Jump to content

Müslüman koyun sürülerine....

Recommended Posts

ateistleri hangi açıdan müride benzettin merak ettim.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞU AÇIDAN BENZETTİM:

ateizm bir ideoloji değildir..

islamda olmayan birşeyi mesela paygamerin 6 yaşındaki ayşeyle evlendiğini söylemek açıkca bir saldırıdır..

ateistim diyen bir kişi bu yaklaşımla islama yada başka bir dine saldırısa "ateizm de bir din olur"..ve sizde onun müridleri olursunuz..ve gözlenen o...ve bence bir ateist için bundan büyük bir hakaret olamaz..

şu ayşenin yaşına gelelim..

bakın turan dursun müslümanken kendisi demiştirki-üstelik bunlar arşivlerde mevcut-"hadislare güvenemeyiz değişmiş olabilir..hatta çoğu değiştirilmiştir"...

fakat islamı bırakıp ateist olduğunda bu hadisleri kullanarak "islam"tanımı yapmıştır...

ben mesela hüsein hatemi gibi bir adam varken daha baştan söylediğiyle çelişen bir adamı ne derece kaale alayım???

bilenler yanlışmı biliyolar????

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ŞU AÇIDAN BENZETTİM:

ateizm bir ideoloji değildir..

islamda olmayan birşeyi mesela paygamerin 6 yaşındaki ayşeyle evlendiğini söylemek açıkca bir saldırıdır..

ateistim diyen bir kişi bu yaklaşımla islama yada başka bir dine saldırısa "ateizm de bir din olur"..ve sizde onun müridleri olursunuz..ve gözlenen o...ve bence bir ateist için bundan büyük bir hakaret olamaz..

şu ayşenin yaşına gelelim..

bakın turan dursun müslümanken kendisi demiştirki-üstelik bunlar arşivlerde mevcut-"hadislare güvenemeyiz değişmiş olabilir..hatta çoğu değiştirilmiştir"...

fakat islamı bırakıp ateist olduğunda bu hadisleri kullanarak "islam"tanımı yapmıştır...

ben mesela hüsein hatemi gibi bir adam varken daha baştan söylediğiyle çelişen bir adamı ne derece kaale alayım???

bilenler yanlışmı biliyolar????

hadisler konusunda müslümanlar ikiye ayrılmıştır.bir kısmı çoğunlukla hadislerin kabul edilmesi gerektiğini savunurken bir kısmı kesinlikle dışlar.dışlayanlar genelde islami reformistlerdir.

biz islam dinini eleştiriken sahih denen hadisleride kullanırız.hadislerin kuran ayetleriyle çelişmemesi gerekir.çünkü reformistler kabul etmesede bazı hadis kitapları islam dininin bir parçasıdır.şöyle düşün eğer hadisler olmasa namaz nasıl kılınır bilinemezdi.namaz kurallarını aktaran hadis kitabı aynı zamanda ayşenin yaşını da 9 olarak bildirir.kuranda olmayan pekçok kural hadislerden öğrenilmek zorunda yani.

eğer dünyadaki bütün müslümanlar reformistler gibi düşünüp hadisleri toptan reddetseydi bu forumda asla hadisler üzerinden islam dini eleştirilmezdi.sadece kuranı eleştiridik.

Sitelerde Paylaş

biz islam dinini eleştiriken sahih denen hadisleride kullanırız.hadislerin kuran ayetleriyle çelişmemesi gerekir.çünkü reformistler kabul etmesede bazı hadis kitapları islam dininin bir parçasıdır.şöyle düşün eğer hadisler olmasa namaz nasıl kılınır bilinemezdi.namaz kurallarını aktaran hadis kitabı aynı zamanda ayşenin yaşını da 9 olarak bildirir.kuranda olmayan pekçok kural hadislerden öğrenilmek zorunda yani.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sorunda bu:)

oysaki hz ayşenin peygamberle evlenmeden önce cüneyr ile nişanlı olduğunu biliyoruz..heralde o zamanda 2 yaşında falandı...

tabiki inancınızda hürsünüz..ben şimdi bir müslüman olarak hristiyan dinini eleştirsem(ki yapmam komplex sahibi biri değilim çünkü) ve desemki "internet kullanımının bile günah olarak görüldüğü bir dinin mensubu sen katolik hristiyan..beni reformist din adamlarıyla kandıramassın".....eeee heralde bu hristiyan arkadaş beni kaale almayacaktır..

bide kaynak kaynak diyosunuz..bizim okduğumuz reformistler vatikandan esinlendi heralde:)

Sitelerde Paylaş
oysaki hz ayşenin peygamberle evlenmeden önce cüneyr ile nişanlı olduğunu biliyoruz..heralde o zamanda 2 yaşında falandı...

tabiki inancınızda hürsünüz..ben şimdi bir müslüman olarak hristiyan dinini eleştirsem(ki yapmam komplex sahibi biri değilim çünkü) ve desemki "internet kullanımının bile günah olarak görüldüğü bir dinin mensubu sen katolik hristiyan..beni reformist din adamlarıyla kandıramassın".....eeee heralde bu hristiyan arkadaş beni kaale almayacaktır..

bide kaynak kaynak diyosunuz..bizim okduğumuz reformistler vatikandan esinlendi heralde:)

aşağıda ki hadislerde ayşenin gerdek yaşı 9 olarak bildirilir:

buhari, e’s sahih, kitabu menakıbı’l-ensar/44; tecrid, hadis no:1553; müslim, e’s-sahih, kitabu’n-nikah/69, hadis no:1422

kontrol edebilirsin.bu kadar güvenilir islami kaynağın aktardığa bu bilgiye dayanarak islamda 9 yaşında kızın evlenme fetvası var olarak kabul edilir ve özellikle arap ülkelerinde pekçok küçük yaşta kız adet dahi görmeden evlendirilir.aktarılan bu bilginin doğruluğunun tartışılması başka bir konu.ama bu yüzden evlendirilen kızlarda ortadayken kimse neden islamı hadisler üzerinden eleştiriyorsun diyemez.ortada yaşanan gerçekler vardır ve bunlara islam dini sebep olmuştur.insanlar bu inanış yüzünden acı çekmekte,sömürülmektedir.

bu arada hristiyanları eleştirecek kadar komplexli olmadığını söylemişsin ama devamlı sataşıp duruyorsun.inkar edersen hemen şu anda yazdığın iletilerden 3 tanesini getirebilirim.

her inanç,her felsefe dünyadaki herşey eleşriye açıktır.bunu engelleyemezsiniz.katliamlar yapsanız dahi mutlaka eleştirecek cesarete sahip insanlar çıkacaktır.hele ki bu inanç topluma zarar veriyorsa eleştirilmesi zaruridir.biz eleştiririz,siz savunursunuz.allahın gönderdiği sistemi savunmak zor olmasa gerek,koskoca allah yazmış bunu değilmi?

nedense islama yöneltilen saldırılara karşı getirdiğiniz savunma,eleştiren kişiyi misyonerlik ..vb şeylerle suçlamaktan ibaret oluyor.bizi susturmaya veya hedef saptırmaya çalışmak yerine eleştirilerimizi çürütün.burası islami forumlar gibi değildir.her inanca sahip insan herşeyi özgürce yazabilir.

Sitelerde Paylaş

9 yaşında kızın evlenme fetvası var olarak kabul edilir ve özellikle arap ülkelerinde pekçok küçük yaşta kız adet dahi görmeden evlendirilir.aktarılan bu bilginin doğruluğunun tartışılması başka bir konu.ama bu yüzden evlendirilen kızlarda ortadayken kimse neden islamı hadisler üzerinden eleştiriyorsun diyemez.ortada yaşanan gerçekler vardır ve bunlara islam dini sebep olmuştur.insanlar bu inanış yüzünden acı çekmekte,sömürülmektedir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

arap ülkelerinin yaşam biçimlerini bende eleştiririm..bunun sebebinin islam olduğunu söylemek bence çok yanlış..

aslında arap toplumunun her kesimide aynı değil..deminde söylediğim gibi algılama sorunu var insanların..adamlar dinlerini kendi saltanatlarına göre değiştirip yaşıyorlarsa bunda islam dininin neden suçu olsunki???

"allah aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırır"....bu bir kuran ayeti..işte arap toplumunun üzerine yağan pislik de meydanda ve bunun sebebide kendileri..neden islam sebep olsunki???

ben hristiyanları yada yahudileri eleştirmişsem muakkak bir sebebi vardır...sebepte şuydu:

islam terör dini gibi gösterilmeye çalışıldı...eee be kardeşim terörün kaynağı belliyken sivasta yapılan katliam ya da el kaide zurnanın son deliği olurdu...tabiki asla ve asla onaylamıyorum...sadece dikkatimi çekti..islami terörden bahsedilerken ana terör es geçildide!!!!

ve tekrar söylüyorum..

özellikle seçilmiş paket hadisler ya da baştan söylediğiyle çelişen turan dursun açıklamaları benim islam kaynaklarım olamaz..

bide burda yok müslümanlar koyun yok müslo yok bilmemne...bakın bunlar sadece saldırı..ve sizde(hepiniz değil) çember sakalıı eli sopalı bir molla murid konumunda olursunuz..ATEİZM BİR DİN DEĞİLDİR..İDEOLOJI DEĞİLDİR

öyle animal isimleri yada sıfat takmak cok kolay..bende imagemakerlik yapıp en az 100 tane isim takabilirim..bundan kolayı yok..ama ben ne misyoner gibi çalışan bir müslümanım nede adnan oktar gibi bir din simsarı...

Sitelerde Paylaş
arap ülkelerinin yaşam biçimlerini bende eleştiririm..bunun sebebinin islam olduğunu söylemek bence çok yanlış..

aslında arap toplumunun her kesimide aynı değil..deminde söylediğim gibi algılama sorunu var insanların..adamlar dinlerini kendi saltanatlarına göre değiştirip yaşıyorlarsa bunda islam dininin neden suçu olsunki???

"allah aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırır"....bu bir kuran ayeti..işte arap toplumunun üzerine yağan pislik de meydanda ve bunun sebebide kendileri..neden islam sebep olsunki???

ben hristiyanları yada yahudileri eleştirmişsem muakkak bir sebebi vardır...sebepte şuydu:

islam terör dini gibi gösterilmeye çalışıldı...eee be kardeşim terörün kaynağı belliyken sivasta yapılan katliam ya da el kaide zurnanın son deliği olurdu...tabiki asla ve asla onaylamıyorum...sadece dikkatimi çekti..islami terörden bahsedilerken ana terör es geçildide!!!!

ve tekrar söylüyorum..

özellikle seçilmiş paket hadisler ya da baştan söylediğiyle çelişen turan dursun açıklamaları benim islam kaynaklarım olamaz..

bide burda yok müslümanlar koyun yok müslo yok bilmemne...bakın bunlar sadece saldırı..ve sizde(hepiniz değil) çember sakalıı eli sopalı bir molla murid konumunda olursunuz..ATEİZM BİR DİN DEĞİLDİR..İDEOLOJI DEĞİLDİR

öyle animal isimleri yada sıfat takmak cok kolay..bende imagemakerlik yapıp en az 100 tane isim takabilirim..bundan kolayı yok..ama ben ne misyoner gibi çalışan bir müslümanım nede adnan oktar gibi bir din simsarı...

şimdi sen bu tablonun sorumlusunu islam olarak görmeyebilirsin.ama görünen köy işte.eğer dünyadaki bütün müslümanlar türkiyedeki reformistlerden ibaret olsaydı ben de islamı eleştirmezdim.sadece redderdim o ayrı mevzu.onlar islamda kadınların kapanmasının dahi olmadığını söyler,kurandaki savaşa,teröre ve nefrete teşvik eden ayetlerin olmadığını,bunların sadece savunma amaçlı olduğunu idda ederler.gerçekten böyle olsa ben bunun nesini eleştireyim.ama uygulamalar ortada maalesef.kuranın yarısına yakın kısmı,müslümanları din islam oluncaya kadar savaşmaya davet eder.hatta kurana göre savaşmak namazdan,oruçtan....birçok ibadetten daha önemli bir farzdır.savaş emri ve huriler,kuranda genellikle parelel gider.eğer açıp okuma zahmetine katlanırsan bunu görürsün.

aslında bana kalırda islami reformistler denilen kesim sadece türkiyede bulunan çok küçük ve marjinal bir nüfus.ülkemizde ki islami eğilim,çeşitli cemaatler vs. hadisleride kapsayan,arapların uyguladığı islama doğrudur.kızları kuran kursunda ölen insanların neredeyse sevindiklerini hepimiz izledik.aslında haklılar,çünkü gerçek islam o.siz kafanızda yarattınız farklı bir dine ve muhammede inanmaya çalışıyorsunuz.çünkü vicdanınız,eğitiminiz,yaşantınız...vs. islamda bulunan uygulamaları kabul edemiyor.ama inkar da etmiyor.bunun zor olduğunu biliyorum.o zaman geriye bir şık kalır,oda islamı değiştirmek.iyi niyetli bir çaba olarak görüyorum.umarım yaygınlaşır.

bu arada evet,dünyadaki asıl terörün kaynağı kesinlikle amerika ve israil ikilisidir.buna sonuna kadar katılırım.ama dikkat edersen amerikanın özellikle islam ile hiçbir problemi yok.onlar dini motiflerle uyutulmuş,sorgulamayan,kaderine razı bir türkiye istiyorlar ki daha rahat manipule edebilsinler.bu konuda şu başlığı okumanı tavsiye ederim

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=10673

tanrının gönderdiği idda edilen din amerikanın çıkarlarına hizmet ediyorsa burada ciddi bir sorun olduğu barizdir.sen inkar edebilirsin ama islam toplumları geri bırakır,nefrete sürükler,kadınları erkeklerin malı olarak görür ve aşağılar.toplumun yarı nüfüsunu olştıran kadınların sadece tüketici durumunda olduğu bir toplumun ilerlemesini bekleyemezsin.bu mantaliteye sahip kadınların ülkeyi ileri taşıyacak aydınlar yetiştirmesini de.devamlı cihada teşvik eden,ödül olarak huriler vaadeden bir kutsal kitaba sahip insanlardan bazıları tabi ki beline bomba takıp ortalığı patlatmak ister.buna engel olmazsın.bu insanlar zaten yoksul,cahil ve kaybedecek hiçbirşeyi olmayan gençler.

netice olarak da bazı insanlar islam dininin zararlı olduğunu görecek, bununla mücadele etmek isteyecek,islamın gerçek yüzünün ne olduğunu anlatmaya çalışacaktır.buna kızma.ayrıca bana göre bütün müslümanlar koyun değildir,ayrı mevzu.

Sitelerde Paylaş
Evet hissetmeyebilirsin çünkü Türkiye cumhuriyeti kanunları altında hür ve demokrat olarak huzur içinde yaşıyorsun.

Ancak bu özgür ülkede allahın kulu ve islamın kölesi olarak yaşıyorsun farkında değilsin. İşte bu yüzden koyunsun.

Kuranda ve islamda farz olmadığı halde sana senin iznin olmadan sünnet yaptırdılar itiraz hakkını kullanabildinmi,( hayır ), demekki koyunsun.

Sen 18 yaşına gelmeden sana dini eğitim zorlaması yaptılarmı (evet), sen kendi dinini kendinmi seçtin (hayır) o zaman koyunsun.

Ramazanda sana zorla oruc tutturdularmı (evet), zorla teravi namazına gidiyormusun (evet) vs vs (evet)(hayır)

Bu yüzden normal hayat yaşadığını sanan bir koyunsun.

sünnet hariç<2 yaşında sünnet oldum> diğerlerini kendi isteğimle yaptım.beni zorlayan olmadı ve halen zorlayanda yok.

:) normal bir hayat :)

normlarini muhammedin belirledigi bir hayat senin hayatin olabilirmi?

islam dininin sağladığı hayat benim için çok mutlu bir hayattır.

tarihinde Acı Hayat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu müslümanlar, siz kuranı bilmiyorsunuz demiyorlarmı,

bir ayeti kasten bir hadistir diye başlığa yazdım, bir allahın kulu müslo kalkıp bu hadis değil ayettir demedi ordan bi ateist yav bu hadis değil ayettir dedi. Ateistler kadar kuranı bilmiyorsunuz birde camur atıyorsunuz, zaten kuranı akılla mantıkla okumuş olsanız, ezberleseniz ATEİST olurdunuz.

Sitelerde Paylaş

birkaç mantık denemesi

Oncelikle sunu belirtmeliyim ki ben dinlere karsiyim

dinlerin de senin gibilere karşı olmasını niçin sorun ediyorsun öyleyse..

Hatta dinlere inanan kisilerin insan kiliginda birer koyun olduklarini dusunuyorum

ve eminin bunların doğranması için elinden geleni yapardın..çünkü onlar hayvan değil mi?

dindarların dindar olmayanlara bakışıyla seninki fazlasıyla örtüşmüyor mu?

.

Koyunlar dogruyu ve yanlisi saglikli bir sekilde secemezler.

onları gütmek lazım değil mi?

sanırım dindarlar da ateistlere bu gözle bakıyordu..

Bas koyun ucurumdan atlar, arkasindan gelecek takipcileri eksik olmaz. Muslumanlarda aynen Muhammed denilen bas koyunun arkasindan ucuruma atlayan koyunlara benzerler.

sanırım askerliğini henüz yapmamışsın..bu söylediklerini askerlerimiz sakın duymasın...

Ben Muhammed'in yaptigi gibi ne kimseyi oldurttum, ne katliam yaptim, ne de ozgur insanlarin ozgurlugunu ellerinden alip onlari kole yaptim.

etki tepki..unutmaki islam ortaya çıktığı yıllarda ilk köleler tarafından benimsendi ve kölelerin sırtında yükseldi..

eeeee.. bırak da biraz öclerini alsınlar..

Hic bir zaman tecavuz etmedim

önce tecavüz sonra evlilik öylemi? güldürme beni..

ve asla ganimet pesinde kosturmadim

muhammed öldüğünde nesi vardı akrabalarına bırakacak söyler misin lütfen..

boş konuşmak bu kadar ucuz olmamalı

. Ne akrabalarimin hanimlarina, ne de kucuk kiz cocuklarina yan gozle baktim.

hayatının önemli bir kısmı medine sürgününde geçen biri için bu kadar kolay ve basit konuşulmamalı

. Iddialarimi yazdiktan sonra "Ya bana inanirsiniz, ya da cehennemi boylarsiniz!" demiyorum. Karari kisinin ozgur ve hur iradesine, mantigina birakiyorum.

muhammed yakana yapışıp boğazını mı sıktı..

Neden Muhammed'in absurd iddialarini ayni sekilde sorgulamiyorsunuz?

absurd olduğuna karar verdiğin iddiaları sorguladığını mı iddia ediyorsun?

Konu Muhammed olunca neden aptal olmak istiyorsunuz

sanırım böyle olmayı seçen sensin biz değil

Sitelerde Paylaş
Son anketlerde oy oranı % 60 İslamcıların... Devrim için gereken ise yüzde 65'miş...

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=10676

Ben gecenlerde TR'deydim. AKP'nin oy orani dustu diyordu saygin bir anketci (adini animsamiyorum, TR'de cok taniniyor, sanirim CHP eski milletvekili). %60 oranini hangi anketten cikardiniz? Bu da Sonar'in anket sitesinden. Sonar arastirmalarina gore de AKP oy kaybediyor gibi..

Sitelerde Paylaş

Bende ateistleri başlarını kuma sokmuş deve kuşlarına benzetiyorum.

Akılları gözlerinden küçük.

Bunu hayatını sa it nursu denen yalancı delinin peşinden giden birisinin söylemesi Sexy Hurinin ne kadar doğruyu söylediğine kesin ve tartışmasız bir delildir.

azıyı okursanız bu kişinin ne kadar zavallı bile sayılamayacak birisi olduğunu dininden ne kadar habersiz olduğunu ve Sexy nin ne kadar doğruyu söylediğini anlayacaksınız.

Bizim iman hakikatlerimizden korktukları için başlarını kumdan çıkarmazlar.

Kendi kendilerini avuturlar kafalarını kaldırıp bakmazlar.

Bunu tam olarak özelliklede bu sa it nursi köleleri yaparlar hemde kelimesi kelimesine.

Bizler kafamızı kumdan çıkarttığımız için dinlere inanmıyoruz sende kafa olsa sende çıkaracaksında sa it nursi beynini öldürmüş. İman hakikatid ediğin nedir ve bizler ondan neden korkalım be saf müslüman.

Biz sadece bu sapık insanların zavallı sizler gibi insanalrı ne hale getirdiğini görerek buna engel olmak istiyoruz.

Benim peygamberimi sorgulamadığımı kimse iddaa edemez.

Daha doğrusu peygamberliğinin delilini araştırmadığımı..

Şimdi şurada yazdığı ile aşağıda yazdığını normal bir isann okusun zaten fazla söze gerek kalmayacak bu nurcuların ne kadar zavallı olduğunu kesin bir biçimde ispatlayacak.

Burada bulunmam dahi araştırdığım ölçüp biçip tarttığım manasına gelir ve bu beni koyun halinden çıkarır.

Ama ben sizin gibi paranoyakça her yaptığı hareketin altında yanblış aramadım benim için paygamberliğine delil yeterli.Güven oluşunca artık sorgulamama ne gerek var?

Yukarıda sorgulamadığımı kimse iddia edemez demiş ama burada sorgulamaya ne gerek var demiş.

Bunu ancak bir nurcu söylerdi.

Sizler güvendiğiniz kişileirn her lafını her hareketini sorguluyormusunuz?

Anneniz yemek yapınca yemeden zehir testimi yapıyorsunuz?

Sen annene çok güveniyorsun ama annen günün birinde ben babandan bıktım başka bir koca alacağım derse onu sorgulamazmısın?

Annem bana muhammedin söylediği gibi şeyler söylerse tabiyki sorgularım verdiği örneğe bakın çay demleyi yanına birkaç bisküi alın çerez falan yiğin için. Güvendiğim tanıdığım birisini taki güvenimi sarsana kadar sorgulamam.

ama bu güvendiğim kişi sapıtırsa bana inanın yoksa sizi allah yakacak bana tüm erkekler helaldir ebnim gibi düşünmeyenleri gördüğünüz yerde öldürün, ben bir allah var ve bende onun elçisiyim gibi salakça konuşursa tabiyki sorgularım işte konu böyle kişileri sorgulayamayanlar üzerine. yani sen koyunluktan kurtulamamışsın ve beyninde bu sa it nursi denen deli ve yalancı tarafından öldürüldüğünden aslada bir koyun olduğunu dahi anlayamayacaksın.

Bende peygamberime güvendiğim için sizin gibi her taşın altında bir pislik aramam.Yeterince aradığım kanaatindeyim.Gerçi buna pislik aramak değil delil araştırmak denir ya neyse...

Sen delil aramaktan bile korkarsın ne sorgulaması.

İslam dinini gerçekten sorgulayan tek ama tek bir insan dahi ona inanamaz. istisna dahi yoktur olamaz bu doğaya aykırı.

Sen hayatında kimseyi öldürmedin değill mi ne tesadüf bende öldürmedim.

Kimseye tecavüz hırsızlık yapmadım

Kimseye haksız yere saldırmadım.

Tek yaptığım özgür iradem ile inandığım allahıma secde etmek.

Sen gerçek müslüamn değilsinde ondan sen hiç allaha inanmayan birisini görmedinmi?

Allahın islama karşı savaşanlarla sende savaş demiyormu? Neden gibip ırakta savaşıpta insanları öldürmüyorsun?

Sizlerede bir zararım dokunmadı.Bu güne kadar forumda bir kişiye küfrettiysem çıksın ortaya!

Ama ben sizin ve sizin gibileri sırf allaha inandığı için kişilere küfretiğinizi anasının bacısının ırzlarına sözle bile olsa göz diktiğinize şahit oldum.

Müslümanların bunu yaptığına şahit olmadınmı?

Ayrıca bu yapılanın islama aykırı bir yönü varmı?

Sırf inandığı için salak koyun sürüsü beyinsiz gibi hakaretlere maruz kaldıklarını gördüm.

Aslında o kader cahilsinizki gerçektende acıyorum sizlere gerçekten söylüyorum bunu.

Güzel kardeşim sen hayatında hiç kuran okumadınmı? Hep bu sa it nursi denen yalancı delininmi kitaplarını okudun?

Sen nasıl olurda bizlere inancımızdan ötürü beyinsizler salak gibi sözler söyleniyor dersin hemde allahın başka inançtaki kişilere "Köpekler, Alçaklar, yabani eşekler, merkepler, susamış develer, dilini sarkıtıp soluyan köpekler, geberesiciler, reziller, sapik kişiler, beyinsizler, kof kütükler, alçak zorbalar, soysuzlar, Kahrolasılar, yalancılar, Kahrolun,elleri kurusun" bunları söylerken sen nasıl olurda bunları yapan ahlaksız dersin? sen bunu yapan allahına ahlaksız dediğinin farkında olamayacak kadar cahilsin. İnandığın allah bu senin şikaeyt ettiği şeyi yapıyor beynin ölmemiş olsaydı bunu anlardın o yüzden senden anlamanı beklemiyorum okuyanlar anlarlar.

Zararsız olan benmiyim yoksa sen mi SExy Huri?

İSmin bile insanlarla alay edercesine.Avatarın desen kadını hor görercesine.

Cehalete baksanıza kadınları dövün diyen bir dine inanan kadınlar maldırlar diyen bir dine inanan adamın sözlerine bakın.

Yani gerçektende cevap yazmaya utanıyorum bu adama, bu kadarmı olur, bu kadarmı insan kendi inancından habersiz olur bu insanları bu hale getiren isalamdan iğreniyorum. İslamın en büyük özelliği zaten kadını aşalamasıdır.

Kuranda kadın insan yerine bile konmaz. ama gel gelelim bu adam kadını hor görüyorsun diyor. Bu nurcuların beyni ölmüş gerçektende.

Senin ne hakkın var kişilerin erkeksi duygularını cezbetmeye?

Bu mudur saygı yani.

Senin bu şikayet ettiğin şeyi yine senin allahın yapıyor erkeklere göğüsleri tomurcuk gibi kızlar vaad ederek onların erkeksi duygularını kullanarak itaat etmelerini sağlıyor bumudur saygı?

hadi Sexsi bir insan ama senin inandığın bir tanrı bir allah Şimdi Sexy hadi ben insanın yapıyorum ya senin allahın neden yapıyor derse nasıl kıvıracaksın? Ama desene ben daha ne söylemek istediğini bile anlamayacağım diye.

Hangi biriniz acaba kafirlerin katelttiği müslümanlar için üzülüyor?Üzülenler vardır mutlaka ama benim sözüm üzülmeyenlere

Senin turan dursunun katline üzüldüğünden daha fazla üzülürüz.

Benim için kafiride müslümanıda ateisttide aynıdır.

Ama senin için değildir olamazda eğer böyle ise sen müslüamn değilsindir.

Müslümanlara atom bombası atıp yok eeceksin diyenlere.

Biz mi dünyanın en tehlikeli insanlarıyız?

Ateistler hakkında söylenenleri yazardım ama burası almaz.

Cehalet herzaman insanlığın en büyük düşmanıdır dininde beslendiği tek şeydir.

Yani din insanlığın en büyük düşmanıdır.

Yaptığımız nedir rabbimize ibadet insanlara iyilik.

Bir nurcunun insanlara iyilik etmesi mümkün değil.

Bir fakiri bile doyursa bunun altında cennet hayalleri vardır çıkar vardır.

O yüzdende iyilik yapıyorum diyerek kendini kandırma.

hakarete karşı saygı göstermek.

Bunu yapman kurana aykırıdır.

Orada burada savaş madurlarına yardım eden islami kuruluşları nasıl unutuyorsun?

İslami kuruluşlar o paraları nerden alıyorlar? İslamcılar kendileri açlar.

Bu kızdığınız gavurlar olmasa şimdiye çoktan açılıktan ölmüştünüz.

dua edin bu gavurlar petrolünüzü alıyorlarda isalmcılardanda birkaç zengin var.

Sitelerde Paylaş
Kenan,

Cok yazıyorsun, çelişkili yazıyorsun ve en önemlisi boş yazıyorsun.

Sizleri sırtlan sürüsüne benzetiyorum demişsin. Ateist veya agnostik vs gibi bireylerin herhangi bağlı bir kurumu, bir klub'ü, bir toplanma yeri yok.

Hiç bir ateist diğer ateistin götünü yalamak zorunluluğu yok, her biri birbirinden ayrı bireyler olup tek ortak düşünceleri din denen baskıcı köleci yaptırımları eleştirmektir. Kimi zaman hatalı olabilirler elbet ama sonuç itibari ile temel aynıdır din baskısını kabul etmemek.

Burada veya başka biryerde senin şahsına hangi ateist sana bireysel olarak sana dine inanma gel atesit ol sana imkanlar sunalım dedi.

Demez buna ihtiyacı yok çünkü inanç senin inancın bize ne.

Sizin ınanmamanız da emın olun beni bağlamıyor.Allah gerekeni yapma kudretine sahıptır.O yüzden ınanıp ınanmamak size kalmış.Kımseyı zorlayacak değiliz,herkesın düşüncesine saygılıyız ölçüyü kaçırmamakta size düşer.

Asıl sorulması gereken şu sen neden burdasın! ????????????

Ben bır sıte açayım sonra sabahtan akşama kadar ateıstlerle,teıstlerle,agnostıklerle...ilgili iftiraları,hakaret boyutuna ulaşan tartışmaları, yazıp durayım.Sen de buna kayıtsız kal da seyre dal yap yapabılıyorsan.Kayıtsız kalmıycağın bellı bak cevabıma nasıl cevap yazmışsın.Siz konuşunca dolu,biz konuşunca boş oluyor değil mi ? Eee heralde boş olur sözlerım sızın kefeye gitmiyor çünkü.Ben dınımı savunmak adına burdayım,haksız dayatmaların haksızlığını ispat için burdayım.

Dininin öğretisine göre burası kafirler yuvası ve senin bu mekanda olmaman gerek. Neden burda inancını övüyorsun ve islamı savunmaya çalışıyorsun?

Bir musluman dınıne yapılan saygısızlığa seyırcı kaldığı sürece müslümanlığından şüphe etmelidir.Ben ne dınımden şüphedeyım,ne de kendımden.Herkes bırbırıne saygı duymalıdır,sexi huni saygının sınırlarını zorluyor.Kendısıne göre ıslamın hatasını anlatmayı kendısıne vazıfe ettiyse bunu anlatmanın üslubu vardır.Bu üslüba uymadığı sürece verdiği cevap değerinde,cevap alır.

Sitelerde Paylaş
Şu müslümanlar, siz kuranı bilmiyorsunuz demiyorlarmı,

bir ayeti kasten bir hadistir diye başlığa yazdım, bir allahın kulu müslo kalkıp bu hadis değil ayettir demedi ordan bi ateist yav bu hadis değil ayettir dedi. Ateistler kadar kuranı bilmiyorsunuz birde camur atıyorsunuz, zaten kuranı akılla mantıkla okumuş olsanız, ezberleseniz ATEİST olurdunuz.

onu görmüştük.

rezil olmayasın diye iyi niyetle "acemiliğindendir" diyerek.

yoksa çok salakçaydı. bu kadar da cehalet olmaz dercesineydi.

meğer tuzakmış.

ama şimdi yaptığın ayıp, yok "bi Allahın kulu görmemiş" falan. o kadar da değil ha, inan buna.

Sitelerde Paylaş
onu görmüştük.

rezil olmayasın diye iyi niyetle "acemiliğindendir" diyerek.

yoksa çok salakçaydı. bu kadar da cehalet olmaz dercesineydi.

meğer tuzakmış.

ama şimdi yaptığın ayıp, yok "bi Allahın kulu görmemiş" falan. o kadar da değil ha, inan buna.

Okudanda neden cevap veremedin, birileri acıklama yaptıktan sonra kolay tabi. deseydinya kardesim bu hadis deyil ayettir diye, bende sana deseydim ki, yyaaaa, bak muhammede yakıştıramadığın hatayı senin ALAHIN yapmış. Sende cuk diye kıc üstü otursaydın.

Ama acamadınız ağzınızı.

Sitelerde Paylaş

Daha başlığa "Müslüman koyun sürülerine" diye başlarsan elbette sana şeytan,ajan,mason vs... gözüyle bakacaklar.Ne zannediyordun?

Bunca zamandır buradasın ve 29 yaşındasın.Senin sayende kaç kişi ateist oldu söylesene?İslamı yerden yere vurarak aşağılayarak alay ederek hangi Müslümanı ateist yapabileceğini zannediyorsun?Bu üslubunla bir kişiyi dahi ateist yapamadan göçüp gidersin benden söylemesi....Dışarıdan bir Müslüman senin şu yazdıklarını okusa islama daha çok bağlanır,senden ve ateistlerden hepten nefret eder (ki öyle de oluyor) haberin olsun..

Diyeceksin ki "Muhammed kılıç zoruyla Müslüman yaptı insanları".Bunu bir yerek kadar diyebilirsin...Gelmiş geçmiş milyonlarca Müslüman da baskı ve kılıç zoruyla Msülüman olmadı ya!!!Ayrıca öyle bir güç senin eline geçince de aynı şeyi (baskıyı) senin Müslümanlar üzerine kurmayacağın ne malum?Buna cevap verebilir misin peki?

.....

tarihinde Cervantes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sexy hurinin müslümanları, ateist yapma gibi bir misyonerliği mi varmış.

Onun adına cevap vermiş gibi oldu ama bende ateistim ve öyle bir misyonerliğe soyunmaya hiç niyetim yok.

Şimdi dört kişi poker oymuyor, her biri pokeri kendi kuralına göre oynarsa bu oyun bitmez, oyunun kuralı birdir, bu kuralda onların anladığı dilden olursa iyi olur, zaten başka dilden anlamazlar istesende. Oyunu Onların Kuralına Göre Oynamakta HAYIR vardır derim Ben.

Sitelerde Paylaş
Daha başlığa "Müslüman koyun sürülerine" diye başlarsan elbette sana şeytan,ajan,mason vs... gözüyle bakacaklar.Ne zannediyordun?

Bunca zamandır buradasın ve 29 yaşındasın.Senin sayende kaç kişi ateist oldu söylesene?İslamı yerden yere vurarak aşağılayarak alay ederek hangi Müslümanı ateist yapabileceğini zannediyorsun?Bu üslubunla bir kişiyi dahi ateist yapamadan göçüp gidersin benden söylemesi....Dışarıdan bir Müslüman senin şu yazdıklarını okusa islama daha çok bağlanır,senden ve ateistlerden hepten nefret eder (ki öyle de oluyor) haberin olsun..

Diyeceksin ki "Muhammed kılıç zoruyla Müslüman yaptı insanları".Bunu bir yerek kadar diyebilirsin...Gelmiş geçmiş milyonlarca Müslüman da baskı ve kılıç zoruyla Msülüman olmadı ya!!!Ayrıca öyle bir güç senin eline geçince de aynı şeyi (baskıyı) senin Müslümanlar üzerine kurmayacağın ne malum?Buna cevap verebilir misin peki?

.....

Yazdıklarını okuyor musun arkadaşım sen? Senin sayende kaç kişi ateist oldu ne demek? Adam kaydını mı tutuyor? İşin komiği adam ateist olmadığını kaç kere yazdı foruma :lol: İslam hakkında gerçekler yazılınca islam aşağılanıyorsa bu hurinin değil islamın sorunudur.Bir de hurinin bu yazdıklarından ne çıkarı var? Eline ne gücü geçecekmiş de ne baskı uygulayacakmış? Amma saçmalıyorsunuz yahu.

Sitelerde Paylaş
Okudanda neden cevap veremedin, birileri acıklama yaptıktan sonra kolay tabi. deseydinya kardesim bu hadis deyil ayettir diye, bende sana deseydim ki, yyaaaa, bak muhammede yakıştıramadığın hatayı senin ALAHIN yapmış. Sende cuk diye kıc üstü otursaydın.

Ama acamadınız ağzınızı.

bana ne yahu. n'aparsanız yapın. ben forumlarda o kadar aktif değilim ki.

ama son söylediğin tutarlı. belki "bak muhammede yakıştıramadığın hatayı senin ALAHIN yapmış." lafını yiyip kıç üstü oturmaktan kortuğumuz için yüzüne vurmamış olabilirdik.

ama aslında şahsen ben senin bilgisiz olduğunu sanıp yüzüne vurmamak için, kendi hatanı görmeni beklediğim için birşey söylemedim.

işte böyle...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...