Spud

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  439
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Spud Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

5.990 profil görüntüleme
 1. Teşekkür ederim
 2. Rebif 44
 3. +1
 4. Söylediklerinde haklısın ancak bir noktayı es geçmişsin. MS, "kar tanesi hastalığı" olarak da biliniyor. Bunun nedeni ise her MS hastasının farklı şekilde ataklar geçiriyor olması ve de farklı hassasiyetleri bulunması. Dolayısıyla her anti depresan her MS hastasına iyi gelecek diye bir şey yok. Bir de bir MS hastası olarak şunu eklemeliyim ki anti depresanları bırakınca çok daha iyi oldum. Bu bir gerçek... Yanıtın için çok teşekkürler. Edit: MS aslında bir merkezi sinir sistemi rahatsızlığı. Beyni, dolayısıyla tüm sinir sistemini etkisi altına alıyor.
 5. egosentrizm

  Kesinlikle Bir Buçuk
 6. egosentrizm

  Merhaba yeniden, Yalnızca kendi benliğimiz ve birikimlerimizle dünyayı yorumlayıp anlamak yahut anlamaya çalışmak hastalıklı bir durum değil mi? Daha da kötüsü bu hastalıklı durumu muhafaza edebilmek için elimizden geleni yapıyor oluşumuz. Bize göre her şeyin bir başı ve sonu olduğu için evreni de böyle yorumluyoruz. Big bang teorisine sıkı sıkı bağlanmışız ve daha farklı düşünemiyoruz. Ancak bu resimde de görüldüğü gibi big bang patlaması zaten hep var olan bir düzen içerisinde gerçekleşti ve sandığımız gibi her şeyin başlangıcı değil. Fakat bu yine bir teori yahut hipotez ve her zaman tartışmaya açık. Daha detaylı bilgi için https://phys.org/news/2015-02-big-quantum-equation-universe.html sayfasına bakılabilir.
 7. Durum bu, kaygılanacak bir şey yok. İster kabullen, ister masallara inan sonuçta olacağı değiştiremeyeceğiz. Yok olacağımızı düşünmüyorum, yok olacak olan yalnızca bilincimiz geriye kalan her şey bu evrene ait ve orada kalmaya devam edecek. Ve seni üzecek biliyorum ama "kişi" bir daha var olmayacak aynı doğmadan önce de olmadığı gibi.
 8. Kim olduğumuzu tanımlayan şey yakın çevremiz... Her halükarda gerçek "ben" ile tanışmamız olanaksız. Söz çok derin ancak gerçek kendimizi izole bir ortamda birçok şeyden yoksunken görebiliriz. Ve üzgünüm ki o tanıyacağımız "ben"i hiç sevmeyeceğiz. Dolayısıyla -bence- bu ilüzyona kendimizi kaptırarak sedatiflerimizle yaşamaya devam etmeye mecburuz. Nedir o sedatifler? Başarı, aşk, güç, rahatlık, vicdan temizliği gibi sanal şeyler işte... Sonuçta yok olmaya mahkumuz, bir anlık ömrümüzden bence yalnızca keyif ve haz almaya bakmalıyız. Bu ifadelerim yanlış algılanmasın, hedonist değilim birilerine yardım ederek de keyif yahut haz duyabiliriz. Bunu düşünüyorum.
 9. Bir kez ateist olmuşsan geri dönüş olmaz yeğen, ya hadım edilmen ya da idam edilmen gerek ya da ya 40 katır yahut 40 satır. İyi düşün İslam'dan çıkarken kapıyı sert çarpmadıysan seni kabul edeceklerdir ama mürted olduğun tespit edilirse yine ateizmdeki cezalarla karşılaşacaksın. Bence Hyperianism diye yeni bir din var ona gel kafan karışık bliiyorum, belki de trollsün ama bu süreç geçtiğinde bu sayfalar seni bekliyor olacak. Çüs.
 10. hyperianism

  Merhabalar, instgramda gezinirken böyle bir şeye denk geldim. İddiası hayli ilginç. Bilim de kadim dinler gibi artık eskidi ve artık ortadan kalkmalı denilen videoda bilimin de süresinin dolduğunu artık hem dogmatik hem de bilimsel bilgilerin bir arada ele alınmaya çalışıldığı yeni bir akımın doğduğu vurgulanıyor. Buna da Hyperianism adı veriliyormuş. Bence bu da yeni bir din Görüşleri merak ediyorum forumdaşlar Bu arada adamın tipi süper
 11. 4. maddeye kadar iyi gidiyordun ta ki enopen ya da openize diye zırvalayana kadar... Sen bilmez misin hiçbir dil ikilisi birbirini tastamam karşılamaz. Fikrine yöneltilen eleştirilere katılıyorum. Heyecanına verdim. Bir de siktiriboktan olan sensin.
 12. kirec sevilen bir karakter, yani en azından ben onun dilini, tutumunu ve yazdıklarını seviyorum. onu daha dikkatli okumamız gerekir diye düşünüyorum. bu forumda kendisi de birçok fikir değişikliği yaşadı ve yaşıyor. niyeti iyi bence ve kendi tanrısını aramaya devam ediyor. hayır avukatı filan değilim. go kirec go!!! "kendi tanrısı" tabirime kırıldıysan geri çekebilirim kirec, bunu yaparım.
 13. Nihilist
 14. İzlerler, ama bu genelleme yapılabilecek bir konu değil. İzlemeyenler de vardır tabii ki ancak sonuç olarak üretilmeye devam edildiğine göre her iki cins tarafından izleniyor demektir. Ha o şu şekil izler şu şu şekil izler, eyyorlamam bu kadar.
 15. Bu yaşıma kadar her sene bu ayda üzerime bıkkınlık, endişe ve nefret çöküyor. Mutsuz geçiyor, bunu yaşamak zorundayım sanki... Her yıl aynı sohbetler, muhabbetler, aç kalarak üst insan olduğunu düşünen yığınlar, ateist yalnızlık bu işte, ateizmin normal karşılandığı bir ülke, dini baskıdan uzak bir yaşam tarzı istiyorum. Bu da benim Ramazan psikolojim, çalıştığım yerde çoğunluk dindar. Sözün özü oruç, bireyin hem kendini hem de çevresini madden ve manen yıprattığı bir süreçtir. Hayırlı Ramazanlar efendim, 1 aylık horrorshow circus... Ölüm, dışlanma ve yaralanma riski ihtiva eder, her yaşa hitap eder. Karılar (evet karılar) konuşurken bir tanesinin 11 yaşındaki çocuğuna oruç tutturduğunu işittim. Sevapmış, şimdiden alışsınmış. Yanındaki diğer karılar da (evet diğer karılar) bu davranışı övdüler. Pes! Kaldı 29...