Jump to content

Barricade

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  283
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Barricade Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Barricade

  Alevilik vs Ateizm

  Yanlış. Aleviliğin aslında Tengricilik ve Şamanizm'le çok az ilgisi vardır. Alevilik Zerdüştlük'ün yeni gelen Türk boylarının uygulamalı geleneklerinin (kozmogonik algısı değil) üstünü kaplaması ve İslam mistisizmiyle oluşan bir gelenektir.
 2. Barricade

  Fransız Markaları

  Bırakın bu sosyal sorumlu tavırları işinize gücünüze bakın.
 3. Barricade

  Müslümanlar Neden Benim Midemi Bulandırıyor

  Aristokrasi: "Egemenlik kayıtsız şartsız elitindir" Burjuva: "Buna götümle gülüyorum, egemenlik kayıtsız şartsız halkındır" Proletarya: "Evet, egemenlik kayıtsız şartsız halkındır" Burjuva: "Olur mu lan? Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur"
 4. Barricade

  bir usttekinin avatarini gorunce...

  Buffy The Slayer
 5. Keke şeref, keke namus... Namusa dayandırılmış düşünceler baktığınızda oturaklı geliyor olabilir de haritadan silinse dert etmeyeceğim Ardahan gibi bir yere askerliğe gidince namusumu korumuş olmam. Bu vatan, namus, şeref gibi birilerinin düşlerinden fırlamış soyut hezeyanlar için orada burada telef olmak namus korumak değil, aptallıktır.
 6. Barricade

  Anket: Zorunlu Askerlik Kaldırılsın mı?

  Feodal düzende ordu kralın ordusuydu, askerler paralıydı. Cumhuriyetin mülkiyet cumhura ait olunca cumhurun mülkiyetini koruması için bir de para alması saçmadır. Askerliğin zorunlu olmasının nedeni ordunun bir zümreye değil genel cumhura ait olmasıdır. Avusturya'da ordu görevi kamu hizmetidir. Zorunlu değildir ancak teşvik edicidir. Bu hizmeti seçenler hizmeti ücret karşılığında ve 6 ay süreyle yaparlar ancak diğer kamu hizmetleri 15 aydır ve ücreti yoktur. Bu sistem gayet temiz işliyor. Bu tarz bir şey olsa Türkiye'de iyi olur. Şimdi akıla şu soru gelebilir; madem mülkiyet cumhura ait o hald
 7. Barricade

  Cehalet mutluluk mudur?

  Cehalet (cahil olduğunun farkına varmamış olmakla birlikte) kesinlikle mutluluktur. Ancak cehaletinin farkına varmış ya da şüphe duymaya başlamış birisi için mutluluk veren şey büyük ihtimalle öğrenip tabularını yıktıktan sonra gelen rahatlamadır.
 8. Barricade

  Yalandaroğlu Kemal Sona Geldin Artık

  Değerli arkadaşlar, asıl solculuk faşizmdir. Bunu unutmayın. En faşist yönetimler hep en sosyalist olanlarıdır.
 9. Barricade

  Her Türk Asker Doğmaz!

  Ulusalcılık millicilik demek. Ulusçuluk, milliyetçilik demek. Milliyetçilik direk milliyet unsuruna atıf var. Milliyetçilik ırkçılığa ulusalcılıktan daha yakın bir şey.
 10. Barricade

  Her Türk Asker Doğmaz!

  Bir de ciddiyetle örnek vermişsin. Biz de gerçekten bu sloganın bilimsel temelleri olduğunu sanıyorduk Pante.
 11. Düşünce ve beyan özgürlüğü güvencesi altındadır.
 12. Barricade

  Şeytanın Cinsiyeti

  Bkz: Lilith, Kali.
 13. Barricade

  Nötrinolar ışık hızını aştı

  Hacı, bu bahsettiklerini eminim ki 15 bin defa ölçüm yapan CERN yetkilileri 15 bin defa göz önünde bulundurup bu açıklamayı yapma cesaretini göstermişlerdir.
 14. Barricade

  Üstün Irk Vardır

  Toplumlar üzerinden değil de bireyler üzerinden yola çıkarsak daha iyi olur zira başlığın amacı budur. Ortada bir grup yok. İki birey var. Bu iki bireyi karşılaştırıyoruz. Bunların üçüncü bir şahsın koyacağı kriterlere göre değil bulundukları ortamın şartlarına göre şekillendiklerini düşünürsek ortaya genel/geçer üstünlük kriteri atmak saçma olacağından bu kriteri spesifik dallara göre atamak daha mantıklı. Böyle olduğunda da tümüyle farklı olması gibi bir gereklilik kalmıyor. Hemen uygulayalım. Görünüm ve lezzet açısından birinci birey seçilir. Bu ikisi arasından yüksek sıcaklığa d
 15. Barricade

  Üstün Irk Vardır

  Şu sanki Türkiye'nin güzellik estetiğini almamış, hayatı boyunca tanıştığı kadınların 5/2'si bıyıklı ve kıllı değilmiş de yabancı kadınlardan çok anlarmış gibi seçici tavırlar sergileyenlere deliriyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...