Jump to content

Milli marşımız, gurur kaynağımız...

Recommended Posts

İnev yine almışsın sazı eline... Adamın biri 7. yy'da atmış bir iddia işte ortaya... Niye bu kadar büyütüyorsun bu olayı?.. Şimdi aynısını söylese kimse yüzüne bakmazdı...

Zaten aslında Kuran'ın dediği, 'Artık size bir peygamber gelmiyecek' konu değil. Ne diyor. Artık size bir 'Uyarı' gelmeyecek diyor. Eleştirdiğin argümana denk onun sana sölediklerine göre eleştirmiyorsun ki, kafanıza göre bir ordan bir burdan saldırıyorsunuz. Olmaz öyle. Ne eleştiriyosun, Kuran mı? O zaman o eleştirdiğin şeye onun ölüçütleri ile yaklaşacaksın.

Örnek : Kuran'da bir amaç vardır. O amaçı zaten kendisi söyler. Şimdi o amacı düşünmeyip, 'Yaw Allah ne kadar da düşünceliymiş, en azından şu çölde sürünen insanlara biraz zenginlik getireymiş ya' dersen, bu komik olur.

Haaa aynı yaklaşım hataları Kuran'da ayan beyan ortadadır zaten. Al..

'Nerde melekler, bize gösterseydi de biz de anlasaydık ya...' sorusuna Kuran'da şöyle cevap veriliyor:

'Onlara istedikleri 'Kafalarında hayal ettikleri' melekleri göstericek değiliz. Çünkü onları görseler zaten işleri bitirilmiş olur.'

Bu ne demek. Ben şunu anlıyorum. 'Öyle pipinin üstünde ceviz kırmak yok. Kiminle konuştuğunu zannediyor o? Onlar ancak bir gaye ile yapcaklarını yaparlar. Baksın bakalım ertrafında bir lay lay lom görüyor mu? Bulut onun keyfine hareket edebiliyor mu?'

Ben bunu anlıyorum, ha sen de ne anlıyorsan o senin düşüncen tabi.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nurculuğu tek İslam gerçeği diye milletin önüne sunarsanız, Kuran'ı ve Allah'ı kendi tasarrufunuza alıp, 'Bakın işte iman etmek budur, bizim yaptığımız gibidir' derseniz. İşte bu olur.

Bu sitedeki bir çok ateistin İslam'ı algılama biçimini siz inşaa ettiniz. Bununla övünün.

Bir halt edemediniz. Sadece kendi evinizdeki kendi yaşam tarzınızı devam ettirebileceğiniz bir sosyal yaşam alanı inşaa ettiniz. Yani işiniz Allah'a inanmak değil, işiniz poponuzun altına rahat minderler koymak.

İnv kımın böyle bir iddiası olmuş kı ne saçmalıyorsun.Allaha giden yollar farklı olabılır ama sonuç da allaha giden yoldur adı.Ama senın yolun hangi yöne gidiyor bu belırsız o yüzden sen önce pusulanı belırle sonra yol gösterırsın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...