Jump to content

radosc

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  166
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

radosc Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. radosc

  MÜSLÜMAN KADINLAR BUNLARI NASIL SİNDİRİYORLAR?

  Vay anasını Kur'an evrenseldir en son gelen dindir herkes iman edicek. Yok lan Kur'an sadece mekke ve cevresindekilere gelmiş o zaman neden cihad kavramı ? Musluman kadınlar tecavuze ugrayacaksanız 4 kişinin onunde ugrayın soyle bide ellerine cekirdek verinde izlesinler. 4 şahit bulamadınız mı ? Artık buna gerek yok gelişmiş teknoloji ile beraber mobese kameraları bunu hemen bulabilir ama ormanlık alanlar ve ıssız koselerde tecavuze ugramamaya dikkat edin. Bu mudur zihniyet ? Geri -kafasız- bagnazlar.
 2. radosc

  Müslüman Düşünce Tarzı

  ok.
 3. radosc

  Müslüman Düşünce Tarzı

  Tümevarım yaparsam cogu Müslüman böyle İllegal. Kur'an'da bulunan ayetler gayrimüslimleri dine davet edin gelmezlerse oldurun derken dunya globalleştikce ilişkiler zorunlu olmus ve bu ayet rafa kaldırılmıştır.Bunların farkında olmadan kendi dinindeki "evrensel" diye yutturulan ayetlerin aslında o donemin cıkarlarına getirilerek uyduruldugunu gormeden hiç bir yere varamazsın.
 4. Selamlar, konuyu ateistcafeye mi yoksa ateistforum'a mı acıcagımı tam kestiremedigimden ateistcafeye actım yonetici arkadaşlar konunun gidişatına göre gerekli uygulamayı yaparlar sanıyorum. Başımdan gecen bir muhabbeti anlatmak istiyorum sizlere. Dün akşam misafirlige gelen komşularımız ile aramızda gecen muhabbet şu şekilde gelişti. Bizim sokaktaki marketin sahibi eski köyün yerli Ermenilerinden olan bir hanım.Marketi hala o hanım işletiyor ve bu hanım üstünden bir konu acıldı. Gelen misafir hanım bu market sahibi hanımı ove ove bitiremedi Ermeniler her işi iyi yapar beceriklidirler işi s
 5. radosc

  Tanrı Nedir ?

  İnanç kavranamazlıga itaat etmekse ben bir sürü kavranamaz terim cıkartır ve insanları bunlara inandırırım. Tanrı kavranamaz bir terim oldugunu kabul edip yola cıkan arkadaşım Pup peki teist inançtaki Tanrı neden kavranabilir olmak istemektedir ?Deistlerin zaten ateistlerden bir farkı olmadıgı için bu konuda birşey demiyorum.Onların inançları ile bizim inançsızlıgımız arasında günlük yaşamda bir fark teşkil etmediginden ve hepsi kafasında "kavranamaz" bir Tanrı'yı kendilerine göre tanımlayıp inandıklarından daha farklı bir kategoriye giriyorlar. Son olarak şu söz Tanrı ve buna benzer nice ka
 6. radosc

  SEYTAN AFFEDILMELI

  Kenzo'nun paylastıgı bir Allahın Gunlugu adlı yazı vardı. Bu başlıgı görünce aklıma o geldi (: Kutsal abi iyi noktaya parmak basmış ama bir sorun var kutsal abi. İhlasa ermiş kulların dışında herhalde burda peygamberler dışında demek istiyor hepsini azdıracagım diyor. Hepsi azmadı malesef Dünya'da tahminimce birkaç milyon gercek Müslüman var. Onlarda masallahları var dinin gereklerinden geometrik olarak cogaldıkları için şeytanın işi biraz zor.
 7. radosc

  Allah evreni neden yarattı?

  Allah evreni onun ne kadar yaratıcı bir varlık oldugunu anlamamız için yaratmıştır. İnsanoglu bilimde geliştikce Allah'ın yarattıgı bu kainatı daha iyi kavrıyacak ve Allah'a yakınlasacaktır. Birinci cümleme donersek Allah neden insanların onun ne kadar yaratıcı bir varlık oldugunu anlamamız için yaratsın ki ? Bu varlık insan mı ki insan gibi duygular ve düşünceler içinde ego tatmini arasın.Eger tanrıları insanlar yaratıyorsa tabiki arar. İkinci cümlemde insanlar bilimde geliştikce SexyHuri'nin dedigi gibi Allah 3un1ni alıcaktır.
 8. Bütün başlıgı okumadım fakat niçe'nin sorusuna cevap veriyim. Bilimsel bir ahlak kurulamaz.Bu insanı makineleştirmek olur ki bunu daha onceki filozoflar dile getirmişlerdi. Ahlak insanlar sosyal varlık oldukları için olusmustur toplumsal yasamda ahlak bir gerekliliktir.Ahlakı yaratan toplumların kültürel gelişimi düşünceleri duyguları gelenek ve gorenekleri baglı oldukları din ve tabuları yıkıp yerine "bilimsel ahlak" koymak imkansızdır.Bilimsel ahlak malesef olmaz.Herşeyin bilimseli olurda yaradılışın bile ( malesef ) - ahlakın bilimseli olmaz. Belki biraz ters gelicek ama bu bilimsel ahl
 9. radosc

  Tanrı Nedir ?

  Selamlar, Soru gayet açık ve net; Tanrı nedir ? Bu konuda ateistforum'un kaynaklarında güzel bir yazı var umuyorum ki forumda o yazıdan daha güzel fikirler cıkıcaktır. İşte buda o yazı fakat bu yazıya baglı degilde konuyu kendi düşüncelerimizle götürelim biraz. Tanrının tanımı Her şeyden önce, tanrının varlığını veya yokluğunu tartışabilmek için, tanrı kavramının tanımını yapmak gerekmektedir. Şaşırtıcı nokta, herkesin bu kadar sözünü ettiği bir kavramın çok kesin, net, herkesin anlayıp üzerinde birleştiği, kabul edilir ve anlaşılır bir tanımının bulunmamasıdır. Pek çok ateist-teist tart
 10. radosc

  Müzikle Açalım

  Benden şu anda içinde hızlı düşünce akışları olanlara gelsin
 11. radosc

  Bu teoriler ne ayak ?

  Müslümanların bilgi eksikligi onları buralara getiriyor diyebiriz. Bir konuda bilgi sahibi degilsen fikir sahibide olma demiş üstad.
 12. radosc

  Bu teoriler ne ayak ?

  200 yıl once yapılmış birşeyi buraya getirip evrim teorisi yanlış demekte bir mantık hatasıdır. Konuyu oraya buraya cekmeyinde direk soruya cevap verin.
 13. radosc

  Bu teoriler ne ayak ?

  Ben evrensel olarak bakıyorum konuya.Ateistforum'da neden boyle demiyorum.Teistlerde neden boyle diyorum. Teistlerin tek eleştirdigi teori ve hakkında yüzde1 lik bilgiye bile sahip olmadan eleştirdikleri konu "evrim teorisi"dir.Bunları bu kadar meraklı yapan şey nedir ? Evrim teorisi=Tanrı yok denklemini kurmanız mı ?
 14. radosc

  Bu teoriler ne ayak ?

  Google amcada arattım bizim zorunluluk teorisini ve müslümanların uydurdugu bir şey oldugu anlaşıldı. Akrep sana cevap veriyim. Evrim teorisi canlıların çeşitliligini acıklayan ve ateistlerin tek dayanagı degil bilim dunyasında bu konuda tek gecerli bilimsel teori oldugu için kabul goruyor. Bunu ateizm ile bir ilgisi yok.İlk once mantık hatası yapmadan bir "mantık" yürütme yapabilirsen seninle tartışabiliriz.
 15. radosc

  Bu teoriler ne ayak ?

  Zorunluluk teorisi ? Bu nedir ? Zorunluluk hangi şartlar altında oluşur ?
×
×
 • Yeni Oluştur...