Jump to content

bayşapka

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  4.465
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

bayşapka Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Dereden

Güncel Profil Ziyaretleri

3.820 profil görüntüleme
 1. bayşapka

  İslamilik İndeksi

  Ben proxy ile açınca görüyorum. proxy olmadan da böyle
 2. bayşapka

  İslamilik İndeksi

  http://www.tr724.com/wp-content/uploads/2019/05/İslamilik-Endeksi.jpg Tarayıcın bu linki gösteremiyor, çünkü kullandığın ISP tarafınan engellenmiş. Proxy ile açarsan görünür. Ben proxy olarak yurtdışındaki herhangi bir uzak makineye ssh dinamik port redirect ile bağlanıyorum. eğer sen de istersen ssh -D4242 user@ip localhostta socks5 proxy başlatır, sonra tarayıcını oraya işaret ettirirsin.
 3. bayşapka

  İslamilik İndeksi

  Arapların kuyruk acısı yayınlarını seyredersen hep "onların teknolojisi bilimi varsa bizim de insanlığımız var" derler. Aynı adamlar akşam olunca evine gidip karılarını döver, islamdan çıkanların kafasını kesme hayalleriyle mışıl mışıl uyurlar. Sudi arabistan'da durum çok ilginç. İnsanlığımız var diyen adamlar sudi arap olarak doğmuş herkese türk CEO'larını kıskandıracak maaşlar bağlar, fakat dışarıdan getirdikleri hintli ve mısırlı işçileri canları çıkana kadar çöl güneşi altında güvencesiz çalıştırırlar.
 4. @sahin3 Makale tamamen laikliğe karşı yazılmamış. Öyle anladıysan yanlışın var. Türkiye'deki dine karşı bölücü ve engelci tavır alan siyasete karşı. Yani laiklik bu ise laikliğe karşı. (tabii ki de laikliğin tanımı bu değil) Bunun için de tek bir örnek gösteriliyor, o da diyanet kurumu. Fakat diyanet kurumunun nasıl bölücülük yaptığı, neyi engellediği açıklanmıyor. Yazarın diyanet bakanlığına neden karşı olduğuna dair tek bir örnek yok. O bakımdan zayıf bir makale olmuş. Altını doldurması gerekli. Mesela müslümanlar hangi özgürlüklerinden mahrum bırakılmış? Kafa kesme, el kesme özgürlüklerinden mi? Karılarını (hafifçe) dövme özgürlükleri mi elinden alınmış? Üçer beşer resmi nikah kıyma özgürlükleri mi kısıtlanmış? Tekkelerde çocukların beyinlerini yıkama özgürlüklerini mi kaybetmişler? Alevileri afaroz mu edememişler? Nedir bu adamın ağladığı konu?
 5. bayşapka

  Teistler ahlakı temellendiremezler

  İnanmayanları öldürün diye ayet olması yeterli. Sebebi önemli değil.
 6. Dinci yanılgısı, Atomlar akılsızdır, atomlar küçüktür, dolayısıyla atomlardan oluşan şey de akılsız ve küçük olmalıdır ama değil, bu da cinleri ve şeytanları ispatlıyor. Ama buna alternatif düşünme şekli var. O da sizin gibileri omuzuna alıp yükselten, hayatınızı kazanmanız için size toplum oluşturan, bilim ve teknikle hayatınızı sürdürmenizi sağlayan akılcı pozitivist düşünce. Sizin saçmalama lüksünüz olsun diye çalışan akıllı insanlar olmasaydı kıçınızı tahtayla silecektiniz.
 7. bayşapka

  Uçakların rüzgar tarafından aşağıya çekilmesi

  Yani bernoulli efekti kuran'ın yalan olduğunu mu ispat ediyor?
 8. Kuran'da ilginç bir şekilde yehova'nın yahudiler ve hristiyanlara cumartesi çalışma yasağı getirmesinden bahsedilir. Hatta kurallara uyup iyi işler yapan yahudi ve hristiyanlara da iyilik müjdelenir. Aşağılık maymun gibi hakaretlerin kuran'da bulunmasının sebebi muhtemelen bazı yerlerinin sokak serserisi bir arabın bozuk ağzıyla yazılması yüzünden. İncille ilişkisini pek anlayamadım, biraz zorlama olmuş.
 9. bayşapka

  Bakın Kuran’da neler var.

  Çocuk masalı gibi şeyler söylüyorsun. Yazdığını okuyor musun? Şeytanlar melekler cinler falan, ciddi misin sen? Kafayı mı sıyırdın? Sonra inanmadı diye kızarlar, bir ton küfür ederler. Bir sürü hesap gösterirler bilim kisvesi altında yapılmış. Ahanda moleküllerin rastgele biraraya gelmesi diye zırvalarlar. Adam melek dedi ya. Cin dedi. Ciddi olamaz.
 10. bayşapka

  ATATÜRK’ÜN İSLAM DİNİNE HİZMETLERİ

  Herkes unutuyor, benim lanetim de insanlara unuttuklarını hatırlatmak. Atatürk nefreti yabancı yatırımı dalgasını yıllarca sömürmüş olan, 90lardaki hiperenflasyon esnasında dükkan açıp zengin olan lümpenlerin seçtiği nijeryalı lamba partisindeki hizmetçilerin azıtmasıyla ortaya çıktı. (2006) Kamışına biraz su gelen bazı liberaller arasında atatürk nefretçiliği moda haline geldi, (2008) şimdi yabancı yatırımın yavaşlaması ve ekonomik durumların durgunlaşmaya başlamasıyla (2014) yavaş yavaş yedikleri haltı anladılar. Şimdi piyasada o eski 90 iq liberal atatürk küfürbazlarını bulamazsın. Onların yerine hizmetçilerin artıklarından beslenen 80 iq yeni kapalı versiyonları geldi. Nijeryalı lambalar ise duruma adapte oldu, simbiyoz yoluyla yaşamaya karar verdi (2018). Gerçek şu ki atatürk'ten sonra hiç bir parti, hiç bir cumhurbaşkanı yurtdışı rüzgarlarıyla sağa sola savrulmaktan başka hiç birşey yapmamıştır, ya da yapamamıştır. Yapacak gibi de değildir.
 11. Diğer tanrılara inanmıyorsan ama kendi kültürün içinde sana dayatılmış tanrıya inanıyorsan iki yüzlüsün. Bu kadar basit. Sana gerçekleri söyleyenlere "sen çok tanrıcısın" demek abestir. Kafayı çalıştır biraz artık. Hristiyanlıktan müslümanlığa geçişin artmasıyla ilgili kaynağın nedir?
 12. Kalbin evrimleşmesi herşeyi açıklıyor. Neyin nereye gideceği hidrolik ile hesaplanabiliyor. Din bilinmezcilik, cehalet ve korku üzerine kuruludur. Din bu sebeple bilime karşıdır.
 13. Din seçimi de yapmıyoruz. En baris örneği de bu forumdaki dinciler. Müslüman ülkesinde doğup da ben dünyanın neresinde olursam olayım müslüman olurdum diyen, gelmiş geçmiş tüm istatistiklere karşı çıkan süper dincilerimiz var. Düşünmek onlara haram. @nogodbutAllah İstemsiz hareketler var demek ki allah var saçma bir bağlama olmuş. O konuyu biyoloji akılcı şekilde açıklıyor, masal kahramanlarına gerek kalmadan. Bir sonraki başlık: bulutları çarpıştıran ve şimşek düşüren gökyüzü babası
 14. Tabii, forumdaki tek akıllı üstün insan ve kavgacı süper kahraman hazretleri, çekiliyorum. Ebabil kuşları seninle olsun.
 15. bayşapka

  Kuran'a göre Allah tecavüzcüleri affedebilir

  İslamiyetin fişeklediği kölelik konusu ile ilgili başlıkta gerisini okuyabilirsin. Ya da gerçekleri görmezden gelip vahşi duygularını forumda tatmin etmeye devam edebilirsin. Vahşet islama göre vazgeçilmezdir.
×
×
 • Yeni Oluştur...