Jump to content

Nsjdeep

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  31
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Nsjdeep Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 21-07-2006

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

499 profil görüntüleme
 1. Nsjdeep

  Sevdiğim Laflar...

  Sabırlıyımdır, en inatçı adamla bile tartışırım ama sabrım taşarsa sıkıntı. Ban yerim herhalde eğer öyle bir şey olursa .
 2. Nsjdeep

  Sevdiğim Laflar...

  Bende kimseye haksızlık olmaz, yine de ne olur ne olmaz kavak'ın değer verdiklerinin liste... Şaka şakaGöreceğiz bakalım sevilecek miyim ya da sevilmeyecek miyim forumda .
 3. Nsjdeep

  Sevdiğim Laflar...

  Tanıştığıma memnun oldum, picapica ?. Ben çok inatçı bi insanım, kavak ile tartışmayacağım asla ?.
 4. Nsjdeep

  Sevdiğim Laflar...

  Ben korkmaya başladım ?.
 5. Daha fazla bu konu üzerinde durmaya gerek yok, seninle ortak bir noktaya varamıyoruz akılsızşuursuzatom . Başka konularda görüşürüz.
 6. Klasik teist düşüncesinin beni yanılttığı yok, adamların dinini sana öğretiyorum resmen, işe bak ya. Hadi diyelim ki sen sordun "Neden buradayım?" Allah cevap verdi, cevabı şuydu: "Dünyaya göndermek yerine olacağın yere koydum.". Sen yazmışsın ki "dünyaya gönderseydin diyemezsin...", niye diyemem? Evet o yaratıcı, fakat belki bize yalan söylüyor ve ben aslında Cennet'e gidecektim? Allah'ın nasıl bi yaratıcı olduğunu bilmiyorum, özelliklerini bilmiyorum yani beni direkt olarak Cehennem'e koysaydı ona yalancı diyebilirdim. Mesela benim kendi inandığım tanrının kötü yanı da var. İSLAM'A
 7. Tekrar yazıyorum, İslam'a göre Allah her şeyi bilir. Rum Suresinin ayetinde 3-9 yıl belirtildiği için, tam tarih belirtilmediği için her şeyi bilmiyor denir mi? Aklına yatıyor mu o yazdığın? Allah her şeyi bilir, fakat tam tarih vermek zorunda değildir. Sorduğunuz soruyu benim inandığım tanrı için mi soruyorsunuz, Allah için mi soruyorsunuz bilmiyorum o yüzden ikisini de cevaplayacağım. Benim inandığım Tanrı her şeyi biliyor, dünyadan tat almamız için, eğlenmemiz için bizi yaratıyor. Amacını kendin seçersin. İstersen evlenip çocuk sahibi olmak senin amacın olur, istersen kendi
 8. Ben bir deistim, Müslüman değil! Git din adamıyla konuş, fakat şunu da bil: İslam'a göre Allah senin ne yapacağını bilir hatta sen daha bebekken 20 yaşında tırnak keseceğini ve hangi parmaktan başlayacağını bilir. Allah her şeyi bilir. Bu arada, her şeyi biliyor diye tam tarih vermek zorunda değil. Savunduğun İslam dinini önce öğren, sonra benle konuşursun. Sana dini öğretecek olan kişi ben değilim.
 9. Nsjdeep

  Sevdiğim Laflar...

  Hoş buldum sevgili kavak, teşekkür ederim .
 10. Rûm Suresi 2-5. Ayet: Rumlar yakın bir yerde yenilgiye uğradılar. Fakat onlar bu yenilgilerinden sonra birkaç yıl içinde galip gelecekler. Eninde sonunda Allah’ın dediği olur. O gün müminler Allah’ın yardımı sebebiyle sevinecekler. O dilediğini muzaffer kılar. O çok güçlüdür, engin merhamet sahibidir. "gelecekler" yazıyor, ben kesin olmayan bir şey okumadım. Tam tarihi veremiyor değil, vermiyor. Allah her şeyi bilir. Diğer sorularını da kendin internette aratarak bul, ben bir deistim ve İslami soruları cevaplamak zorunda değilim.
 11. Nsjdeep

  Sevdiğim Laflar...

  Harbiden güzel sözmüş. Bu arada, foruma üye olmadan senin mesajlarını görüyordum. Bazen agresif bazen sakin bi adam gibi duruyorsun. umarım bi' gün düzgün bir şekilde karşılaşırız. Profilinde gezdim fakat ulaşabileceğim bir yer göremedim. Seni tanımayı çok isterim "kavak"
 12. "İslam'ı bana savunmuş olan adama ben neden İslam'ı öğretiyorum anlamış değilim" yazmıştım bir mesajımda, lütfen gidin ve araştırın. İslam'ı savunacaksanız düzgün savunun, bence bir deist size İslam'ı öğretmemeli
 13. Cevabını verdim bu sorunun. Okuyabilirsin, internette bir sürü farklı sitede de yazılıdır. İslam'a ters şeyler yazıyorsun akılsızşuursuzatom... Bir de İslam'ı savunuyordun!
 14. Kur’an’da defalarca: “Allah her şeyi hakkıyla bilir.”, “Allah’ın ilmi her şeyi kuşatmıştır.” manasına gelen ifadeler Allah’ın ilminin dışında kalan hiç bir şeyin olmadığını göstermektedir. (Sorularla İslamiyet) Hiç bu dünyaya gelmediğimizi düşünelim. Gözlerini hayata açtığında Cennettesin, veya Cehennemdesin. Sebebi ne? Allah her şeyi önceden biliyordu ve Cennete mi Cehenneme mi gideceğimizi bildiği için bizi dünya hayatına başlatmaya gerek duymadı. Demeyecek misin, "Ya ben buraya gelecek işler yapmayacaktım! Bu yaratıcı sadisttir!" diye? İslam'ı bana savunmuş olan adam
 15. Sonsuz gücü yok muydu Allah'ın? Nasıl bilmiyor? Mantıksız konuşuyorsun akılsızşuursuzatom. Değil ben, bir Müslüman'a Allah ezelde senin cehenneme veya cennete gideceğini kesin olarak bilmiyor desen inanmaz.
×
×
 • Yeni Oluştur...