Jump to content

kodoman

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  2.168
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

kodoman Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://kodoman.blogspot.com/

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ?

Güncel Profil Ziyaretleri

6.539 profil görüntüleme
 1. Küfüre karşıyız,

  Şiddete karşıyız,

  Herşeyiz üstüne çekeriz bir sünger

  Ama son bir kere,

  Yaramı ye Oğuz, Yaramı ye Oğuz

 2. Zamanında çok atıştığım, tartıştığım, kıl olduğum biriydi. Ama, yıllar geçtikçe, bu forumda kimseyle özel bir sorunum olmadığını anladım. Kendine iyi bak kardeşim, başarılar dilerim.Görüşmek üzere.

 3. kodoman

  Vücutta Çıkan Yağ Bezeleri

  Tıbbın bu işe çaresi yoksa gruptakilerin ne yanıt vermesini bekliyorsun ki? Kocakarı ilaçları mı? (takılıyorum, üzerinize alınmayınız) İnsanlar şifa edilmemiş böyle rahatsızlıkları olunca en saçma şeylere bile yönelebiliyorlar. O nedenle size saçma sapan şeyleri yapmamanızı öneririm. Bir de iyi ingilizce bir arkadaşınızla internette para karşılığı danışabileceğiniz uzmanlar bulabilirsiniz, bu seçeneği de gözardı etmeyin. Türk tıbbı her ne kadar ortadoğu ve doğu avrupa ülkerinden çok daha ileri olsa da, yine de hala liderlik batılı toplumlar da. Tabii internet üzerinden teşhis koymak pek doğru olmaz ama en azından türk tabiplerinin bilmediği bir rahatsızlığı söyleyebilir ve siz de yine konu da uzman bir doktor gözetiminde o rahatsızlığın tedavisini yürütebilirsiniz. Bence en mantıklı yaklaşım bu olacaktır.
 4. kodoman

  Kanser

  En önemlisi konusunda uzman birden fazla doktorun görüşüne danışmaktır. Tek uzmanın görüşü ile yetinmeyin derim.
 5. kodoman

  Sanat İçin 13 Yaşındaki Kızını Soydu

  Ben defalarca söyledim, etik doğru veya yanlış ayrımından bağımsız, çocuğu psikolojik olarak kötü etkilenebileceği bir şey sözkonusu olursa bu yanlıştır. Özellikle fotoğrafçılıkta model işi cidden gri bir alandır, zira insan vücudunu nesneleştirirsiniz ve ergen veya bir çocuk sözkonusu olduğunda bu daha zor bir durum olur. Ama "ne olursa olsun çocuğun çıplak poz vermesi yanlıştır" genellemesine itiraz ederim! Hele hele içi boş ve sapkın varsayımlar üzerinden yapılanları hiç kabullenemem. Çocuk vücudundan neden utanacakmış? Bakın açıkça diyorum, çocuğun kuruntusudur, gereksizdir vs. önemli değil, eğer rahatsız edip, onu kötü etkileyecekse dayatmak yanlıştır. Ama, çocuğun vücudundan utanması gerektiği gibi sonuca varan bu zihniyet yanlıştır. O kızın vücudunda utanılacak, utanmasını gerektirecek hiçbir şeyi yok. Ama öyle bir zihniyetten bahsediyoruz ki, sanki -kadın- vücut, utanılması ve saklanması gereken bir şey. Yanlış olan bu zihniyettir. Bu zihniyetin yanlışlığının tespiti gayet basittir: Bu "çocuk"(ki artık çocuk değil, kadındır aslında) erkek olsaydı tepki yine bu şekilde mi olacaktı?
 6. kodoman

  Evrimle ilgili Sorularım

  Hacı yapma... Sen burada olmayan birine laf sokuşturmak adına bilimsel yöntemi ve bilim felsefesini hiçe sayacaksın ve ben de ona karşı bilimsel yöntem ve bilim felsefesini açıklayan bir cevap yazınca laf sokuşturmuş mu olacağım? Yapma hacı... Bana duyduğun garez nedeniyle trollere arka çıkıp, onları mazur gösterme. Biz çözeriz kendi aramızdaki anlaşmazlıkları.
 7. kodoman

  Evrimle ilgili Sorularım

  Sen tam dayak arsızı olmuşsun. Dönüp dolaşıp sana ayar mı vereceğiz? Girdiğin her tartışmada yedin ayarı, hala yüzsüzlükle bir şeyler geveliyorsun. Git kime trollük yapacaksan yap, seni besleyen ben olmayacağım.
 8. kodoman

  Sınırsız ADSL Kullanıcıları

  Türk Telekom, taahhütlü kampanyalarla gelen müşterilerini kampanya bitiminde tekrar telekoma bağlamak için bu kampanyayı başlattı ve taahhütü bitmeye yakın olanları arayarak kampanyayı duyuruyor veya ADSL'ini sonlandırıp, diğer sağlayıcılara geçmek isteyenleri kampanyadan haberdar ederek kazanmaya çalışıyor olabilir.
 9. kodoman

  Sınırsız ADSL Kullanıcıları

  Üşenmedim aradım buldum ipconfig /release sleep 10 netsh interface ip set address name="Yerel" static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.1 1 sleep 7 ipconfig /renew netsh interface ip set address "Yerel" dhcp sleep 7" reset-modem.bat diye kaydet çift tıkla, tamamdır.
 10. kodoman

  Sınırsız ADSL Kullanıcıları

  Japonya'da en çok kullanılan hız seçeneği 100 MBit/s fiber, ABD'de ise 10MBit/s ADSL. (birimleri açılımı ile birlikte söylüyorum ki karışıklık olmasın. Kısaltmalarda küçük "b" bit, büyük "B" ise Byte anlamı taşır) Hesap aslında gayet basit: 100 MBit / 8 = ~12,5 MByte Düşük kaliteli 90 dakikalık DivX veya xvid filmin 700 MByte olduğunu farzedersek: 700 MB / 12,5 = 56 saniye. Ve, aslında bu bantgenişliği ile dosya yollayacak kaynak bulmak imkansıza yakın. Torrent'le bile ulaşamazsın. Bu hızın birimi MBit, dosyanın birimi ise MByte. Yani aslında SATA 2, ~35 MByte saniye veriyolu sunar. Zaten o da veriyolu hızıdır. HDD'ler o hızı asla yakalayamaz. Günümüz son kullanıcı SSD'lerinin dahi yazma hızı 75-100 MByte seviyesindedir. Ekleme: RAID 0 kombinasyonları ve farklı pci veriyolları ile o hıza ulaşılabilir aslında. Yaklaşık 2 yıldır aralıksız kablonet kullanıyorum, ve gayet memnunum. 2 yıllık kullanım sürecinde toplam da ya 2, ya 3 kez kesinti yaşanmıştır. Onlarda apartmandaki regülatörlerin ayarlarının bozulmasından kaynaklanıyordu. Arayıp arıza kaydı verdikten yarım saat, olmadı bir saat içinde de gelip hallettiler. Peki ADSL kullanırken öyle miydi? Tabii ki hayır; her ay mutlaka iki üç kez üçer beşer dakika kesilir, ve mutlaka bir saatten uzun süre kesintiler yaşanırdı. Öngörülen hıza hiçbir zaman ulaşılmazdı, 256 mbps zamanında 190'ın üzerinde görmüşlüğüm yoktur. Ama kablonet hangi hızı söylüyorsa, hızı veriyor ve dalgalı değil sabit. ADSL'in teknik yapısı nedeni ile upload sırasında yaşanan tıkanma ve yavaşlamalar kablonette yoktur. Aynı hızda ADSL ile Kablonet'in pingleri kıyaslandığında kablonet ADSL'i en az 1/3 geçer. ADSL telefon kabloları üzerinden aktarılır, kablonet ise kablo tv kabloları üzerinden. Telefon hatlarının teknik kalitesi düşüktür, çünkü telefonlarda parazitlenmeler pek önemli değildir. Kablo TV'de ise önemlidir, en küçük parazitlenme yayın kalitesini hissedilir seviyede düşürdüğü için kablo tv hatları parazitlenmeye karşı daha dayanıklı döşenir. Kablonet'in tek eksiği ve kötü yanı vardır, o da yanında verilen modem. Eğer kablosuz değilde kablolu modem alırsanız, router ve switchi bile bulunmayan tek hatlı teknik olarak çok eski bir modeme yüksek meblalar vermeniz gerekir. Kablosuz modemi ise ADSL karşılığının üç katı fiyatındadır. Ve benim aldığım sırada kampanya falan olmadığı için o dandik modeme peşin para vermek zorunda kalmıştım. Kablonete geçmek isteyen varsa, gitsinler araştırıp farklı modemler bulup satın alsınlar. Yanında verilen "netmaster" denilen o dandik modem ile hiç uğraşmasınlar. Günümüzde en makul internet seçeneği quiknet/superonline fiber ama o da heryerde yok. Hayır. Bir adet bat dosyasına bakıyor. Uzun zamandır IP değişikliği derdim olmadığı için dosya şu an elimde yok ama, işlem sırası şöyle: * Network bağlantısını resetle * Modemi resetle * 3 saniye kadar bekle * Network bağlantısını tekrar resetle
 11. kodoman

  2010 Siftahı

  Madem sadece soru sorulan kişiler muhattap alınması gerektiğini düşünüyorsun; ne diye sana sorulmayan konuya maydonoz oluyorsun? Tutarlılık gibi bir derdiniz yok anlaşılan. Çok yaralıyıcı bir aşağılama idi; posta adresi verde, üzerinde palyaçolar olan bir tebrik kartı yollayayım. Admin eskisi bile olmayan...
 12. kodoman

  2010 Siftahı

  Devlet mi bu iltica edilsin, vatan bellensin? Bir forumda yazan bir başka forumda yazmıyor mu? Çocuk musun; hadi git kumunda oyna sen.
 13. kodoman

  2010 Siftahı

  1) Bu forum elbette demokrasi ile yönetilmiyor, zaten demokrasi ile yönetilmesini beklemekte abes olur. İki müslüman, "allahsızların forumunda seçim yapılıyor, hadi gidip üye olup oy vererek yönetimi ele geçirelim" dediğinde ne olacak? Ülke mi bu demokrasi ile yönetilsin? Ülkeler, devletler demokrasi ile yönetilir, çünkü devletler, o coğrayadaki herkesi bağlayan otoritelerdir. Bunun gibi forum ve benzeri kurumlar herkesi bağlamaz, herkes üzerine hükmü yoktur. Bu forum ve benzeri kurumlar belli bir görüşün yaygınlaşıp, toplumda yeretmesini amaç güderler bu nedenle demokrasi ile yönetilmezler. Peki neyle yönetilirler aristokrasi ile... yöneticiler, belli ilkeleri özümsemiş kişileri moderatör veya yönetici olarak atayarak kurumsal yapının devamını sağlarlar. Ama tabii, bu aristokratların karar verme sürecinde "oylama" olabilir bu ayrı konudur. Bu forumun benimsediğini ve yaygınlaşmasını amaç edinildiği ilan edilen ilkeler, parça parça demokrasinin parçası olabilirler, fakat yönetim olarak "demokrat" değil "aristokrat"tır. Ancak bu sadece forumun yönetimi için izlenen yöntemdir, bu devlet otoritesi için savunulan modeli bağlamaz. 2) Bir başka forumun reklamını yapmak provokasyon değildir ve forumun kurallarına aykırı da değildir. 3) Burada bahsi geçen "provokasyon" müdafası, sivas katliamının sorumlularının "provokasyon" savunmasına benziyor. Aziz Nesin "Allah yok" dedi, "müslümanlar vahşidir" dedi, "utanmadan bir de gelip meydan okur gibi müslüman topraklarında alevi şenliği yapıyorlar" şeklindeki "provokasyon"larla benzeşmekte. Astur, kendi forumunun reklamını yaparak "meydan okumak", "yoklamak" gibi eylemleri doğrudur yanlıştır o ayrı konu... o konuya zaten hiç değinmedim, değinmeyi de düşünmüyorum. Ama, buna "provokasyon" diyerek forumdan atmanın kabul edilebilir yanı yoktur. Böyle bir davranışla provoke olan, maksatlı ve daha etkili provokasyonlarda neler yapmaz.
 14. kodoman

  2010 Siftahı

  Tamam, tartışmaya girmen senin için kötü olur diye uyardım ama bunu beklemiyordum Herzamanki silah çantadan çıkartılmış, ajitasyon ve zemin kaydırmaya başlanmışız. Arkadan dolaşmak ne? Ne sinsilik yapmışım? Öyle ortaya laf edip, çemkirmekle olmuyor. Ne sinsiliği yapmışım öğrenelim hepberaber. Kim kovuldu yahu? Sen kimden bahsediyorsun? Ne diye göz göre göre yalan söylüyorsun? Ben kovulmadım, kendi isteğimle AYRILDIM! Bırakta kimin rezil olduğunu insanlar kendileri karar versin. Kim, yüzüme ne vurdu? Çemkirmeleri mi diyorsun? Kayıkçı kavgası ve çemkirlere bu kadar itibar ediyorsan zaten bambaşka bir problemin var demektir. Ne bekliyordun ki? Senin gibilerinin rezaletini görmezden gelmemi mi? E konuşsaydın bir de... Hem kalkacak saçma sapan, desteksiz bahanelerle zorbalık yapacak bir de konuşacak mısın? Konuşmayacağım da ne yapacağım? Sen istediğin gibi, kafana göre milleti sindirmeye çalışıp bunca yıl emek verdiğim siteyi küçük düşürecek, olmadığı, olmaması gereken bir şekle bürüyeceksin ve ben de susacağım öyle mi? Geç bu kışkırtmaları IFeelGood! Ben ne yüzsüzlük yapmışımdır, ne gururumu senin gibi ayaklar altına almışımdır. Yine geldik özel mesajlara... komik ve küçük insansın IFeelGood. Ne demişim özel mesajlarda? "puppet master"ının çemkirip kilitlediği başlığa yanıtımın asılması veya başlığın açılmasını istedikten sonra "o yanıt öyle ya da böyle yanıtlanacak" demişim. Sen de paranoyakça tehditlerini kendine sakla demişsin, ben de "paranoyaklığınla uğraşamam" demişim, sen de "sen zaten uğraşamazsın çocuksun" demişsin ve sonra da tahrik eden ben olmuşum öyle mi? Hin değilsin, cin hiç değilsin; adam çarpmaya yeltenme bari... Şimdi de ortak mı oldu? Ne oldu "kanka"ya? Gözden düştü anlaşılan... Sözkonusu kişi 2 tane nick aldı ve ikiside yukarıdakine benzer şekilde forumdan atıldı. Ben public ortamda çektiği pek "numara" görmedim. Bizim erişimimiz olmayan özel alanlarda numara çekti ise bilmek isterim. Senin ifadenle "ortağım" ya... kiminle "ortaklık ettiğimi" bileyim. Ama sen "numara çekti" demekten başka bir şey yapmıyorsun ki. Bu kaçıncı soruşum olacak bilmiyorum ama... ne numarası çekti? Ne bekliyorsun yani? Sen "numara çekti", "provokasyon yaptı", "gözünün üstünde kaşı var" deyince, ben "haa tamam öyledir herhalde" mi diyeceğim? Bakıyorum ileti geçmişlerine herhangi bir provokasyon yok, aksine ona karşı sürekli bir kışkırtma var. Pek ümitli değilim ama tekrar sorayım; Ne numara çekti? Ha, ama "sanane kardeşim sana kanıtlamak zorunda değilim, istediğim gibi kafa göre milleti sindirip kendimi ve muppet masterımı tatmin ederim" demekte bir tercihtir... ama burada değil. Defol git başka ortamlarda kafana göre despotluk yap. Benim yıllarca emek verdiğim ve benimsediğim görüşü temsili iddiasındaki yerde yapma, nereyi pislersen pisle. Yahu ne çirkin oyunu? Forum kurmak ne zamandan beri çirkin oyun oldu? Türk Ate, Alternatif, Fikirsel, Cumhuriyet, Ateistplatform... bunların hepsi, sizin despotluğunuz başlamadan önce bu forumda desteklendi. Hatta bu forumun yönetiminden pek çok kişi aynı zamanda o forumlarda yöneticilik yaptı. Hatta bak sana bir sır vereyim; bu son söylediğim forumda senin muppet masterda yöneticilik yaptı... tabii orada da anlaşamayıp çıktı ve oradaki herkesi de forumda aynı taktikle sindirip forumdan uzaklaştırdı. CultureClub kimdir bilir misin? Veya kitapsız? Ateist, pergel, gezgin95? Bilmiyorsan takma kafana, pek yakında kodoman, ifeelgood, murteddd, astur kim kimse bilmeyecek ve hatırlamayacak. Ama ben onları ve daha nicelerini ve bu forumdan neden ayrıldıklarını da biliyorum. Sen ne zannediyorsun ki, mahalle bakkalı falan işlettiğini mi? Müşterilerini mi çalıyormuşuz? Bu kadar çirkin ve ayarı kaçmış bir zihniyet ile uğraşıp zaman kaybedilir mi? Eğer ortada oyun varsa, yalnızca sizin oyunlarınız var. Bu forumun tek "dost" forumu kalmadı o senin muppet master yüzünden. Çirkin olan bir şey varsa o da sizin mahalle bakkalı zihniyetinizdir. Bu forumu kendi ego tatminleri için alet edenlerdir. Kim çirkeflik yapıyor IFeelGood? Kim? Ben sana eylemlerinizle eşleştiremeyeceğim tek sıfat ile isnad etmemlşken, ne korkaklığım, ne yüzsüzlüğüm, ne utanmazlığım, ne çirkinliğim, arlanmazlığım kaldı şu tartışmalarınızda. Kim çirkeflik yapmış! Buyur göster tek çirkefliğimi... Ben girdiğim tartışmaları iyi hatırlarım IFeelGood... Sen haftalarca murtedi çemkirip taciz ederken, sırf ortaya çirkin manzaralar çıkmasın diye sustum görmezden geldim, ama sonunda dayanamadım. Yönetimden ayrıldıktan sonra sana söylediğim ilk şey, murtedi çemkirdiğin başlıktaydı. Sonra "yakup" denen ayarı kaçmış odun, kalktı terenceyi cinsel tercihi nedeni ile taciz etti, siz(çoğul olan, hatırladın mı?) de ona çanak tuttuğunuz gibi bir de çekinmeden ve hatta utanmadan destek çıktığınız için girdim araya. Sonra, Hacı kalktı Atatürk'ü eleştiremezsiniz diye evlere şenlik bir aforizma ile çıkıştı ve forumun açıkça duyurulmuş bir ilkes ile çeliştiği için o duyuruyu değiştirmesini söyledim ve araya senin muppet master girip beni çemkirdi onu cevaplayayım derken bir de başlığı kilitledi, yanıtımı asmadığınız için ben de tavanarasına başlık açmak zorunda kaldım. Şimdi de kalkmış tamamen keyfi bir şekilde, sırf gareziniz var diye birini forumdan attığınız için geldim bir şeyler söyledim. Ben, sizin aksinize yapacaklarımı, yapmadan önce iyi hesap ederim IFeelGood. Ben eski defterler kapansın diye çok zaman tanıdım... yönetimden ayrıldıktan sonra onca kışkırtma çirkefliklerinize rağmen haftalarca tek kelam etmedim, şimdi yaptığınız çirkefliklere yanıt verdiğim için sen mağdur, ben de gaddar mı oluyorum IFeelGood? Ne oldu, cevap vermediğim dönemlerde kendi kendine pek eğleniyor gibiydin? Şimdi karşılık gelince mi çirkef oldum? Bırak kişisel sıfat ithamlarını... eylemlere, ifadelere gel. Hangi ifade veya eylemim patolojik veya delice? Ben eylem ve ifadelerinle eşleştiremeyeceğim hiçbir ithamda bulunmadım sana... Bugüne kadar zorbalığa hiç pabuç bırakmadım, bundan sonra da bırakmayı düşünmüyorum. Öncelikle senin eylem ve söylemlerini törpülerdim. Baştan uyarayım: Bu forumun ismine ve ilan edilmiş ilkelerine yakışır şekilde davranmadığın sürece benimle uğraşmak zorunda kalacaksın. Ama hakkını vermek lazım; Fronetic'in atılışındaki haksızlık mevzusunu hiç gündeme almamakla akıllılık ettiğini söylemem gerekir. Zayıf ve haksız olduğum bir konu olsaydı ben de mümkün olduğunca ondan uzaklaşmaya çalışırdım sanırım.
 15. kodoman

  2010 Siftahı

  Sizin bu çiğ tavırlarınızdaki arsızlık kabak tadı vermeye başladı artık. Senin o bahsettiğin kural "karşılılık"lığı esas alır. Bir kullanıcının kendi imzasında bir başka forumun linkini vermesinin "karşılığı" öteki forumda, kendisi veya başka kullanıcılarında kendi imzalarında buraya link vermesidir. Ve sözkonusu eylemin "karşılılık" esası sağlanmıştır. Bu kadar basit bir "karşılılığı" kavrayamayacak, o şekilde yorumlamayacak kadar gerizekalı ve boş beyinli olduğunu zannetmiyorum. Gerçi şüphelerim yok diyemem ama takınılan bu gareze dayalı bu acemice artniyetin daha ağır bastığı yönündeki şüphelerim daha yoğun. O sözkonusu kuralın gerekçesi gayet basittir; Özgür tartışma ortamı sunmayan dayatmacı islam sitelerinin propogandasının önüne geçmek için, özgürlüğü zedelemeden alınabilecek tek önlem "karşılıklılık" esasıdır ve bu nedenle o kural konmuştur. Ama senin ve iplerini elinde bulunduran zorba "puppet master"ın bu kavramı özümsemediği için bu şekilde acemice ve alenen dayanaksız bir kural ihlali ile resmen "kişisel garez"lerinizle sorumluluğunuza ihanet etmekte ve daha da önemlisi forumu dingonun ağırına çevirmektesiniz. Bir de kalkmış utanmadan, yüzünde ufacık bir kızarma belirtisi göstermeksizin "provokasyon" diye tamamiyle dayanaksız bir bahane ile "kişisel garez"inizi gizleme çiğliğini göstermektesiniz. Kişisel garez, siyasi görüş ve zorbalığınızı forumun yönetiminden uzak tutup, kendinize gelin. Bu forumun ilkelerini belirleyenlerin yokluğunu fırsat bilip haddinizi aşmayın. Bu arada, baştan kaybedeceğin bu tartışmaya girmeye yeltenerek, zaten hali hazırda yerlerde sürünmekte olan itibarını daha da zedelememeni öneririm. Artık kuyruğunu kıstırıp susar mısın, forumdan mı atarsın veya iletimi siler misin bilmem. Ama senin için en kötü hamle bu baştan kaybettiğin ve kaybetmeye mahkum olduğun tartışmaya girmendir. Ha ama şu olabilir, sen veya puppet masterın gelip, tamamiyle alakasız konulara girerek beni sindirmeye çalışabilirler. Ama bunu başaramayacakları deneyimleri ile sabittir sanırım. Ancak, beni forumdan attıktan sonra tamamen konuyla alakasız bir cevap verebilirler; yapabileceğiniz ancak bu.
×
×
 • Yeni Oluştur...