Jump to content

mantik

Root Admin
 • İçerik sayısı

  3.633
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

mantik Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

15.099 profil görüntüleme
 1. Eski üyelikler hala aktif. Şifreni unuttuysan şifremi unuttum linkini kullanarak resetleyebilirsin.
 2. AteistBakish, Seni hatırlıyorum elbette. Eskiden de yaramazlık yapardın sıkça. İnsanların bam teline basmak için özel olarak uğraşırdın. Panteist arkadaş müdahale etmiş o zaman demekki.
 3. AteistBakish, Düşünce Dünyası’nın site olarak kimliği ve etiketi ateist olmamasına rağmen oraya müslümanların dadanmasının neden zor olduğunu sana Ateistcafe’deki başlıkta açıklamıştım daha geçenlerde. Yöneticileri arasında zaten yok, olmaz da, ama katılımcıları arasında bile fazla müslüman olması zor orada. Hatta burada daha bile çok müslümanlar diye açıklamıştım sana o zaman da, çünkü burasının kimliği ateist, cevap vermeye geliyorlar buraya. Oraya niye gelsinler? Gelseler de niye dursunlar? Sıkıcı, entelektüel konular var orada sadece. Müslümanın ilgisini çekecek şeyler yok.
 4. Orasının da sunucusu Amerika’da, evet, ve orada da kimlikleriniz güvende ve gizli. Ama orası kimliğinizi gizlemenize bile gerek bırakmayacak bir yer olarak tasarlandı ilk kurulduğunda bile. Hala da öyle. İmajı ve kimliği ateist olan bir ortam değil orası. Çok daha rahat yazışabileceğiniz, gönül rahatlığıyla her yerde paylaşabileceğiniz bir ortam. Eğer popülerleşmezse, daha az moderatörle, hatta sadece bir veya iki kişiyle bile yönetilebilecek bir yer olacağını düşünüyorum orasının. Dolayısıyla burasıyla ilgilenmeyi kendine manevi bir sorumluluk haline getirmiş kişilerin o
 5. Bu kararı almamızın çeşitli sebepleri var. Bazılarına burada değinmek istiyorum: Sosyal medyadan önceki dönemde günümüzde sosyal medyanın üstlendiği işlevin de önemli bölümünü yerine getiren forumların artık devri kapanmıştır. Forumlar günümüzde sadece belli başlı bazı spesifik amaçlar için uygun ortamlar haline gelmiştir. Örneğin şirketlerin ve kurumların müşteri ve kullanıcılarıyla teknik konularda veya hizmet ve kullanım ile ilgili konularda yazıştıkları bir iletişim ortamı olmak gibi. Veya derli toplu, uzun ve derin fikir tartışmalarının yapılabileceği ortamlar olmak gibi. Bu ikinc
 6. Yönetim olarak aldığımız bir kararı burada duyurmak istiyorum. Bunu duyurmak forumun üç kurucusundan biri olan bana düşmüş bulunmaktadır. Ateistforumu 2001 yılının Eylül ayının sonlarına doğru açmıştık. Şimdi kuruluşunun 20. yıldönümünden yaklaşık bir hafta sonra, eski yöneticilerimizden Hacı'nın ölümünün birinci yıldönümü olan 4 Ekim tarihinde forumu yazı yazmaya kapatmaya karar verdik. Bu tarihten itibaren forum sadece aramaya ve okumaya açık bir arşiv olarak varlığını sürdürmeye devam edecektir, ve foruma yeni içerik 4 Ekim tarihinden itibaren asılamayacaktır.
 7. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Yeni üyelerin henüz özel mesaj kullanma hakkı yok burada. Başlık açma hakkıyla geliyor özel mesaj hakkı da sanırım. Arkadaşlar değiştirmedilerse kotayı, 20 mesaja ayarlı olması lazım. Düşünce Dünyasından üyelik alırsan orada bir kota yok. Üyelik onayı için bekleme de yok. Email adresine gelecek linke tıklayarak oluyor üyelik onayı. Oradaki özel mesajdan bana ulaşabilirsin.
 8. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  27 yıldır Türkiye'den uzak olduğum için bu tür hatalar yapıyorum sıkça son yıllarda. Türkçeyle ilgili bazı bu tür ince noktaları kaçırıyorum artık. Düzeltme için teşekkürler.
 9. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Geçerli email adresi şart koşuyorum orada, birkaç sebepten dolayı. Birincisi, tüm üyelere toplu email gönderebilmek istiyorum, nadir durumlarda tabi. Sıkça değil. Mesela eski üyelere sitenin tekrar açıldığını duyurmak için email göndermeyi düşünüyorum yakında. İkinci sebep, yazılım o şekilde daha iyi çalışıyor. Bazı durumlarda bazı problemler çıkıyor üyelerin email adresleri geçerli olmadığı zaman. Eskiden yazılım bunu önemsemiyordu, son dönemde kullanıcı adı yerine bile email adresi kullanılmasına doğru yöneltmeye çalışıyor yazılımın yeni versiyonları, siteye giriş yaparken. Ateistforumda çeş
 10. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Bu tür değişiklikler de yapabiliriz zamanla. Ama önce bir insanlar kullanmaya başlasın.
 11. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Chat, film, vs hepsi aktif. Sadece gelip kullanan yok henüz. Bir tanıtım kampanyası deneyeceğim yakında ama ondan önce moderatör bulmak gibi, server'dan güvenli bir şekilde toplu email gönderebilmek için alınması gereken teknik önlemler ve konfigürasyonlar gibi bazı işler var ilgilenilmesi gereken. Buradaki bir moderatör arkadaş Düşünce Dünyasına moderatör bulma konusunda yardım ediyor. Hele bir moderatör bulalım, ondan sonra tanıtım ile ilgilenmek daha kolay olacak. Şimdilik buradaki kullanıcılar yavaş yavaş orada üyelik alıp yazmaya başlarlarsa, bu en azından bir başlangıç olur.
 12. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Sfiko, Site aktif. Ana sayfaya gidince sadece bir karşılama sayfası var. Ama yukarıdaki navigasyon butonlarından sitenin diğer bölümlerini gezebilirsiniz. Bu bölümlerden biri de forum bölümü. Siteyi gez menüsündeki Forum linkinden forum sayfasına ulaşılabilir. Foruma doğrudan gitmek için yukarıda husnu'nün verdiği link de kullanılabilir. Eski üyelerden o zamanki Düşünce Dünyasına üyeliği olanların üyeliklerinin hala işler durumda olması lazım. Yeni üyelik için ise, sayfanın sağ üst köşesindeki Kayıt Ol butonu kullanılabilir. Üyeliği aktif etmek için onay bek
 13. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  AteistBakish, Kimsenin ateistlere veya farklı cinsel tercihi olanlara, vs hakaret etmesine izin verilmeyecek merak etme. Herhangi bir tür hakaret zaten kurallara aykırı.
 14. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Biraz önce üyeliğini elden onayladım, ama sana neden böyle bir email geldi bilmiyorum. Normal olarak oradaki ayar "email validation". Demin tekrar test ettim, ve "testuye" diye bir üyelik açtım kendime normal kayıt prosedürünü kullanarak. Onay email'i geldiği gibi, türkçe olarak geliyor, eğer sayfadaki dil seçimi ayarı türkçeye ayarlıysa. (Ki yazılım, ziyaretçinin hangi ülkeden bağlandığına göre default olarak ingilizce veya türkçe olarak başlatıyor sayfayı). Aynı durum başkalarının da başına geliyor mu? Geliyorsa lütfen haber verin, anlamaya çalışalım.
 15. mantik

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  AteistBakish, Belki hatırlarsın, ben Amerika'da yaşıyorum. Dolayısıyla, Düşünce Dünyası için kullandığım web sunucusu da Amerika'da bir sunucu. Türkiye'den hiçkimseye IP adresi verme zorunluluğum yok. ABD mahkemeleri isterse durum başka. Yani o açıdan durum Ateistforum'daki durumdan farksız. Herkesin kişisel bilgileri güvende. Hem oraya bahsettiğin türde tehlikeli müslümanların dadanması pek mümkün değil. Çok düşük bir ihtimal. Burada daha çok o ihtimal, o da sitenin adı yüzünden. Burada dinlerine hakaret edildiğini düşünüyorlar, ateistlere haddini vermeye g
×
×
 • Yeni Oluştur...