Jump to content

Ateist Çocuklar İçin Öneriler

Recommended Posts

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bazıları tamamen mankafa oluyorlar bunların... Ben tecrübe ettim ki müslümanlarla tartışılmaz. Sorusu varsa cevaplarsın. Ama karşı tarafın iddialarını dinlemezsin. Hatalı olsalar bile kabul etmiyorlar bazıları..

elbette dostum her türden insan var. ben anlayışlısını da gördüm 'el ve bacak kesmenin' normal olduğunu savunan medeniyetten uzak ülkücüsünü de gördüm. tabii bazı müslümanlar bu olaya sert çıkıyor 'öyle şey mi olur' gibisinden tepkiler veriyor. senin tanrıdan indiğini kabul ettiğin kutsal kitabında yazıyor arkadaşım bu. kafana yatmıyorsa ters geliyorsa inancını gözden geçir neden iki arada bir derede kalıyorsun? ben tahmin edebiliyorum. korktuğun için. korku en güçlü duygudur. suç bu arkadaşlarda da değil. suç onları bu hale sokan ve hala daha devam eden saçma sistemde.

Sitelerde Paylaş

elbette dostum her türden insan var. ben anlayışlısını da gördüm 'el ve bacak kesmenin' normal olduğunu savunan medeniyetten uzak ülkücüsünü de gördüm. tabii bazı müslümanlar bu olaya sert çıkıyor 'öyle şey mi olur' gibisinden tepkiler veriyor. senin tanrıdan indiğini kabul ettiğin kutsal kitabında yazıyor arkadaşım bu. kafana yatmıyorsa ters geliyorsa inancını gözden geçir neden iki arada bir derede kalıyorsun? ben tahmin edebiliyorum. korktuğun için. korku en güçlü duygudur. suç bu arkadaşlarda da değil. suç onları bu hale sokan ve hala daha devam eden saçma sistemde.

usta.. Onlar edebiyatını yaparlar. Kol bacak kesmekmiş.. Tavuk mu kesiyorlar?

Bir arkadaşı döndürür gibi oldum. Ama arkadaş dürüst biriydi. Açık sözlüydü. Hata varsa kabul etmeyiz diyordu. Bununla her bir şeyi konuşursun.

Ama seni islama döndürmeye çalışan aptal aptal masallar anlatan biriyle konuşulmaz. Hatasını göstersen bile kabul etmiyor. Sanki kendisini savaştaymış gibi düşünüyor.

Bir önemli nokta da tanrının varlığından vuruyor olmaları.. Bizim gibilerin tanrıdan değil dinlerden girmemiz lazım.

Ayrıca sorun sistemde değil. Sorun onlarda. Bizden fazla bir organla doğmadılar. Kafalarını kullansınlar. İnanmasınlar..

Sitelerde Paylaş

Ayrıca sorun sistemde değil. Sorun onlarda. Bizden fazla bir organla doğmadılar. Kafalarını kullansınlar. İnanmasınlar..

diğer dediklerine katılıyorum. bunada -kısmen- katılıyorum. fakat zaten kitabındaki saçmalıkları gören, kabul etmeyen ama hala aynı dine mensup olanlar var. bunun sebebi tamamen korkudur. küçüklükten gelen bir travma gibi düşün. korkunun gücü sandığından da kuvvetlidir. zaten dinlerin dayanağı ve kaynağı korkudur. şöyle düşün; aynı çocuk isveç gibi ateist nüfusun çok fazla olduğu huzurlu bir ülkede düzgün ebeveynler tarafından yetiştirilmiş olsaydı dinlerden çok çabuk uzaklaşabilirdi. yani senin deyiminle 'kafasını kullanabilirdi' isveçli çocukların tanrı ve din hakkındaki görüşlerini gösteren bir video vardı. google bakarak bulabilirsin sanıyorum turandursun sitesindeydi. ayrıca dediğin gibi bazılarıyla tartışmaya girmek bile gereksiz ve saçma. çünkü düşünce yapısı olarak çok farklar var. bu konuyla ilgili yaşadığım ironik bir olaya buradan bakabilirsin.

tarihinde Jester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güzel konuşmayı ve yazmayı öğrenin,

Kendinize bir kaç tane hobi edinin,

Bilimsel düşünme yöntemlerini öğrenin,

Sanat dallarından en az biri ile ilğilenin, dans etmeyi öğrenin,

Öykü, roman, şiir gibi kitapların yanında sosyoloji ve psikoloji ile ilgili seviyenize uygun kitaplar okuyun,

İçinde yaşadığınız ülkeyi analiz etmek ve eleştirmek çıkış noktanız olsun ama bir yandan da yaratıcı fikirlerle çözüm üreten biz çizgiden uzak durmayın,

Tüketici olmak kadar üretici olmanında önemini fark edip üretin; yazmak gibi, çeşitli şeyler tasarlamak gibi...

Kısa mesafeli koşular yapın ama sürekli kısa mesafeli koşularla nefesinizi tüketmeyin, asıl güçlü ve başarılı olamak istediğiniz yönde uzun mesafeli koşu yaptığınızın farkında olun,

Kendinizi devlet memurluğu gibi bir kapana sıkıştırarak az kazanacağınız ve yaşam alanlarını daraltacağınız adımlardan kaçının,

Yaşam sizi nereye sürüklerse sürüklesin bir amacınız olmalı ve bu amaca gitmek için bulunduğunuz yeri ve sahip olduğunuz gücü kullanmak için ileriye bakmalısınız; durağan bir düşünme anlayışı ile bulunduğunuz yerede kendinizi kazığa bağlar gibi beklememelisiniz,

Sahip olduğunuz sermayeyi boş ve getirisi olmayan yatırımlarda harcamayınız.

Bugünlük bu kadar. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...