Jump to content

Osiris

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.122
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Osiris Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 29-01-1985

Profile Information

 • Interests
  tarih,dinler,bilim,ezoterizm,fantastik edebiyat,mistizm,türk tarihi ve türkçülük,

Güncel Profil Ziyaretleri

5.512 profil görüntüleme
 1. Osiris

  Tanrı neden tek olmalı?

  Tanrısal iradelerin insanlar gibi davranacağını düşünmek kadar saçma bir şey olamaz sanırım bu geçmiş mitolojileri dinlemekten kaynaklanıyor. Sonuçta İnsanların egosu var ihtiyaçları var bunların çatışması var . Şahsi olarak tanrı yada tanrılara inanmıyorum ama mantık çerçevesinden baktığım zaman açıklamanız yetersiz geldi .Tabi bunda kendi mensubu olduğunuz masalı haklı çıkarma gayreti olduğundan mantık sizin açınızdan önemli değil.
 2. Osiris

  Ayn al Arab / Kobanê düştü mü?

  Eğer kürtlerle bir arada yada ilerde bağımsız olurlarsa komşu olarak yaşayacaksak kobanin düşmemesi gerekiyor.Halkımızın artık geçmişi bir kenara bırakması lazım oh olsun ışid hepsini gebertsin diyenler yarınlarını çocuklarını nasıl bir belanın bulacağını kestiremeyen faşits avanaklar.IŞİD suriyede devlet kurar ise tüm ortadoğuya yayılır bizide etkiler kimse güvende olmaz pkk evet askerlimizi şehit etti ama bir iki olay dışında batıda büyük şehirlerde masum insanları topluca öldürmedi ama ışid bunu yapacağa benziyor kimse güvende hissetmesin kendini.
 3. Osiris

  kader

  biri şu determinizm meselesini esaslıca anlatsada bizde bi anlasak
 4. Osiris

  İslam hurafelerinden, ''cin'' çıkarma rezaleti...

  buna benzer videoyu geçen gün bizim arkdaşda izliyordu azeriler cin çıkarıyordu
 5. Osiris

  Agnostizm

  Ateizm ,agnostizm,deizm ,panteizm aslında farklı gibi görünsede bence hepsi bir bizim temel sorunumuz tanrının var olup olmaması değil insanlar tarafından uydurulan tanrıların ve dinlerin dayattığı kurallar
 6. Osiris

  Çin komunist partisi ne is yapar?

  Çin komünist partisini eleştiren arkadaşların çin tarihinden bi haberler herhalde. Mao döneminde adına büyük atılım denen 1958-1963 ikinci beş yıllık kalkınma planın nasıl fiyaskoyla sonuçlandı 20 milyon insanın kıtlık sonucu açlıktan öldü.Aynı şekilde 1966 da başlatılan Kültür devrimi zırvalığı içinde milyonlarca insan devrim karşıtı diye öldürüldü hapsedildi.Mao öldüğünde Çin dünyanın en sefil ülkelerinden biriydi . 1978 de dörtlü çete denen maonun karısınında aralarında bulunduğu hizipden yönetimini alan Deng Xiaoping'in yaptığı reformlar sayesinde bugünlere gelebildi. Komünizm sosyalizm özünde güzel kavramlar ama uygulamara baktığımızda hep ölüm sefalet görüyoruz.Tabi bazı arkadaşlar şimdi aslında onlar gerçek sosyalizmi komünizmi uygulamadılar diyecekler Tıpkı islamcıların şeriatla yönetilen ülkelerde gerçek islamın uygulanmadığ yalanı gibi Bence dünya bügunkü bilim ve teknolojideki ilerlemesini kapitalizme borçlu bir gün gelecek bu teknoloji komünizmin ütopyasını gerçekleştirecek tüm insanlığa sonsuz refah sağlayacak.Mıchıo Kakunun Geleceğin Fiziği isimli kitabı alıp okumanızı öneririm orada uzun uzadıya anlatıyor nasıl ve ne zaman olacağını.
 7. Osiris

  İsrail'i Sonuna Kadar destekliyorum !

  peki bunca zülümün esas kaynağı nedir cehenemi yaratanın bunda hiç mi suçu yok yoksa herşeye kadir değilmi tüm kötülükler ondan bağımsız oluyor.
 8. Osiris

  İsrail'i Sonuna Kadar destekliyorum !

  Öyle olsun bakalım sizde onlar gibi hakeret ederek kin kusarak kendinizi tatmin edin .Birinizden bir farkınınız yok.ırkçılık tehlikeli bir hastalık Bir zamanlar bilenler bilir bende böyle bir dönem geçirdim tüm kürtleri öldürmekten bahsederdim ama elime silah versen yapabilirmiydim sanmıyorum
 9. Osiris

  İsrail'i Sonuna Kadar destekliyorum !

  türkiyede akitçiler gibi bir sürü aşağlık müslüman var ancak konu masum insanların çocukların ölümlerine gelince senden benden ayrımı yaparsak yukardaki yorumları yapanlardan ne farkınız var
 10. Osiris

  İsrail'i Sonuna Kadar destekliyorum !

  kendince doğru tesipitler olabilir sonuç olarak 1,5 küsür milyar insana siz canisiniz aptalsınız çoçuklarınız ve sizler ölümü hak ediyorsunuz demek neyi değiştirecek
 11. Osiris

  İsrail'i Sonuna Kadar destekliyorum !

  İnsan insandır tüm müslümanları aynı kefeye koyup katilene ferman vermek aptallıktan başka bir şey değil Müslümanları değiştirimeyorsak o zaman onları ölüdürelim bu çözüm. Bu yolla bir yere varılamaz.
 12. Osiris

  İsrail'i Sonuna Kadar destekliyorum !

  Yazık vicdanını insanlığını kaybetmişsin kardeşim.Doğru o cahil aptal müslümanlar yahudileri buldukları yerde öldürdüler. Ama genede bu masum çoçukların insanların ölüdürülmesine sevinmemizi gerektirmez yoksa onlardan ne farkımız kalır. Eğer intikam alarak bu işler yürüyecekse nerde kaldı çağdaş dünya değerleri .Ben ortadoğudaki durumu sadece dine bağlamayı fazla kolaycılık olarak görüyorum .1948 yılından beridir insanlar evlelerinden kovuldu ölüdürüldü bu psikoloji ile bir çok nesil yetişti İsrailin teknoljisne ordusuna güç yetiriemeyince o insanlarda masum sivilleri öldürmeye başladırlar .Tabi bu onları haklı kılmaz ancak israli radikal islamı besleyen bu barbarlığı devam ettiriyor sanki daha çok kan aksın daha çok insan ölsün bizde varlığımız koruruz diyor. sadece kan daha çok kanı beraberinde getiryor bunu bizde yaşadık yaşıyoruz eğer bu ülekede kürtelere zamanında adam gibi davranılsaydı işkenceler olmayasıydı bu kadar insan dağa çıkmazdı belkide.Çevreme baktığımda öyle insanlar gördümki ateist olsun müslüman türk yada kürt olsun tüm bıraksan tüm kürtleri müslümanları ateisteleri öldürecek bu sağlıkı bir psikoloji değil eğer israil biraz aklı selim davransa paylaşımcı olsa iş çözülecek ama orayadı malesef aynı köktendinci akım yönetiyor yani birbirlerinden bi farkları yok olan masum çocuklara oluyor.sonuç olarak biraz empati yapalım yoksa asla beraber yaşam mümkün olmaz ölüm zinciri kan davası gibi sürer gider.
 13. Buda gomünist değilmiydi :) her zaman söylemişimdir bu gomünislerle dindarların bi farkı yokdiye
 14. Osiris

  Forumda AKP li Atesit Varmı ?

  Liberallerin çoğu akpye desteği bıraktı kalanlar sadece kendi şahsi çıkarları için kalıyor. Türkiyede çoğu insan akp ye bayılmıyor ama hani bi tabir vardır ehveni şer diye insanlar akpyi öyle görüyorlar . Bununda haklı bir çok gerekçesi var. Ben 90 larda büyüdüm ekonomik ve siyasi çalkantılara şahit oldum.Hep bir arayış vardı insanlarda mesala benim ailem 1995 seçimlerinde erbakana oy verdi 1999 da ecevite bunun arkasında ideoloji falan yoktu sadece mevcut sistem bir türlü istikrarlı yürümüyordu insanlar enflasyondan devalüasyondan bıkmıştı sonunda babamın iş yeri 2001 de battı ve gitti 2002 de akpye oy verdi . Son on yıldır enflasyon yüzde yirimin altında faizlerde böyle azaldı eskiden asla kredi çekip ev alamayacak olan insanlar ev sahibi oldular. Tabiki bütün bunları akp planlamadı eğer kemal dervişin programına sadık kalınmasaydı hiç biri olmazdı ama buda bir başarı sayılmalı bununda nedeni akpde ali babacan gibi mehmet şimşek gibi iyi tahsil görmüş insanlar var bu konuda katkıları çok büyük hatta eğer ali babacan başbakan kadar güçlü olsa sosyal devlet ayağına bir çok populist politika uygulanmazdı.
 15. Osiris

  Forumda AKP li Atesit Varmı ?

  Ben bu dili çok yanılış buluyorum insanın inancı var yada yok diye illaki bir ideolojiye ait olması gerekmez Bu yaklaşımı çevremdeki müslümanlardan çok duydum . Ateist olduğumu öğrenenin ilk lafı komünistmisin olurdu mesela. Halbuki komünizmden hiç hazzetmem . İnsanları bir kalıba sokmaya çalışmaktan vazgeçmek gerek . Bir lideri yada bir partinin doğru yaptığı şeylerde olabilir yanlışlarıda olabilir . Örnek olarak ben bu ülkede bunları yazıp konuşabiliryorsam hatta ateist olmamı bile Atatürke borçluyum ama bu Atatürkün her yaptığının doğru olduğu anlamına gelmez. Akp ye asla oy vermedim ama liberalizm savunan biri olarak ben akp yi ekonomi yönetimi olarak başarılı buluyordum ama onunda sonu geldi artık çünkü sıcak parayla ancak bir yere kadar büyüyebilirsiniz Akp gerekli eğtim reformlarını yapmadı tam tersini yaptı ab hedefinden uzaklaştı eski devletçi faşist zihniyete geri döndü elbet bununun bedeli ekonomik kriz olarak geri dönecek yakındır. Ayırca akp nin her ne kadar samimiliği kuşukulu olsada kürt sorunu yaklaşımını doğru buluyorum kürt sorunu çözülmeden bu ülkeyi bir üst seviye taşımak imkansız buda millyetçi hamaset edebiyatı ile olmaz gerekirse oy kaybetmeyi göze alıp çözmesi gerekirdi. Ancak RTE kendi istikbali için bu işi sulandırdı bu saatten sonra bu sorunda zor çözülür.Akp yi bir deney olarak görüyorum bir orta yol böyle bir milletten batı tipi demokrasiyi özümsemiş çağdaş seküler bir parti çıkmasını beklemek aptallık olur akp bir yaklaşım ellbet bu millette deneye deneye doğru yolu bulacak arada bir sürü nesil telef olsada bu mutlaka olacak. Türkiyede demokrasi anlayışı yavaşda olsa gelişiyor. Ben bunu sokakta net bir şekilde görüp yaşıyorum.Beraber yaşadığımız insanları birer düşman olarak görmekten vazgeçmek gerek bu dil onların dili bile olsa daha itidali davranmak lazım . Çünkü karşılıklı hakaret aşağılama insanları daha çok rte ye yönlendiyiror .
×
×
 • Yeni Oluştur...