Jump to content

Hasan Akçay

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.641
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

Hasan Akçay Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

5.751 profil görüntüleme
 1. Hasan Akçay

  coronaviruse karşı felak nas sürelerini okuyun.

  CUMHURiYET gazetesinin bu haberini sağlık bakanı yalanladı, "Kitleri gerekli ücreti ödeyip aldık" dedi. Video Player 00:00 | 00:00 Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume. Online Video Platform
 2. Hasan Akçay

  coronaviruse karşı felak nas sürelerini okuyun.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/cinden-alinan-ilk-parti-hizli-tani-kitleri-turkiyeye-getirildi -1728891 Çin'in Şanghay kentinden alınan hızlı tanı kitlerini taşıyan Turkish Cargo'ya ait geniş gövdeli kargo uçağı sabaha karşı 04:00 sıralarından Atatürk Hava Limanı'na iniş yaptı. TOPLAMDA 2 MİLYON ADET GETİRİLECEK Burada resmi plakalı minibüsle gelen görevliler tarafından alınan kitler, aynı minibüse konularak Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Çin'den temin edilen toplamda 2 milyon adet hızlı tanı kitinin ilk partisi Türkiye'ye getirilirken kalan kısımlarının ise parça parça getirileceği öğrenildi. HIZLI TANI KİTİNDE ORTAYA ÇIKAN 'MUSTAFA KEMAL' DETAYI Çin hükümeti, 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan akademinin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye’ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi.
 3. Hasan Akçay

  Türk ateistlerinin temel sorunu

  Anlatmama izin vermediniz ki yöntemimi göresiniz, bilesiniz.
 4. Hasan Akçay

  Türk ateistlerinin temel sorunu

  Lafı gerçekten uzatmayalım: böyle özgürlük olmaz. Ne demek kardeşim, uygulama ne ise o? Uygulama Kuran'dan sapıp gitmiş; ben o sapıklığı dile getirip Kuran'daki gerçeği ortaya koymak istiyorum, siz benim konuşmama o sapıklığı onaylamam şartıyla izin veriyorsunuz; bu "fars"da* benim işim ne? __________________________________________________________________ * https://komedi-cesitleri.nedir.org/ Basit güldürme unsurlarından faydalanan ve az sayıda kişilerle temsil edilen komedilerdir. Yer yer şarkılarla süslenir. Fars türü komedilere daha çok orta çağda rastlanır.
 5. Hasan Akçay

  Türk ateistlerinin temel sorunu

  "Bu konudaki Kuran ayetlerini bilmek ister misiniz?" demiştim; bilmek istiyor musunuz?
 6. Hasan Akçay

  İslam'a göre ölen Türk askerleri şehit değildir

  Bence haklısın ama öyle olaylar var ki gerçekten yaşandı; onları yaşayan kahramanlar şehid olmadılar mı, intihar mı ettiler? Senin bu iletinde hem sağduyu var hem iman; sana sormamın nedeni odur. Mustafa Kemal Atatürk'ün savaştan sonra Ruşen Eşref'e verdiği mülakattan: Mütekabil siperler arasında mesafeniz sekiz metre yani ölüm muhakkak, muhakkak… Birinci siperdekiler, hiçbiri kurtulmamacasına, kâmilen düşüyor; ikincidekiler onların yerine gidiyor. Fakat ne kadar şayan-ı gıpta bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz! Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, en ufak bir fütur bile göstermiyor; sarsılmak yok! Okuma bilenler ellerinde Kuranı Kerim cennete girmeğe hazırlanıyorlar, okuma bilmeyenler kelime-i şehadet çekerek yürüyorlar. Bu, Türk askerindeki ruh (iman, H A) kuvvetini gösteren şayan-ı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebesini kazandıran, bu yüksek ruhtur. http://www.geliboluyuanlamak.com/1253_bombasirti-vakasi-14-alayi-mutlu-karakaya.html
 7. Hasan Akçay

  Türk ateistlerinin temel sorunu

  Aynen. Ben, övgü Allah'a, müminim; ateist olsun mümin olsun uygar insanlarla kavga küfür dalaşmak değil görüş alıp vermekten yanayım. O güzel ateistler, o güzel atlara binip gitmiş oldukları için yapamıyorum bunu; bazan, düş kırıklığı içinde, forumu terketmek zorunda kalıyorum.
 8. Hasan Akçay

  Türk ateistlerinin temel sorunu

  Kuran, devleti halkın yönetmesini ve yönetimin laik olmasını* ister. Atatürk te bunu sağlamaya çalıştı. _____________________________________________________ *Bu konudaki Kuran ayetlerini bilmek ister misiniz?
 9. Hasan Akçay

  İslam'a göre ölen Türk askerleri şehit değildir

  Mustafa Kemal'in askerlerine yalnızca taarruz etmeyi değil ölmeyi emrettiği ile ilgili başka bir olay. (Videoda 1:20, kitapta s. 75-76) M Kemal: Niçin kaçıyorsunuz? Asker: Komutanım, düşmanlar... geliyor. M Kemal: Düşmandan kaçılmaz. Savunacaksınız! (Neyi? Askerler biliyor...) Asker: Komutanım, cephanemiz kalmadı. M Kemal: Cephaneniz yoksa süngünüz var. Süngü tak!Yere yat! Düşmanı dururacaksınız! (Maiyetine) İhtiyacımız olan zamanı böyle kazanıcaz.
 10. Hasan Akçay

  İslam'a göre ölen Türk askerleri şehit değildir

  Lutfen, mirasyedi kardeş! Kinross'un anlattıkları başka kaynaklarda da var. Kinross kitabanın sonunda onları belirtmiş. Siz Lord Kinross'un ATATÜRK: the rebirth of a nation (ATATÜRK: bir ulusun yeniden doğuşu)nu eğer okumadıysanız lütfen okuyun. Sonra konuşalım. Tamam? Kitabın adı: bir ulusun yeniden doğuşu. Yani Türkiye'de bir ulus mu var ya da bir ümmet mi; konu tâ bu kadar önemlidir. Ve geldiğimiz yer: https://www.sosyalmanset.com/harbiyede-tepki-ceken-goruntuler-ataturke-saygisizlik-ayaga-kalkmadilar-5266v.htm
 11. Hasan Akçay

  İslam'a göre ölen Türk askerleri şehit değildir

  Ben bilen biri değilim, fikir edinmeden önce bilgi edinmeye o yüzden ihtiyaç duyuyorum. Örneğin şehidlik konusunda cevabını aradığım soru şudur: Savaşta ölen ateist mehmetçiklerimiz islama göre şehid midir?
 12. Hasan Akçay

  İslam'a göre ölen Türk askerleri şehit değildir

  Kesinlikle iyi bir sözdür çünkü savaş bağlamında söylenmiştir ve savaş kelle koltukta yapılır. Lord Kinross* anlatıyor: ...Çanakkale muharebesinde bir keresinde düşmanın top bataryası bir Türk siperine ateş etmeye başladı; Kemal o siperdeydi. Düşman açısından menzil idealdi öyle ki bir mermi, siperin tam önüne düştü; ikinci mermi ondan 20 metre yakına, üçüncü mermi 20 metre daha yakına. Kemal siperin ucunda oturuyordu ve matematiksel olarak kesindi ki dördüncü mermi tam üzerine düşecekti. Bir subay nolur sipere girin diye yalvardı. "Artık çok geç dedi, " Kemal; "askerlerime kötü örnek olamam." Yüzü sararmıştı ama sigarasını tüttürmeye devam etti. Askerler dördüncü mermiyi beklerken korkudan felç olmuş gibiydi. Ama öyle bir şey olmadı; yalnızca üç atışa karar vermilmişti, dört değil. * Kemal'in ölmeye kendisinin hazır olması emrindekilerin de hazır olması demekti. ... bir keresinde Kemal süvari birliğinin komutanına hücum emri verdi. Komutan baş üstüne dedi, sonra bir an duraksadı. Kemal "Bir dakka!" dedi. "Ne dediğimi anladın mı?" Evet, komutanım; ölmeyi emrediyorsunuz. O birliğin çoğu öldü ama düşmanın hayatî önemdeki tepeyi ele geçirmesi engellendi. _______________________________________________ * ATATÜRK the Rebirth of a Nation, p 93.
 13. Hasan Akçay

  Oruç neden var?

  Oruç neden var? Müminlerin özelde avlanma yasağının, genelde ise Allah'ın bütün yasalarının farkında olmaları için var. Mâide 95: Müminler! Haram aylarda olduğunuz vakit av hayvanı öldürmeyin, hanginiz onu bile bile öldürürse onun cezası... oruçtur. Bakara 185: Sıcak dolunay o farkettiren okumanın indirildiği andır; o dolunayı görenleriniz o dolunayı oruçla karşılasınlar.
 14. Hasan Akçay

  Oruç neden var?

  Zaman birimi ve zaman dilimi aynı şeylerMiŞ GiBi yapmanız ve buna dayanarak "gündüz zaman birimi değildir" demeniz konu oruç olduğunda yanlıştır ve bu başlığın konusu oruç olduğuna göre önemlidir ama bu noktadan sonra sorun etmiyeceğim, uzatmıyacağım. Çünkü konuda kalmaktan yanayım. Sizin söyledikleriniziden edindiğim izlenim ise şudur: konuda kalınmasa da olur ama kurgulanan şartlara göre tavır sorulmazsa olmaz. Niçin? Ne yapıp edip "iman"ı başa kakmak için? Oysa bana göre kişilerin seçtiği renkler ve zevkler nasıl tartışılmazsa inançlar da tartışılmamalı. Herkesin inancı kendine derim; takılmam ve insanları rahat bırakırım. Sizi insan olduğunuz için severim. Hoşçakalın.
 15. Hasan Akçay

  Oruç neden var?

  Şarta bağlı tavır sorgulaması rasyonel olamaz. "Yatsıya kadar tutulması emredilmseydi" demenin lüzumu yok çünkü olasılığı yok. Ben o emre razıyım; islamla barışığım.
×
×
 • Yeni Oluştur...