanrı öğretisini etrafındaki insanlara anlatmaktır. Peygamber nedir? Sorusuna verilecek cevapla amacı nedir sorusuna verilecek cevap aynı şey. Bu saçma bir soru. Tıpkı ampülün amacı nedir demek gibi bir soru. 2) ilk pramitler daha basit yapıdadır. Zamanla taşları kesebilecek inşaat ve bildiğimiz kuleleri yapacak el aletlerine ulaştılar. Ve bir çok insan bu şekilde işçi oldu. Bildiğin inşaat usulleriyle yapıldı. Bu pramidin nasıl yapıldığından çok böyle saçma bir inşaatı yapmak için nasıl bir kölelik ve despotizm olduğunu gösteriyor. Ben burada mucize değil insanları nasıl köle yaptıklarını görebiliyorum. 3) bence mümkün yoksa küsmem. 4) wirless elektrik. Kablosuz Electric. Bir cümle ya ingilizcedir. Ya türkçe. Ben today sinema go. Gibi bir cümle olmaz. Elbette tesla ve alternatif akım çok önemli konular. Ama elektrikten anladığımız temel şey bildiğin barajdan gelen 220 volttur. Valla kablosuz elektrik şuan olsaydı buna en çok tedaş sevindirdi. 5) ay dünyada idi. Dünyanın bir parçasıydı. Dünyaya çarpan bir meteor sonucunda Kopan parçadır. 6) yerin 5 metre altında çoğu insan metan gazından zehirlenerek ölür. Bu türkiye de sıkça yaşanan bir iş kazasıdır. 7) Modernizm ve Sanayi hamleleri eş zamanlıdır. 18. Yy da, kömür, tren, demir çelik vb. Bir çok sanayi fabrikaları da bir çok işçi çalışmasına bu işçilerinde aileleri ile birlikte yaşaması gerekli kılmıştır. Bu sebeple kalabalıklaşan şehirlere apartman dediğimiz yapılar oluşmaya başlanmıştır. Çin setti, ayasofya gibi 16 yy. Önceki yapılara "tarihi yapılar" denir. Pramitler modern yapı değil tarihi yapıdır.
 15. Rhodium

  VAROLUŞCULUK-EXISTENTIALISM...

  Bütün canlılar, Maddeyi bir formdan başka forma sokar. Bütün bunlara dil ile küme oluştururuz. Örneğin arılar bal yapar. Köstebekler tünel kazar. Ancak arıda köstebekte kendi kümesinde ki işi yapabilir. Arılar aynı zamanda tünel kazamazlar. İnsan tüm tarihi geçmişiyle herşeyi yapabilen tek canlıdır. İnsan hem tahta oyar hem yemek yapar. Bütün bu nesneleri değiştirdiğimiz özellikler aslında üretim dedeğimiz şeydir. Bir insanı arının bal yapması gibi "meslek" sahibi yapmak: ona tek ve ilkel bir sıfat yüklemektir. Bu tıpkı bu toprak atalarımdan bana kaldı ve bu benim demek kadar ahmakçadır. Aynı işi yapmak zorunda kalan işçi ve aynı işi devam ettirmek zorunda kalan patron. İşte bu aynı bağnazlığın kölesidir. Bir insanın iç dünyası, ve beyin ekzersizi bu varoluşçuluk felsefesi, nesleri değiştirdiği sürece katkısızdır. Hegel, insanın anlamını toplumdaki varlığında görür. Ki bireylerin kendi kendilerine ne olduğu sayı doğrusunda bile ölçüsüzdür. Bu bir tercih meselesi: Ya varoluşçulukla beyninin platesini yaparsın. Dinde ateizmde işte tam bu noktada sana yapışır. Çünkü hem Tanrı varlığının (veya yokluğunun) seni ilgilendirdiği kısmı aslında: toplumun içinde ne olduğundan kaçmanın antidepresanı dır. Bu uyuşturucu ilaç ile ömür boyu yatıp kalktıkça: neleri değiştirip değiştirmediğinin önemini yitirirsin. Yada nesneleri değiştirirsin. Nesleri değiştirdiğinde, meslek kelimesinin de var olmadığını kandırıldığımızı anlarsın.
×
×
 • Yeni Oluştur...