Jump to content

ATEİSTLER SİZİ ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM:

Recommended Posts

1* SİZ İNSANLAR HAYVANDIR DERKEN, BU İNSANLIĞA HAKARET OLMUYOR ama BEN ATEİSTLER HAYVANDIR DEYİNCE HAKARET OLUYOR ... bu ne yaman çelişki???

2* insan bir hayvandır diyerek,,, tüm insanlığın aynı zamanda kendinizin birer hayvan olduğunu idda eden siz değilmisiniz??? o halde ben bunu deyince neden sorun oluyor????

3* EĞER İNSAN BİYOLOJİK OLARAK HAYVANSA, DAVRANIŞLARIDA HAYVANSAL OLMAZ MI??? hem biz insanlar biyolojik olarak hayvanız ama davranışsal olarak hayvan değiliz demek bir çelişki değilmidir?????

4* madem ateist lerin ve tüm insanların hayavn olduğunu düşünüyorsunuz, o halde ben size hayvansınız deyince... neden buna tepki verip murtedd dışında biriniz hayvan kimliğinize sahip çıkmadınız ve hayvan olarak nitelendirmeyi aşağılama olarak algıladınız??? bu durumda HAYVANI AŞAĞILAYAN BEN MİYİM YOKSA SİZMİSİNİZ??? bu ne iki yüzlülük???

halbuki benim yazıma karşılık olarak; evet bizler ve tüm insanlar hayvandır... hem hayvan olmak kötü bir şey değildir.. hayvan olmak utanılacak bir şey değildir . demediniz??

5* İNSAN BİR HAYVANDIR DEMEK KOLAY İŞ.. AMA ASIL MARİFET BU KONUDA SAMİMİ OLUP BEN TÜM İNSANlaR GİBİ BİR HAYVANIM DİYEBİLMEKTE..

AMA GÖRDÜK İŞTE DİYEMİYOrSUNUZ BUNU , çünkü sizde içsel olarak hayvan ın insandan Daha aşağı konumda bir varlık olduğunun farkındasınız.. bu yüzden hayvan olmayı kendinize yediremiyorsunuz AMA İNSANLIĞA HAYVANLIĞI YAKIŞTIRABİLİYORSUNUZ?? nedenide çok basit... sırf bu şekilde dindeki yaratılışa karşı çıkabilme imkanı size verdiği için..

cok cok gereksız sozcuklerle doldurmusun yazını

hep aynı sey var cumlelerde

bız ınsanlıga hayvan demıyoruz senın ıcın konusuyoruz o rada hayvan derken

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

abiciğim biz insanlar hayvan deyince neyi kast ediyoruz??? biz hayvan deyince sıçabilen varlıklarımı kast ediyoruz??? ayrıca sıçmak kötü bir şeydir .. utanılacak bir şeydir...... hayvan olmak kötü bir şeydir diye benim bir iddam var mı???..

hem insan hayvandır deyip... sonra hayvan olmayı kendine yediremeyen... hayvanlığı aşağılık bir şeymiş gibi algılayan siz değilmisiniz????

kabahati bende bulacağınıza bir dönüp kendi çelişkilerinize bakın...

hayvan olmaktan kurtulup mutluluğa nasıl ulaştığını bize izah ederken hayvanlığına farklı anlamlar yükleyerek bunu başardığını söyleyen sen değil miydin?

sıçma hayvanlığına yüklediğin anlamın onu hayvansı davranış olmaktan çıkaramadığını söyledim sadece.

tıpkı diğer hayvansı yanlarımız gibi.

ve sonuç: hayvanlıklarına farklı anlamlar yükmesine rağmen gavs bir hayvandır.

Sitelerde Paylaş

kara anlamadığım şu;

* EĞER İNSAN BİYOLOJİK OLARAK HAYVANSA, DAVRANIŞLARIDA HAYVANSAL OLMAZ MI??? hem biz insanlar biyolojik olarak hayvanız ama davranışsal olarak hayvan değiliz demek bir çelişki değilmidir????

eğer insan hayvansa; neden birine sne hayvansın dendiğinde; akla , insan giib hayvanlar gelmiyorda; at katır, eşek, öküz, domuz gibi hayvanlar akla geliyor??? yoksa gerçekte insan bir hayvan değil mi???

EĞER İNSAN BİR HAYVANSA; BİR İNSANA SEN İNSANSIN DEMEK NEDEN HAKARET OLMUYORDA... SEN HAYVANSIN DENDİĞİNDE HAKARET OLUYOR??? hayvanlık neden kötü bir şey dir???. hayvanlıık aşağılık bir şeyse , o zaman siz ateistler neden insan bir hayvandır diyerek,, insanlığa hakaret ediyorsunuz?????????

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
hayvan olmaktan kurtulup mutluluğa nasıl ulaştığını bize izah ederken hayvanlığına farklı anlamlar yükleyerek bunu başardığını söyleyen sen değil miydin?

sıçma hayvanlığına yüklediğin anlamın onu hayvansı davranış olmaktan çıkaramadığını söyledim sadece.

tıpkı diğer hayvansı yanlarımız gibi.

ve sonuç: hayvanlıklarına farklı anlamlar yükmesine rağmen gavs bir hayvandır.

ya kardeşim... madem insanların aynı zamanda birer hayvan olduğunu düşünüyorsun... o zaman birine hayvan demek kötü veya aşağılayıcı bir şey olamaz?? köpeğe sen bir köpeksin demenin neresi köpek için hakaret....

senin düşüncelerine göre tüm insanlar aynı zamanda birer hayvansa, elbet gavsta bir insan olduğuna göre, gavsada aynı zamanda bir hayvan diyebilrsin...

ama benim sizdenbeklediğim erdem şu; ben bir hayvanım diyebilmeniz....

neden insan bir hayvandır diyebiliyorken; ben de bir hayvanım diyemiyor... ve bunu kendinize yediremiyorsunuz???? benim sizde itiraz ettiğim bu...

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
EĞER İNSAN BİYOLOJİK OLARAK HAYVANSA, DAVRANIŞLARIDA HAYVANSAL OLMAZ MI??? hem biz insanlar biyolojik olarak hayvanız ama davranışsal olarak hayvan değiliz demek bir çelişki değilmidir????

Çelişkinin önde gidenidir.Elbette davranışsal olarak da hayvanız,bu gayet doğaldır.Temel güdülerimiz ve ihtiyaçlarımız vasıtasıyla yaşama devam eder,her canlı varlık gibi ölür gideriz.

Ama anlamadığın,insanın davranışları "kaba" olarak nitelediğimiz hayvanlardan farklıdır.Her iki cins de hayvan olsa da,farklı türleriz.Bir insanın öküz olduğunu iddia edemezsiniz,ya da bir köpeğin.İnsan insandır,köpek köpektir.

Davranışsal olarak da hayvan olmamız,farklı hayvan türlerine özgü davranışları sergilememiz için bir sebep midir?Bunun doğal bir açıklamasını yapabilir misiniz?

Biz insanız ve insan adlı hayvan türüne özgü davranıyor,yaşıyoruz.Bu da aşağılık değildir,öyle olduğunu iddia edilse de değildir,olamaz.

Biraz düşünsen anlayacaksın,yazdığım iletiyi tekrar oku.

Sitelerde Paylaş
ya kardeşim... madem insanların aynı zamanda birer hayvan olduğunu düşünüyorsun... o zaman birine hayvan demek kötü veya aşağılayıcı bir şey olmamaz?? köpeğe sen bir köpeksin dmenin neresi köpek için hakaret....

senin düşüncelerine göre tüm insanlar aynı zamanda birer hayvansa, elbet gavsta bir insan olduğuna göre, gavsada aynı zamnada bir hayvan diyebilrsin...

ama benim sizdne beklediğim erdem şu; ben bir hayvanım diyebilmeniz....

neden insan bir hayvandır diyebiliyorken; ben de bir hayvanım diyemiyor... ve bunu kendinize yediremiyorsunuz???? benim sizde itiraz ettiğim bu...

erdemın ne oldugunu bıldıgınden emın degılım erdem yere sekle gore degısmez

ınsan dusunen bır hayvandır desen sorun pek yaratmaz ama senın gıbı etrafı kızdırmak ıcın yazan bırı ateıstler hayvandır der

ey gerzek ınsanın hayatını surdurmesı ıcın neler gereklı bılıyorsan az bır sey anlarsın bu olayı

Sitelerde Paylaş
Çelişkinin önde gidenidir.Elbette davranışsal olarak da hayvanız,bu gayet doğaldır.Temel güdülerimiz ve ihtiyaçlarımız vasıtasıyla yaşama devam eder,her canlı varlık gibi ölür gideriz.

Ama anlamadığın,insanın davranışları "kaba" olarak nitelediğimiz hayvanlardan farklıdır.Her iki cins de hayvan olsa da,farklı türleriz.Bir insanın öküz olduğunu iddia edemezsiniz,ya da bir köpeğin.İnsan insandır,köpek köpektir.

Davranışsal olarak da hayvan olmamız,farklı hayvan türlerine özgü davranışları sergilememiz için bir sebep midir?Bunun doğal bir açıklamasını yapabilir misiniz?

Biz insanız ve insan adlı hayvan türüne özgü davranıyor,yaşıyoruz.Bu da aşağılık değildir,öyle olduğunu iddia edilse de değildir,olamaz.

Biraz düşünsen anlayacaksın,yazdığım iletiyi tekrar oku.

abiciğim ben ateistler öküzdür...

domuz gibi pis boğazlıdır... eşşek gibidirlermi dedim????

hem insan hayvandır deyip... sonra sen hayvansın dendiğinde.... hayvan olmaktan kasıtı direk öküz, eşek, domuz, katır olmayı algılayan sizlersiniz.....

bu konuda çelişkinizi aşmak size düşer...

Sitelerde Paylaş
hayvan olmaktan kasıtı direk öküz, eşek, domuz, katır olmayı algılayan sizlersiniz.....

Doğal olarak,zira hayvan tabiri bahsettiğim gibi hakaret ifade edecek biçimde kullanılıyorsa,büyükbaş hayvanlara benzerlik vurgulanmaktadır.

Hayvan olmaktan ne anladığımızı açıklıyoruz,senin ne kastettiğini düşündüğümüzü de açıklıyoruz.Sen ateistlerden çok hoşlanan bir tip değilsin,hakaret etmediğin ne malum arkadaş?

Kelimelerle oynamayın,ne ifade ettiklerini anlamıyorsanız...

Sitelerde Paylaş
muslumanlar bu kadar mal degıldır ama bu sıtedekı muslumanlar kesın muslumaldır ya :D :D :D

hahaha güldürme... siz ne zaman müslüman birinin müslüman kimliğine ve inançlarına saygı gösterdiniz???

neymiş müslümanlar bu kadar mal olmazmış...

mallığın az yada çok mallığımı olur... mal maldır.......işte

sonrada çıkıp vay efendim,, müslümanlar biz ateistlere neden saygı duymuyor???

müslüman sana saygı duymuyorsa sende ona saygı duymazsın...

ama sen müslümana saygı duymuyorsan... oda sana duymaz... bunu anlamayacak ne var...

Sitelerde Paylaş
hahaha güldürme... siz ne zaman müslüman birinin müslüman kimliğine ve inançlarına saygı gösterdiniz???

neymiş müslümanlar bu kadar mal olmazmış...

mallığın az yada çok mallığımı olur... mal maldır.......işte

sonrada çıkıp vay efendim,, müslümanlar biz ateistlere neden saygı duymuyor???

müslüman sana saygı duymuyorsa sende ona saygı duymazsın...

ama sen müslümana saygı duymuyorsan... oda sana duymaz... bunu anlamayacak ne var...

benımde musluman arkadasım var ama hıc bırı bu kadar mallasmaz

ya ınsan dusunen bır hayvandır cumlesı ıle ınsan hayvandır aynımı ılk bunun ayrımına var

daha sonra ateıstler dusunen bır hayvandır kelımesını anlayacaksın bundan emınım

ınsan ıhtıyacları ıle hayvan ıhtıyacları arasında ne fark var

dusunebılme ıle ılgılı olanları cıkar ama

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
benımde musluman arkadasım var ama hıc bırı bu kadar mallasmaz

ya ınsan dusunen bır hayvandır cumlesı ıle ınsan hayvandır aynımı ılk bunun ayrımına var

daha sonra ateıstler dusunen bır hayvandır kelımesını anlayacaksın bundan emınım

ınsan ıhtıyacları ıle hayvan ıhtıyacları arasında ne fark var

dusunebılme ıle ılgılı olanları cıkar ama

ya üfff tamam git işine...

neymiş insan düşünen bir hayvandır demek le.... insan hayvandır demek farklı kapıya çıkarmışşş.....

insan hayvansa hayvandır... ... tutup öküzle.... insan,,, domuzla, örümcek arasındaki farklara ayrı şekilde değinirsin... ama hayvan genel bir adtır... insan biyolojik olarak bir hayvansa... insan hayvandır... bunun ötesi yok..

ben hayvanları asla aşağılık varlıklar olarak nitelendirmedim... benim köyde,,, bir insan kadar sevebildiğim değer verdiğim eşeğim bile oldu...

ama ben şunu biliyorum insan ayrı şey hayvan ayrı şey demek.... insan bir hayvan değildir....

ben hayvan değil insan olduğuma inanıyorum bu yüzden insanlığıma sahip çıkıyorum...

madem size göre insan bir hayvandır.... o zaman hayvanlığınıza sahip çıkın...

yok çıkamıyorsanız... bir daha insan bir hayvandır deme cüretini göstermeyiniz????

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ya üfff tamam git işine...

neymiş insan düşünen bir hayvandır demek le.... insan hayvandır demek farklı kapıya çıkarmışşş.....

insan hayvansa hayvandır... ... tutup öküzle.... insan,,, domuzla, örümcek arasındaki farklara ayrı şekilde değinirsin... ama hayvan genel bir adtır... insan biyolojik olarak bir hayvansa... insan hayvandır... bunun ötesi yok..

ben hayvanları asla aşağılık varlıklar olarak nitelendirmedim... benim köyde,,, bir insan kadar sevebildiğim değer verdiğim eşeğim bile oldu...

ama ben şunu biliyorum insan ayrı şey hayvan ayrı şey demek.... insan bir hayvan değildir....

ben hayvan değil insan olduğuma inanıyorum bu yüzden insanlığıma sahip çıkıyorum...

madem size göre insan bir hayvandır.... o zaman hayvanlığınıza sahip çıkın...

yok çıkamıyorsanız... bir daha insan bir hayvandır deme cüretini göstermeyiniz????

ya bu konuyu senle su anda tartısamıyorum cıkmam lazım

ama sana demıstım ya ınsan ıle hayvanın farklarını yada hayatta kalmak ıcın neler yaptıgını bır soylesen

Sitelerde Paylaş
Ben hayvan değil filim!Filliğimle de gurur duyuyorum!

Allah hayvanları fillere hizmet etsin diye yaratmıştır!

:lol: :lol: :lol: :lol:

bir insan kadar sevebildiğim değer verdiğim eşeğim bile oldu

Benim mi aklım fesat yoksa... :lol:

Sitelerde Paylaş

gaws bende olsam tepki gösterirdim başlığına tabi alay ederek böyle bir

başlık ciddiyeti haketmez

neden tepki werirdim haywan dediğin için değil ewrimcileri salak yerine koyduğun için

onu kabul eden biri diğer haywanlarla aynı sınıfa girdiğimizi bilir zaten

ama sen bunu wurgulama ihtiyacı hissediyorsan kendini tatmin ediyorsundur

yoksa bir ewrimcinin ne haywanmıymışız diye dumura uğrayacağını sanmıyorum

Sitelerde Paylaş

İnsan hayvan değildir, hayvandan gelmiştir diyelim o zaman belki daha anlaşılır olur. Hayvan deyince gavs'ın aklına sadece koyun v.b. canlılar geliyor herhalde, insana da hayvan dediğimizde hayvanlık artık aşağı ve değersiz birşey olmuyor oysa. İnsan bir zamanlar hayvandı ama artık hayvanlığın üzerine yükseldi.

''Ben size hayvan dediğimde kızmayın'' türünden bir cinlik yapmaya çalışıyorsun, bize bu kadar çok hayvan demek istiyorsan dersin gavs. Seni tutan mı var? Ama insanların da hayvan olduğunu düşünüyorsak eğer, sen de insan olduğuna göre, biz de ''evrim inancımız gereği'' sana hayvan deriz. Kabul ediyor musun?

Senin inancına göre de insan(Adem) balçık gibi bir topraktan(yani çamurdan, hatta kim bilir belki de gübreden!) yaratılmış. Biz size çamur, gübre falan deme hakkı istesek kabul eder misin?

Resmen insanlara hakaret etme hakkı istiyorsun açtığın bu başlıkta. Hayvan lafının hakaret anlamında kullanıldığı açık. Ama günümüzde kötü bir anlamı var diye evrimsel bir gerçek değişmez gavs'çığım. Hepimiz hyavandan geldik ama üzülme, çamur topağı olmaktansa maymun olmak daha iyidir. :)

Sitelerde Paylaş
bayşapka 6 nolu iletiyi okusaydın... orda benim neyi anlatmaya çalıştığımı daha iyi görebiliridn..

Okudum ama ben çıkarımımı buradan yapmıştım:

1* SİZ İNSANLAR HAYVANDIR DERKEN, BU İNSANLIĞA HAKARET OLMUYOR ama BEN ATEİSTLER HAYVANDIR DEYİNCE HAKARET OLUYOR

Demiyorsanız bu ileti neden? Bırakın cübbeliali/ahmet/mehmet düşünsün onu. Diyorsanız küfür olarak mı diyorsunuz/dersiniz yoksa biyolojik alâka olarak mı? Dediğim gibi burada bir insanlığa hakaret yok, tabii anlayana.

EĞER İNSAN BİYOLOJİK OLARAK BİR HAYVANSA ; İNSAN DAVRANIŞSAL OLARAKTA HAYVANSAL OLMAZ MI?

Ne cins hayvan? Kobranın davranışı bülbül gibi olmaz mı diye bir soru sorabilir misiniz?

İnsanlar öteki canlılara benzetilmiyor mu kültürümüzde? Arı gibi çalışkan, arslan gibi cesur, ayı gibi güçlü denmez mi?

Sitelerde Paylaş

yaşınız kaç bilmiyorum ama bu kelime oyunları ilkokul seviyesinde

bu türlü kelime oyunları yapıyor ve ilkokul çağınızdaysanız aslında zeki olduğunuz söyleyebilirim ama değilseniz

ve yaşça daha büyükseniz gerçekten söyleyecek kelimeniz kalmamış ki böylesine saçmalıyorsunuz

şimdi ben size soruyorum

iki kulağınız var değil mi?

iki gözünüz?

damarlarınızda kan dolaşıyor

etten kemikten oluşuyorsunuz

yemek yiyor su içiyorsunuz nefes alıyor çoğu memeli gibi sizde aynı şekilde ürüyorsunuz?

tıpkı diğer hayvanlar gibi...

yani demek istediğim

yani cidden afedersiniz ama siz kendinizi hristiyan mitolojisindeki gibi cinsiyetsiz kanatlı meleklerden mi zannediyorsunuz?

çok özel değilsiniz

bütün hayvanlar gibisiniz

yani hatta hayvansınız tabi, düşünen ve bazen saçmalayan hayvan...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...