Jump to content

Meis neresi Meis!

Recommended Posts

Olayları birbirine bağla diyen mi oldu? Mevzu İngiliz ordusu neden İstanbul'dan kurtuluş ordusuyla çatışmadan ayrıldıyken, Musul-Kerkük olayı ile nasıl bağlıyorsun? Hatta hızını alamayıp Şeyh Said isyanına nasıl geliyorsun? Amacın cıvıtmak, çünkü bilgin yok, yetersizsin. Bildiklerin Vakit yazarı alçak şeriatçıların söyledikleri kadar. Asıl mevzuda çuvalladım, işi kıvırtmaya yönlendirdim, gargaraya vuruyorum desene. Bir bok söylemiyorsun, sağdan soldan yazı yapıştırıyorsun, konuyu boğuyorsun. Bir de utanmadan hala karşımda yazıyorsun. Şimdi defol karşımdan ve ortamı konuya daha hakim biri varsa ona bırak...

"Ortama bak neymiş ingiltere korkup kaçmış nedeni İstiklal ordusuyla çarpışmaktan korkmuş sen bunları yazıyorsun ama bunlara artık kimse inanmıyor

Peki sormak istiyorum İngiltere kendi topraklarından uzak bir yerde olduğu için lojistik desteği alamadığından bahsetmişsin

Peki İstanbuldan kaçıp giden İngiltere Musul u Kerkük ü neden elinde tutmuştur?

Amac lojistik destek ise ordan da lojistik destek alamaz

Bırakın bu teraneleri anlaştı gitti demek ne kadar zor

İnsan bir kendini test eder değil mi etliye sütlüye katılmadan çekip gittiler

Sadece bu kurduğunuz yalan tarihle kendinizi kandırırsınız "

Beyinsiz ilk sorduğum soru oydu

Ne olacak insanda beyin olmadıktan sonra bir işe yaramaz benim bu konudaki ilk mesajım neyle ilgiliymiş istersen bir daha oku

Sitelerde Paylaş
Ulan aptal, 23. iletide bunu cevabı verildi. Hıyar herif o iletiyi oku, ona cevap ver... Yok mu senin başka savın, kırık plak gibi aynı şeyler, kimse inanmıyormuş. Kimse dediğin kim senin ulan? Üç beş kıçı kırık şeriatçı alçak... Onları da insan yerine koyup adamdan mı sayacağız?

oguz niye kendini yoruyorsunki?

varsa bir anlasma belgeside vardir. cikarsin görelim. yoksa ittir et kendi kendine yazsin dursun. dedikodularlami ugrasacagiz bu DiNgillerin yüzünden.

Sitelerde Paylaş
Geri zekalı neden söylemek zor olsun? Elbette anlaşıp gittiler. Kurtuluş ordusuyla çatışmayı göze alamayınca Mudanya anlaşmasını imzaladılar ve o anlaşmada Lozan'ın yapılmasını belirlediler sonra çekip gittiler. Hayır mı dedik kafasız?

Tamam ileri zekalı yaratık İngilizler sıcak catışma yaşanmadan İstanbul u Kurtuluş ordusundan korktukları ve de kendi kamoyunlarında oluşan savaş karşıtlığı için bırakıp gittiler

Artık bende sizin söylemlerinize katılıyorum hata etmişim

Özür diliyorum

Bende artık Atatürkçüyüm

İlericiyim

Cağdaşım

Gericilerle mücadelede bende varım

:lol::lol:

Sitelerde Paylaş

Karikatür güzelmiş:) Güzel olmasından öte gerçekçi de ..

O değil de sayın mayonezz, bu konunun açılıdğı yazı daha rusya SSCB meselesinde çuvalladı... Öyle tarihsel bir hata yapılan yazının devamından mantıklı bir şeylerin çıkmasını beklemedim...

Sitelerde Paylaş

Atatürk meselesi benim umrumda değilde Rus'lar nasıl bize silah, para gibi lojıstik destek sağlayabiliyor.O dönemde Rusya'nın durumunu bilen yokmu ya.Rusya'da o dönem milyonlarca insan açlık çekiyor Rusya'nın her yerinde Bolşeviklerin yaptığı darbeye karşı isyanlar geliştiriliyor en çokta bize silah gönderildiği söylenen yerlerde Ukrayna ve Kafkasyada Bolşeviklere karşı savaş veriliyordu.Nasıl oluyorda bolşevikler kendi ellerinde olmayan topraklardan anadoluya silah taşıyabiliyorlar.

Arapların dünya ölçeğinde yaptıkları kampanyalar sonucunda Kafkas müslüman halklarından Afganistan ve benzerlerinden gelen yardımları neden resmi tarih Rus'lar gönderdi diye anlatır manidar dır.

Sitelerde Paylaş
30 Ağustos’ta Afyon’da Mustafa Kemal’in palto içinde yatarkenki resmine bakıp durduk hep. Kimse 30 Ağustos’ta hava bu kadar soğuk muymuş diye sormadı. Şimdi gençler herhalde, küresel ısınma öncesi ağustos ayında palto giyildiğini düşünüyorlardır..
Bu ayrı bir sorun.. Kocatepe'nin rakımını biliyormu zatı muhterem... Geçenlerde kocatepeye çıkan gençleri gördüm, basbaya üşüyorlardı. Ama sayınr dilipak, işin yolunu bulmuş küresel ısınma ile sıyıracak.. Ki o fotoğraf oraya ait değil diyelim. Ne olacak? Ne değişecek... En azından hırka-ı şeriften, sakaldan ayak izinden daha gerçekçi bir argüman...
Sitelerde Paylaş
Atatürk meselesi benim umrumda değilde Rus'lar nasıl bize silah, para gibi lojıstik destek sağlayabiliyor.O dönemde Rusya'nın durumunu bilen yokmu ya.Rusya'da o dönem milyonlarca insan açlık çekiyor Rusya'nın her yerinde Bolşeviklerin yaptığı darbeye karşı isyanlar geliştiriliyor en çokta bize silah gönderildiği söylenen yerlerde Ukrayna ve Kafkasyada Bolşeviklere karşı savaş veriliyordu.Nasıl oluyorda bolşevikler kendi ellerinde olmayan topraklardan anadoluya silah taşıyabiliyorlar.

Arapların dünya ölçeğinde yaptıkları kampanyalar sonucunda Kafkas müslüman halklarından Afganistan ve benzerlerinden gelen yardımları neden resmi tarih Rus'lar gönderdi diye anlatır manidar dır.

Ruslar iç karışıklık yaşıyordu bize nasıl silah verebilirdilerki gibi saçma sapan akıl yürütmelere uyuz olurum..İngilziler havadan bombalanırken atlantiki aşarak dev gemilerle kablo döşediler..bir eli kanda iken halkı bombalar altında inlerken her gün yıkılan telgraf direklerini onardılar almanları bıktırdılar...

keza almanlar berlin'de bitap düşmelerine rağmen wehrmacht ile batıya taarruza geçtiler..

Rusya gibi bir ülke için silah vermek zormuki de bu aptalca şeyi öne sürüyorsunuz?...Ruslar silah verdiler, Leninle yapılan gizli anlaşmalar var.Taksim Atatürk kütüphanesinde kopya nüshaları duruyor görmek isteyen gidip baksın..

tarihinde stenger tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam ileri zekalı yaratık İngilizler sıcak catışma yaşanmadan İstanbul u Kurtuluş ordusundan korktukları ve de kendi kamoyunlarında oluşan savaş karşıtlığı için bırakıp gittiler

Artık bende sizin söylemlerinize katılıyorum hata etmişim

Özür diliyorum

Bende artık Atatürkçüyüm

İlericiyim

Cağdaşım

Gericilerle mücadelede bende varım

:lol::lol:

Şu 80 bozması milli görüş palavralarını yeni yetmelerin dile getirip ısıtması baydı ha...

Atatürk İngilizlerle bi anlaşma yaptıysa ne olmuş?Osmanlı tarih boyunca zor duruma düştüğünde bu tür anlaşamalara imza atmadı mı?

2.Abdülhamit Kıbrıs'ı niye İngilize verdi mesela????? Hain bir şerefsizmidir 2 abdülhamit???? cevap ver bakalım çok bilmiş görüntüsü çizen arkadaşım.

bizde konuşurduk zamanında bunları,en bilinenide ecevit kıtlığı,sanki erbakan yoktu başta,görmezler bunu..

Sitelerde Paylaş
Ortama bak neymiş ingiltere korkup kaçmış nedeni İstiklal ordusuyla çarpışmaktan korkmuş sen bunları yazıyorsun ama bunlara artık kimse inanmıyor

Peki sormak istiyorum İngiltere kendi topraklarından uzak bir yerde olduğu için lojistik desteği alamadığından bahsetmişsin

Peki İstanbuldan kaçıp giden İngiltere Musul u Kerkük ü neden elinde tutmuştur?

Amac lojistik destek ise ordan da lojistik destek alamaz

Bırakın bu teraneleri anlaştı gitti demek ne kadar zor

İnsan bir kendini test eder değil mi etliye sütlüye katılmadan çekip gittiler

Sadece bu kurduğunuz yalan tarihle kendinizi kandırırsınız

Ah be salağım.. İstanbul halkı şerefsiz Arapmıydı?

Eğer İstanbul şerefsiz Arap halkı olsaydı şu anda Türkiye ye ait olmazdı...

Sitelerde Paylaş

Bu ırkçı dangalağı atın forumdan gitsin. Mal mısın olum? Arapların ne günahı var it herif?

tarihinde stenger tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Antakya diye bir yer duydunmu yada Hatay Devleti diye

Sitelerde Paylaş
Ruslar iç karışıklık yaşıyordu bize nasıl silah verebilirdilerki gibi saçma sapan akıl yürütmelere uyuz olurum..İngilziler havadan bombalanırken atlantiki aşarak dev gemilerle kablo döşediler..bir eli kanda iken halkı bombalar altında inlerken her gün yıkılan telgraf direklerini onardılar almanları bıktırdılar...

keza almanlar berlin'de bitap düşmelerine rağmen wehrmacht ile batıya taarruza geçtiler..

Rusya gibi bir ülke için silah vermek zormuki de bu aptalca şeyi öne sürüyorsunuz?...Ruslar silah verdiler, Leninle yapılan gizli anlaşmalar var.Taksim Atatürk kütüphanesinde kopya nüshaları duruyor görmek isteyen gidip baksın..

Önce Sovyet tarihini araştır.Bak bakalım yardımın gönderildiği yıllarda Rusya ve Ukraynada neler oluyormuş.Rusya'nın savaşı kazanacağı belli değil daha siz neler söylüyorsunuz.

Azarbeycandan Kafkas müslüman halklarından Kırım müslümanlarından yapılan yardımı Lenin onaylasa ne onaylamasa ne, anadolu halkına yardım Ruslardan değil müslüman halklardan yapılmıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...