Jump to content

Satsuma54

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  855
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

9 Takipçiler

Satsuma54 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 26-06-1955

Contact Methods

 • MSN
  eyetisen@gmail.com
 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Ingiltere
 • Interests
  En azından toprağın üstündeyiz; şimdilik...

Güncel Profil Ziyaretleri

4.428 profil görüntüleme
 1. Satsuma54

  Trilyonlarca gezegen ve yıldızın insanın ilahi sınavındaki rolü ne olabilir?

  Sırf insanlara (ve cinlere de tabii) "Vay be, Allah'ın yaratıcı kudreti ne kadar büyük" dedirtmek için. Evet sadece bunun için. Ne ilahi bir amaç. Peh peh....
 2. Satsuma54

  Yavrularını yiyen canlılar ve tasarım

  Otobur canlı yavrularının her yıl %50 ila 70’inin etoburlar tarafindan yendiğini okumuştum. Kurak geçen yıllarda az doğum olduğundan yenen yavru oranı da düşük oluyormuş. Evrimin kuralları işliyor.
 3. Satsuma54

  Allahın ilk yarattığı şey Hz.Muhammedin nurudur.

  Museviler oyunu açıyor: Tevrat’a göre biz seçilmiş halkız... Hıristiyanlar el artırıyor: Bizim İsa Allah’ın oğlu... Müslümanlar resti çekiyor: Allah “Sen olmasaydın ey Muhammed, alemleri yaratmazdım” dedi... Karar verin: Sizce hangisinin sidiği en uzağa düştü?
 4. Satsuma54

  Allahın ilk yarattığı şey Hz.Muhammedin nurudur.

  Başlıktaki cümleyi kurabilen birisi için hiçbir kanıt aksini ikna edici olamaz. Bu konuda tartışma ortamı kalmamıştır.
 5. Satsuma54

  Vatan Partisi ne yapmaya çalışıyor?

  Hic kuşku yok ki Vatan Partisi bugün AKP'nin yancısıdır. Fazla söze gerek yok.
 6. Satsuma54

  “Avrupa’da Aç Kaldık” Ne Demek?

  Başlıktaki cümleyi Avrupa’ya gidip gelenlerden mutlaka duymuşsunuzdur. Oralarda açlık çekilmediğine, tam tersi gıda bolluğu yaşandığına göre bu ne anlama geliyor? Zurnanın zırt dediği yere geliyoruz: Türk milletini belki de en fazla birleştiren davranış budur. En koyu laik ve çağdaş geçineni bile domuz etinden fersah fersah kaçar. Söylenmek istenen budur. Hayvansal proteinin en ucuz ve kolay bulunanı domuz etidir. Bizde bu olmadığı için et pahalıdır. Vatandaş hamur yemekten beri gelmez. Bu nedenle alt-orta zeka grubuna dahiliz. IQ ölçümleri -ve seçim sonuçları- bunu gösteriyor.
 7. Satsuma54

  DÜNYA BİZİ KISKANIYOR

  Sadece Volkswagen grubunun ihracat tutarı Türkiye'nin tüm ihracatından daha fazlaymış. Diğer kalemleri hiç saymayalım. "Bizi kıskanıyorlar" diye kostaklanacağımıza oturup ağlasak anca....
 8. Satsuma54

  Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolar yatırım

  Gazeteleri iyi okuyunca bu paranın arsa alımında ve inşaatta kullanılacağı anlaşılıyor. Yoksa siz üretimi artıracak yatırımlara mı harcanacağını sandınız? Araplar ve üretim yatırımı. Ne uyumsuz bir ikili. Tersi olsa bunu kendi ülkelerinde yaparlardı.
 9. Satsuma54

  demirtaşın eşi ve muharrem incenin eşi

  Güzelden pek anlamıyoruz galiba?
 10. Satsuma54

  Ateizmin En Büyük Açmazı

  Ateizm inançsızlığın zirvesidir. Oraya giden yolda aşama aşama gruplarla karşılaşılması normal. Çok görme. Herkesten benliklerindeki zırvalıkları bir çırpıda söküp atmalarını bekleyemeyiz. Anlayışlı olmalıyız.
 11. Satsuma54

  Köroğlu'nun Ayvaz'ı Perinçek...

  Tarihimizde haksızlıklara, yolsuzluklara karşı çıkmış kahramanlardan biridir Köroğlu. Ayvaz da onun baş yardımcısı olarak epeyce ünlüdür. Erdoğan'ın destekçilerinden olan Vatan Partisi, ironik bir biçimde Ayvaz türküsünü Perinçek'e uyarlamış. Anti-Köroğlu kahraman Erdoğan'a anti-Ayvaz Perinçek çok yakışmış doğrusu. Dinleyin, kendiniz karar verin. https://odatv.com/vid_video.php?id=8F88G
 12. Satsuma54

  AY'A DÖRT ŞERİTLİ YOL...

  Konu gündemden düştü ama anımsamakta yarar. Erdoğan'ın damadı Albayrak "Geçenlerde seçmenlerimizle sohbet ediyorduk. 'Cumhurbaşkanımız Ay'a kadar dört şeritli yol yapacağım' dese vallahi inanırız diyorlar" demiş. Şaşıran var mı? Yok elbette. Yalan değil, demişlerdir. İnanmak denen şeyin nelere kadir olduğunu böylece bir kez daha anlamış olduk. Hep söylüyoruz: İnanç gelince akıl gider. Düşünmek, mantık, izan, sorgulama vb. inançla aynı ortamda bulunamaz.
 13. Satsuma54

  huriler ve dünya kadınları

  Cenneti sadece hurilerle sınırlandırmak doğru değil. Daha neler var neler.... Her mümin Müslümana verilecek Cennet ödülleri şunlardır: * 5 mil çapında ve istiridye kabuğundan Cennet arazisi, * 33 yaşında (daha genç ölenler, öldükleri yaşta) dirilme ve hiç yaşlanmama, * Erkekler için (isteğe bağlı) hiç sönmeyen erkeklik organı, * 60 huri (göğüsleri tomurcuklanmış ve her zaman bakire), * 12 gılman (hiç ellenmemiş inci taneleri gibi), * İnci ve mercandan yapılmış köşk, * O köşkün içinde ipek ve kadife kumaşlarla kaplı taht, * İpekli ve atlas kumaştan elbiseler, * Çeşit çeşit altın bilezikler, * Su, süt ve kevser-selsebil ırmakları, * Çiçeklerle dolu yemyeşil bir çayırlık, * Tuba ağacı (dalları yerde-kökleri yukarıda, cennet meyveleriyle yüklü), * Türlü çeşit eti yenen kuşlar ve av hayvanları (ceylan, geyik, karaca, vb.). * Opsiyon: Beydah ırmağı (sahipsiz hurilerin toplanma merkezi), ..... ..... Bütün bunları sonsuza kadar kazanmak için şu kısacık dünya hayatınızda, Allah’a iman edip biraz zahmetle ibadet etmeye değip değmeyeceğine kendiniz karar verin. Selametle...
 14. Satsuma54

  huriler ve dünya kadınları

  İslam cennet konusunda hiçbir boşluk bırakmamıştır. Kendi hurilerinden sıkılanlar için bulunan çözümü okuyun ve şaşırın. İbn Ebi'd-Dünya der ki: ... İbn Abbas der ki: "Cennet'te, bir nehir vardır, adına Beydah denilir, üzerinde yakuttan kubbeler vardır, altında yetişen huriler vardır. Cennet ehli (birbirine) 'Haydin Beydah'a gidelim' derler, gelirler, bu cariyeleri ince ince süzerler, içlerinden hangisinin bu cariyelerden biri hoşuna giderse, onun bileğine dokunur, câriye de onu takip eder." (Ebu Nuaym, Sıfat el-Cenneh, 324) ----------------------- Özellikle erkek arkadaşlara soruyorum: Bu hadiste sözü edilen yer, tanıdığınız bir yere benziyor mu? Ben benzettim ama kapıda kimin fiş kestiğini çıkaramadım !!
 15. Satsuma54

  İsa Mesih Kimdir

  İsa, Museviliği içinde bulunduğu çıkmazdan çıkarmak ve hahamların etkisini kırmak isteyen birisiydi. Yeni bir din yaratmak gibi bir amacı olmamıştır. Sünneti ve domuz eti yeme yasağını kaldırarak ayrı bir inanç sistemi getiren Pavlus'tur. Bu uğurda teorik ve pratik olarak İsa'yı izleyen havarilerle uzun süre mücadele etmiştir. O kadar başarılı olmuştur ki, öyle olmamasına rağmen havari sayılmıştır. Tabii başarısında Roma İmparatorluğunun konjonktürel durumu da çok etkili olmuş, şansı yaver gitmiştir denebilir.
×