Jump to content

Spud

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  446
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Spud Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

6.384 profil görüntüleme
 1. Bıktım bu utangaçlıktan

  Alkış... Alkış... P.S. İroni yapmıyorum, ciddiyim.
 2. CERN evrenimizi yok mu etti?

  Merhaba forumdaşlar, Bir video izledim az önce, 13 yaşındaki Max Laughlin isimli kişi bu konuda ilginç şeyler söylüyor. Bir de Mandela etkisinden bahsediyor. Anladığım şey şu; CERN deneyi esnasında evrenimiz yok oldu ve bşz şimdi başka bir paralel evrende var olmaya devam ediyoruz. Uzun uzun laf salatası yapmak yerine 2 video linki koyacağım, değerli fikirlerinizi bekliyorum. Buçocuğun açıklama yaptığı 22 dakikalık video Bu da Mandela etkisi ne ulan diye soranlar için video: http://www.webtekno.com/mandela-etkisi-nedir-h22656.html Sevgiler
 3. Anibal aileme hakaret etti.

  Hem imla yanlışı yapıp hem iftira atmışsın, +1 point. Buradaki "de" ayrı yazılır, "bunları" ---> kimleri? Sakin ol genç. Boş boş germe ortamı. Kanıtlarla gel bize.
 4. Dünya ateizm haritası

 5. Dünya ateizm haritası

  Bu konuda sana %100 katılıyorum ayrıca "Ateist" kelimesini de kürsüden ilk kez o kullanmıştır. O güne kadar toplumda tanımlı değildik, sağ olsun tanımladı bizi. Seviyoruz Reis'i.
 6. Nedir bu düz dünya teorisi

  Leo eksik söylemişsin düzeltiyorum, Aristo gizli müslümandı.
 7. Kuranı kimler türkçeye çeviriyor

  Hala daha anlamazlar. Bilenle bilmeyen bir olur mu? İki olur.
 8. antidepresanlar

  Teşekkür ederim
 9. antidepresanlar

  Rebif 44
 10. antidepresanlar

  +1
 11. antidepresanlar

  Söylediklerinde haklısın ancak bir noktayı es geçmişsin. MS, "kar tanesi hastalığı" olarak da biliniyor. Bunun nedeni ise her MS hastasının farklı şekilde ataklar geçiriyor olması ve de farklı hassasiyetleri bulunması. Dolayısıyla her anti depresan her MS hastasına iyi gelecek diye bir şey yok. Bir de bir MS hastası olarak şunu eklemeliyim ki anti depresanları bırakınca çok daha iyi oldum. Bu bir gerçek... Yanıtın için çok teşekkürler. Edit: MS aslında bir merkezi sinir sistemi rahatsızlığı. Beyni, dolayısıyla tüm sinir sistemini etkisi altına alıyor.
 12. İnsanın Egosentrizmi Üzerine

  Kesinlikle Bir Buçuk
 13. İnsanın Egosentrizmi Üzerine

  Merhaba yeniden, Yalnızca kendi benliğimiz ve birikimlerimizle dünyayı yorumlayıp anlamak yahut anlamaya çalışmak hastalıklı bir durum değil mi? Daha da kötüsü bu hastalıklı durumu muhafaza edebilmek için elimizden geleni yapıyor oluşumuz. Bize göre her şeyin bir başı ve sonu olduğu için evreni de böyle yorumluyoruz. Big bang teorisine sıkı sıkı bağlanmışız ve daha farklı düşünemiyoruz. Ancak bu resimde de görüldüğü gibi big bang patlaması zaten hep var olan bir düzen içerisinde gerçekleşti ve sandığımız gibi her şeyin başlangıcı değil. Fakat bu yine bir teori yahut hipotez ve her zaman tartışmaya açık. Daha detaylı bilgi için https://phys.org/news/2015-02-big-quantum-equation-universe.html sayfasına bakılabilir.
 14. 'Kendini Bil' felsefesi üzerine

  Durum bu, kaygılanacak bir şey yok. İster kabullen, ister masallara inan sonuçta olacağı değiştiremeyeceğiz. Yok olacağımızı düşünmüyorum, yok olacak olan yalnızca bilincimiz geriye kalan her şey bu evrene ait ve orada kalmaya devam edecek. Ve seni üzecek biliyorum ama "kişi" bir daha var olmayacak aynı doğmadan önce de olmadığı gibi.
 15. 'Kendini Bil' felsefesi üzerine

  Kim olduğumuzu tanımlayan şey yakın çevremiz... Her halükarda gerçek "ben" ile tanışmamız olanaksız. Söz çok derin ancak gerçek kendimizi izole bir ortamda birçok şeyden yoksunken görebiliriz. Ve üzgünüm ki o tanıyacağımız "ben"i hiç sevmeyeceğiz. Dolayısıyla -bence- bu ilüzyona kendimizi kaptırarak sedatiflerimizle yaşamaya devam etmeye mecburuz. Nedir o sedatifler? Başarı, aşk, güç, rahatlık, vicdan temizliği gibi sanal şeyler işte... Sonuçta yok olmaya mahkumuz, bir anlık ömrümüzden bence yalnızca keyif ve haz almaya bakmalıyız. Bu ifadelerim yanlış algılanmasın, hedonist değilim birilerine yardım ederek de keyif yahut haz duyabiliriz. Bunu düşünüyorum.
×