Jump to content

bayşapka

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.864
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

bayşapka Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Dereden

Güncel Profil Ziyaretleri

4.590 profil görüntüleme
 1. Çitalarda antiloplarda bunu pek sık görmezsin. İnsanlarda coğrafi dağılım sebebiyle çekinik gen çeşitliliği çok fazla. Bunların bir kısmı da zararlı mutasyonlar. Evrim esnasında bazı genler çekinik hale geliyor. Aynı çekinik genlere sahip insanlar aralarında çocuk yapınca bu genler üstüste düşer ve daha baskın hale gelir. Örneğin seni çok akıllı yapan bir mutasyonun hem anne hem de babanda çekinik olarak var olması olası. Yakınların çocuk yapması yüzünden hepimizde çekinik olan tavşan ağzı, trisomi vs. genleri çekinikten baskına dönüşür. Çok fazla çekinik zararlı mutasyon taşıyan türlerde çocu
 2. bayşapka

  Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

  %80 işgöremez şizofren biriyle bir hafta geçirirsen %100 anlarsın kuran'ın dilini.
 3. Bu zatla karşılıklı anlaşmak mümkün değil, belki kitabını okumamış dinle alakası olmayan bilmediği konularda atıp tutan başka level1 müslümanlar okur diye yazayım: "Materyalist mantık" dediğiniz şey "gerçekçi mantık"tır. Kendi kendini kandırmadığın, uydurukçuluğa, safsataya kapılmadığın, sadist cennet cehennem fantazileri kurmadığın, çevrende olan biteni olduğu gibi kabullendiğin ve üzerinde durduğun toz zerresinden baktığında evrenin büyüklüğü, keşfedilebilecek öğrenilebilecek şeyler karşısında heyecan duyabildiğin bir mantıktır. Bunun dışındaki her şey de cehalet ve korku
 4. Taciz vakalarını polise iletmek yerine elinde kuran ateistforumda konu açıp meditasyon mu yapıyoruz artık @Hasan Akçay? Gereken neyse yap işte dini karıştırıp sanki dinin iyi insanlara kötü şeyler yaptırdığını ispatlamaya çalışır gibi neden kafa bulandırıyorsun? Diyelim ki kıçındaki boku nasıl sileceğini bile söyleyemeyen kuran sana kadınla erkek asansöre biner, erkek de kadını istediği gibi taciz eder dedi. Buraya gelip onu mu savunacaktın? Dinin akla yaraşır yanı yoktur, sadece gerekeni yapacaksın. Kuran'ı karıştıracaksan kuran'da erkeğin kad
 5. Aklına takılmış, ki normaldir. Çünkü irade tartışmasının çıkışı kurtuluşu yoktur. Misallerinin hepsi çöp. Şu iki cümlen seni insan olarak özetliyor: > Allah'ın bilmesinin ,insanın fiilini etkilemesi için ,insanında bilmesini gerektirir Uydurukçuluk bu. Eğer böyleyse kukla da kuklacının ne yapacağını bilmediği için kendi iradesine sahiptir, özgürdür. > dileyen inanır dileyen inanmaz der Sen müslüman diye geçinenlerin çoğu gibi kendi kitabını bile bilmiyorsun. Yasin suresinden başla okumaya. Lütfen öğren de gel.
 6. @acizlerdenbiri Şeriat altında ölüme mahkum edilen insanları "islamı karalama kampanyası" olarak gösteren makale yapıştırıp, geyik ot yiyor diye vahşeti onaylamaya getiriyorsun. İç organlarının da sana hediye olarak gökten indirildiğini sanıyorsun herhalde. Gelgelelim düşünmeden yapıştırdığın makaleler, gelişigüzel ve tembelce yazılmış "cevap"lar kimsenin bir işine yaramıyor. Ha bunlarla sen mutlu olabilirsin, ama başkasının işine yaramıyor. Bir diyalog oluşturmuyor, karşılıklı anlayışla ise alakası yok.
 7. Suya şekil veren şey, maddelerin biraraya geldiklerinde birbirlerine karşı oluşturdukları tepkimeler. Bunun adına emerjans deniyor, ve bunun olması için birilerinin sihirli değnek sallamasına gerek kalmıyor. Bilimsel açıdan bakarsak; nasıl davranacağını öngörebildiğin sistemler birinin onu o şekile sokma iradesi yoluyla yönlendirilme özelliklerini yitirmiş olur. Sen topa vurunca top yerinde kalıp ayağın kırıldığı zaman dersin ki o zaman topu kontrol eden bir güç var. Böyle birşey görmüyoruz. Her seferinde tam aksini görüyoruz. Sence mucizeler neden sadece masallarda var?
 8. Suyun içine oturduğu kabın şeklini alması için bir şekil vericinin onu kabın şeklinde tutması gerektiğine itiraz etmeyenler bu inançlarını ancak birbirlerini tekerrür yoluyla telkin edip kandırarak sürdürebiliyor. İşte bunlara nurcu diyoruz.
 9. Burada dünyaca ünlü matematikçiler biraraya gelip Price denklemlerini tartışmıyorlar, birkaç profesör toplanmış genetik algoritmayı rastgele aramaymış gibi göstermeye çalışıyorlar. Yani ya yalan söylüyorlar ya da bilmiyorlar.
 10. bayşapka

  365 Gün Uydurma Mucizesi

  Niye kıyaslamıyoruz? Görünmez geçilmez bir engel mi var önünüzde? Perde mi indi? Ha saniye ha ayla kıyaslamışsın ne fark eder? Öyle yapılmaz! yapılamaz! Başlığı açanla hemfikir iken aynı zamanda sırf çıkıntılık olsun diye cevap yazıyorsun. Antin kuntin işler bunlar.
 11. bayşapka

  TÜM BEYAZ BATI HALKLARI TÜRKTÜR

  Beyaza doğru renk geçişi yapmak istiyorsan RGB ile olmaz, HSL'nin lightness parametresini arttırman gerekir. L değerini 50 üstü tercih edenler ırkçıdır.
 12. bayşapka

  365 Gün Uydurma Mucizesi

  Malesef hiçbir yazdığında kale alınacak bir içerik yok. Kendini islamiyetten üstün görme çabasındasın, İslamiyetin bütünü ise bu. Yani aslında yeldeğirmeniyle savaşan sensin. Onu bırak da şunu açıkla sayın don kişot: Kadir gecesi kaç yıldan daha hayırlıdır?
 13. bayşapka

  365 Gün Uydurma Mucizesi

  Evet, senenin günleri kuran mucizesi değil, doğru. Ramazan ayı ay takviminden geliyor. Kuran'da ve islamiyetin genelinde ay takvimi kullanılır. Ay takvimi o devirdeki cahil cühelanın kullandığı yılda 10 gün kaybeden, 18 yılda bir yazla kışın yer değiştirdiği bir takvim. Hicri takvim de ay takvimini baz alır ve yıl olarak da bir başlangıç verilir. Gelenek görenek diye kullanmaya devam ediyorlar. Yoksa çoktan çöpe atılırdı. " Ramazan ayı insanları kurtuluş yolan götüren, doğruyu yanlıştan ayıran Kur'an'ın indiği aydır. "(Bakara suresi, ayet 185) Kuran'da ge
 14. bayşapka

  365 Gün Uydurma Mucizesi

  Bence konu yanlış yerlere gitti Konu şu: Kuran'da çeşitli sayılar türetilmek suretiyle sözde mucizeler bulunuyor. Bunlardan biri de ekiyle köküyle oynayıp saydığında bazı kelimelerin sayısıyla yılın gün sayısının aynı olduğu sözde mucizesi. Yukarıdaki *karşı* iddia da şu idi: Madem güneş etrafında dönme ile ilgili mucizevi bilgiler sunuluyor, islamiyette neden zamanının ay takvimi kullanılıyor? Yani madem güneş takvimi biliniyor, neden hicri takvim kullanılıyor? Çünkü islamiyet zamanında güneş takvimi bilinmiyor, kullanılmıyor. O zaman 365 mucizesi neden o
 15. bayşapka

  kuranda güneş ve ay

  Kuşların fillerin kafasına taş atmasına mütevatir derken daha az deli olmuyor. Deli düz dünyacı da olsa, dinci de olsa delidir.
×
×
 • Yeni Oluştur...