Jump to content

Lütfen forumda temizlik yapılsın...

Recommended Posts

Bence forumda ne kadar teistik saçma şey varsa aynen kalmalıdır..

Forumun amaçlarından birisi de bilgi vermek.Kendi aramızda çalıp söylemek değil.Burasını ateist bir klüp gibi de düşünmemek gerek...Foruma gelip sallayan teistlerin yanlış inançlarını yüzlerine vurup açıklama yaparken, kendileri de, diğer izleyenler de bir şeyler öğreniyorlar..

Burada amaç tartışırken öğretmek..Yoksa blog yapılır, ahlak'tan tut,evrim'e ,big bang'e değin makaleler yazılarak anlatılırdı bir şeyler.Ama bizim bilgi aktarma sistemimiz forum tarzında ve tartışarak yapılıyor..Bu daha faydalı bir bakıma..

Ateist Bakış,burası bir yayın organı aynı zamanda.İnterneti kullanarak yayın yapıyoruz.Ama izleyici sayısı kaçtır ?kaç kişi bu bilgilere ulaşıp faydalanıyordur? bunu bilemeyiz.Bu da o kadar önemli değil aslında.İğneyle kuyu kazsak bile elbet birilerine ulaşıyoruzdur..

Mühim olan sadece forum üyeleri de değil..Amaç forum üyelerine haddini bildirmek de değil,gelip şahsiyetine sataşmak üzere foruma girmiş bir sapık değilse tabii..

Burası dışarıdan izleyenlerinin olduğu bir tribün de aynı zamanda..Yani biraz dışarıya oynamak lazım.İnsanların birebir bilgileri karşılaştırabilip değerlendirmeye tabii tutabildikleri bir alan burası..

Her şey taze bire bir yazılarak bilgi şırıngalanıyor...

Yazabildiğin kadar yaz ve cevap ver saldırmadan..

Unutma birileri senden bir şeyler öğreniyor ve bu kötü bir şey olmasa gerek..

Düsüncelerine kimsen katiliyorum Placebo kardesim fakat her konu kac defa ters yüz edilmistir sorarim sana?Belkide kuranin irdelenmedik ayeti yok denilebilir.Insanlarin ilgilerini cekmeleri icin yeni bir tarz seklinde sunduklarimizla tartisabilen teist gördün mü?

Örnegin benim actigim dinsel konulu basliklarin isimleri misafir okuyucular düsünülerek tasarlanmaktadir ama kuran ayetlerini okuyup tartismaya cesaret edilmemekte ve en son iletinin altina tebligvari karalama yapmakla tatmin olmaktadirlar.Misafir okuyucu siteyi actigi zaman allah hakkinda hic duymadigi okumadigi bir ifadeyi görünce mutlaka neler yazilmis oldugunu merak edecegini bilerek o sekilde isimlendirmekteydim. :)

Agir agir ilerlemekte olan egitim kaliteside tamamen tirpanlanmissa biyoloji fizik profesörleri her seyi allaha bagliyorlarsa bizim sansimiz gittikce eriyip yok olmakta diye düsünüyorum. Dolayisi ile bu baglamda Ateist Bakis'in bazi düsüncelerine katilmaktayim.

Aslinda bu konuda sorunu yeteri kadar bagimsiz ateist sitelerin olmamasina baglamaktayim.Forum siteleri olarak kastedmiyorum.Yani Türkiye yönetimi bagimsiz ateist sitelerin insanlari aydinlatici yazilarindan mahrum etmek icin bütün gücünü kullanmaktadir.

Isin en aci yönü ise aydin gecinenler olaya seyirci kalmakta görmezlikten gelerek dincilerin saflarinda yer tutmaktadirlar.Konu hakkinda denemedigim ugrasmadigim hic bir sey kalmadi.Bunlari sende biliyorsun.Onun icin dislerim tirnaklarim aydin gecinenlere dogru yöneliktir. :angry:

Bu siteyi bogmak tartismalari bir türlü engelleyip okuyuculara dogrulari göstermemek icin mücadele etmektedirler.Ne yazik ki bunlarin cogunlugu ortalikta ateist olarak dolasmaktalar.Site formati bunlara izin vermekte oldugundan istedikleri anda girip cikmaktadirlar.Diger kardes sitemizde formatin degisik olmasindan dolayi yaklasik üc senedir kimse bunu yapmaya cesaret edemedi fakat hackliyebilmek icin saldirilar bitip tükenmedi.Bizde bikip usanmadan ateist bekciler yerlestirdik. :)

Cihad amaci ile gelen teistlerin teblig eden basliklari hemen ortadan kaldirip yok edilmeli.Burasi Ateistforum dolayisi ile siteye üye olan teistler bizim actigimiz basliklarda tartismali sorularimiza yanit vermelidirler diye düsünüyorum.Yasadiklari ülkede yönetim sistem yasanti sekli hepsi bunlardan yana birde ayni düsünceyi ve anlayisi Ateist sitede uygulayamiyacaklarini bilmeleri gerekir.

Bazi bloglarda bile ateist yayinlar nurcularin eline gecmektedir.Hemde blog hizmeti veren sitelerde...Dolayisi ile etraflica düsünüp tartisilarak bazi yeni uygulamalar yapilabilir.

Neden olmasin?:)

Sitelerde Paylaş

Dindarlar kalsin,yoksa formda kendin cal kendin söyle olur.Hobilerime karismayin B)

Iste benim sorunum da bu..."Hobi"

Aslinda en büyük hatam...

...hobi olarak görmemek ve görenlerle anlasamamam.

Sitelerde Paylaş

Anibal geri zekalı mı? Adam sayfalarca açıklıyor, yazıyor. Yıllardır üşenmeden, ince ince anlatıyor bu adam. İnsanlar ona neden bu kadar hayran, neden bu kadar saygı duyuyor sanıyorsun?

Anibal'in din forumunda evrimle ilgili yazdıklarının yüzlerce kişi tarafından kopyalanıp bilgisayarlarında saklandığını biliyor muydun? Kaç tane inanırın evrimi anladığını, bir süre sonra da değiştiğini biliyor muydun?

Saçmalamışsın.

Anibal'in geri zekalı olup olmadığı konusunda en ufak bir fikrim yok açıkçası.

Ayrıca dindarlara evrim anlatma görevini de nerden aldınız bilmiyorum.

Eğitim sistemiyle alakalı bir şey bu.

Müfredatı değiştir 2-3 yılda okut 10 yıl bir nesil bak bakalım o zaman senden benden daha iyi evrim savunurlar.

Eğitim sistemine erişmenin yolu da bu avamlardan geçmiyor.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca bir şey daha eklemek istiyorum..Amerika veya Avrupa ülkelerinde de aynı bizim gibi forumlar var ve çok iş başarıyorlar..

Dawkins gibi bir adamın bile Harun Yahya 'nın zırvalıklarını ekarte etmek uğruna ne kadar uğraştığını, çalıştığını, yazılar yazdığını,videolar çektiğini bilmiyor musun?...

Bunlar olacak.Çünkü iki ayrı saf söz konusu..

Sen TC de sitesi HY yüzünden kapatılmış bu bilim adamını göz önüne aldığında yaptığın işi aşağılamamayı öğrenirsin..Yaratılış atlasıyla tanınmış bir bilim adamını bile bire bir uğraştıran, hiç te hafifsenmeyecek bir saftan söz ederken, kendini çok fazla ayrı tutmaya çalışıyorsun..

Kısaca ;R.Dawkins bile adamları kaale alıp argümanlarını çürütmek için savaşırken ve laf yetiştirirken senin yaklaşımını fazla elitist buldum A.B...

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Google tartisma platformunda ateistlere özel lak lak girisimleri var.

Ben üyeliğimi dondurup gitmiştim ya bir dönem..Döndüğümde Ateistlere özel bölümünü açtırmayı unutmuşum..

Ayfiil görürse açar ..

Bakayım nasıl lak laklarmış?..Böyle yapa yapa sonunda bir şeyleri başaracağız bence..

Sitelerde Paylaş

Kısaca ;R.Dawkins bile adamları kaale alıp argümanlarını çürütmek için savaşırken ve laf yetiştirirken senin yaklaşımını fazla elitist buldum A.B...

R.Dawkins civitti Placebo kardesim...

Sitelerde Paylaş

Kısaca ;R.Dawkins bile adamları kaale alıp argümanlarını çürütmek için savaşırken ve laf yetiştirirken senin yaklaşımını fazla elitist buldum..

Sen istediğin kadar elitist bul gez.

Tarihte bu adamlara karşı kazanılmış tüm zaferler ELİTİST'ti canım.

Diğer türlü şamaroğlanına çeviriyorlar adamı.

Bunların akıllanmasını beklemek yerine zorla akıllandırma seçeneği hem daha etkin hem de daha ekonomik.

Bakınız Çin, bakınız SSCB, bakınız Türkiye.

Hem ne kötülüğü var elitistliğin?

Ben bu rezil cehalete kapılmadığım için zaten üstünüm.

Bu yasak mı?

Herkes gibi ben de deli gibi o tanrı bu tanrı koşsa mıydım?

Koşmuyorum ve koşanları da benden aşağıda görüyorum.

Ve bunda da haklıyım.

Sitelerde Paylaş

Bakayım nasıl lak laklarmış?..Böyle yapa yapa sonunda bir şeyleri başaracağız bence..

Lak lakin sonu gelmez...Türk aydinlari bu ise el atip canli hayatta bir seyler olusturmalidirlar.Benim kafam baska seye ermez.Canli hayatta olan olusumun sanal sitelerle desteklenmesi ve büyümesi cok farklidir.

Sitelerde Paylaş

R.Dawkins civitti Placebo kardesim...

Cıvıttı ayrı konu..Ateizmin tanıtımını, reklamını tek başına yapan ,dünyaya yayan,adından bahsettiren ,lokallikten çıkartan bir adam daha çıktı mı şimdiye kadar?..

Kime sorsan artık, ateizm nedir? diye, bu adam sayesinde biliyor..İnsanlığı ateizm fikrine alıştıran adam o..Kişisel defektleri hataları çok ayrı tutulması gerekir..

Uğraştığı işte tek başınalığı, yol yordam açısından yanlışlığa sebep olabilir ayrı..

Ama şu da bir gerçek ki reklamın iyisi kötüsü olmaz...

Başarılı ve karizmatik bir adam o benim açımdan..Çok sever,taktir eder ,emeğine saygı duyarım..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkes gibi ben de deli gibi o tanrı bu tanrı koşsa mıydım?

Koşmuyorum ve koşanları da benden aşağıda görüyorum.

Ve bunda da haklıyım.

R.Dawkins,Sam Harris salaklar evet..Senden çok aşağıdalar ki tutmuş bir de üstüne, kör saatçi,tanrı yanılgısı,İnancın sonu,Hristiyanlara mektup falan gibi kitaplar yazarak ateizme hizmet etmişler.Kitaplarından ve fikirlerinden faydalandığımız ,seni ,beni akıllandırmış öncüller olmuşlar..

Vayy salaklar vay..Kafalarına s...m

Sitelerde Paylaş

R.Dawkins,Sam Harris salaklar evet..Senden çok aşağıdalar ki tutmuş bir de üstüne, kör saatçi,tanrı yanılgısı,İnancın sonu,Hristiyanlara mektup falan gibi kitaplar yazarak ateizme hizmet etmişler.Kitaplarından ve fikirlerinden faydalandığımız ,seni ,beni akıllandırmış öncüller olmuşlar..

Vayy salaklar vay..Kafalarına s...m

Onların salak olup olmadıkları konusunda pek fikrim yok.

Ama Dawkins biraz salağa benziyor.

Ben o tanrı bu tanrı koşsa mıydım derken teistlerden, deistlerden, panteistlerden, budistlerden, agnostiklerden, hindulardan vs biri mi olsaydım? demek istedim.

Eğer Dawkins o tanrı bu tanrı koşuyorsa, artık gerisini sen tamamla.

Sitelerde Paylaş

Cıvıttı ayrı konu..Ateizmin tanıtımını, reklamını tek başına yapan ,dünyaya yayan,adından bahsettiren ,lokallikten çıkartan bir adam daha çıktı mı şimdiye kadar?..

Kime sorsan artık, ateizm nedir? diye, bu adam sayesinde biliyor..İnsanlığı ateizm fikrine alıştıran adam o..Kişisel defektleri hataları çok ayrı tutulması gerekir..

Düsüncelerine yürekten katiliyorum ama final cikisi olacagini beklerken yumusak inise gecti. :)

Sitelerde Paylaş

Onların salak olup olmadıkları konusunda pek fikrim yok.

Ama Dawkins biraz salağa benziyor.

Otobüs kiralayıp sen dolaşsaydın madem..Ya da madem ateizmi geliştirmek için yanıp tutuşuyorsun bir kitap yazsaydın ya..

Bir tek o otobüs reklamıyla adam ateizmin konuşulabilir tartışılabilir bir olgu olduğunu insanlara empoze etti..

Ateizm nedir bilmeyen insanlar yaşıyor hala yeryüzünde yahu.Sen ne diyorsun? Bilse de ateistleri öldürülmesi gereken kişiler olarak görenler var..Adam bu konuya biraz rahatlık sağladı.Bilinçleri alıştırdı..Bilgilendirdi..

Senin planların ne peki bir ateist olarak?..Neler katmayı düşünüyorsun gerçekliğin tam algısı olan ateizme ?

Bunlar salaksa elbet bir şeyleri yanlış yapıyorlar ve senin bir doğru bildiğin var..Nedir?

Sitelerde Paylaş

Otobüs kiralayıp sen dolaşsaydın madem..Ya da madem ateizmi geliştirmek için yanıp tutuşuyorsun bir kitap yazsaydın ya..

Bir tek o otobüs reklamıyla adam ateizmin konuşulabilir tartışılabilir bir olgu olduğunu insanlara empoze etti..

Ateizm nedir bilmeyen insanlar yaşıyor hala yeryüzünde yahu.Sen ne diyorsun? Bilse de ateistleri öldürülmesi gereken kişiler olarak görenler var..Adam bu konuya biraz rahatlık sağladı.Bilinçleri alıştırdı..Bilgilendirdi..

Senin planların ne peki bir ateist olarak?..Neler katmayı düşünüyorsun gerçekliğin tam algısı olan ateizme ?

Bunlar salaksa elbet bir şeyleri yanlış yapıyorlar ve senin bir doğru bildiğin var..Nedir?

Bunlar başkaları için ateistlik faaliyetleri.

Ben ilk önce kendim için ateist olmalıyım.

Sonra ateizm için.

Gerisi gelir zaten.

otobüs dolaştırmış, kitap yazmış, bunları teistler, deistler, ve bilimum diğer sanrılılar için yapıyor.

Benim için mi? Senin için mi? Ateizm için mi?

Hayır.

Onlar için.

Ayrıca dünyada Ateistlerin öldürülmesi gerektiğini düşünenler varsa bu hizmet edilmesinden.

Hiç mi tarih bilginiz yok yahu?

Bir yerdeki soylu sayısı önceden o yerin binde biriydi.

Ama soylu sokağa çıkınca binlercesi o evine gidene kadar eğilirdi.

Senin korktuğun ve Richard Dawkins gibilerin de hizmet ettiği insanlar işte o 1 soylu önünde yerlere kapanan insanlar.

Halen öyle.

Ama illaki tuz alıp koşacaksınız.

Alışmışsınız çünkü.

Sen kendine ateist ol yeter.

Herkes kendine ateist olsun ilk önce.

Sitelerde Paylaş

Bir kaç gerizekalıyı doğru yola getircem diye kendinizi heba etmeyin.Kimse kimseye böyle bir misyon yüklememeli.Burada herkes bildiklerini yazar okuyanlarda neye isterse inanır.Boşverin gitsin.Memlekette isim yapmış onlarca "aydın" kıçını yayıp dünyayı s*kine takmazken buradakilerin çabaları elbette bir işe yaramayacaktır.Arada bir iki tane müslüman burayı okuyup ateist olursa Allah bereket versin der geçeriz.

Sitelerde Paylaş

Sen her şeyi çok kolay sanıyorsun. Herkes senin gibi sanıyorsun. Evrim teorisi bütün dünyada anlatılır, dinciler her yerde bu teoriyi yalanlar. Biz anlatmak zorundayız.

Muhatabı boşverecek, eğer yanıtını biliyorsak hiç üşenmeden yazacağız.

Anibal geri zekalı mı? Adam sayfalarca açıklıyor, yazıyor. Yıllardır üşenmeden, ince ince anlatıyor bu adam. İnsanlar ona neden bu kadar hayran, neden bu kadar saygı duyuyor sanıyorsun?

Anibal'in din forumunda evrimle ilgili yazdıklarının yüzlerce kişi tarafından kopyalanıp bilgisayarlarında saklandığını biliyor muydun? Kaç tane inanırın evrimi anladığını, bir süre sonra da değiştiğini biliyor muydun?

Saçmalamışsın.

Sizlerin düşünceleri bu yüzden zarar veriyor işte.

Rusya'da çara karşı başlayan hoşnutsuzluk zamanları ve İşçi sınıfları ile Devrimci grupların çıkmaya başladığı zamanlardan, Çar devrilene kadar geçen zamanda herkes laik, akıllı, dogmadan arınmış, bilgili, eğitimli, modern, çağdaş falan mı sanıyordun?

Veya herkesin Devrimci olduğunu mu sanıyordun?

%1 bile destek yoktu Marksizm temelli yeni yapılanmaya.

Leninin abisi ablası terörist ilan edilmiş ve abisi idam edilmişti bile.

Karısı ve kendi sırf örgütlenelim dedikleri için çalışma kampların yollanmıştı.

Bütün bunlarla başını ağrıtmamın nedeni.

Herkes teist ve bağnaz iken, halkların içinde din Türkiyedeki şu andaki etkiden daha güçlü iken,

Bu adamlar %1'lik bir haldeyken o %99'u nasıl kapsadılar?

Hiç düşünmedin mi bunu?

Herkes "laylaylom, haydi dini milliyetçiliği bildiğimiz ve öğretildiğimiz ahlakı bırakalım da, Lenin, Kerensky ve arkadaşlarının tarif ettiği yeni bilgi ve eşitliğe dayalı sistemi benimseyelim " mi dedi sanıyorsun?

Fazla kafa ütülemeden kısaca özetleyeyim.

Yönetilen ve çobanlık yapılan %90'lık insan topluluğu ile arana bir dikenli tel çekiyorsun.

Çünkü onlar o %10 onları nereye sürerse oraya yönlenen kyunlardan başka bir şey değildir.

Kalan %10 ile didişiyorsun.

Bürokratlar, Yazarlar, Liderler, Önderler, Otoriteler ve en önemlisi de Yönetim.

Buradaki savaşı kazandıktan sonra o dikenli tellere doğru yönelip sürüye kendini gösteriyorsun.

Lenin sıradan insanlarla vakit harcasaydı o sistem kurulmazdı.

Ömür boyu bir şamaroğlanı olurdu.

Sizlerin stratejisi bu yüzden yanlış.

Sahnedeki rolü koyun olanlarla repliğe girilmez veya onlarla başrol arasında bağlantı oluşturulamaz.

Önemli olan ana karakterlerdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...