Jump to content

Ateist Bakis

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  3.362
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Ateist Bakis Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Ateist Bakis

  Bir teist ateist taklidi yapabilir mi?

  Sen bir deistsin. Bu nednele iddiaya girdiğiniz konu bir teistin ateist taklidi yapıp yapamayacağı değil, Bir deistin ateist taklidi yapıp yapamayacağı olacak.
 2. Ateist Bakis

  şaşkınlık...

  Tek yol maddeye tutunmaktır. Herşey maddedir. Madde harici bir şey yoktur. Buna tutanabilirsin. Uçmaz ve savrulmaz.
 3. Ateist Bakis

  Ateizm sorularına cevaplar

  Ateist soru sormaz ki. Yani çizgi film kahramanlarıyla ilgili soruyu neden sorsun ki adam? - Şimdi patronumuz Allah, eğer 50 yıl namaz işçiliği yaparsam ne veriyor? - 100 yıl iman işçiliği yaparsam ne veriyor?
 4. Ateist Bakis

  Bir teist ateist taklidi yapabilir mi?

  Sen öyle san. Kimlik ele geçirmek için karı taklidi yapan, ateist taklidi yapan, ben yüzlercesine rastladım. Müslüman cennet için yedi sülalesini ardında bırakan bir adamdır. Anasını babasını çoluğunu çocuğunu sevdiklerini bir cennete satan adam, her şeyi yapar!
 5. Ateist Bakis

  Göklerle Yer Kaç Günde Yaratıldı?

  Sen harbiden bu saçmalığı bir argüman niyetine buraya mı getirdin? Ayrıca hesabında neden günler aynı değil? Yani neden 6. gün 250 milyon yıl iken, 1. gün 8 milyar yıl? Neye göre günlere denk gelen yıl sayısını azaltıyorsun?
 6. Ateist Bakis

  Bir teist ateist taklidi yapabilir mi?

  O yüzden bildik şeylere yönelir ya. Orman gibi düşün. Hansel ve Gratel gibi. Atılan taşları takip edersen, sorun olmaz. Taş yolundan ayrılırsan kaybolursun.
 7. Ateist Bakis

  Bir teist ateist taklidi yapabilir mi?

  Neo Nurcularla tanışmadın galiba. Neo Nurcular Nurun yayılması için alem ve grup seks bile yaparlar. Allah da yok derler, Muhammede de söverler. Çünkü bu bir yatırımdır. Ve daha sonra bu yatırımı tersine çevireceklerdir.
 8. Ateist Bakis

  Bir teist ateist taklidi yapabilir mi?

  Yapılabilir. Ve yapılıyor da. Sistematik bir şekilde hem de. Yapanlar dışarıdan elde ettikleri birikimlerle kendilerine ait bir tasarım yaparlarsa tanınacaklarını biliyorlar. O nedenle ya kesn bir şekilde ateizmin kapsamında sorunlu bölge olarak bilinen ahlak, ensest, çalma, öldürme vb yerlere yönelirler. Ya da mevcut materyalleri, yine mevcut klişelerle tekrar ederler. Bunu niçin yaparlar? Buna koro yapmak deniyor. Ateistler sonuçta bir doğruyu dile getiriyorlar. Ancak doğruyu dile getirenleri belirli bir bölgedeki küçük koro olarak düşünürsen, onların yanına bir o kadar daha adam yollarsan ve bunlar o gelişmekte, ve ilermelemekte olan akımı temsil edenlerin yanında, bildik, banal, sığ, kısır döngülü vb konuları tekrar ederse: 1- Hem Ateizmin imajını tekllerine alırlar 2- Ateizm içerisindeki yeni jenerasyonun sesini bastırtırlar. Bu yöntem teizmde çok yoğundur. Hatta bu yöntem toplumsal LİNÇ denilen yöntemin evrim geçirilerek toplumsal YUTMA haline dönüştürülmesidir. Gözlerinle bizzat Ateizm hakkında görebileceğin örnek vermekte sana zorlanabilirim. Ancak benzer bir oluşumu sana gösterebilirim. İnternet medyalarında Teistler olumsuz haberlerin etkilerini aşağıdaki yorumlarıyla hafifletiyorlar. Partilerin ve tarikatların gençlik kolları bizzat buna çalışıyor. Ateizm konusunda ise sana bir kaç örnek gösterebilirim. Mesela Google'a Ateizm-Der yaz. Bu forumdaki Starbuck isimli üye. Taklit kısmının anlaşılacağını bildikleri için direkt farklı resim çizme moduna girmişler. Bir kaç tane daha var. Forumda eleman şutlayanlar çok örnek verebilirler. Stratejilerini de anlatabilirler.
 9. Ateist Bakis

  Mars'a Insanli Yolculuk ve Gereken Teknoloji

  Ya buna hiç gerek yok. Simülasyon teknolojisine yatırım yapsınlar. Oraya yapay insan makineleri göndersinler (yani iki ayak, iki kol, parmaklar, üç boyutlu görüntü gibi) Buradan da insanlar play station gibi makinelere bağlansınlar yeter. Elini kaldırsın, oradaki cihazın eli kalksın, yürüsün o cihaz yürüsün vs gibi. Böyle cihazlarla oraya 50-60 kişilik bir fanus köy inşa ettikten sonra insanlar gider. Hatta bana kalsa benim daha çılgınca fikrim var. Oraya sürekli genişletilen bir sera yapılsın. Ayda 10 km genişlesin ve ağaçlar büyüdükçe sera da yükseltilsin. Artık bitki bilimcilerle plan yapıp bulundukları bölgede, sera dışında atmosfer üretici makineler inşa ederek yavaş yavaş sera naylonları kaldırılır. 10-20 km de olsa makine destekli bir oksijenli alan bile yaratılabilir. Ama bir fırtına herşeyi yokedebileceğinden fırtınaya karşı önceden iyi bir meteoroloji tahmin sistemi kurmak lazım. Bu şekilde 100 yıl sonra orada makine destekli ve dış atmosferden ayrılmayan (sadece belirli sınırlardan bölge içine doğru hava üreten makineler olan) bir ortam yaratılır. En kötü tahminle de bu ortam 100 bin yıl sonra tüm gezegeni dünyaya dönüştürür. Sonra da Amerikalılar gider petrolü sahiplenir Şaka bir yana Mars gerçekten süper bir dünya alternatifi. O NASA'ya artık yüzlerce bitki, ekoloji ve atmosfer tasarımcıları almaları lazım. Zamanı geldi.
 10. Ateist Bakis

  Günlerdir aklımda bir soru var

  Ateizmin yaptığı tartışmaya girmek değil, yanlışı işaret etmektir. Bundan 5 bin yıl önce dünyada tek tanrılı inançlar yoktu mesela. Hep çok tanrılı, insan tanrılı, doğa tanrılı, simgeli, sembollü inançlar vardı. O zaman da bunların yanlış olduğu vurgulandı. Ne yani şimdi gidip de o saçma sapan zamanlardaki şeylerle uğraşma ihtiyacı mı hissedildi? Hayır. Biz bunun yanlış olduğunu söylüyoruz. Sizler ise bunun yanlış olduğunu anlamayacak kadar hastasınız. SOnuç ne olacak? Sen 2 bin yıl önceki komik heykel ve sembol tapıcıları tarih kitaplarına nasıl geçtiyse, aynen öyle 2 bin yıl sonraki tarih kitaplarına geçeceksin. Küpün etrafında dolanıyorlardı. Onlar için o küp allahı temsil eden bir yapıydı. İşte bu o zamanlardan kalan bir tespih. Burada çakıl taşları atıyorlarmış. Kaıdnların örtünmemesi kötüymüş. Bu eski bir tapınak ve erkekler ile kadınlar aynı anda giremiyormuş. Vs vs vs... Komedi. Şimdiden okuyanların yüzlerini görüyorum. Sen görebiliyor musun?
 11. Ateist Bakis

  Allah Yoksa Şeriat Nereden Geldi?

  Sağol bilgilendirme için Ey müslüman!
 12. Ateist Bakis

  Görevimiz Süphaneke

  Yukarıdaki kuluvallahudan 3 tane Aşağıdaki fatihadan 1 tane okuyunca kazadan beladan korunuyorsun. Öyle ki bir test yapmışlar ve radyoaktivitenin yoğun olduğu yerlerde 3 kulhuvallahu 1 fatiha okuyanların üzerlerindeki ölçüm cihazları radyoaktivite uyarısı vermezken, okumayanların cihazları yüksek radyoaktivite alarmı vermiş. Allahın hikmeti işte.
 13. Ateist Bakis

  Görevimiz Süphaneke

  Yok o manada sormadım. Kişisel detaylarını umuma açık yazma istersen. Karabüklü bir tekerleme kullandın. Ayrıca o tekerlemeyi Karadeniz bölgesinde bir kaç ilde halen devam ettirirler. Ben de o civardansın sandım. Önemli değil. Demek İç Anadolu için de eskilerden Karabük bir ticaret merkeziydi (Tekerlemelerdeki bu tür şeyler genelde ünlü ve bilinen merkezleri hedef alır, İstanbul gibi mesela, o yüzden karadeniz üzerinden geçiş yolu olarak eskiden Karabük normal, demek iç anadolu için de bir merkezmiş)
 14. Ateist Bakis

  Görevimiz Süphaneke

  Onu biliyoruz da, 1-2 sayfa daha yazı yazmam lazımdı. Çünkü esasında örümcek ve kuş aksiyon sahnelerindeydi Ayrıca o ögeler islam kaynaklarında dünyanın en büyük kilitleri gibi kullanılır. Duyan da sanki Lazerli güvenlik sistemli, geçilmesi imkansız, çelik kilitler sanar anasını satim Halbuki bir örümcekle bir kuş En komiği de bazı saflar bu kuşu anlatırken ipin ucunu kaçırıp, kuş yavru yumurta falan uzatırlar. Kuş hemen yuvayı yapmış, hemen çiftleşmiş, hemen yumurtlamış, hemen de yavrular yumurtadan çıkmış O kısmı aslına uygun kullansaydım, o kısma kadar 2-3 sayfa yazı yazmak zorunda kalırdım. O da düşündürücü mizahı katlederdi.
 15. Ateist Bakis

  Bloğum Kapatıldı

  Pante, Boncuk boncuk parçalardan oluşan tanrın seni üzenleri mutlaka cezalandıracaktır.
×
×
 • Yeni Oluştur...