Jump to content

Allah vs. Şeytan

Recommended Posts

Allah mı kötü ? Şeytan mı ?

Allah sürekli Şeytan'ı insanları dinden çıkarmaya çalışan varlık olarak nitelendirir.Şeytan bu yüzden kötüdür.

Ama Allah'ın durumu ortada,O zaman Şeytan insanlara büyük iyilik yapıyor.

Fikirleri alalım.

Sitelerde Paylaş

Allah sürekli Şeytan'ı insanları dinden çıkarmaya çalışan varlık olarak nitelendirir.Şeytan bu yüzden kötüdür.

Fikirleri alalım.

şeytan bence aklı,bilimi ve kısıtlanmış özgürlükleri temsil ediyor,malum adem ve havvada iyiyi ve kötüyü bilmeye yarayan meyveyi yedikten sonra cennetten atıldı.

Sitelerde Paylaş

Fikirleri alalım.

Zaten öyle. Şeytanın, Adem'e secde etmemek dışında tek bir suçu gösterilmez. Etme zorunluluğu neydi, onu da anlamış değilim. Oysa onu da tanrı yaratmıştır. Üstelik, şeytanın oyununa gelip cehenneme gidecekleri de bizzat tanrının yarattığı; üstelik de onları özellikle cehennem için yarattığı göz ardı edilmemeli.

Bazı insanların, şeytanı sevmemesi, ondan nefret etmesinin sebebi, narsist duyguları ve şişkin egolarıdır aslında. "Sen bana nasıl saygı göstermezsin? Sen beni nasıl sevmezsin? Sen beni nasıl tasvip etmezsin? Sen bana nasıl inanmazsın? Ben senden üstünüm! Ben en güzelim! Ben en akıllıyım! Ben en enim!.."

İnsan tanrıyı yaratırken de zaten kendisine bakarak yaratmıştır. Şeytanı da, sevmediği insanlara bakarak yaratmıştır. İşte islam dinini, tanrısını ve şeytanını göz önüne aldığımızda ortaya çıkan manzara bu.

Cehennemi yaratan Allah, cehennemlik insanları yaratan Allah, onları sonsuza kadar yakacağını, işkence edeceğini söyleyen Allah... ama ne hikmetse, bunların müsebbibi şeytan! Ve yine ne hikmetse, şeytanı yaratan da Allah???

Sitelerde Paylaş

Eyvah.

Ateisterin inkar ettiklerini, tüm saçmalamalarına rağmen sonunda aslında şeytanın yolunda yürüdüklerini farkedip ona ibadet edeceklerini ne zaman açıklayacağız diye düşünürken patlattın bombayı.

Putperest, Ateist, Satanist hepsi aynı şey aslında.

Ben oyumu Klukeye veriyorum.

Bir yolunu bulup bu kozmik savaşa esprili bir son verir diye düşünüyorum :aggressive:

Sitelerde Paylaş

cenneti cehennemi görüp Allahın emrine uymayan şeytan kibiri simgeler kötülügü simgeler insanada cennet cehennem gösterilse idi tek kibirde bizde lanetlenebilirdik ama şeytan imtihana tabi tutulammasına ragmen herşeyi bilmesine ragmen yanlısa düşmüştür

Sitelerde Paylaş

Sanırım şeytan bilimsel , mantıklı ve insanlığı geliştirecek kötü ! düşünceler.Şeytanın secde etmemesi de insanın bu düşünceleri engelleyememesi bunların tuvalette taharet alırken ya da peşimizdeki köpekten kaçmak için maraton koşarken akıla gelmesi olabilir diye düşünüyorum.Sonuçta akıl ve mantık hiç bir şekilde tamamen engellenemez.Ve bu tip düşünceler dinlerin gelişimi üzerinde zararlı etkiler yapar.Bu nedenle cehennemin kültürel olarak oldukça gelişmiş bir yer olacağını düşünüyorum.Tüm akıllılar ve bilim adamları orada.Ve en iyisi orada hiç müslüman yok.oh be.Yaşasın kafirler için cehennem.

Sitelerde Paylaş

Şeytan figürü semavi dinlerin belkemeğini oluşturmuştur.

Şeytan olmasa idi cehennem gibi bir işkence hanenin varlığı açıklanamazdı

Cehennem olmayınca insanları korkutacak ve sindirecek birşey kalmayacaktı.

Etrafınızdaki müslümanları incelerseniz hepsinin cennet arzusundan ziyade cehennem korkusundan ibadet ettiklerini görürsünüz.Kuranın tanrısı o kadar agresiftir ki bu insanların cennet beklentisi yok denecek kadar azdır,yanmaktan bir kurtulsalar dünya gibi bir mekanda sonsuza kadar yaşamaya çoktan razıdırlar...

Sitelerde Paylaş
evet sorunun cevabını biliyorum ama senin zekanı sınamak istiyorum yinede hadi bana cevap ver (made in allah)

Kullandığınız kelimelere dikkat edin.Tahrik edici kelimeler kullanmayın mazallah bi dün denk gelirsen :p Sonuçta kafa kesen dinsizleri Müslüman olarak nitelendiriyorsunuz ya :@

Sitelerde Paylaş

“Allah, Adem’i yaratınca; sağ omzuna vurdu. İnci gibi bembeyaz zürriyetini çıkardı. Sonra sol omzuna vurdu. Ateş yanığı gibi simsiyah zürriyetini çıkardı. (Sağındakine:) ‘Bunlar, Cennete girecektir. (Bunlara) hiç karışmam.’ (Solundakine:) ‘Bunlar da, Cehenneme girecektir. (Bunlara da) hiç aldırış etmem’ buyurdu.”

Sitelerde Paylaş
Syn kuluke

Bu tarz sorular sorarak Müslümanlara saldırmaya çalışıyorsunuz.Biz sizede saygı duyuyoruz ama işi bozan kısım bildiğiniz soruları sorarak diğerlerini cevap verme zorunda bırakmanız...

Saygılar

Ne olacak yani? İnancınız sorgulanmasın diye forum kapatılsın o zaman. Soranlar da zaten sorduğunun cevabını biliyorsa sormanın, cevap beklemenin anlamı ne ola ki?

Müslümanlar cevap vermek zorunda kalıyormuş! Cevabını veremeyeceğin, verirken zorlanacağın bir şeye niye inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
“Allah, Adem’i yaratınca; sağ omzuna vurdu. İnci gibi bembeyaz zürriyetini çıkardı. Sonra sol omzuna vurdu. Ateş yanığı gibi simsiyah zürriyetini çıkardı. (Sağındakine:) ‘Bunlar, Cennete girecektir. (Bunlara) hiç karışmam.’ (Solundakine:) ‘Bunlar da, Cehenneme girecektir. (Bunlara da) hiç aldırış etmem’ buyurdu.”

Sen şu anlattığın manzarayı gözünün önüne getirebiliyor musun cübbeli?

Bir Allah var.

Adem adını verdiği insan diye bir canlı yapıyor. Niye Badem değil, Cavidan değil de, Adem? o da anlaşılır değil...

Sonra onun sağ omzuna vuruyor. Niye sol değil de sağ omuzuna vuruyor? anlaşılır değil...

Sağ omzuna hangi eliyle vuruyor? Niye o eli de diğer eli değil? o da anlaşılır değil...

İnci gibi bembeyaz zürriyet çıkarıyor. Niye sedef gibi yemyeşil değil de inci gibi ve bembeyaz? anlaşılır değil...

Sol omuzuna vurup ateş yanığı gibi simsiyah züriyet çıkarıyor. Niye kaynar su haşlaması gibi ve kıpkırmızı değil de ateş yanığı gibi simsiyah? anlaşılır değil...

Sağdan çıkardıkları cennetlikse eğer, niye doğrudan cennete göndermiyor da, zaten cennetlik olduklarını bildiği bu zürriyeti tekrar imtihana tutmak gibi bir saçmalık yapıyor? anlaşılır değil...

Soldan çıkardıkları cehennemlikse, niye doğrudan cehenneme göndermiyor da, zaten cehennemlik olduklarını bildiği bu zürriyeti tekrar imtihana tutmak gibi bir saçmalık yapıyor? anlaşılır değil...

Nereye gideceklerini bildiği bu insanların, imtihandan farklı bir sonuçla çıkabileceklerini mi düşünüyor? Tüm kusurlardan münezzeh bir yaratıcının böyle bir salaklıktan münezzeh olamamasının açıklaması nedir? anlaşılır değil...

"Ben senin cehenneme gideceğini biliyorum; çünkü seni zaten cehennem için yarattım. Ama seni yine de imtihana tabi tutacam, bakalım beni yanıltabilecen mi, bir sürpriz yapacan mı bana? Hadi göreyim seni koçum, göster kendini!.." :crazy:

Sitelerde Paylaş
Kullandığınız kelimelere dikkat edin.Tahrik edici kelimeler kullanmayın mazallah bi dün denk gelirsen :p Sonuçta kafa kesen dinsizleri Müslüman olarak nitelendiriyorsunuz ya :@

o eskilerde kaldı,şimdi atom bombasını koyuyalar dötüne patlıyosun

Sitelerde Paylaş

sıkıyorsa gt bunu o kafa kesenlere söyle, siz dinsizsiniz de onlara.. söyleyeceğin son söz olur herhalde... kafir diye seni de doğrarlar...

bu da yeni moda ya.. harun yahya ve onun çocukları şimdi de taliban el kaide gibi islami motifli örgütlere "bunlar müslüman değil, aslında bunlar ateist bunlar darwinci" diyorlar, kabullenmek zor tabii.. bunu gidp de el kaidecilerin yüzüne söylemeye dötleri yemez tabi... yusuf yusuf olurlar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...