Jump to content

Recommended Posts

Düşünbil ve Libido dergilerinin katkılarıyla ve ODTÜ Felsefe Topluluğu'nun organizasyonuyla 15-16-17 Şubat 2013 tarihlerinde yapılan 1 Teoloji Sempozyumu çok renkli geçti.

Türkiye'nin ve dünyanın pek çok yerinden düşünür, yazar, akademisyenin konuşmacı olarak yer aldığı sempozyumun videolarını ben kaydettim ve montajları tamamlandıkça bu başlık altında yayımlayacağım.

Ayrıca YouTube oynatma listesi buradadır: https://www.youtube.com/playlist?lis...TcuM4LrAWSxU6t

Link to post
Sitelerde Paylaş

Bu adamı protesto etmişler sanırım.Neden protesto etmişler bir bilgin var mı?

Bu da bir resim:

https://twitter.com/edipyuksel/status/303345106189185024/photo/1

Feministler ve homoseksüeller Sevan'ı protesto etti. Tam bir kaos, curcuna, rezalet, ve komedi yaşandı :)

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

Bu adamı protesto etmişler sanırım.Neden protesto etmişler bir bilgin var mı?

Bu da bir resim:

https://twitter.com/...9185024/photo/1

Feministler ve homoseksüeller Sevan'ı protesto etti. Tam bir kaos, curcuna, rezalet, ve komedi yaşandı :)

bi araştırsaydın merakettiysen bizide haberdar ederdin ;

Sevan Nişanyan'ın gelmesini şu nedenlerle istemiyorduk: Eski eşine şiddet uygulaması ve bu şiddeti "sembolik bir jest" olarak tanımlarken ufacık bir pişmanlık göstermek bir yana eylemini sevimli ve haklı göstermeye çalışması, yaşanan süreçte (Ethen Mahçupyan'ın da üstün çabalarıyla) bir kadın gazetecinin Agos'tan istifa etmek zorunda kalması ve son olarak şiddete maruz bıraktığı kadına destek olan kadınları hedef göstererek yaptığı "Feminizmin çirkin bir nefret ideolojisi olduğunu düşünüyorum. Aynen bu beklenirdi onlardan, kendilerinden bekleneni yaptılar. Çirkin bir ırkçılıktır feminizm, başka bir şey değildir" açıklamadır.

Sevan Nişanyan konuşmasına başladığı sırada, "Feministler faşisttir" açıklamalarını protesto etmek amacıyla "I love Sevan" yazılı bir pankart, çeşitli müzik enstrümanları ve kollarımızda gamalı haçların çizili olduğu bantlarla Nazi selamı vererek sahneye çıktık ve bildirimizi(1) okuduk. Yaklaşık 5 dakika kendisine tezahürat ettikten sonra sahneden ayrıldık.

Gerçi adam uzmanlığına göre yaşayan birisi anladığım kadarıyla..

Link to post
Sitelerde Paylaş

Homofobi, eşcinsellere ve eşcinselliğe karşı; sözlü hakaret, taciz, aşağılama, alay etme ve hatta öldürme ile sonuçlanabilecek olan, nefret duygusu içeren ve bu duyguyu üreten fikirlerin ve eylemlerin bütününe verebileceğimiz addır.

Homofobi sadece psikiyatrik bir kavram değildir. Her 48 saatte bir, eşcinsel bir kişinin, homofobiyle bağlantılı şiddete maruz kalarak öldürüldüğü tahmin edilmektedir.[6] Uluslararası Af Örgütü'ne göre yaklaşık 70 ülkede eşcinsellere zulmedilmektedir ve sekiz ülkede eşcinsellere idam cezası verilmektedir.[7]

Feminizm, bir teori olduğu gibi aynı zamanda da “hak eşitliği, insanlık şerefi ve kadınlara karar verme özgürlüğü” amaçlarıyla, politik bir harekettir. Feminizm, kadınlara cinsiyet hiyerarşisi baskısının sona ermesi ve toplumsal cinsiyet tutumlarının aynı değerde olması için toplumun değişimini amaçlar.

Türkiye’de kadına yönelik aile içi şiddet üzerine en kapsamlı araştırma 2008 yılında Kadın Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından yaptırıldı. 24,048 hanelik bir örneklemden 17,168 kadınla yapılan görüşmelerin sonucunda, araştırma farklı şiddet şekillerinin (psikolojik, ekonomik, fiziksel, cinsel) Türkiye’nin genelinde ve değişik bölgelerinde, farklı formel eğitim seviyelerinden ve sosyo-ekonomik durumdan kadınlar tarafından ne kadar yaygın olarak yaşandığını gösterdi. Ortaya çıkan tabloda hem devlet yetkilileri hem medya tarafından en çok vurgulanan bulgularından birisi Türkiye’nin farklı coğrafik bölgelerinde şiddet yaşama oranları arasındaki farklılıklar oldu. Türkiye’nin genelinde kadınların %41’i eşleri tarafından cinsel veya fiziksel şiddete maruz kalırken, bu oran doğu bölgelerde %57.7’e kadar çıkıyor; yaşadığı şiddet karşısında destek için bir kamu kurumu veya sivil toplum örgütüne başvuran kadın oranı da diğer bölgelere göre yine bu bölgede daha düşük (%3-5)

tarihinde Uranus tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

Greener Nautilus ateist olmuşsun ancak henüz çok toysun. Çocukluğun tepkini bu kadar duygusal davranarak hazırlamış olduğun şu :

http://www.youtube.com/watch?v=1X4oKRjeMWc videodan belli. Nişanyan sempatini kazanmış olabilir 'bi şekilde' ve böylece kurbana yamasına da destek olmuşsun. Saçını başını ağartmış bir adam kriz yönetiminin kasıtlı olarak üstünden gel-e-miyor ve yine kasıtlı olarak durumu kavgaya çeviriyor ve mağdur şovunu oynuyorsa şikayetçi olduğumuz teist davranışından farklı bişey yapmadığını da bir gün anlayacağını umuyorum. Eğer tanrıların sosyal hayata ve bilime karışıyor olmasının altında ataerkil baskının da yattığını farkedersen tabi..

Ne olmuş yani kışkırtılmışlarsa ; karşıt tepkin ortak aklınızın hala ne seviyede olduğunu gösterdi , Tr'de nazilere benzettiğin bu insanların pozitif ayrımcılığa ihtiyacı var ve bende bu ayrımcılığı savunuyorum. Ağbilerinden öğrendiğin argümanlarla yaptığın videolara benzememiş.. daha özümseyeceğin çok şeyin olduğunu göstermişsin.

tarihinde Uranus tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

Protestosunu yapmışlar işte, azıcık direnmişler, sesini çıkarmışlar çok mu, kimin canı yanmış?

Orada kimseye küfretmeye hakkı yok, bu terbiyesizliğe karşı ne yapsalardı, susup otursalar mıydı? İyi yapmışlar, afferin.

Bu meli malı youtube videolarında çok bilmişsin , çok sıkıcısın, çok antipatiksin. Bu borazanların kanalları, gazeteleri var, ifade özgürlüğü en çok sesi duyulmayanlara lazım.

Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilim, bilmeyle uğraşır. Teoloji ise, belli bir kalıp ahlak ile. Ateist'e göre belli bir ahlak profili olmayabilir,fakat her teolojinin belirli bir ahlak düsturu vardır.

Ateist, bilime önem veriyor ise; mutlaka kanıtlanan bilgiyle uğraşır. Tealoji de bu yoktur. Varsayımsaldır. Buna inanç denir. Öyle olduğunu varsayarsın ve sana özel dir...

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

Dinler insanliga buyuk zaman kaybettirmistir gercegi aramak yolunda. Hayatin en temel sorularina kacamak ezber cevap vermis asil gercegi bulmaya calismamizi engellemis binlerce yildir. milyarlarca beyin birsey uretememis su soruya cevap aramak ugruna : "Hayatin anlami nedir" . Neden yasiyoruz what is all about?

Bu yuzden simdi benimde bunlara dogru durust bir yaniti bulacak zamanim yok bu kisacik omurde benim gibi dusunen bircok insanda var. Ama bu 2000 yil mutaassip dinlerin baskisi olmasa belki buyuk cevaplar bulurduk. Belki gercekten bir guzel ilahi birseyler cikardi kimbilir.

Link to post
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...