Jump to content

CinleriGorenAdam

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  235
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

CinleriGorenAdam Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  cranium
 • Interests
  beyin,bilim,müzik,gitar

Güncel Profil Ziyaretleri

609 profil görüntüleme
 1. CinleriGorenAdam

  Karanlıktan Korkma

  Spotify'dan sleep aç dinle uyu. Yurtta her gün kulaklıkla bunu dinlemek zorunda kalıyorum, malum gürültü.. Işık melatonin salgısını azaltıyor, uyku kaliteni düşük tutmamaya çalış. Uyku kaliten artarsa uyumaktan ve karanlıktan daha az korkarsın diye düşünmekteyim.
 2. CinleriGorenAdam

  İntermittent Fasting

  7 de kalkıyorum, akşam 4-6 gibi yemek yiyorum, 10'da son öğünümü yiyorum. Memnunum.
 3. CinleriGorenAdam

  İntermittent Fasting

  Günlerdir 3 öğün + 3 ara öğün şeklinde bir beslenme programı uyguluyordum, haliyle yemek sonrası yükselen insülin bende kafa yapıp, derste, kütüphanede uyumama sebep oluyordu. Okuduğumu doğru dürüst anlamıyor, masa başında 45 dakikadan fazla durunca uyukluyordum. Sonra internette intermittent fasting 'i gördüm ve araştırdım. İntermittent fasting programını 2 gündür uyguluyorum. Aralıksız 3 saat ders çalışabildim, herhangi bir uyuklama söz konusu dahi olmadı, okuduğumu rahatlıkla anladım. Gece 23.00-23.30 gibi son yemeğimi yiyip, ertesi günü 15.30-16.30 'a kadar aç kalıyorum. Bu açlıkta su tüketiyorum, kahve tüketiminin de ekstra yağ yakımını sağlayacağı söylenmiş. Almam gereken kalori değerlerini değiştirmeden yemek yeme zamanım içerisinde tüketiyorum. Bu diyeti uygularken aklıma "Tok bir aslanın bir iş için kıçını kaldırmamasıyla, aç bir aslanın avı için mücadelesi" geldi, ve kendimi buna fazlasıyla benzettim, sempatik sistem aktif, parasempatik sistem deaktif. Ayrıca gece uykuda birkaç kez tepe değer yaparak salınan büyüme hormonu, sabah yenen ilk yemek ile, sabah salınabilme yetisini yitiriyor, İF uygulayınca bir salınım daha yakalamış oluyorsunuz. Sizlere bu diyeti denemenizi öneririm, faydasını görürsünüz umarım. Not: müslüman olmadım
 4. CinleriGorenAdam

  Ateistlerin Gözünden Yaşam ve Ölüm

  Kardeşim, o zaman kendini yok et, boş yapma nolursun. Bu karamsarlık senin normal halin, anlaşılabilir. Fakat bir kişinin bunları bile bile yaşama devam etmesi saçmalık. Hayatını sonlandırabileceğin milyon çeşit yol varken, hayat boktan bir şey diyip duruyorsun, anlam veremiyorum..
 5. CinleriGorenAdam

  kiz tavlama taktikleri

  ortalama üstü vücudum, kase gibi de kıçım var. kızlarla konuşmuyorum genelde, koridorda kendinden emin yürüyorum, ezik bir davranış tipim yok, yüzüm ortalama düzeyde. şu ana kadar üniversitede hiçbir kız beni kesmekten öteye gitmedi. çok komiksin bu arada ortadan ikiye yarıldım. konuşmadan olmaz bu işler, tinder'da bile öyle, hiç kimse kim olduğunu bilmediği birisiyle herhangi bir organını paylaşmaz.
 6. CinleriGorenAdam

  kiz tavlama taktikleri

  Dış görünüşünü beğenip cinsellik yaşama arzusunun erkeğe özel bir duygu olduğunu düşünmüyorum. Ama senin sevgili kavramın, onla cinsel organından başka paylaşabileceğin pek bir şeyin olmayan bir kimse gibi. Bizim de kıçımıza bakıyorlar squat poposu var diye, gidip konuşmayınca kimse sevgilin olmuyor. 2. sıraya kası koymuş olman saçma, sebebi 32 santim kolu olan erkeklerin sevgili yapabilmeleri. Dediğim gibi, bence yazındaki asıl sorun sevgili kavramın..
 7. CinleriGorenAdam

  Teistlerin bir savunusuna eleştiriniz ne olurdu?

  Bu dediğine sahiden inandın mı ? O kadar saf mısın cidden?
 8. CinleriGorenAdam

  Olası Bir Tanrıya Dair Elimizdeki Gerçekçi Veriler

  Bunlar modern tıp tarafından sağlanmakta, tam olmasa da. Yani bir nevi gen havuzumuzu kalitesizleştiriyoruz.
 9. CinleriGorenAdam

  Doğum günün kutlu olsun, Türk Ateist!

  Geçmiş doğum günün kutlu olsun ablacım, nice mutlu yıllara erersin umarım.
 10. CinleriGorenAdam

  Kızlar neden popoyu gösterir?

  Parasından faydalanabilecek bir erkek ya da dişi arıyordur, Onun için bir sorun teşkil etmiyordur, nudist'tir
 11. CinleriGorenAdam

  Determinizm ve öngörü

  uçağın boy ve enini yarıya indirip kalınlığını yarıya indirmezseniz, küçücük kağıdı katlayamayacak ve garip bir kağıt elde edeceksiniz zaten, Belki de kağıdın kalınlığını da azaltsanız, aynı uçağın küçük formunu elde etmiş olurdunuz.
 12. CinleriGorenAdam

  AKILLI VE ZEKİ ERKEKLER VE KADINLAR NEDEN? EVLENMEZ.

  Siz.
 13. CinleriGorenAdam

  AKILLI VE ZEKİ ERKEKLER VE KADINLAR NEDEN? EVLENMEZ.

  Cevabın verilmiş bence.
 14. CinleriGorenAdam

  atheizmde ahlaki değerler yoktur.

  İnsanlar tarafından başka anlaşılacak laflar ediyorsun -belki harbiden ahlaksız demek istiyorsun ateist kimselere- ardından da bu lafı ediyorsun Arkadaş, yanlış anlaşılmalara yola açabilecek yazıları bilerek mi gözümüzün önüne sokuyorsun ? Kimler göründü sana böyle de ateist kişilere ters yapıyorsun, ahlaksızsınız diyorsun? ata2023 ateizmin ahlaki değerler içerdiğini söylediği için mi bu konuyu açtın bilmiyorum ama, orda açıklaması ona yapıldı zaten. Ahlak toplumun yargılarıdır, değişir evet, fakat bu genelde etik yönde değişir, etik geliştikçe, ahlak da onu geriden takip ediyor olsa bile peşinden gelir. Nasıl bir salaksın da 100 yıl sonra kadınlara tecavüz etmenin sıradan bir ahlak olabileceğinden bahsediyorsun? Bu düşünceye sahip olduğuna göre, senin soyunun devamının ileride toplumdan kopuk yaşayan bir topluma dönüşüp, kendi ahlaklarını yaratacak ve bunu yapacak olduğunu desen daha inandırıcı ve açık bir cümle olurdu. Bence erkekseniz andropoza, kadın iseniz menapoza girmiş olmanız olası, hal ve davranışlarınız eskiden normal ise tabi..
 15. CinleriGorenAdam

  Gözlemlenemeyen ölçülemeyen ama herşeyi etkileyen bir varlık mümkün müdür?

  @GREENHOUSE Abi mesaj atamadım sana, emin olmak için soruyorum, sen TENTEN miydin ?
×