Jump to content

Şeriatı Getirince, Kölelik ve Cariyelik Hukukunu Nasıl Uygulayacaksınız?

Recommended Posts

Soru basit: Diyelim çok çalıştınız, her türlü hile hurdayı yaptınız, akla gelmedik yalan dolanı kullandınız. ...Ve şeyhleriniz ve bediüzzamanlarınızla birlikte bu güzel ve yalnız ülkeye çok özlediğiniz şeriatı getirdiniz.

Kuran'da yer alan kölelik ve cariyelik hukukunu nasıl uygulayacaksınız?

1) Uygulamam diyemezsiniz, çünkü bunlar var ve uygulamak zorundasınız. Kuran'ı inkar mı edecek ya da hükümlerini eksiltecek misiniz? Siz teceddütçü müsünüz? Maazallah dinden çıkarsınız...

2) Uygulayacaksanız, köle ve cariyeyi nereden bulacaksınız? Bunlar kaldırılalı bilmem kaç yıl oldu. Kuran'ın hükümlerini uygulayacağız diye kölelik sistemini geri mi getireceksiniz? Bunu nasıl yapacaksınız? Dünyaya ne diyeceksiniz?

3) Vicdanınıza bir danışın bakalım: Bu çağda kölelik ve cariyelik olur mu ve bunlar insanlık onuruna yakışır mı?

Bütün bunlardan sonra, acaba Kuran gerçekten çağlar ötesi mi?

Sitelerde Paylaş
şimdiki asgari ücretli köleler 1400 yıl önceki köleliği mumla arıyolar..

Abarttın.

Sitelerde Paylaş

Nur 33- Evlenemiyenler (malî imkânı buna elvermiyenler) Allah kendilerini fazl-u kereminden zengin kılıncaya kadar iffetli kalmaya çalışsınlar. Sahip olduğunuz köle ve cariyelerinizden belli bir para ödemek suretiyle azâd edilmesi hakkında yazılı bir anlaşma yapmak isteyenlerle —onlarda iyi bir durum biliyorsanız— yazılı anlaşma yapın. Allah'ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa fuhşa sakın zorlamayın. Kim onları (bu hususta) zorlarsa, elbette Allah onların zorlamasından sonra (o cariyeleri) çok bağışlayan ve (haklarında) çok merhamet edendir.

Sahip olduğunuz köle ve cariyelerinizden belli bir para ödemek suretiyle azâd edilmesi hakkında yazılı bir anlaşma yapmak isteyenlerle

Allah'ın size verdiği maldan onlara verin.

Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa fuhşa sakın zorlamayın.

Sitelerde Paylaş
abartıtımmı?

niye abarttım.söylermisin kölelikten farkı nedir?

Pfft. Sen şimdi bunu ciddi ciddi mi soruyorsun?

TDK'ya göre köle kelimesinin anlamı;

köle

isim, tarih

1 . Savaşta tutsak alınan, yabancı ülkelerden zorla kaçırılıp özgürlükten yoksun bırakılan veya başkasından satın alınan erkek, kul, esir, abd.

2 . Birinin emri altında bulunan, özgür olmayan kimse.

3 . mecaz Herhangi bir şeye aşırı derecede bağlı olan kimse:

"İçkinin kölesi. Paranın kölesi."- .

Burada yapılan tanım bile en hafif anlamıyla yapılmış. Bi' karşılaştır istersen. Hala fikrin değişmezse uzun uzun açıklarım.

Sitelerde Paylaş
Lütfen, buraya kolaycı alışkanlığınızla birtakım ayetleri aktarmayın. Size konu başında sorulan sorulara cevap verin. Fikir istiyorum... Bekliyorum...

yAHU SEN BAŞLIĞINDA NE DİYORSUN: Hani Kuran Çağlar Ötesiydi?

Eeeeeeeee BEN SANA NEYLE CEVAP VEREYİM. TABİKİ SALDIRDIĞIN KURANLA SANA CEVAP VERECEM.

HEM SEN ONU BUNU BIRAKDA AYETLERİ YORUMLA BAKALIM. İSLAM, KÖLELİĞİ ALKIŞLIYOR MU YOKSA BİTİRİLMESİ İÇİN TEMELLER ATILIYOR MU?

OLAYLARI SAPTIRMAYIN.

Sitelerde Paylaş
yAHU SEN BAŞLIĞINDA NE DİYORSUN: Hani Kuran Çağlar Ötesiydi?

Eeeeeeeee BEN SANA NEYLE CEVAP VEREYİM. TABİKİ SALDIRDIĞIN KURANLA SANA CEVAP VERECEM.

HEM SEN ONU BUNU BIRAKDA AYETLERİ YORUMLA BAKALIM. İSLAM, KÖLELİĞİ ALKIŞLIYOR MU YOKSA BİTİRİLMESİ İÇİN TEMELLER ATILIYOR MU?

OLAYLARI SAPTIRMAYIN.

Cübbeli, kafan yine basmadı, git biryerden nur al gel.

Verdiğin tüm örnekler köleliğe işaret ediyor. Bir köle serbest bırak falan filan. Sonuçta tüm köleleri azad et demiyor, bastı mı kafan...

Sitelerde Paylaş
Cübbeli, kafan yine basmadı, git biryerden nur al gel.

Verdiğin tüm örnekler köleliğe işaret ediyor. Bir köle serbest bırak falan filan. Sonuçta tüm köleleri azad et demiyor, bastı mı kafan...

YIRT KENDİNİ İNKAR ETÇEM DİYE.. AMA ARA SIRA ŞUNU BİR DÜŞÜN KENDİKENDİNE, LEN ACABA BEN BU KURANIN BAHSETTİĞİ KALBİ MÜHÜRLÜLERDEN MİYİM Kİ BU KADAR AÇIK SEÇİK AYETLERİ BİLE ÇÜRÜTMEK İÇİN KIÇIMI YIRTIYORUM...

Sitelerde Paylaş
Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa fuhşa sakın zorlamayın.

Nur 33- Evlenemiyenler (malî imkânı buna elvermiyenler) Allah kendilerini fazl-u kereminden zengin kılıncaya kadar iffetli kalmaya çalışsınlar. Sahip olduğunuz köle ve cariyelerinizden belli bir para ödemek suretiyle azâd edilmesi hakkında yazılı bir anlaşma yapmak isteyenlerle ?onlarda iyi bir durum biliyorsanız? yazılı anlaşma yapın. Allah'ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa fuhşa sakın zorlamayın. Kim onları (bu hususta) zorlarsa, elbette Allah onların zorlamasından sonra (o cariyeleri) çok bağışlayan ve (haklarında) çok merhamet edendir.

Zorlarsak Allah o cariyeleri bağışlıyor öyle mi?... Bu ne demek arkadaşım, zorlanmış cariyenin bağışlanması ne demek ya? bu bile büyük bir gaf... Tam bir efendi dini bu İslam...

Sitelerde Paylaş

'Kalbi mühürlü' Mekkeli müşrikler Muhammed'e sormuşlardı:

- Madem peygamber olduğunu iddia ediyorsun; her peygamber bir mucize göstermiştir; Musa, İlyas, Yunus, İsa, vs. bunların hepsi de inanmayanlara bir mucize gösterdiler. Sen de bize göster, peygamberliğine inanalım!

Muhammed buna karşılık şöyle diyor:

- Ben size, bir elimde Güneş'i bir elimde Ay'ı göstersem gene inanmazsınız !

-------------------------------

Müşriklerin isteği gayet basit: Bize bir mucize göster...

Muhammed: Göstersem de inanmazsınız...

Ey 21. yüzyılda yaşayan şeriat heveslisi arkadaşlar; bir parça muhakeme yeteneğiniz varsa, bunu düşünün.

(Naçizane görüşüm: Muhammed lafı geveleyeceğine, bir mucize göstermeliydi.)

Sitelerde Paylaş
YIRT KENDİNİ İNKAR ETÇEM DİYE.. AMA ARA SIRA ŞUNU BİR DÜŞÜN KENDİKENDİNE, LEN ACABA BEN BU KURANIN BAHSETTİĞİ KALBİ MÜHÜRLÜLERDEN MİYİM Kİ BU KADAR AÇIK SEÇİK AYETLERİ BİLE ÇÜRÜTMEK İÇİN KIÇIMI YIRTIYORUM...

Cübbeli daha önce duymadığına eminim ama kalp denilen organın işlevi kan pompalamaktan ibarettir.

Sen de bir kendi kendine düşün benim beynimde kıvrım sayısı mı az ben kendi yazdığımı okuduğumu bile anlayamayacak kapasitedeyim diye. Ne demiş ayette bilmemne yapmadan önce kölelerinden birini sal. EEE! Kölelik bitti mi diyor yoksa kölelik var mı diyor cübbeli? Geldi mi nur??

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...