Jump to content
Ateistforum

Teşup'unOğlu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  98
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Teşup'unOğlu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Ulan şakirt !! doğum ve ölüm senin gerizakali,yarım akıllı sahtekâr said in anlayabileceği bir durum değil. Anca boş boş zirvalar durur. Hayatta yaşamak ne kadar gerçekse ölüm de bir o kadar hayatın içinden,normal ve gerçektir. Öyle günde 5 kez domalarak, huri hayali kurarak, taş etrafında 7 tur atarak ölümü yenemezsin. Bu durumu kabul edip hayatını buna göre şekillendirmen gerekir.Bahsettiğin ölüm sonrası yaşama gidip gelmiş kimse yok.!! Yok yani yok !!! O yüzden bol keseden sallamayı bırak ta biraz gerçeklere odaklan.
 2. Teşup'unOğlu

  Bilimsel Olarak Özgür İrade Var mıdır?

  Ulaşım için kat edeceğiniz mesafe kullanacağınız ulaşım aracında rol oynamayacak mi sanıyorsunuz. Acil bir durum için ulaşım sağlayacak olsanız, 1500km mesafeyi uçakla değil de kendi aracinizla gitmeyi düşünebilirmisiniz ? Misal aile bireylerinizden biri öldü cenazeniz var ve siz 1500km yi uçak yerine kendi aracızla veya otobüslemi gidersiniz. İçinde bulunduğunuz durumlar seçimlerinize yön verir. Hiçbir durumda kendi seçiminiz olmuyor malesef...
 3. Teşup'unOğlu

  Bilimsel Olarak Özgür İrade Var mıdır?

  Ben özgür irademi kullanarak mısır piramidi işçilerinin baş ustası olmak istiyorum desem... Olabilir miyim ??? Şuan mısır piramidi inşa edilmiyor ve onların ustası olacak bir işçi topluluğu da yok .... Özgür sandığınız seçimleriniz; içinde bulunduğunuz çağın, içinde bulunduğunuz toplumun size dayattığı durumlardan ibaret. Sizde o durumu kendiniz seçmişsiniz gibi hissediyorsunuz. Yada gerçekten birkaç seçeneğiniz olabilir ve siz birini seçmiş olabilirsiniz. Bu durumda da yaşanmışlıklarıniz bu kısıtlı seçenekler arasında tercih yapmakta çok büyük etki ediyor. Yani yine çe
 4. Teşup'unOğlu

  Bilimsel Olarak Özgür İrade Var mıdır?

  İstisnalar kaidesi bozmaz. Toplumdaki birçok insanın çevresel faktörler hayatını şekillendiriyor. Ayrıca kariyer planlaması hakkında birşeyler okuduysanız; kariyer planlaması 25 yaşından sonra yapılır. E bizim toplumda birey 25 yaşına kadar adam akıllı bir eğitim alamadığı için 25 yaşından sonra vasıfsız elaman olarak herhangibir firmada çalışmak zorunda kalıyor. Kazara torpille veya başka bir şekilde memur olabilirse oh mis diyip hayatına devam etmeye çalışıyor. Öyle oturduğunuz yerden bol keseden atmak kolay. Millet yiyecek ekmek bulamıyor. Birde araştırıp sevdiği mesleği bulaca
 5. Kendisini severek takip ediyorum. Bu siteye giriyormudur acaba ??
 6. Teşup'unOğlu

  Bir gün kaç saniye?

  Sebebi dünyanın ekseni ve çizdiği yörüngenin sürekli değişken olmasıdır.
 7. Teşup'unOğlu

  Altın alınır mı?

  Altın ülkeye dövizle giriyor. Döviz yükseldiği sürece altın yükselecektir.
 8. Araplarin sictig boklardan sıradan bir gün. Yiyin efendiler yiyin; Arapların bokunu yiyin. Afiyet bal olsun.
 9. Arkeoloji diyor ki ilk insanlar avcı-toplayıcı ve esmer tenlidir. Fakat senin götten uydurulmuş din kitabın ilk insan hakkında ne diyor ?
 10. İkidebir sikindirik websiteni araya sokup durma çocuk.
 11. Teşup'unOğlu

  Kuranda anne baba saçmalığı

  Bir insana en büyük kötülüğü yapan annesi ve babasıdır. Sırf çocuk sevgisi ve kendi egolari için çocuğu dünyaya getirirler. Şahsen bana seçim hakkı yanındaydı varolmamayi seçerdim.
 12. Teşup'unOğlu

  Hayatta her şey neden ters gidiyor?

  Çünkü eğitimimiz koca bir sıfırdan ibaret. Hayata dair bakış açısını çocukluktan dini dogmalarla yanlış aldık. Bunun yerine temel felsefe ,psikoloji, biyoloji, matematik, fizik,kimya eğitimlerimiz iyi olsaydı, çocukluk travmalarimiz tolere edilebilir bir düzeyde olsaydı hayata bakışımız ve yaşam kalitemiz çok farklı olacaktı.
 13. Gideceğin yer İstanbul teknik uni. Eğer projelerin saçmalık değilse bu İTÜ den alacagin yardımı hicbiryerden alamazsın.
 14. Şimdi döner derken, tavuk döner mi yoksa et döner mi ?
 15. Mal Ahmet birşey diyeyim mi , yukarıda uzunca yazdığın ve şuan alıntı yaptigim yazini okumadım .
×
×
 • Yeni Oluştur...