Jump to content

CinleriGorenAdam

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  162
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

CinleriGorenAdam Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  cranium
 • Interests
  beyin,bilim,müzik,gitar

Güncel Profil Ziyaretleri

375 profil görüntüleme
 1. ATEİSTLERİN "CEVAP VERİLEMEZ" DEDİKLERİ SORULARIN CEVAPLARI

  İşte bu saatten sonra sıkça kullanmaya başlayacağım kelime.. Eline sağlık.
 2. Çocukken Tanrı'yı Nasıl Tahayyül Ediyordunuz?

  @Tengiz galiba bunu ilk kez izleyeceksin, dediğin şeye benzer bir çalışma.
 3. Tanrı'nın Varlığını Sorgulamak Neye Yarar?

  Ateist kavramı, dinlerin yalan olup, dinlerin tanrılarının da uydurma olduğunu düşünen kişiler değil midir? Ki zaten bunu "Ben şuyum, ben buyum" diyen tanrının kendi sözlerinden yola çıkarak yaparlar. Bir deistin tanrı kavramına o kesinlikle yoktur diyen bir ateist tanımadım, ki bunu yapmak da büyük ölçüde enerji kaybı gibi geliyor bana. Ama dediğim gibi, "BEN ŞUYUM, BEN EN BÜYÜĞÜM" gibisinden zırvalamış bir şeyin gerçek olmadığını ortaya çıkartmak pek de zor olmasa gerek.
 4. Varligimizin hikmeti

  Biz evrenin kuralları tarafından oluşturulagelmiş, oluşmak zorunda olmuş olan sabit olmayan bir fonksiyon gibiyiz. Fonksiyonları anlatırken bir makineymiş gibi anlatmıştı öğretmenimiz; Fonksiyonun bir tanımı olur, f(x)=3x+5 gibi. Makineye giren girdiler, sürekli aynı çıktıyı verirler, çünkü fonksiyonun tanımı sabittir, Fakat biz sabit olmayan fonksiyona benzediğimizden, bir girdi olduğunda, fonksiyonun tanımını değiştiriyor, yani 2. kez aynı girdi geldiğinde dahi çıktı farklı oluyor. Aslında bir robotuz desek, ve de ardından şunu eklesek, Robot X'i gördüğünde, Y davranışını sergileyecek ve robot bir daha X'i Y'nin bir türevi olan Y1 davranışını sergileyecek, bunların tamamını hesaplayamıyor ve hesaplayamamış oluşumuz, bizim bir girdiye vereceğimiz cevabı nasıl değiştirebilir. Madem ki bir robotuz, bir girdiye vereceğimiz cevaplar değişse de bellidir, bilmesek de bilsek de.
 5. Kopekler yavrularina bakamayinca neden intihar eder.

  Biraz açar mısın abla?
 6. Kopekler yavrularina bakamayinca neden intihar eder.

  Sen ise tüm dünyanın anasını ağlatan bir primat olarak, küçük bi parazite bok atıyorsun. İlginç doğrusu..
 7. Saf Su İçilir mi ?

  Ben bir yerde D2O'in molekül ağırlığının sudan daha fazla olduğu için kimyasal reaksiyonlarımızı yavaşlatabileceğini duymuştum.
 8. Varligimizin hikmeti

  evet senin elinde, ne yaparsan sorumlusu sensin, fakat yapman zorunda olduğun şeyleri yapman bu sorumluluğu saçma kılıyor, ama naparsın işte, toplumun yararı gözetilince senin özgür iradenin yokluğuymuş falan pek alakadar etmiyor, sürüye uygun davranan yaşatılıyor, davranmayan dışlanıyor, eleniyor. Madde devinir, daha doğrusu, uyması gereken evren kanunlarına uyar, yapması gerekeni yapar, -maddenin ne yapması gerektiğini sen bilmesen bile- Sonra maddeler bütünü olan beynin de BEN KARAR VERDİMMM der, Her ne kadar ben de özgür iradenin olmadığını kabul etsem de, normal hayatta umudum var,doğru bir şekilde çabalarsan sonucunu alabiliyorsun, nasıl çabalayacağını bilmiyorsan da diğer insanlar sana yardımcı olabiliyorlar, işte bu benim umut kaynağım, İstediğim gibi düşünemeyecek olsam bile, bunu unutup yaşıyorum, bu sefer olmadı bir dahaki sefere olacak, bunu başaracağım diyerek. (kendime yalan söylediğimi sanma, düşük bir ihtimalin gerçekleşebileceğini varsayıyorum ve umuyorum bu sırada)
 9. Testosteron takviyeleri

  Uyuşturucu etkisi için testosteron kullanılabilir mi? Hem kas gelişimim hızlanır, hem de cesaret gibi etkiler gelir, Düşük dozda kullanmak, uyuşturucu kullanmaktan aldığımız zarar ve bağımlılık açısından ne kadar farklıdır?
 10. Higgs Bozonunun Evreni Yok Edecegi Tartismasi ?

  Genişledikten sonra, tekrar daralacak dedikleri evren teorisi sizin dediğiniz değil galiba, değil mi ?
 11. doğu ve batı felsefesinin farkları nelerdir?

  Doğu toplumları aza tamah eder. İçlerinde bulundukları sorunların bir kısmını, gerektiği kadar ciddiye almayıp, allah tarafından kendisine yardım edileceğini düşünür, belki de tembelliklerinin ve yerinde saymalarının sebebi budur.
 12. universiteler neden berbat ?

  Soru edatları ayrı yazılır bu arada... konuyu meşgul ediyormuşum gibi hissettim.
 13. Türk Müslümanlığının özeti

  katılıyorum.
 14. Türk Müslümanlığının özeti

  Orada gülenler, belki ilk kez anlamını duydular, ve gülüyorlar. Bir işin konusundan çok yapılış tarzına önem verirsek böyle bir durumla karşılaşabiliriz, Ama din sıradan bir iş değil, orada hocanın şımarık bir tavırla söylemiş oluşu cemaatin gülmesi gerektiği anlamına gelmez, takınmaları gereken tavır "Düzgün oku be adam, dinle dalga geçilmez" olmalıdır kanımca.
 15. Evrimi tekrar oynatmak

  baştan sona doğru gitmemiz mümkün değil, parçaların baştan kendiliğinden birleşmesinden bahsediyorum fakat parçaları ayırarak, teker teker ne işe yaradıklarını, ya da birlikte ne işe yaradıklarını gözlemleyebiliyoruz, bir genin canlıdaki etkisini gözlemliyoruz ve o genin ne zaman kazanılmış olabileceğini, diğer canlıların genetik havuzuyla kıyaslayarak belirliyoruz. damlaya damlaya göl olur mantığını tersten yaparak, gölü damla damla ayırıp, o damlaları anlamlandırıyoruz. yani makro evrimi, mikrolara bölerek ve mikroları da anlamlandırarak, bu mikrolar yan yana gelerek makro evrimi oluşturmuş, diyoruz.
×