Jump to content

Sizdede Site Yavaşladımı?

Recommended Posts

30 dakikadır aktif durumdayım.. ne bir ileti girebildim..nede yeni açılan başlıkları görüntüleyebildim.

bunun hal çaresi nasıl olacak.. bilen var mı.. nereden ve nasıl bağlanırsak eski hıza kavuşuruz..nokta..

internet explorermi kullanıyorsun yoksa

Firefoxmu

Sitelerde Paylaş

Bazı denemelerim sonucu, kanaatim yavaşlığın siteden kaynaklanmadığına yönelik olsa da, her ihtimale karşın bunu gidermeye çalıştım.

Problem devam ediyorsa, daha net açıklamanız yerinde olacaktır.

Sürekli mi yavaş, yoksa site yoğun olduğu sırada mı?

Portalın hızı ne durumda?

Yavaşlık olduğu sırada şu linkteki resmi(rastgele seçilmiş büyük bir resim) açarken yine aynı şekilde yavaş mı: http://forum.ateizm2.org/index.php?act=att...post&id=311

Ve problem yaşamaya devam ederseniz, portaldan arşivlerimizden birini indirmeyi deneyin: İndirme hızı ne durumda?

Ve lütfen siteyi, google gibi, her yerde serverı olan veya proxylerde tutulan büyük sitelerle değil, daha az kitleye hitap eden serverı yabancı ülkede olan sitelerle kıyaslayın. Büyük kitlelerce takip edilen sitelerde gezerken, siz verilerin Amerika'dan geldiğini zannediyorsunuz ama, onların çoğu Türkiye, Yunanistan vb. yerlerdeki proxylerden geliyor.

Sitelerde Paylaş

abi ben türkiye/erzurumdayım.bende diğer sitelerin hepsi hızlı sadece bu site yavaş.bi konuya 20 dakkaya giriyor.hiçbiyeri okuyamıyorum.ilgili arkadaşlar ilgilensinler bi zahmet.iyice kıl oldum bu duruma.

sürekli yavaş.hızlı yanıt mesaj alıntı vs hepsi çok yavaş ya.

Sitelerde Paylaş

Saat 12.00 ile 14.00 arasi cok yavas. Aksamlari saat 17.00 ile 23 gibi aralar ehhhh idare eder. Sanirim ayni anda bir cok kullanicinin online olmasindan kaynaklaniyor. Tabi buna birde bulundugunuz ulkenin internet ag kalitesinide koyun oda yetmez bilhassa Turk telekomun bu siteye karsi olan dusmanligini koyun.

Bence uye sayisi ile ilgili birseydir. Bu kadar uyeye sahip bir site engellemelere ragmen yinede iyi.

Sitelerde Paylaş
Saat 12.00 ile 14.00 arasi cok yavas. Aksamlari saat 17.00 ile 23 gibi aralar ehhhh idare eder. Sanirim ayni anda bir cok kullanicinin online olmasindan kaynaklaniyor. Tabi buna birde bulundugunuz ulkenin internet ag kalitesinide koyun oda yetmez bilhassa Turk telekomun bu siteye karsi olan dusmanligini koyun.

Bence uye sayisi ile ilgili birseydir. Bu kadar uyeye sahip bir site engellemelere ragmen yinede iyi.

babacan türk telekomla ne alakası varya.düne kadar iyiydi.dün başladı bu yavaşlama.you tube dede sorun var bu arada.diğer siteler iyi.

Sitelerde Paylaş
Yavaşlık olduğu sırada şu linkteki resmi(rastgele seçilmiş büyük bir resim) açarken yine aynı şekilde yavaş mı: http://forum.ateizm2.org/index.php?act=att...post&id=311

Selam kodoman.

Evet, resim yavaş açılıyor, hatta açılmadı ve kapattım.

Diğer sitelerde böyle bir sorun söz konusu değil, sadece bu sitede.

Arşivlerden indirme denememde aynı şekilde hüsranla sonuçlandı.

Hiçbir konuyu gezemiyoruz, yanıtlayamıyoruz.

İlgilenirseniz çok iyi olucak.

Selam.

Sitelerde Paylaş
Selam kodoman.

Evet, resim yavaş açılıyor, hatta açılmadı ve kapattım.

Diğer sitelerde böyle bir sorun söz konusu değil, sadece bu sitede.

Arşivlerden indirme denememde aynı şekilde hüsranla sonuçlandı.

Hiçbir konuyu gezemiyoruz, yanıtlayamıyoruz.

İlgilenirseniz çok iyi olucak.

Selam.

Siteyle alakalı bir şey olduğunu hiç zannetmiyorum. Fotoğraf veya arşiv indirme denemelerinizinde yavaş olması, servera binen -kaynak bağlamında- yükten kaynaklanmadığını gösteriyor. Türkiye'den(İzmir) ve Yurtdışından pek çok bağlantıyla denedim, yavaşlık yok. Problemin İstanbul ve Karadeniz bağlantılarında yaşandığına dair bir izlenime kapıldım. Şimdilik size tek önerebileceğim, siteye tor veya proxy üzerinden bağlanmanız. Tor için vidalia bundle adlı program ve firefox Torbutton eklentisini kullanabilirsiniz.

Vidalia Bundle: http://vidalia-project.net/download.php

Torbutton: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2275

Problem kalıcı olursa, o zaman farklı çözümlere yöneliriz. Şu an ki haliyle siteyi farklı bir servera taşımak dışında bir çözüm gözükmüyor, bu ise, bir kaç günlük problem yüzünden girişilecek bir iş değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...