Jump to content

Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır

Recommended Posts

Aslında bu bilimadamları 21.yy için tanınmış tanıtılmış bilimadamları.fakat 8.yy ile 14.yy arasında çok sayıda islam bilgini vardır.Onların çalışmalarını sırf müslüman oldukları için esgeçermisiniz?

Hayır "es" geçmezler, hem de sonuna kadar sömürürler, sonra bunu yok sayarlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu ifade allahtan geldiği iddia edilen bir kitapta olamayacak bir ifadedir. Böyle basitlik ve ucuzluk olmaz.

وَيَجْعَلُ الرِّجْسَ = Yec'alurricse = Pislik yapar demektir. Ceale = yaptı kökünden. Allah pislik yapıyor! Kuranda yazıyor, bana hiç bakmayın öyle!

Utanç verici, yüz kızartıcı bir basitlik. Bunu bedevilerin yazdığı apaçık. Doğru dürüst bir insan böyle basit bir şey yazmaz!

Üstelik Glory, fena çuvalladın, "bana inanmayanlar üzerine" dememesini allahını yüceltmek için kullanmaya çalıştın ama kendi topuğuna sıktın! Senin bencil, kaprisli, ahlaksız allahın yine kendisine inanmayanlara kin ve öfke kusuyor:

أَن تُؤْمِنَ= En tu'min = İman etmez ifadesini görmemişsin. Yani iftiracı, kinci, bencil allah yine lafı kendisine inanmayanlara getiriyor! Akıldan kastı bu yine, her zamanki ahlaksızlığı ile hiç şaşırtmadı bizi! Size elli kere söyledik, kuran konusunda hiç bir müslüman ateistlerle aşık atamaz! Siz dininizi bize sorun, en iyi biz biliriz. Kimse dininizi bizim kadar iyi bilemez! Buna ilahiyatçılar dahildir. Biliyorlarsa da bilmezden gelirler, söylemezler.

Sen, işyerindeki bir patrona bile gık diyemezken, seni yaratan Allah'tan ona karşı gelmen halinde ödülmü bekliyordun? Sen, senden ayrı fikre sahip olanlara, her türlü pisliği yapabilirken, Kendisine inanmadığın Allah'ın seni rezil etmesi, ğis durumda bırakması zorunamı gidiyor.

Etme, bulma dünyası diyemiyormusun yavrucağız!

Sitelerde Paylaş

[/b]

Benim üzerinde durduğum bu olmadığı için o kısmı almadım. Siz müslümanlar bu üslupla konuşan Allahınızı hoş görüyor musunuz mesele bu yani ?

Sen daha yaratılanın yanında, "yaratanı hoş görmeme gibi bir durumun" önemi olmadığını kavrayamıyorsun. Ben hoşgörüyorum. Tabiki, yaratıklardan kendine saygı, sevgi, kabul,kulluk bekleyecektir. Bunları yapmazsa da dediği gibi cezalar verecektir.

Yaratık olarak sen, yaratanı yargılamak gibi bir durumun olamaz. İsterse top gibi de oynayabilir. (AMA OYNAMIYOR O BAŞKA) Topu yapan insan, topu niye yapar? Topla oynansın diye yapar. Yani topun görevi, oynamak isteyenler için, oynamalarını sağlamaktır. Top patlarsa, insanlar ne yapar, onu çöplüğe atar değilmi? Top bundan şikayetçi olmalımıdır sana göre, "ya beni niçin çöpe attınız?" diyebilmelimidir?

Benim tasvip etmediğim -sizin kendinize sormanız gereken- Allah kendisine inanmayanı akılsız görüp üzerine pislik(dışkı) atabilecek kadar nasıl bayağılaşabiliyor?

İyi düşünürsen, akıl edebilirsen burada bayağılaşan senin gibi düşünen yaratılar olur. Yaratanını dikkate almayan birisi, akıllı ise neden önemsenmeyi bekleyebilirki? Bu akılsızların beklentisi olmazmı?

Sen şimdi tanrına inanmadığı için akılsız olan çevrendeki kişilere gidip pislik atabilirsen aynı kafada olursunuz o zaman da sorun yok zaten :)

Allah, insanlara, inanmayanların üzerine bir şey atmalarını yasaklamıştır. İnanan, inanmayan herkes kendi dinini yaşar. İnsanlar bu nedenle birbirine bir şey yapmamalıdır. Bu Allah'ın hesaba çekeceği bir durumdur. İnsanı ilgilendirmez. Herkes kendine bakmalıdır.

Bunu da bilmiyorsan, öğrenmiş oldun!

Sitelerde Paylaş

Siz hâlâ islam tarihinden habersizsiniz. Sözünü ettiğin müslüman(!) bilim adamları yakın zamana dek zındık olarak tanınıyordu. Bu konuda Gazzali'ye danışabilirsin. Aslında onlar kendilerini yobazlardan korumak için müslman görünmeye çalışan tanrıtanımazlardı.

Ya, herşeyi bu kesinlikte bilen birilirini görünce şaşkınlığım bir kat daha artıyor.

Bu iddia ettiklerini, dediklerinin kendilerinin itiraf ettikleri bir kaynağınmı var? Yoksa kendileri dışında, sizin hep bilgili, en bilgili büyüklerinimizmi söylemişler, yazmışlar?

Ben de şimdi, "Einstein aslında Allah'ın varlığını biliyor, müslümanlığa inanıyordu ama çevresinden korktuğundan yapamıyordu dersem, Einstein dışında hangi delili getirebilirsin bana?

Saçmalamanında bir sınırı vardır yahu!

Sitelerde Paylaş

akıl nedir?

Düşünme, anlama ve kavrama gücü...

Akıl çok bilmek değildir. Bildiklerini anlama, yorumlama ve Allah'a ulaşma gücüdür.

Bugün ateistler bilgisine güvenir ama onlar Allah'ın tabiriyle kitap yüklü eşşektir. Ne kadar bilirsen bil GOOGLE'ı geçemezsin.

Bugün ateistlerin gelmesi gereken nokta en azından Richard Dawkins'in itiraf ettiği yer olmalıdır.

http://www.dailymotion.com/video/xh60qo_dawkins-ustun-akylly-bir-tasarymcy-olduyunu-kabul-ediyor_tech#

Cübbeli, İnsanın kendinin bile karşı koyamadığı, hırs, kin, nefret, inkar gibi açmazlarıda vardır. Bunlar bu özelliğini kullanmayı seviyorlar.

Halbuki;

Akıl, onu yaratanın, diğer bilgilerinden yoksun kalırsa çok zarar da verebilir. örneğin, Nükleerden enerji olarak faydalanmak gerektiğini kabul etmezsen onu canlıları öldürmede de kullanabilirsin. O zaman sana verilenleri, diğer verilenlerle beraber kullanman gerektiğini bilmelisin.

Sitelerde Paylaş

Sen, işyerindeki bir patrona bile gık diyemezken, seni yaratan Allah'tan ona karşı gelmen halinde ödülmü bekliyordun?

Nerde, nasil ve ne zaman yaratmis?

Gördün mü, somut bilimsel kanitlarin var mi?

"Allah neden durmadan pislemektedir aslinda kicina bez bagliyordu, bezini cikartmissa takalim" diye düsünüyoruz.Ateistlere düsmez, müslüman inancli arkadaslardan birisi allaha yardim etsin lütfen.

Ortalik kokmaya baslamadan aceke etseler memnun oluruz.Hayirli bir is yapip sevap kazanacaklar...

Hemde ne hayirli is...

...bonuslu kremali.

Sitelerde Paylaş

Nerde, nasil ve ne zaman yaratmis?

Gördün mü, somut bilimsel kanitlarin var mi?

"Allah neden durmadan pislemektedir aslinda kicina bez bagliyordu, bezini cikartmissa takalim" diye düsünüyoruz.Ateistlere düsmez, müslüman inancli arkadaslardan birisi allaha yardim etsin lütfen.

Ortalik kokmaya baslamadan aceke etseler memnun oluruz.Hayirli bir is yapip sevap kazanacaklar...

Hemde ne hayirli is...

...bonuslu kremali.

Senin yerlerde sürünen, akıl ürünü sandığın sözler zevzeklikten başka bir şey değildir cigi. "İnanmıyorum, pis durumsa pis durum, size ne desen" zaten sana bir şey söylenmeyecek.

Ama, sen don kişot kahramanlığına devam et...

tarihinde aorskaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
zevzeklik

Zevzekliği kuranı yazan arap bedeviler yapmışlar. Kanalizasyon, tuvalet gibi şeyleri bilmedikleri için, allahın donunda bez bağlı olacağını da düşünmedikleri için, bu allah sıkıştıkça nereye pisleyecek sorununu böyle çözmüşler. Müslüman kullarının tepesine pisleyecek değil ya, kendisine inanmayanların üstüne boşaltır diye düşünüp bu ayeti yazmışlar.

Arap bedeviler aslında kendi yaptıkları işi allaha maletmişler. Allahlarını "rattus" yapmışlar...

Sitelerde Paylaş

يَوْمَ يُكْشَفُ عَن سَاقٍ وَيُدْعَوْنَ إِلَى السُّجُودِ فَلَا يَسْتَطِيعُونَ

Yevme yukşefu an sâkın ve yud’avne iles sucûdi fe lâ yestetîûn. (Kuran 68/42)

(O gün bacak açılır ve secdeye davet edilirler fakat güç yetiremezler.)

Sakın kimse demesin ki bacak nerden çıktı? Çünkü kuranda "velteffeti saku bis sak" diye ayet vardır. Ölüm anını anlatır ve "bacak bacağa dolandığında) demektir. Bununla ölüm acısını anlatmıştır. Sekerat ayeti denir buna. Yani sak'ın bacak olduğu kesindir. Kimse kıvırtmasın!

Bacak açılınca secdeye davet edilmelerinden de açılan bacağın allaha ait oluğu anlaşılmaktadır. Burada arap bedeviler akılları sıra allah o kadar uzun boylu ki, anca insanlar kıyamette bacağını görecekler gibi düşünmüşler galiba! ^_^

Destekleyen hadis de vardır. "Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.” Müslim İman 302, Buhari 97/24,10/29, Hanbel 3/1 (Bu kanıt değil, destek. Ayet olmasa bunu hiç ortaya atmazdım. Hadis inkar eden müslümanlar bahane bulmasın!)

Şimdi bunu niye yazdım, allaha bacağını açtıran arap bedevisi allaha neler yaptırmaz! Pislettirir de.

Tekrar ediyorum: Ben kuranın yalancısıyım. Orda ne yazıyorsa onu söylüyorum. Hoşuna gitmeyen bana değil, arap bedevilere kızsın. Diyen ben değilim, onlar. Tercümana zeval olmaz! :D

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zavallı mealciler de insanı gülmekten komaya sokar:

Adem Uğur: O gün incikten açılır. ??? :D

Ahmet Varol: O gün bacak açılır :D

Celal Yıldırım: O gün, baldır-bacak açılacak :lol:

Elmalılı Hamdi Yazır: O gün ki saktan bir keşf olunur :lol:

Suat Yıldırım: O gün paçalar tutuşur. :lol:

Ya yeter gülmekten yarılayazdım yaaa!

Sitelerde Paylaş

يَوْمَ يُكْشَفُ عَن سَاقٍ وَيُدْعَوْنَ إِلَى السُّجُودِ فَلَا يَسْتَطِيعُونَ

Yevme yukşefu an sâkın ve yud’avne iles sucûdi fe lâ yestetîûn. (Kuran 68/42)

(O gün bacak açılır ve secdeye davet edilirler fakat güç yetiremezler.)

Sakın kimse demesin ki bacak nerden çıktı? Çünkü kuranda "velteffeti saku bis sak" diye ayet vardır. Ölüm anını anlatır ve "bacak bacağa dolandığında) demektir. Bununla ölüm acısını anlatmıştır. Sekerat ayeti denir buna. Yani sak'ın bacak olduğu kesindir. Kimse kıvırtmasın!

Bacak açılınca secdeye davet edilmelerinden de açılan bacağın allaha ait oluğu anlaşılmaktadır. Burada arap bedeviler akılları sıra allah o kadar uzun boylu ki, anca insanlar kıyamette bacağını görecekler gibi düşünmüşler galiba! ^_^

Destekleyen hadis de vardır. "Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.” Müslim İman 302, Buhari 97/24,10/29, Hanbel 3/1 (Bu kanıt değil, destek. Ayet olmasa bunu hiç ortaya atmazdım. Hadis inkar eden müslümanlar bahane bulmasın!)

Şimdi bunu niye yazdım, allaha bacağını açtıran arap bedevisi allaha neler yaptırmaz! Pislettirir de.

Tekrar ediyorum: Ben kuranın yalancısıyım. Orda ne yazıyorsa onu söylüyorum. Hoşuna gitmeyen bana değil, arap bedevilere kızsın. Diyen ben değilim, onlar. Tercümana zeval olmaz! :D

Bre cahil sen mecaz diye bişey duymadınmı :)

Allah'ın ipi, Allah'ın eli, baldırı bunlar mecaz anlatımdır.sana şimdide mecazın ne olduğunumu öğretelim birde.

Birde yolda mal bulmuş gibi sevinmiyormusun çok güldüm ya :):)

Sitelerde Paylaş

Merhaba, sıte cok keyıflı va bılgılendırıcı, uzundur takıp edıyorum. Çalıstıgım yerde olan eğıtımlı musluman arkadaslarlada zaman zaman tartısıyorum, pes edıyorum ınanın sonunda , kendımı oldurmek gelıyo ıcımden, hiçmi anlamak ıstemezler, bu kadarmı olur dıyorum ...

Sitelerde Paylaş

Bre cahil sen mecaz diye bişey duymadınmı :)

Allah'ın ipi, Allah'ın eli, baldırı bunlar mecaz anlatımdır.sana şimdide mecazın ne olduğunumu öğretelim birde.

Birde yolda mal bulmuş gibi sevinmiyormusun çok güldüm ya :):)

Şöyle internette bir göz gezdirdim.

Abdullah b. Mesud, Ebu Hureyre ve Ebu Said el-Hudri ne demiş bu konularda, bizi bir bilgilendirir misin?

Ya da bütün alimler mecaz olduğuna dair ittifak etmişler mi?

Cahil olanları öğrenelim ki bir daha itibar etmeyelim.

Ne de olsa müslümansın, bizden iyi bilirsin dinini ve alimlerini.

Sitelerde Paylaş

aorskaya,

Yaratanı sorgulayamazmışız!

Sen bir müslüman olarak Allahı sorgulamaya karşı çıkabilirsin .Zaten bu tutumunda aklını kullanmamaya ve tamamen şuursuzluğa delalet eder.

Oysa aklını kullanmak demek sorgulamayı beraberinde getirir. Yoksa neyin doğru neyin yanlış olduğuna nasıl karar vereceğiz?

Tabi sen Allahından sorgulamadan iman et emrini aldığın için aklını kullanmayı redderek onun senle top gibi oynadığı gibi saçma örnekleri bile verebiliyorsun.

Allahın adil olduğunu savunup da ardından insanla top gibi oynar bu onun hakkıdır demek ne kadar saçma bir çelişki içinde yaşamaktır.

Diyorsun ki bütün etik değerleri belirleyen insanların uyması için koyan Allah onlara uymak zorunda değil. İsterse kullarına çifte standartla yaklaşıp gayri ahlaki davranabilir bu gayet normaldir. Pislik atması da bu türden bir iştir sorgulanmaz.

Sana Allahının nasıl bir çelişki içinde olduğunu gösteren bir örnek:

Allah şeytanı niçin yaratmıştır ? İnsanı dünya hayatında imtihan etmek için değil mi?

Şeytan dedi ki: “(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım.” Araf-16

Allah da kıyamete kadar ona kullarını saptırması için izin vermiştir.

Ancak Allahı şeytana verdiği görev de kesmemiştir ki kendisi de şeytanlığa soyunmuştur:

Allah’ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, sen onun için asla bir çıkış yolu bulamazsın.Nisa-88

Madem insanları saptırma işini de kendin yapıyorsun o halde şeytanı niye yarattın ? Al sana çelişki !

aorskaya,

Allah, insanlara, inanmayanların üzerine bir şey atmalarını yasaklamıştır. Nerenden çıkardın böyle bir hükmü bilemem ama sana hemen bunu fazlasıyla yalanlayan bir ayet yazayım :

Onları siz öldürmediniz, lâkin Allah öldürdü. Attığın zaman da sen atmadın, lâkin Allah attı.Enfal-17

Ayetin bence en tuhaf yanı ise şu Allah : Asıl katil olan benim siz öldürmediniz ben öldürdüm diyor. E madem kendin öldürüp bir de bununla övünecektiysen niye müslümanları kullandın diye sormak gerekiyor :

Cevap imtihan gereği sizle top gibi oynadım :)

tarihinde RemarKable tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir kağıt çöplüğüne gitsen. Oradan yerdeki kağıtları toplayıp bir tomar yapıp gelsen. Bunları ciltleyip düzgünce kessen ve dışına yaldızlı bir cilt kapağı geçirsen. Bunun bir kitap olduğunu iddia edebilir misin?

Kuran aşağı yukarı böyle bir "kitap" tır. Aslında kitap filan değildir. Sanal bir kitaptır, gerçekte kitap denemez ona. Ciltlenmiş kağıt tomarıdır. Sayfalarında karmakarışık, tutarsız, anlamsız saçmalıklar doludur. Bunlara bir anlam vermeye kalkan kafayı yer.

Sitelerde Paylaş

Zavallı mealciler de insanı gülmekten komaya sokar:

Adem Uğur: O gün incikten açılır. ??? :D

Ahmet Varol: O gün bacak açılır :D

Celal Yıldırım: O gün, baldır-bacak açılacak :lol:

Elmalılı Hamdi Yazır: O gün ki saktan bir keşf olunur :lol:

Suat Yıldırım: O gün paçalar tutuşur. :lol:

Ya yeter gülmekten yarılayazdım yaaa!

:lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Zevzekliği kuranı yazan arap bedeviler yapmışlar. Kanalizasyon, tuvalet gibi şeyleri bilmedikleri için, allahın donunda bez bağlı olacağını da düşünmedikleri için, bu allah sıkıştıkça nereye pisleyecek sorununu böyle çözmüşler. Müslüman kullarının tepesine pisleyecek değil ya, kendisine inanmayanların üstüne boşaltır diye düşünüp bu ayeti yazmışlar.

Arap bedeviler aslında kendi yaptıkları işi allaha maletmişler. Allahlarını "rattus" yapmışlar...

Cigi abilerinin sözlerini sıkıştıklarında kullanmayı hüner sanar bizim ahlaklı ateistler. Kediden korkmayan demirefede bunu yapıyor ya...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...