Jump to content

Fallenangel

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  72
 • Katılım

 • Son ziyaret

Fallenangel kullanıcısının paylaşımları

 1. Fallenangel

  Türk Ateistlerin Yaptığı Buluşlar

  Dünya da buluş yapanların müslüman olmaması ne kadar ilginç...
 2. Fallenangel

  Kader ve özgür irade

  Emre denilen şahsiyet öncelikle sana bir IQ TESTİ yapmak gerekiyor,çünkü 5 yaşındaki kızım senden daha mantıklı şeyler söylüyor.Üstelik çelişkili açıklamalarda bulunduğunun farkında olmadığın gibi bir de insanları bu açıklamaları anlamamala suçluyorsun.İslamın neden sırtının yerden kalkmadığının nedenini şimdi daha iyi anlıyorum.saol varol.
 3. Fallenangel

  Kader ve özgür irade

  İlahi adalet dedikleri bu olsa gerek. Kasıtlı olarak bozuk üretim yap sonrada bozuk malı seni niye bozuk ürettim diye sonsuza kadar cayır,cayır yak,ne ala.
 4. Fallenangel

  İslam Kısır Döngüsü

  Bence teizmin akıl ile sorunu var,aklın ürünü olan bilime saldırmak ve bilimi dogma olarak nitelemekte teistlere yakışan aptalca bir yaklaşım.Supernatural ne gözlemledin bununla ilgili elinde ne var da ötüyorsun.
 5. O SENİN DEDİĞİN OLASILIK.OYSA KADERDE :KİMİN YERE DÜŞENİ TEKLELEYECEĞİ KİMİN YARDIM EDECEĞİNİN ÖNCEDEN BELİRLENMİŞTİR. BEN ZOR DURUMA DÜŞTÜM VE BİRİ BANA YARDIM ETTİ,O OLAY BENİM KADERİM DEĞİLMİDİR?bANA YARDIM EDECEK KİŞİNİN O ZOR DURUMDA BANA YARDIM EDECEĞİ BELLİDİR.bELİRLENMİŞTİR.o KİŞİNİN BANA YARDIM ETMEMESİ SÖZ KONUSU ALLAH KATINDA MÜMKÜN DEĞİLDİR.VAKTİ ZAMANI GELİNCE BANA O YARDIM EDECEKTİR.o YARDIM İÇİN GEREKLİ TÜM EVRENSEL KOŞULLAR TANRI TARAFINDAN OLUŞTURULMUŞTUR.BÖYLE BİR DURUMDA OLUŞACAK EN KÜÇÜK OYNAMA(ÖZGÜR İRADE İLE OLAN DEĞİŞİKLİK)TÜM SENARYOYU BOZAR VE YENİ DURUMLARA NEDEN O
 6. Fallenangel

  ATEİSTLER ÖLÜNCE TOPRAK OLACAK

  cENNETE GİDECEKLER BELLİ EZELDEN BERİ BELİRLENMİŞ YORMA KENDİNİ SEN BİR KUKLASIN AMA KUKLA OLDUĞUNUN FARKINDA BİLE DEĞİLSİN.HATTA ŞU ANDA YAPTIĞIMIZ FORUM YAZIŞMALARI BİLE ÖNCEDEN KAYITLI.İSPAT İSTİYORSAN KURAN OKUMALISIN.
 7. o ZAMAN SANA BİR SORU...ALLAH'IN İRADESİ DIŞINDA BİR KURU YAPRAK DAHİ YERE DÜŞEBİLİR Mİ?İNSAN BEYNİNDE KÖTÜLÜK YAPMA KARARI VEREN NÖRON(BEYİN HÜCRESİ),ALLAH'IN TAKTİRİ VE İRADESİ OLMADAN ÇALIŞABİLİRM Mİ?(AMA PARDON SİZE GÖRE İYİLİK VE KÖTÜLÜK KARARLARI BEYİNDEN DEĞİL KALP DENİLEN ORGANDAN GELİYOR UNUTMUŞUM!o ZAMAN KALP NAKLİ YAPILANLARIN KİŞİLİĞİ DEĞİŞMELİDİR)
 8. Allah sen tepki verirsen biliyor olacak zaten.....DOSTUM SEN NE DEDİĞİNİN FARKINDA MISIN YOKSA BİZİMLE DALGA MI GEÇİYORSUN?aLLAH''IN kudderini sınırlandırdığının farkındamısın.
 9. Fallenangel

  Kuran neden korkutur?

  Pek faydalı olduğu söylenemez.Psikiatristler korku toplumu değil sevgi toplumu olmamız gerektiğini basbas bağırırken böyle birşey söylemek çok komik.
 10. Evet sınava geldik.Peki bu sınavın sonuçları ve kimin nereye gideceği ezelden beri biliimiyor mu?Levh-i mahvuzda yazılı değil mi? Cevap evet ise;bu senaryoyu o levh-i mahvuza ben mi yazdım.Tabii Tanrı yazdı.Yani ;sınavı yapan,sınavın sorularını,kimin ne cevap vereceğini önceden tayin etmiş.Kıçını yırtsan bu değişmez.Değişirse evrenin tüm kaderi değişmiş olur bu durumda Tanrı kavramı ile çelişir.Senin algılayabileceğin en yalın şekliyle anlatmaya çalıştım.
 11. Doğru kafam karıştı senin zırvaladıkların kafamı karıştırdı. Hem atomdan galaksilere,herşeyi yaratan ve kontrol eden alim-i mutlak Tanrı'dan söz edeceksin,hem de özgür irade diye vıyaklıyacaksın.Sonrada bunu mantıklı birşeymiş gibi servis yapacaksın..Çok güzel Nurcuların hangi fraksiyonundansın sen..
 12. Ben anladım da sen daha kader'in ne olduğunu anlamamışsın ve kelime oyunları ile mantık hatası yapıyorsun ve bu hatan suratına çarpılıncada karşıdakini anlamamakla suçluyorsun.Bu da zeka probleminin tipik bir bulgusu ne yazik ki...
 13. Allah kulunu iyiylede kötüylede sınayabilir hep iyilikle sınanılsaydı insanlar kim isyan ederdi Allaha o zaman bu duruma karşı ve kim isyan etmezdi yani çürük elmalar nasıl ayrılırdı. Elmayı çürük yaratan kim peki a IQ'su yerlerde arkadaşım...
 14. Fallenangel

  Bir yalanı yüceltenler bir hakikate kör

  . "tamam affettim bir daha olmasın" Diyemez zaten yahudilerin Peygambere yaptığı fenalıklar ve sabotaj ve zehirleme olayları bin 'i aştı.. Peygamber de olsa o bir beşer..O 'nun da bir sabır ve dirayet sınırı var. Oldu olacak tüm yahudileri fırınlarda yaksalardı. Yok bir gram gaddarlık ve barbarlık yok ne yahudiye ne de diğer insanlara. Yahudiler Muhammedin Peygamber oldukları çok iyi biliyorlardı. Kur'an 'ın tabiri ile "Kendi oğullarını tanın gibi" tanır ve bilirlerdi. Bu yahudiler çok salakmış,hem peygamberi tanıyacaklar,hemde inadına karşı çıkacaklar.Ben de onları akıllı bilirdim.Mu
 15. Fallenangel

  Din olgusu bütünüyle ortadan kalktığında...

  hayvanlarda ana baba duygusu yokmuş! Belgeselde mi izlemessin bre İDİOT!
 16. Fallenangel

  Duvardaki ayetler

  [ yani muhaddsi din alimi ne diyor önce ona bakılır dinsiz fizik profesörüde olsa dini konuda avam dır cahildir kararı hükmü yatersizdir Kuranda bilimle ilgili olan konular; örneğin Fussilet suresinde olduğu gibi evrenin oluşumu veya,astronomik olaylar gibi durumları ateist olarak bilinen ama konusunda otör olan kişilere sorup tartışabilirmiyiz?
 17. Fallenangel

  Dawkins bir soruda islamı bitirdi!

  ÖZgürlük uğranı kainatı katletmekte ne oluyor? Nice bilim adamı,Tıp alimi insan geldi geçti ve bunların ekserisi müslüman değildi.İnsanlık bunlardan çok fayda gördü.Senin gibi düşünmedikleri için kainatın neresini katletmişler a kaz kafalı adam!
 18. Fallenangel

  PEYGAMBERİN BİR MUCİZESİ DAHA: TIBBI NEBEVİ >>

  Haram şeylerden şifa aramayın hadisi ilgimi çekti: 1.Alkol o dönem için en iyi dezenfektanlardandır.Yarayı yakmak yerine şarapla yıkasalar daha iyi. 2.Domuzdan yapılan kalp kapaklarına ne diyecekler. Plastik cerrahi ile ilgili temel atılımlar Mısır papiruslarında var.Ayrıca tıbbın temel prensipleri peygamberden 900 yıl önce yaşamış Hipokrat tarafından ortaya atılmıştır. En hazin olanıda 10 asır kitapları avrupada okutulmuş İbni Sina (avicenna) Nurcular tarafından kafir ilan edilmiştir.
 19. Fallenangel

  PEYGAMBERİN BİR MUCİZESİ DAHA: TIBBI NEBEVİ >>

  Ben dindar arkadaşlara bir soru sormak istiyorum... Madem İslam dini temizlik dini,Evrensel bir temizlik materyeli olan sabundan ne ayetlerde ne de hadislerde bahsedilmez?
 20. Fallenangel

  Tanrının eksiklikleri

  Ama siz istiyorsunuz ki; bu ceza ve mükafat bir anda oluversin... İşte öyle olmuyor; Çünki Ölüm gelir ve herşeyi eşitler; o istediğiniz Adalet Ölüm kapısının arkasında bekliyor.. O kapı açıldığında bu hakikat güneş gibi ortaya çıkacak... Hayır ben masum Çocuklar tecavüze uğramasın,Allah masumlara yardım etsin istiyorum...Çok şey mi istiyorum Allahtan?
 21. Fallenangel

  Kainatta Tesadüfe yer varmı ?

  Bu bağlamda Bir yaratıcı olabilir bir önerme olarak kalır,din ise bilimle bağdaşmayan öznel bir durumdur.
 22. Fallenangel

  Kainatta Tesadüfe yer varmı ?

  Tabiata bakıpta,herşeyin arkasında yaratıcı bilinç görmek bir olgu.Bu yadsınamaz.Farzedelim böyle bir yaratıcı var.Bunu din dışı ekollerde söylüyor.Deizm,panteizm gbi...Dinin tariflediği Tanrı ile bunun aynı kişi olduğunu nasıl bileceğiz.Dinin argümanları bu konuda çok zayıf.Bilimin anlattıkları ile dinin söyledikleri çelişiyor.Bir yaratıcının olması bunun Allah olduğunu gösterir mi?..
 23. Kader mevzuu üzerinde derinlemesine düşünüp dinden çıkmayan kişi, ya kafasını kuma gömüyordur ya da IQ problemi vardır... Kaderiye, Cebriye ve Mutezile mezheplerini tenzih ederim... Ama onlar da Ehl-i Sünnet vel Cemaat'e göre din dışıdır zaten...
 24. Fallenangel

  İşte sizlere Kepazei Nur İlmi

  Amacım kimsenin inançlarına saldırmak değildi.Sadece hayatımın içinden bir kesiti burada dürüstçe paylaşmak istedim,belki ders alanlar olur diye.Bakıyorum ders alanlar olmuş,ama Nurcuların böyle şiddetli tepki göstereceklerini tahmin ediyordum.Olsun!Bu yaşadıklarımı ve gerçekleri değiştirmez.Nurculuk sayesinde doğru yolu bulduğunu düşünenler de olabilir.Böyle mutlularsa,saygı duyarım.Herkes yolunu seçmekte özgür.Ama diğer insanlara saygı..Tüm inançlara ve inançsızlığa saygı...Bu gerekli,hepimiz için gerekli...Müslümanların 7.yy kafasından kurtılması gerekiyor.Gerçek bir reform yapılmaz...iş zo
 25. Fallenangel

  İşte sizlere Kepazei Nur İlmi

  Değerli Kardeşim... İslam dünyasından çıkmış toplam üç-beş bilim adamı var.İbn-i Sina ve Farabi bunların başında geliyor.Ve ne yazık ki Said-i Nursi bunları dinsiz ilan edebiliyor.Bu kişiler Müntezile idiler,yani İslamın dışında değildiler.Ama değerlerimizi kolayca harcıyoruz.Fikrini benimsemiyorsan,İslam dışıdır de.Ne kolay değil mi?Hayırlı olsun!Yaratıcı,nurculara akıl fikir versin!
×
×
 • Yeni Oluştur...