Jump to content

Teşup'unOğlu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  74
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Teşup'unOğlu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Deist olduğunu belirten arkadaşlarım var , hepsi de diyor ki tanrı var evet bilinçli bir şekilde evreni yarattı ama dinler yalan. Tanrı evreni yaratıp bıraktı, dinleri insanlar uydurdu. Bu arkadaşlar deist degil de teist mi ?
 2. Teşup'unOğlu

  Halil Sezai Konusu

  Ben olsam ilk başta dovmezdim belki ama böyle ezan, şehadet, arapça kelimeler fln duysaydim adamdan o zaman dayanamayıp doverdim işte.
 3. Teşup'unOğlu

  EV ALIP KİRAYA VERMEK

  Gün geçtikçe yaslaniyorsun, sağlığını kaybediyorsun. Odak noktana paranı değil kendini getirmelisin.
 4. Teşup'unOğlu

  EV ALIP KİRAYA VERMEK

  Malmisin arkadaş, paran varsa nerde harcayayim , ne yiyeyim, nereyi gezeyim diye düşünme zaten.
 5. Teşup'unOğlu

  Doğalgaz Keşfi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Huloggg devletimiz coh eyi, dıj güjler gazimizi kıskanıyor. 15 yıldır gaz buluyoruz ama bugün kiskanmaya basladi bu dij güjler, bunların derdi islam. Başka derdi yok. Gelmeyin oyuna. Büyük resmi görün.
 6. https://youtu.be/YaNGvnULhmM blockquote Grafik Beleşeniblockquote Grafik Beleşeni
 7. Teşup'unOğlu

  İmtihan Meselesi

  Hangi alemin rabbi ?? Şimdi marsta bir koloni olsa mars aleminin rabbi de senin Arap tanrısı mi olacak ?? Nereye dönüp namaz kilacaklar?? Marstan kıble mi belirleyecekler. Siz ve beyinsiz tasfirlerinizden gına geldi. Papağan gibi aynı cümleleri tekrarlamaktan bıkmadınız. Hah çok güzel soyledin. Tâbii olduğunuz Arap peygamberi tam da tasfir ettiginiz gibi ölmüş! Ve leşi 3 gün yerde kalmış değil mi! İnsan gibi defnedilememiş. Tıpkı otobanda ölen köpek gibi; orada öylece kokmaya bırakılmış. Hah bu arada hayvan gibi yaşamak diyorsun da zaten yaşadığın hayatta hayvanlardan farklı ne yapıyorsun?. Dünya yaşamında bütün canlılığın ortak yaptığı şeylere bakacak olursan üremek ve hayatta kalmaktır. Beğenmediğin hayvanlar da bu konuda senin kadar becerikli ki şuan birçok farklı tür hayvanı dışarda gorebiliyorsun. Ayrıca bu hayvanlarla alıp veremediğiniz nedir? Neden bir hakaret kelimesi olarak kullanıyorsunuz??Hayvanlar da tıpkı sizin gibi kanlı canlı bir varlik. Esasen hayvanlar sizden daha kıymetli de oralara girmeyelim. Kaldı ki biyolojik açıdan sen bir Homo cinsisin. Yani bir hayvansın. Gökler ile yer nedir arkadaş? Anaokulu öğrencisi konuşuyor sanki. Hiçmi astronomi belgeseli izlemedin. Yer derken litosferden mi bahsetmeye çalışıyorsun, yoksa levhalardan mi?? Gök derken atmosferden mi bahsetmeye çalışıyorsun yoksa uzaydan mı?? Binyillar önce kıçı boklu arapların yazdığı şiirlerle uydurulmuş dinsel metinler... Sizde hala Arap boku yalıyorsunuz. Hala bir adım öteye gidememişsiniz. Göklerle yermiş. He babam he, gökler ...
 8. Uzun zamandır aklımdaydı, yeşillendirmek adına birkaç link ekledim, şüphesiz yabancı basında da bu tür haberler var, zaman zaman denk geliyor ama şuan bulup ta koymadım. Forumda küçük bir arama yaptım fakat bu konu hiç konuşulmamış. Dinlerin saçmasapan vaatlerinin sonucu bu tür üzücü haberler okuyoruz malesef. Gerçi artık bu tür haberler okuyunca üzülmüyorum. Keşke inançlı bütün anneler bu kadar fedakâr olsa da dünya beyinsizlerden biraz arınabilse... https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/ameliyat-olan-oglunu-hastanede-olduren-anne-cennete-gidecek-diye-yaptim-5584623/ https://www.google.com/amp/s/odatv4.com/amp/cennete-gitsin-diye-oglunu-oldurdu--23012045.html https://www.cnnturk.com/turkiye/6-yasindaki-oglunu-cennete-gitsin-deyip-suni-golete-atti
 9. Ay dünyanın cekimindedir, kütle cekimini yitirmiş gök cisimlerine baktiginizda hepsi yamuk yumuk meteorlardan oluşur. Ayin oluşması 2 durumla açıklanıyor, 2 durum da dünyaya çarpan meteorlar sonucu. İki durumda da dünyanın seklinin bozulmamış olması düşünülemez. Merhaba, yanlişsam duzeltin, NASA nin çektiği fotoğraf tamamen gerçeği yansıtmamaktadir 1. Si çok yakin bir mesafeden çok geniş perspektifte bir fotoğraf cekinilmek istenir. Buda çevrenizi tam anlamıyla tasvir edemez. Örneğin bir dağın başında panoramik bir resim çekin. Sonra o resme bakın, gözünüzle gördüğünüz ve içinde bulunduğunuz 3 boyutlu görüntüyle fotograftaki görüntü aynı değildir. 2.si dünya sularla ve atmosferle kaplanmıştır. Jeoloji den bildigimiz kadarıyla bu durum dünyanın ilk yillarinda olan birşey değildir, ve sonsuza kadar da su ve atmosferle devam etmeyecektir. Bu yüzden su ve atmosferi ne kadar dünyanın bir parçası saysak da sadece bu döneme özgü bir özelliğidir. Su ve atmosfer çekilen fotoğrafın daha yuvarlak hatlarda çıkmasına sebep oluyor. Bunlar haricinde attiginiz animasyon için teşekkürler,
 10. Resim okyanus olmayan sadece yeryuzu olan dünya tasviri. Güneşe yaklaşınca dünya suyunu kaybedecek. Akabinde atmosferini kaybedecek.O durumda böyle gorunecek.Zira dünyanın heryeri yükselti, düzgün bir yuvarlak çizmesi imkansız . Uzaydan çekilen resimlerde yuvarlağin çok düzgün hatlardan oluşması çevresindeki mavi atmosferden kaynaklı olmasın sakın ? Ayrıca gönderdiğiniz link bildiğimiz çember. Coğrafya dersi görmediniz sanırım, kutuplardan basık ekvatoru şişkin dünyayi çemberlemi tasvir ediyorsunuz ?
 11. Bilenler aydınlatırsa sevinirim . Son zamanlarda Kuran'da küre yaziyor hooo diye zıplayan şakirtlerden gına geldi. Forumda su resmi bulmuştum. Bu ne kadar doğru bir tasfirdir bilmiyorum. Fakat dünya da bir gök cismi olduğuna göre; bugün yusyuvarlak bir küre olsa bile, atmosferi olmadan önce çarpan meteorlar yüzünden yusyuvarlak bir küre olamazdı. Bunun gibi sagi solu yamuk bir gök cismi olması gerekirdi.
 12. Eğitim sistemine doğru bir şekilde reform yapıldığı için sadece 20 yılda halkın okuma yazma oranı %30 lara çıkmıştır. Almanya'nın siyasi hataları sonucu dönemin öğretim üyeleri farklı ülkelere kaçmış , Atatürk de bu fırsatı çok iyi değerlendirip gelen herkesi almıştır. O eğitimciler farklı ülkelere de gitmişlerdir hepsi Türkiye'ye gelmiş değildir. Ülkenin okuma yazma oranı yüzde 1, kendi egitimcileri parmakla sayacak kadar az olunca çağdaş bir eğitimi bu yetersizlikte sağlayamazsiniz. Sansiliyiz ki Almanlar bir hata yapıp o öğretim üyelerini kovdular.
 13. Müsloşlarin bu duruma hiçbir cevap veremeyip ama o dönemde öyleymiş demeleri yokmu...
 14. Modern tıbbı ve bilimi yalan olarak görüyorsun ama internet kullanmaktan cekinmiyorsun, bilim sayesinde bu foruma girip düşüncelerini aktarabiliyorsun . Ama farkında değilsin. Bu kafayla hastalanınca hastaneye gidersen, ilaç kullanırsan net ikiyüzlüsün. Hayatında hirbir aşı hiçbir ilaç kullanmasaydin bu yaşa gelemeden geberip gidecektin.
 15. Kendini zeki sanan ahmak birey, bilimin ne demek olduğunu , bir bilginin, düşüncenin,olgunun bilim olarak görülmesi için nasil olması gerektiğini anlamak için Karl Popper okumalisin. Bilim asla mutlak doğruyu savunmaz. Bilimsel bilgi kısmen öncekini tamamen dışarda bırakan, ama çoğunlukla önceki bilgilerin üzerine inşa edilmiş,önceki bilgiyi de kapsayan, sürekli gelişen ve değişen dinamik bir olgudur. Şimdi senin şu Aidin Salih her hastalığı altalnatif tıpla yok ediyor. Onu klonlayip çoğaltmak lazım. Hükümetler sırf hastalığın teşhisi için bile Röntgen,mr,tomografi,labratuvar ekipmanlari,test cihazları, hastahanelerin kendileri, sağlık personelleri ve yardımcı sağlık personellerine milyarlar harciyor. O halde bu hükümetler net gerizekalı , o kadar para harcayacağına Aidin i alsa yanına her hastalığı tedavi eder. CiA duymasin hemen Aidin i alır 3-5 klon çıkarır kendisinden demedi deme. Bu arada sende eğer hasta olursan eğer sakın hastaneye gideyim deme. Çünkü altalnatif tıbbı savunarak sağlık çalışanlarına hakaret etmiş oluyorsun. Madem altalnatif tıp her hastalığı yeniyor hastaneye ne halt yemeye gidiyorsun ???
×
×
 • Yeni Oluştur...